REKRUTACJA

Szukaj

Statystyka

Odsłon : 840383
Kolorowe eksperymenty w grupie I

Jak powszechnie wiadomo najlepszym zaspokojeniem naturalnej ciekawości dziecka są zabawy i eksperymenty o charakterze badawczym. Zabawy badawcze są świetną okazją do kształtowania się w umyśle dziecka nowych operacji umysłowych takich jak: analiza, synteza, porównywanie i uogólnianie. Przy okazji dzieci rozwijają wytrwałość, koncentrację uwagi i spostrzegawczość. W związku z tym w styczniu  dzieci z grupy I uczestniczyły w doświadczeniach przygotowanych przez wychowawcę, pt. „Poprzez eksperymenty poznajemy świat”. Przedszkolaki poprzez eksperymenty dowiedziały się między innymi: czy rośliny piją wodę; jak przy pomocy ręcznika wyrównać poziom wody w szklankach; co się stanie w wyniku połączenia ze sobą sody i octu; czy też jak stworzyć kolorowy deszcz w słoiku. Wszystkie doświadczenia maluchy wykonywały przy pomocy kolorowych barwników, utrwalając jednocześnie kolory. Przeprowadzone zajęcia bardzo się dzieciom podobały i dostarczyły wielu pozytywnych emocji. Maluchy już czekają na kolejne eksperymenty.

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free domain hosting no ads top celebrities Valid XHTML and CSS.