REKRUTACJA

Szukaj

Statystyka

Odsłon : 1102744
Wycieczka grupy IV do ZOO

W połowie czerwca dzieci z grupy IV wybrały się na wycieczkę, która była nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale i atrakcyjną lekcją przyrodniczą - przedszkolaki wybrały się bowiem do Ogrodu Zoologicznego we Wrocławiu. Najpierw dzieci wzięły udział w zajęciach edukacyjnych pt. „Zwierzęca olimpiada”. Podczas zajęć prowadzonych przez Panią Kasię – pracownicę Zoo, dzieci poznały wiele interesujących ciekawostek z życia zwierząt oraz miały okazję stanąć do zawodów, podczas których musiały naśladować dzikie zwierzęta: przedzierać się przez zarośla i ukrywać jak nosorożec, skakać tak daleko jak kangury, chodzić jak dzika gęś i wykonywać przysiady w stylu żaby. Na koniec dzieci próbowały w parach dorównać rozpiętością swoich ramion orangutanowi oraz tworząc łańcuch z trzymających się za ręce przedszkolaków próbowały przekonać się jak długi jest płetwal błękitny. Później, niezrażone pochmurną i „straszącą” deszczem pogodą zwiedzały ogromny teren Zoo, dzięki czemu mogły obserwować wiele różnych gatunków Zoo. Najciekawszym punktem zwiedzania było dla dzieci Afrykarium i tam też padało najwięcej pytań w stylu „Pani, a tej płaszczki nie boli buzia, jak się tak szeroko uśmiecha?” : )

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free domain hosting no ads top celebrities Valid XHTML and CSS.