REKRUTACJA

Szukaj

Statystyka

Odsłon : 786224
Projekt czytelniczy „Zakamarkowy PLECACZEK Z KSIĄŻKAMI”

Dzieci z przedszkola biorą udział w projekcie czytelniczym „Zakamarkowy PLECACZEK Z KSIĄŻKAMI”.  Akcja ma na celu promocję czytelnictwa, kształtowanie nawyków czytelniczych dzieci  oraz dotarcie z wartościową książką do dzieci i ich rodzin. Przedszkolaki otrzymały od p. Basi z biblioteki szkolnej plecaczki . Przez tydzień w domu dziecka gości plecaczek z książkami. Rodzic wraz z dzieckiem każdego dnia czyta jedną książeczkę. Po przeczytaniu wszystkich, dziecko z rodzicem wykonuje pracę plastyczną zainspirowaną wybraną i najciekawszą dla niego książką. Po tygodniu plecaczek- wraz z książkami i pracą plastyczną odnosi do przedszkola, by kolejne dziecko mogło zabrać go do domu. Wówczas może pochwalić się pracą plastyczną, opowiedzieć w swojej grupie przedszkolnej o wybranym bohaterze lub ulubionej książeczce z plecaczka. Dzieci sprawdzają również, czy przyniesione książeczki nie są zniszczone. Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem dzieci. Pierwszą część prac plastycznych wykonanych przez dzieci i rodziców można podziwiać w holu przedszkola. W czerwcu zorganizujemy kolejną wystawę.

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free domain hosting no ads top celebrities Valid XHTML and CSS.