REKRUTACJA

Szukaj

Statystyka

Odsłon : 849166
Dzień Koloru Białego

„BIAŁY DZIEŃ” to drugi z cyklu “KOLOROWYCH DNI” w grupie II. Prawdziwej zimy niestety za oknem nie było, ale za to wyczarowaliśmy ją sobie w naszej sali. Wszystkie dzieci przyszły tego dnia ubrane na biało. Rozpoczęliśmy dzień od utrwalenia wiadomości na temat pory roku jaką jest zima, odkryliśmy że w naszej sali znajduje się wiele białych przedmiotów. Poznaliśmy białe produkty do jedzenia (był kalafior, czosnek, ryż, cukier, sól, mąka, kefir, jogurty, słodka biała czekolada, popcorn, prażynki i bezy) oraz kremy do rąk, pasta do zębów, płatki kosmetyczne, czy wata. Następnie wybraliśmy się z wizytą do „Śnieżnej krainy”, musieliśmy pokonać sporo kilometrów sankami, przejść przez lodowy tunel i śnieżne zaspy. Warto jednak było, ponieważ po dotarciu na miejsce czekało na nas sporo zabaw, gier i tańców. Wszystko to przy dźwiękach znanych piosenek „Zima, zima, zima…”, „Hu, hu, ha nasza zima zła”, czy „Zima lubi dzieci”. Nie mogło zabraknąć także filmowych hitów „Mam te moc”, czy „Ulepimy dziś bałwana”. Nie zapomnieliśmy także o ćwiczeniu buzi i języka, mieliśmy do tego świetną okazję podczas zabaw „Mroźny podmuch wiatru” czy „Uwaga! Piłka na wodzie” do których wykorzystaliśmy piłeczki pingpongowe i watę. Były balony i bańki mydlane. Bawiliśmy się wspaniale.

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free domain hosting no ads top celebrities Valid XHTML and CSS.