Procedura przebywania dzieci na świeżym powietrzu

1)      Dzieci przebywając na świeżym powietrzu korzystają z boiska i terenu wokół ZSP nr 16.

2)      Wyklucza się możliwość korzystania z placów zabaw.

3)      Dzieci podczas zabaw na boisku mogą korzystać z przenośnego sprzętu sportowego (piłki, obręcze, pachołki) łatwego do zdezynfekowania po każdej grupie dzieci.

4)      Opiekę nad dziećmi w czasie pobytu na świeżym powietrzu sprawuje nauczyciel i woźna oddziałowa.

5)      Dzieci wychodzą na świeże powietrze codziennie, niezależnie od pogody, dlatego rodzic zobowiązany jest zaopatrzyć je w odpowiedni do pogody strój.

6)      Grupy dzieci wychodzą na świeże powietrze rotacyjnie – według ustalonego przez wicedyrektora harmonogramu.

7)      Grupy podczas wyjść i powrotów z boiska nie spotykają się w szatni ani na korytarzu.