Aktualności rok szkolny 2018/2019

Wakacje

Spotkanie z panią leśnik w grupie VI

13 maja  do naszej grupy  przybyła pani leśnik z Nadlesnictwa w Sławie Śląskiej. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z pracą leśnika. Nasz gość opowiedział dzieciom o zwierzętach występujących w lesie, zaznajomił dzieci ze śladami tych zwierząt.  Pani leśnik opowiedziała również o sadzeniu lasu, poszerzyła wiadomości o ochronie drzew przed szkodnikami, a także zachęcała dzieci do oszczędzanie papieru w celu ratowania naszych lasów. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały tych opowieści. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a wysłuchane ciekawostki i wiadomości poszerzyły wiedzę przyrodniczą naszych wychowanków... Na koniec spotkania dzieci otrzymały kolorowanki, broszury przyrodnicze o Nadleśnictwie i drobne upominki. Dzieci podziękowały pani leśnik za ciekawe spotkanie piosenką i wręczyły wykonaną  wspólnie laurkę.

Wizyta grupy VI w Zoo

8 maja 2019 dzieci z grupy VI odwiedziły wrocławskie ZOO. Na miejsce  dojechaliśmy tramwajem. Po przywitaniu z panią edukator dzieci brały udział w zajęciach na temat życia małp. Przemierzając alejki ogrodu, oglądały z bliska zwierzęta, poznały ich wygląd i tryb życia. Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawił, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapisały  się w pamięci dzieci. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. ZOO jest uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy o zwierzętach  całego świata. W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, dzieciom dopisywały humory wzajemnie dzieliły się wrażeniami z wycieczki.

Konkurs „Inspiracje Ludowe”

Grupa IV wybrała się do Zespołu Szkół przy ul. Słubickiej na konkurs „Inspiracje Ludowe”. Celem konkursu było pogłębianie postaw patriotycznych poprzez propagowanie polskiej twórczości ludowej oraz kształtowanie twórczych postaw u dzieci poprzez aktywność plastyczną i muzyczną. Przedszkolaki podczas konkursu zaprezentowały piosenkę „Płynie Wisła, płynie…”, za którą otrzymały gromkie brawa. Dla naszych wychowanków był to debiut wystąpienia na dużej scenie. Na koniec wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy za występ oraz małe upominki dla grupy.

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 14