REKRUTACJA

Szukaj

Statystyka

Odsłon : 1089103
O trudnych sprawach - „Prosta historia ”- wycieczka grupy V do Teatru Lalek

18 kwietnia w ramach projektu „Szkoła w mieście” dzieci z grupy V wraz z wychowawczyniami wybrały się do Teatru Lalek na spektakl teatralny, pt. „Prosta historia”.Przed spektaklem dzieci mogły pobawić się, a później zrelaksować i odpocząć w „Teatralnym kąciku zabaw”.Opowieść  „Prosta historia” rozgrywa się  w kameralnej sali, nie na scenie, lecz na stole, na którym umieszczona jest makieta z domem, lasem, słońcem, chmurką. Bohaterowie spektaklu- mama, tata, dziecko to płaskie tekturowe lalki, których twarze to zmieniające się emotikony. Narysowane usta zmieniają się w uśmiech, smutek lub w zobojętniałą kreskę, w zależności od sytuacji. Początkowo życie rodziny było radosne. Wschodziło słońce, szczekał pies.  Rodzice jechali  do pracy, dziecko do szkoły. Czas płyną; rodzina wracała do domu; spędzała czas na zabawie, wszyscy szczęśliwi kładli się spać. I tak każdego dnia, aż do momentu, kiedy na niebie pojawiła się szara chmura, a później gwałtowna burza, która zniszczyła wszystko. Burza, las i groźny pies, to sposób, by pokazać dziecku ile emocji może mu towarzyszyć i, że ma do nich prawo. Młody widz dostaję również receptę jak je wszystkie oswoić- wystarczy  spotkać jakąś chmurkę. Przedstawienie kończy się radośnie przy dźwiękach piosenki. „Prosta historia” to opowieść trochę smutna i trochę wesoła. O emocjach, które są różne, przychodzą i odchodzą. Jednak nie należy bać się własnych emocji, nie można od nich uciec, ale są sposoby, żeby dać sobie z nimi radę. Spektakl wzbudzał w dzieciach wiele emocji. Podczas oglądania z widowni słychać było komentowanie, rozmowy, zadawanie pytań przez dzieci. Spektakl był doskonałą okazją i początkiem do rozmowy z dziećmi o uczuciach i emocjach.

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free domain hosting no ads top celebrities Valid XHTML and CSS.