REKRUTACJA

Szukaj

Statystyka

Odsłon : 1122732
„Wspomnienia z zawodów sportowych”

Dnia 24 maja na dużej sali gimnastycznej w Zespole Szkolno Przedszkolnym nr 16 odbyła się Spartakiada Przedszkolaka którą zakończył występ cyrku młodzieżowego „Heca”. W zawodach udział wzięło 8 grup. Nasze przedszkole reprezentowało 6 starszych grup  tj. IX, X, XI, XII, XIII, XIV. Dwie kolejne grupy to zaproszeni goście z Przedszkola nr 56. Rywalizacja podzielona była na 2 kategorie . W pierwszej kategorii rywalizowały między sobą  4 grupy złożone z 4 i 5latków czyli grupy od IX do XII z naszego przedszkola, a w drugiej kategorii grupy złożone z 5 i 6latków tj. Biedronki i Stonogi z Przedszkola nr 56 oraz grupy XIII i XIV z Przedszkola nr 16.

Spartakiada rozpoczęła się od uroczystego wprowadzenia na salę każdej  grupy przez ogromnych szczudlarzy z grupy cyrkowej „Heca”. Po przywitaniu uczestników, gości oraz kibiców przez  wicedyrektor ZSP nr 16 ds. przedszkola Panią Małgorzatę Woźniak dzieci przystąpiły do rozgrzewki, którą poprowadził nauczyciel gimnastyki z Przedszkola nr 16. Po rozgrzewce wszyscy uczestnicy przystąpili do zawodów.  Rywalizacja odbywała się w wyścigach rzędów. Zostały przygotowane cztery wyścigi o różnym stopniu trudności. W piątej konkurencji brały udział nauczycielki każdej z grup. Ich zadaniem było trafienie piłką do kosza. Po każdej konkurencji zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymywali 4 punkty. Za zajęcie drugiego miejsca – 3, trzeciego – 2 i czwartego – 1. Po zsumowaniu punktów po wszystkich konkurencjach przyznane zostało kolejno: 1, 2, 3 i 4 miejsce w obu kategoriach. Wyniki w pierwszej kategorii (4 i 5latki):

1 miejsce: grupa XII (Przedszkole nr 16)

2 miejsce: grupa XI (Przedszkole nr 16)

3 miejsce: grupa X (Przedszkole nr 16)

4 miejsce: grupa IX (Przedszkole nr 16)

 

Wyniki w drugiej kategorii (5 i 6latki):

1 miejsce: Stonogi (Przedszkole nr 56)

2 miejsce: grupa XIII (Przedszkole nr 16)

3 miejsce: grupa XIV (Przedszkole nr 16)

4 miejsce: Biedronki (Przedszkole nr 56)

 

Wszyscy uczestnicy otrzymali medale oraz dyplomy dla całej grupy. Dodatkowo zwycięzcy otrzymali koszulki ufundowane przez Wrocławskie Centrum Sportu Hippiki i Rekreacji.

Na zakończenie Spartakiady uczestnicy oraz kibice mogli podziwiać występ grupy cyrkowej „Heca” złożonej z dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 18 lat. Cyrkowcy w prawie godzinnym występie zaprezentowali rożne elementy sztuki cyrkowej m.in. akrobatykę, żonglerkę piłkami, obręczami, chustkami, maczugami, ekwilibrystykę - diabolo, wirujące talerze,  hula - hop, iluzje, jazdę na monocyklu oraz klaunadę. Występ był co chwile nagradzany oklaskami i wiele elementów zapierało dech w piersiach naszych podopiecznych.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free domain hosting no ads top celebrities Valid XHTML and CSS.