REKRUTACJA

Szukaj

Statystyka

Odsłon : 1089102
Aktualności rok szkolny 2013/2014
„Spotkanie z Panią stomatolog”

Dnia 2 października wszystkie dzieci w naszym przedszkolu odwiedziła pani stomatolog I. Tokarz. Przeprowadziła pogadankę w jaki sposób należy dbać o higienę jamy ustnej. Jak się odżywiać aby być zdrowym. Mówiła o roli warzyw i owoców w codziennej diecie i o szkodliwym działaniu słodyczy. Demonstrowała na modelu w jaki sposób prawidłowo szczotkujemy zęby. Odpowiadała na wszystkie pytania zadawane przez dzieci.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
 
DZIEŃ WARZYW I OWOCÓW

W roku szkolnym 2013/2014 nasze przedszkole bierze udział w Szwajcarsko-Polskim Programie (KIK/34)  pt. "Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym przez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej"

W ramach działań programu środa 25.09.2013r. była dniem owoców i warzyw w naszym przedszkolu. Każda grupa w tym dniu

przygotowywała potrawy owocowo- warzywne. Były do wyboru; sałatki owocowe, warzywne, soki ze świeżych owoców i warzyw, kanapki, koreczki. Wszystko było smaczne i zdrowe. Dzieci z apetytem degustowały przygotowane przez siebie potrawy. Na zakończenie tak miłego dnia dzieci również wykonały prace plastyczne o tematyce warzywno-owocowej. Prace plastyczne ozdabiały hole i korytarze przedszkola.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
 
CAŁY WROCŁAW CZYTA

W Arkadach Wrocławskich 20 września odbyło się wielkie święto książek "Cały Wrocław Czyta". W trakcie akcji w Arkadach Wrocławskich odsłonięto skrzyneczkę do bookcrossingu.
W wydarzeniu również uczestniczyła grupa dzieci z Przedszkola nr 16. 
Z grupy X-Maja T.L. Maja W, Julia K, a z grupy XIV -Rysiu K, Diana Z, Noemi G.
Dzieci zaprezentowały wspaniale przebrania, których motywem przewodnim był "Podwodny Świat", oraz jako jedyna grupa przedszkolna wystąpiły na scenie w przedstawieniu "Odwiedzinki u rodzinki".

1 2 3 4 5 6 7 8
 
Wycieczka „Szlakiem wrocławskich krasnali”

Dnia 25 września grupa XIV wybrała się na wycieczkę „Szlakiem wrocławskich krasnali”. Dzieci podczas wycieczki miały okazję zobaczyć wiele krasnali. Był krasnal Bankier, Hugonek, Słupnik, Krasnale Przylądka Nadziei, Gołębiarz, Syzyf, Turysta, Wroclovek Strażak, Kominiarz oraz wielu jeszcze innych .Pan przewodnik opowiedział dzieciom kilka ciekawostek o Wrocławiu. Był to miły dzień. Dzieci pomimo długiej wędrówki i zmęczenia wróciły do przedszkola bardzo zadowolone.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

 
Wycieczka do "Humanitarium"

Dnia 19 września dzieci z grup XII i XIII wybrały się na wycieczkę  do Ogrodów Doświadczeń we Wrocławiu -Humanitarium. Jest to multimedialne centrum nauki poświęcone człowiekowi i otaczającemu go środowisku. Wszyscy byli bardzo ciekawi co czeka nas w tym "tajemniczym" miejscu” . Tuż po przybyciu podzielono nas na 15 osobowe grupy i każdą z grup zajęła  się pani  animatorka. I tak na początek zwiedziliśmy laboratorium i tam mogliśmy przeprowadzić  różne doświadczenia.

W Humanitarium dowiedzieliśmy się jak działa ludzkie ciało. Dzięki ponad 30 eksponatom próbowaliśmy poznać świat zmysłów czy anatomię człowieka. W dziale ekologii i energii, na przykładzie miniatur domów, dowiedzieliśmy się jakiego rodzaju zasilanie i media są wymagane do ich prawidłowego funkcjonowania, a w sekcji fizyki na wesoło zobaczyliśmy świat w krzywym zwierciadle. Dzięki technice "blue box" dzieci mogły wystąpić w prawdziwym filmie.  Odwiedziliśmy też  interaktywne eksponaty i stanowiska, na których można "podglądać" człowieka, przeprowadzać doświadczenia, prowadzić obserwacje. Była to bardzo udana wycieczka.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
 
KONKURS NA KRÓTKI FILM AMATORSKI Z CYKLU „WLEĆ NA EKRAN”,

PRZEDSZKOLE NR 16 OGŁASZA

KONKURS NA KRÓTKI FILM AMATORSKI

Z CYKLU „WLEĆ NA EKRAN”,

PT. RODZINNE ZABAWY JESIENIĄ NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

INFORMACJE DOTYCZĄCE KONKURSU:

 • Temat konkursu: Rodzinne zabawy jesienią na świeżym powietrzu,
 • Konkurs kierowany jest do rodziców i dzieci z Przedszkola Nr 16 ,
 • Każda rodzina może zgłosić tylko 1 film,
 • Termin zgłaszania filmów upływa 12.11.2013 ( filmy przekazujemy wychowawcom grup)
 • Do filmów należy dołączyć:

- informację: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Organizatora Konkursu w celach wynikających z regulaminu tego Konkursu, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997 r., nr 133, poz. 883 z późniejszymi zmianami). Poprzez wysłanie zdjęć na Konkurs nieodpłatnie przenoszę na Organizatora wszelkie autorskie prawa majątkowe do nich, na wszystkich polach eksploatacji, o których mowa w art. 50 Ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Z 2000 r., Nr 80, poz. 904 z późn. zmianami)."

-  zgodę na publikację wizerunku zgodnie z art. 81 Ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Z 2000 r., Nr 80, poz. 904 z późn. zmianami).

 • Wymogi techniczne filmu:

- maksymalny czas trwania: 5-6 minut

- rozmiar maksymalny: do 2 GB

- format zapisu: mpg, mov, avi, mp4

- format dźwięku: Preferowane są kodeki MP4

- rozdzielczość minimalna: 1280x720 (16:9), 640x480 (4:3)

- film może być nakręcony kamerą cyfrową, telefonem komórkowym, aparatem fotograficznym

- film powinien być nagrany na płytę DVD

 • Filmy oceniać będzie 6-osobowe jury. Każdy z jurorów działa niezależnie (ocenia film w skali od 1-5), a końcowa ocena jest średnią arytmetyczną ocen przyznanych przez każdego z członków jury.
 • Lista finalistów opublikowana zostanie na stronie www.zsp16.wroclaw.pl oraz na tablicy informacyjnej dla rodziców.
 • Wręczenie nagród nastąpi podczas uroczystej gali połączonej z pokazem nagrodzonych filmów.
 • Informacje dotyczące konkursu znajdują się w naszym przedszkolu na plakatach i w konkursowym  regulaminie.
 • Wszelkie informacje można uzyskać u organizatorów konkursu:

Paulina Wrześniewska (grupa VI), Ewa Witkowska –Kocik (grupa IX), Ewa Pielichiewicz (grupa VIII), Magdalena Sawicz (grupa V)

ZAPRASZAMY

 
Teatrzyk pt: „Kaczka Cudaczka”

Jeszcze na dobre nie rozpoczął się rok szkolny, a już nasze maluchy przyjmują gości. We wtorek   10.09.2013 r. do przedszkola przyjechał Teatr Art.-Re z Krakowa. Aktorzy zagrali przedstawienie, pt.: „Kaczka Cudaczka”. Mali widzowie z ogromnym zaciekawieniem oglądali przygotowany spektakl. Przygody śmiesznej kaczuszki poruszyły serduszka przedszkolaków. Panowała miła atmosfera, było dużo śmiechu i  zabaw ruchowych z główną bohaterką. Wszystkim dzieciom przedstawienie bardzo się podobało, a aktorów nagrodzili gromkimi brawami.

1 2 3 4 5 6 7 8
 
„Witamy w przedszkolu”

Dnia 2 września z ukochanym misiem i lalą, dzieci z naszego przedszkola rozpoczęły nowy rok szkolny. Przedszkole otwarte jest już trzeci rok. W tym roku szkolnym dołączyły do nas dwie grupy maluszków. Obecnie bawi się w nim  i uczy 350 przedszkolaków.  Rozpoczynający się rok szkolny zapowiada się wspaniale. Będzie dobra zabawa, wycieczki, teatrzyki,   konkursy, interesujące akcje, spotkania z ciekawymi osobami,  a wszystko to i wiele więcej dla naszych maluchów i z myślą o nich!

 

 
ZEBRANIA Z RODZICAMI I KONSULTACJE

ZEBRANIA Z RODZICAMI I KONSULTACJE
ROK SZKOLNY 2013/2014

TERMIN

 

29.VIII.2013

16:00 zebranie dla rodziców nowych dzieci 3-letnich przyjętych do przedszkola od 1 września 2013 r.

I część - zebranie ogólne z dyrektorem – w stołówce

II część - zebrania z wychowawcami grup

5 IX 2013

 

16:30 zebranie ogólne z dyrektorem i zebrania 
z wychowawcami grup ( wybór przedstawiciela do Rady Rodziców -wybory tajne ) – grupy III - VIII

17.00 - zebranie ogólne z dyrektorem i zebrania 
z wychowawcami grup ( wybór przedstawiciela do Rady Rodziców -wybory tajne ) – grupy IX - XIV

12 IX 2013

18.00- spotkanie Rady Rodziców z Dyrektorem

10 XII 2013

17.00- zebrania  z wychowawcami grup

 

13 V 2014

17.00- zebrania  z wychowawcami grup

 

 

Pozostałe  terminy spotkań wychowawca  ustala  wg  indywidualnej  umowy z rodzicami  i  wg potrzeb.

 

 
« pierwszapoprzednia11121314151617następnaostatnia »

Strona 17 z 17


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free domain hosting no ads top celebrities Valid XHTML and CSS.