REKRUTACJA

Szukaj

Statystyka

Odsłon : 1090687
Zajęcia otwarte w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki Logopedycznej w grupie V i VI

W środę, 12 lutego  w grupie V i VI odbyły się zajęcia otwarte dla logopedów i nauczycieli biorących udział w  Miejskim Programie Profilaktyki Logopedycznej. Na zajęciach obecna była również koordynatorka programu Pani Magdalena Paszkiewicz. Dzieci wzięły udział w zajęciach rozwijających słuch fonematyczny oraz przygotowujących narząd mowy do prawidłowej artykulacji głosek szumiących. Zabawy i zadania logopedyczne w grupie V związane były z karnawałem. Na balu nie mogło zabraknąć bajkowych postaci, tj. Królewna Śnieżka, Kopciuszek, czy Bolek, którzy opuścili „Wielką księgę bajek”. Każda z postaci miała dla przedszkolaków specjalne zadanie do wykonania. Ich poprawne wykonanie było warunkiem powrotu  ulubionych dziecięcych bohaterów do księgi.  Na szczęście wszystkie zaproponowane zabawy i ćwiczenia były precyzyjnie i starannie wykonane przez dzieci. Dzięki temu Królewna Śnieżka powróciła do krasnoludków, a Lolek odzyskał swojego przyjaciela. Natomiast w grupie VI było  czuć walentynkową atmosferę. Sala była pięknie udekorowana, królował w niej czerwony kolor. Zabawy i ćwiczenia były w temacie Walentynek. Bawiliśmy się m.in. do piosenki „Serduszko puka w rymie cha-cha” wykonując przy tym ćwiczenia logopedyczne. Przenosiliśmy czerwone płatki róż z talerzyka na specjalne do tego ćwiczenia serduszko. Tańczyliśmy wykorzystując lewą stronę ciała, a dzieci wykazały się także sporą wiedzą w temacie miłości. J Na koniec każde z nich zrobiło sobie pamiątkowe zdjęcie w przygotowanej przez Panie fotobudce.

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free domain hosting no ads top celebrities Valid XHTML and CSS.