REKRUTACJA

Szukaj

Statystyka

Odsłon : 1102779
Wizyta grupy II i IV w Straży Pożarnej

W „Dzień Ojca” grupy II i IV wspólnie wybrały się do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 9 we Wrocławiu. Na miejscu poznaliśmy strażaków, którzy na początku opowiedzieli nam jakie cechy powinien mieć strażak, jakimi zadaniami się zajmuje. Później obejrzeliśmy pokój, w którym strażacy odbierają telefony alarmowe i musieliśmy w nim zachować bezwzględna ciszę, ponieważ w każdej chwili mógł zadzwonić ktoś potrzebujący pomocy. Przy okazji przypomnieliśmy sobie numer alarmowy oraz utrwaliliśmy sobie w jaki sposób zgłasza się zaistniałe zdarzenia przez telefon. Obejrzeliśmy też wóz strażacki oraz jego wyposażenie, a także obejrzeliśmy dokładnie jak wygląda ubiór strażaka wybierającego się do gaszenia pożaru. Sprawdziliśmy również własnymi rączkami ile waży wąż strażacki, który strażacy wnoszą ze sobą do budynków, które gaszą podczas pożaru i stwierdziliśmy, że jest on bardzo ciężki. Strażacy pozwolili nam też wejść do wozu strażackiego i przymierzyć prawdziwy hełm strażacki. Na koniec strażacy przygotowali dla nas największa atrakcję: laliśmy wodę z węża strażackiego i celowaliśmy nim do celu. Wycieczka ta była bardzo pouczająca, a do tego bawiliśmy się świetnie.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free domain hosting no ads top celebrities Valid XHTML and CSS.