REKRUTACJA

Szukaj

Statystyka

Odsłon : 1119859
Archiwum rok szkolny 2012/2013


Konkurs: „Wrocławskie Dzieci Uczą Segregować Śmieci”

24 kwietnia dzieci z gr. XIII wzięły udział w konkursie wiedzowo – praktycznym w ramach projektu „Wrocławskie Dzieci Uczą Segregować Śmieci”, który odbył się w Przedszkolu nr 62 „Stumilowy Las” we Wrocławiu.

Jaś, Natalka i Jagna odpowiadali na pytania krzyżówkowe, segregowali śmieci, rozwiązywali zagadki słowne, łowili śmieci z ‘jeziorka’ i wykonywali szereg innych zadań, świetnie się przy tym bawiąc. Dodatkową atrakcją było wspólne śpiewanie piosenki o ekologii.

Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Na koniec wspólnie z nowymi kolegami i koleżankami zjedli słodki poczęstunek.

1 2 3 4 5 6 7 8
 
„Zajęcia w ramach projektu WDUUŚ”

Dnia 24 kwietnia grupa XII wybrała się do Młodzieżowego Domu Kultury im. M. Kopernika  na zajęcia realizowane w pracowni technicznej, w ramach projektu WDUUŚ. Zajęcia dotyczyły tworzyw sztucznych. Składały się z trzech części:

1)      Temat wykładu:  Styropian i spółka

2)      Temat laboratorium: O tym, kim bywa i kogo lubi, a kogo nie pan P.S.

3)      Temat warsztatów: Zdalnie sterowane poduszkowce (na pilota i z antenką!)

Przedszkolaki w tym dniu dowiedziały się kim jest pan P. S, zobaczyły małe doświadczenie a na koniec wykonały swój własny model poduszkowca. Warsztaty bardzo podobały się wszystkim. Dzieci wróciły do przedszkola zadowolone, w ręku trzymając swój poduszkowiec, który w przedszkolu same ozdobiły.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
 
„ Ekologiczna Gra Planszowa ”

W kwietniu odbył się Międzyszkolny Konkurs Artystyczno-Ekologiczny pt:  "Ekologiczna gra planszowa" w ramach realizacji projektu "Wrocławskie Dzieci Uczą Segregować Śmieci"  organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 34 we Wrocławiu.

Nasze Przedszkole reprezentowały dzieci z grupy I, III i IV, które wraz z rodzicami stworzyły wspaniałe, twórcze i bardzo pomysłowe gry.

Hasło tegorocznej edycji: Śmieci? Stop! Gry powstały w idei projektu WDUŚS z podkreśleniem motywów wrocławskich. Zasady dotyczą ochrony środowiska, zachęcają do troski o przyrodę, rozwijają odpowiedzialność za najbliższe otoczenie.

1 2 3 4
 
„Dzień Otwarty w Przedszkolu – 13 kwietnia”
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
 
„Warsztaty z segregacji odpadów”

28 marca grupy VII i VIII uczestniczyły w warsztatach z segregacji odpadów w trakcie których poznały tajemnice selektywnej zbiórki odpadów oraz utrwaliły kolory pojemników i ich przeznaczenie. Spotkanie przebiegało w radosnej atmosferze nacechowanej ogromną ciekawością przedszkolaków. W trakcie warsztatów dzieci mogły same posegregować odpady oraz sprawdzić swoją wiedzę podczas wykonywania karty pracy.

Grupy VII i VIII meldują gotowość do dbania o naszą planetę!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 24


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free domain hosting no ads top celebrities Valid XHTML and CSS.