Aktualności rok szkolny 2018/2019

Spotkanie z panią leśnik w grupie VI

13 maja  do naszej grupy  przybyła pani leśnik z Nadlesnictwa w Sławie Śląskiej. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z pracą leśnika. Nasz gość opowiedział dzieciom o zwierzętach występujących w lesie, zaznajomił dzieci ze śladami tych zwierząt.  Pani leśnik opowiedziała również o sadzeniu lasu, poszerzyła wiadomości o ochronie drzew przed szkodnikami, a także zachęcała dzieci do oszczędzanie papieru w celu ratowania naszych lasów. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały tych opowieści. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a wysłuchane ciekawostki i wiadomości poszerzyły wiedzę przyrodniczą naszych wychowanków... Na koniec spotkania dzieci otrzymały kolorowanki, broszury przyrodnicze o Nadleśnictwie i drobne upominki. Dzieci podziękowały pani leśnik za ciekawe spotkanie piosenką i wręczyły wykonaną  wspólnie laurkę.

Wizyta grupy VI w Zoo

8 maja 2019 dzieci z grupy VI odwiedziły wrocławskie ZOO. Na miejsce  dojechaliśmy tramwajem. Po przywitaniu z panią edukator dzieci brały udział w zajęciach na temat życia małp. Przemierzając alejki ogrodu, oglądały z bliska zwierzęta, poznały ich wygląd i tryb życia. Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawił, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapisały  się w pamięci dzieci. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. ZOO jest uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy o zwierzętach  całego świata. W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, dzieciom dopisywały humory wzajemnie dzieliły się wrażeniami z wycieczki.

Konkurs „Inspiracje Ludowe”

Grupa IV wybrała się do Zespołu Szkół przy ul. Słubickiej na konkurs „Inspiracje Ludowe”. Celem konkursu było pogłębianie postaw patriotycznych poprzez propagowanie polskiej twórczości ludowej oraz kształtowanie twórczych postaw u dzieci poprzez aktywność plastyczną i muzyczną. Przedszkolaki podczas konkursu zaprezentowały piosenkę „Płynie Wisła, płynie…”, za którą otrzymały gromkie brawa. Dla naszych wychowanków był to debiut wystąpienia na dużej scenie. Na koniec wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy za występ oraz małe upominki dla grupy.

Zajęcia z programowania w grupie VII

Dzieci z grupy VII czekała miła niespodzianka. Na zajęcia przyszła mama Michaliny, która przygotowała dla dzieci ciekawe warsztaty z wykorzystaniem Photona. Jest to robot edukacyjny, którego zadaniem jest wprowadzenie dzieci w świat technologii, rozwijanie ich kreatywności i zdolności logicznego myślenia oraz nauczenie dzieci podstaw programowania. Pani Małgosia zajęcia rozpoczęła więc od wyjaśnienia dzieciom, na czym polega programowanie oraz omówiła budowę robota. Następnie przyszedł czas na działanie. Każdy mógł samodzielnie na tablecie zaznaczyć drogę, którą musiał pokonać robot. Dzieci ustalały, m.in.  kierunek poruszania się photona i wydawane przez  niego dźwięki. Zajęcia sprawiły dzieciom ogromną radość. Mamie Michaliny dziękujemy za świetną zabawę podczas warsztatów oraz poświęcony czas.

„Mali czytelnicy” z grupy VII w bibliotece szkolnej

Dzieci z grupy VII wybrały się na zajęcia edukacyjne do biblioteki szkolnej w ZSP nr 16. Pani Basia - bibliotekarka, przybliżyła dzieciom specyfikę jej pracy, opowiedziała, w jaki sposób można korzystać z książek znajdujących się w bibliotece. Przypomniała dzieciom także zasady zachowania się w bibliotece.  Na koniec, w celu utrwalenia przekazanych wiadomości Pani Basia przeczytała książkę, pt. „Basia w bibliotece”. Barwne ilustracje do książki dzieci mogły oglądać na tablicy multimedialnej. Już od września przedszkolaki z grupy VII- jako uczniowie 1 klasy będą mogli samodzielnie korzystać z bogatych zbiorów biblioteki. Pani Basi dziękujemy za poświęcony czas i ciekawe zajęcia.

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 14