REKRUTACJA

Szukaj

Statystyka

Odsłon : 848967
Realizacja programu "Żeby zdrowym być trzeba zdrowo żyć"

W połowie maja w naszym przedszkolu został zrealizowany kolejny temat z programu zdrowotnego „Żeby zdrowym być, trzeba zdrowo żyć”, a mianowicie profilaktyka prozdrowotna i edukacja bez barier. We wszystkich grupach zostały przeprowadzone ciekawe zajęcia o szacunku, akceptacji i tolerancji w stosunku do osób o różnych rodzajach niepełnosprawności. Panie czytały dzieciom odpowiednią do tematu literaturę, np. Pączkowe drzewo czy Smok Josh. Dzieci brały aktywny udział w proponowanych zajęciach, wcielały się w różne role (np. osoby niewidomej), poznały wybrane słowa w języku migowym. Dzieci zafascynował alfabet Braille’a, były bardzo zaskoczone, że osoby niewidome również mogą czytać. Oprócz tematu tolerancji przedszkolaki podczas zajęć dydaktycznych dowiedziały się także sporo nt. jak dbać o prawidłową postawę ciała, o ważnej roli sportu i wszelkiej aktywności fizycznej dla naszego zdrowia. Podsumowaniem tygodnia była Przedszkolna Spartakiada dla najstarszych grup. Nagrodą za aktywny udział w zawodach i zdrową rywalizację były medale oraz piłki i skakanki.

 

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free domain hosting no ads top celebrities Valid XHTML and CSS.