REKRUTACJA

Szukaj

Statystyka

Odsłon : 1122753
Archiwum rok szkolny 2012/2013


„Wspomnienia z zawodów sportowych”

Dnia 24 maja na dużej sali gimnastycznej w Zespole Szkolno Przedszkolnym nr 16 odbyła się Spartakiada Przedszkolaka którą zakończył występ cyrku młodzieżowego „Heca”. W zawodach udział wzięło 8 grup. Nasze przedszkole reprezentowało 6 starszych grup  tj. IX, X, XI, XII, XIII, XIV. Dwie kolejne grupy to zaproszeni goście z Przedszkola nr 56. Rywalizacja podzielona była na 2 kategorie . W pierwszej kategorii rywalizowały między sobą  4 grupy złożone z 4 i 5latków czyli grupy od IX do XII z naszego przedszkola, a w drugiej kategorii grupy złożone z 5 i 6latków tj. Biedronki i Stonogi z Przedszkola nr 56 oraz grupy XIII i XIV z Przedszkola nr 16.

Spartakiada rozpoczęła się od uroczystego wprowadzenia na salę każdej  grupy przez ogromnych szczudlarzy z grupy cyrkowej „Heca”. Po przywitaniu uczestników, gości oraz kibiców przez  wicedyrektor ZSP nr 16 ds. przedszkola Panią Małgorzatę Woźniak dzieci przystąpiły do rozgrzewki, którą poprowadził nauczyciel gimnastyki z Przedszkola nr 16. Po rozgrzewce wszyscy uczestnicy przystąpili do zawodów.  Rywalizacja odbywała się w wyścigach rzędów. Zostały przygotowane cztery wyścigi o różnym stopniu trudności. W piątej konkurencji brały udział nauczycielki każdej z grup. Ich zadaniem było trafienie piłką do kosza. Po każdej konkurencji zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymywali 4 punkty. Za zajęcie drugiego miejsca – 3, trzeciego – 2 i czwartego – 1. Po zsumowaniu punktów po wszystkich konkurencjach przyznane zostało kolejno: 1, 2, 3 i 4 miejsce w obu kategoriach. Wyniki w pierwszej kategorii (4 i 5latki):

1 miejsce: grupa XII (Przedszkole nr 16)

2 miejsce: grupa XI (Przedszkole nr 16)

3 miejsce: grupa X (Przedszkole nr 16)

4 miejsce: grupa IX (Przedszkole nr 16)

 

Wyniki w drugiej kategorii (5 i 6latki):

1 miejsce: Stonogi (Przedszkole nr 56)

2 miejsce: grupa XIII (Przedszkole nr 16)

3 miejsce: grupa XIV (Przedszkole nr 16)

4 miejsce: Biedronki (Przedszkole nr 56)

 

Wszyscy uczestnicy otrzymali medale oraz dyplomy dla całej grupy. Dodatkowo zwycięzcy otrzymali koszulki ufundowane przez Wrocławskie Centrum Sportu Hippiki i Rekreacji.

Na zakończenie Spartakiady uczestnicy oraz kibice mogli podziwiać występ grupy cyrkowej „Heca” złożonej z dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 18 lat. Cyrkowcy w prawie godzinnym występie zaprezentowali rożne elementy sztuki cyrkowej m.in. akrobatykę, żonglerkę piłkami, obręczami, chustkami, maczugami, ekwilibrystykę - diabolo, wirujące talerze,  hula - hop, iluzje, jazdę na monocyklu oraz klaunadę. Występ był co chwile nagradzany oklaskami i wiele elementów zapierało dech w piersiach naszych podopiecznych.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
 
ZABAWY W WIRTUALNYM ŚWIECIE

Nasze przedszkolaki z GR. X od lutego systematycznie uczęszczały na  zajęcia komputerowe. Panie nauczycielki razem z dziećmi omówiły i ustaliły regulamin oraz zasady bezpiecznego korzystania z pracowni komputerowej. Przez ten okres dzieci zdążyły zapoznać się z budową komputera i  pierwszymi czynnościami związanymi z obsługą a także z programem graficznym Paint- rysowanie i malowanie na ekranie. Dzieci bawiąc się z komputerem ćwiczą pamięć,  koordynację ręki, oka, analizę i syntezę wzrokowo- słuchową a także wyrabiają spostrzegawczość.

Zamieszczamy poniżej przykłady prac wykonanych przez dzieci 4 letnich na naszych zajęciach.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 
„ Wesoły Wiatr na ulicy Wietrznej”

Przez 3 dni (12-14.06.2013) w naszym przedszkolu wszystkie grupy realizowały projekt pt. Wesoły Wiatr na ulicy Wietrznej, który był wprowadzeniem do Festynu Rodzinnego. Podczas zajęć dzieci poznawały różne rodzaje i nazwy wiatrów, miały możliwość eksperymentowania z nim. Zabawy z wiatrem przy użyciu waty, rurek, gazet, balonów sprawiały dzieciom mnóstwo radości. Przedszkolaki miały możliwość stworzenia dzieła artystycznego przy użyciu jedynie wody, farb i podmuchu wiatru tworzonego własnymi ustami. Zajęcie to bardzo angażowało wszystkie dzieci.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
 
„Zajęcia gimnastyczne w klasie I”

Dnia 10 czerwca dzieci z grupy 14 wzięły udział w lekcji wychowania fizycznego wraz z dziećmi z klasy pierwszej. Lekcje poprowadziła z nami pani Katarzyna Krychowska. Mieliśmy możliwość sprawdzić swoje siły sportowe i zmierzyć sie z uczniami z klasy pierwszej. Jeszcze musimy sie trochę pouczyć aby dorównać pierwszakom. Najbardziej podobały nam sie zabawy z chustą animacyjną oraz jazda na desce na kółkach. Potrafimy juz zrobić prawdziwa zbiórkę i powitać sie okrzykiem sportowców.

1 2 3 4
 
„Zbieraj kartridże, ratuj konie”

Finisz akcji „Zbieraj kartridże, ratuj konie” – do 30.06.2013 roku

 

Drodzy Rodzice, Partnerzy Projektu!

Akcja „Zbieraj kartridże, ratuj konie” trwa do 30. 06. 2013. Do ogólnopolskiego konkursu na zbiórkę kartridży do ponownej reprodukcji stanęło 366 placówek z całej Polski. W rankingu ogłoszonym na stronie internetowej Green Project pod koniec marca  Przedszkole nr 16 zajmowało 34 miejsce, w rankingu ogłoszonym pod koniec kwietnia – 15 miejsce. Obecnie,  pod koniec maja Przedszkole nr 16 uplasowało się na 20 miejscu w Polsce.

Warto zatem pofiniszować w końcowej rozgrywce i uzyskać najlepsze miejsce – nawet w pierwszej dziesiątce. Bardzo prosimy Rodziców o przynoszenie kartridży do przedszkola – zbiórka w szatni przedszkola, skrzydło szkolne – pojemniki przy tablicy Rady Rodziców.

Zachęcamy również Partnerów Projektu, czyli firmy o przyłączenie się do projektu
i przekazywanie kartridży na rzecz zbiórki w Przedszkolu nr 16. Partnerzy według wymagań konkursu muszą wpisać się na „Listę Pozyskanych Partnerów”.
Informacji udzielą nauczycielki : Ewa Kramek, Kinga Konieczna, Ewa Pielichiewicz, Ania Michalska.

Zapraszamy, EKOLOGIA jest OK.!

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 24


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free domain hosting no ads top celebrities Valid XHTML and CSS.