REKRUTACJA

Szukaj

Statystyka

Odsłon : 875411
Warsztaty "Niezłe ziółko" w grupie II
Warsztaty "Niezłe ziółko" z p. Martyną były się bardzo ciekawym doświadczeniem dla dzieci, jak i dla Pań w grupie II. Dzieci poznały narzędzia, które pomagają farmaceutom w przygotowaniu leków. Zobaczyły, jak ubrana jest p. Martyna w pracy oraz inne osoby pracujące w tym zawodzie. Ale najciekawsze nastąpiło później... Podczas tego spotkania dzieci nauczyły się, jak zrobić maść majerankową - teraz mogą powiedzieć rodzicom, co należy zastosować, kiedy zacznie dokuczać im katar. ;) Zrobiliśmy także nawilżający krem do rąk o zapachu lawendy. Była to dla dzieci niesamowita zabawa, kiedy mogły obserwować, a także uczestniczyć w przygotowywaniu kremu, którym bardzo chętnie smarowały rączki, poznały jego specyficzny, ciekawy zapach (dowiedziały się nawet, gdzie kwitnie lawenda) a także wiedzą już, że witaminki odpowiedzialne są za fakt, że kremik tak dobrze działa na suche dłonie. Na koniec zajęć p. Martyna zaprosiła dzieci do stoliczków, na których przygotowane były różnego rodzaju zioła oraz ich ilustracje. Dzieci poznały zapach, konsystencje i zastosowanie owych ziół. Następnie samodzielnie wybrały kompozycję trzech ziół, które zabrały do domów, a rodzice na pewno zrobili z nich przepyszne i zdrowe herbatki ziołowe. Pani Martyna profesjonalnie przeprowadziła zajęcia, jest uśmiechniętą i miłą osobą z dobrym podejściem do dzieci. Maluszki chętnie jej słuchały i uczestniczyły w warsztatach.
 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free domain hosting no ads top celebrities Valid XHTML and CSS.