REKRUTACJA

Szukaj

Statystyka

Odsłon : 838107
Miejski Program Profilaktyki Logopedycznej

 

Podsumowanie projektu logopedycznego"
09.03.2018 r. odbyło się uroczyste posumowanie projektu „Zwierzęta domowe- zabawa, czy obowiązek?”, na które przybyły dzieci z Przedszkola nr 77 oraz Przedszkola nr 18. Na podsumowanie podjętych wcześniej działań przybyła również koordynator Miejskiego Programu Profilaktyki Logopedycznej pani Magdalena Paszkiewicz, pani dyrektor Przedszkola nr 77, pani dyrektor Przedszkola nr 18, logopedzi oraz nauczyciele. Natomiast naszą placówkę reprezentowała pani wicedyrektor Małgorzata Woźniak. W trakcie licznych zabaw i konkursów dzieci pochwaliły się zdobytą wiedzą. Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem. Całe spotkanie odbyło się w miłej atmosferze.
"XI Przegląd Wiersza Etiudy i Bajki Logopedycznej „Gimnastyka dla języka” "
11.04.2018 r. odbył się XI Przegląd Wiersza Etiudy i Bajki Logopedycznej „Gimnastyka dla języka” realizowany w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki Logopedycznej. W tym roku Przedszkole nr 16 reprezentowały dzieci z grupy III. Wszystkie dzieci uczestniczące w przeglądzie otrzymały drobne upominki.

 

Warsztaty logopedyczne w grupie V

10.05.2018 r. odbyły się kolejne warsztaty logopedyczne stymulujące rozwój mowy dzieci. W warsztatach uczestniczyły rodzice i dzieci z grupy V. Przybyli również goście: koordynator Miejskiego Programu P:profilaktyki Logopedycznej pani Magdalena Paszkiewicz, pani dyrektor Małgorzata Mazur, pani wicedyrektor Małgorzata Woźniak oraz logopeda pani Joanna Bergier. W trakcie warsztatów rodzice, dowiedzieli się w jaki9 sposób usprawniać narządy artykulacyjne, aby prawidłowo wymawiać głoski szumiące. Poznali również ćwiczenia kształtujące i usprawniające słuch fonematyczny.

Warsztaty logopedyczne w grupie IV

23. o5.2018 r. odbyły się kolejne warsztaty logopedyczne dla rodziców i ich dzieci. W trakcie warsztatów rodzice dowiedzieli się w jaki sposób usprawniać narządy artykulacyjne. Poznali również zabawy oddechowe oraz zabawy usprawniające koordynację słuchowo- ruchową.

Zajęcia programowe w grupie II urozmaicone ćwiczeniami logopedycznymi

Warsztaty logopedyczne dla rodziców z dziećmi

13.12.2017 r. odbyły się warsztaty logopedyczne dla rodziców z dziećmi z grupy I.
Podczas warsztatów zostały zaprezentowane różne ćwiczenia:
- prawidłowy sposób odgryzania, żucia, połykania;

- ćwiczenia usprawniające narządy artykulacyjne;

- zabawy ćwiczące koordynację słuchowo- ruchową;

- ćwiczenia doskonalące słuch fonematyczny;

- zabawy oddechowe.

Wszystkie dzieci (razem z rodzicami) chętnie wykonywały ćwiczenia, które przeprowadzane były w formie zabaw w miłej atmosferze.

Zajęcia otwarte dla nauczycieli w ramach współpracy z przedszkolami zrzeszonymi w MPPL

15.12.2017 r. odbyły się zajęcia otwarte dla nauczycieli należących do Miejskiego Programu Profilaktyki Logopedycznej. W tym dniu gościliśmy koordynatora programu MPPl – Panią Magdalenę Paszkiewicz. Zajęcia obserwowały również Pani wicedyrektor przedszkola – Małgorzata Woźniak oraz Pani wicedyrektor szkoły – Grażyna Warchoł.

Jako pierwsze zaprezentowały się dzieci z grupy IV. W trakcie zajęć przedszkolaki dowiedziały się „Co słychać w magicznych domach”. Zajęcia prowadziły Panie Anna Kaczor oraz Magdalena Szwechłowicz.

Swoimi umiejętnościami pochwaliły się również dzieci z grupy VII. Temat zajęć brzmiał: „My się zimy nie boimy”, a zajęcia prowadziły Panie: Ewa Gańska oraz Katarzyna Smyrek.

Po przeprowadzonych zajęcia Pani koordynator MPP, Panie dyrektor oraz obecni nauczyciele podzielili się swoimi spostrzeżeniami. Nauczycielki wraz z dziećmi zebrały bardzo pochlebne opinie.

Warsztaty logopedyczne dla rodziców z dziećmi w grupie II

31.01.2018r. odbyły się kolejne warsztaty logopedyczne dla rodziców z dziećmi – tym razem dla grupy II. W trakcie spotkania rodzice poznali i przećwiczyli ważne  ćwiczenia dla 3-letnich dzieci: prawidłowe odgryzanie i żucie, prawidłowe połykanie, usprawnianie narządów artykulacyjnych, ćwiczenie koordynacji słuchowo-ruchowej, rozwijanie słuchu fonematycznego, zabawy paluszkowe oraz zabawy oddechowe. Zajęcia prowadziła Pani Beata Zaława-Buczyńska, która jest naszym przedszkolnym logopedą, Pani Katarzyna Smyrek, która jest wychowawczynią grupy VII oraz wychowawczyni grupy II – Pani Ewa Pielichiewicz.

Warsztaty logopedyczne dla rodziców i dzieci z grupy V i VI

17 maja odbyły się w przedszkolu kolejne warsztaty logopedyczne. Rodzice poznali podstawowe ćwiczenia aparatu artykulacyjnego (szczególnie języka i warg); zabawy rozwijające koordynację słuchowo- ruchową; ćwiczenia oddechowe oraz ćwiczenia doskonalące słuch fonematyczny. Podczas spotkania dzieci miały możliwość ćwiczyć razem ze swoimi rodzicami, co sprawiało im wielką radość. Wszystkim rodzicom i dzieciom dziękujemy za obecność na warsztatach.

1 2 3 4 5

 

 

 

 


 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free domain hosting no ads top celebrities Valid XHTML and CSS.