REKRUTACJA

Szukaj

Statystyka

Odsłon : 1090503
Aktualności rok szkolny 2013/2014
„Spotkanie integracyjne w grupie I”

W przedświąteczne popołudnie w grupie I odbyło się spotkanie Wielkanocne dzieci wraz z rodzicami i rodzeństwem. Przedszkolaki wykonały wiele zadań wspólnie ze swoimi rodzinami, atmosfera była bardzo przyjemna i wesoła. Dzieciaki rozwiązywały zagadki o tematyce wielkanocnej, układały puzzle, wspólnymi siłami próbowali "wdmuchać" jajko do obręczy. Wszyscy "upiekli" również  pyszne ciasto, którymi częstowali swoich sąsiadów. Na koniec były zabawy z chustą animacyjną i taniec "Kaczuszki" w wersji utrudnionej, która wszystkim przypadła do gustu;)  Kulminacyjnym punktem było wspólne wykonywanie prac plastycznych, które pięknie zdobiły szatnię w naszym przedszkolu.

img_0168 img_0170 img_0175 img_0178 img_0180 img_0183 img_0185 img_0187 img_0202 img_0206 img_0210 img_0214

 
„KRÓLICZKI MINIATURKI DO ADOPCJI!”

Przedszkolaki z grupy XI pragną pomóc w adopcji małych króliczek. Zwracają się o pomoc do ludzi dobrej woli, kochających zwierzęta. Oto treść OGŁOSZENIA :

Dwie przeurocze królisie czekają na nowy dom! Przygarnięte ze schroniska obecnie mieszkają w domu tymczasowym. Mają ok. 5 miesięcy, są wysterylizowane i nauczone korzystania z kuwety. To miniaturki, nie wyrosną na króliki hodowlane – do tego czasu byłoby to już na pewno widać. Są oswojone, nie gryzą, nie niszczą mieszkania. Świetnie dogadują się razem, ale nie ma obowiązku adopcji obydwu.

Lula (biała) jest bardzo ciekawska i radosna. Wypuszczona z klatki bryka jak mały baranek, wszędzie wskoczy, zawsze skontroluje co robimy. Wokół niebieskiego oka ma śliczną brązową obwódkę, a na grzbiecie, uszach i ogonku kilka czarnych plamek.

Fifa (czarna z białym kołnierzykiem) jest spokojniejsza, najbardziej lubi z fotela obserwować otoczenie. Jest niesamowicie cierpliwa, to właśnie ona odwiedziła przedszkolaki w ramach akcji „Weterynarze w Przedszkolu”. Jest wielkim pieszczochem, ale kiedy najdzie ją ochota, pobija rekordy w skoku wzwyż.

Króliczki są pod opieką Stowarzyszenia Pomocy Królikom, do oddania za darmo. Więcej informacji na temat króliczek i warunków jakie trzeba im zapewnić – Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Dziękujemy, PRZEDSZKOLAKI

1 20140314_105234 20140314_105252 20140314_105300

 

 
Wizyta Studentów Weterynarii – akcja „Weterynarze w Przedszkolu”

W pewien słoneczny, kwietniowy dzień grupę VII i XI odwiedzili studenci weterynarii Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Pani Dorota i pan Olek przynieśli ze sobą dwa zwierzątka – króliczkę i szczurka. Dla przedszkolaków było to niesłychane przeżycie, bowiem każdy mógł stetoskopem samodzielnie zbadać zwierzątko i posłuchać bicia serca małego pacjenta. Studenci opowiedzieli także o tym, jak właściwie opiekować się zwierzętami
i poprosili nas przedszkolaków o bardzo ważne zadanie – przygotowanie ogłoszenia o adopcji króliczków. Obietnicę daną spełniamy.

1 2 20140314_102414 20140314_103904 3 4 5 7 8 9 10 16
 
„Spotkanie z Panem ze Straży Miejskiej”

Z wielką troską dbamy o bezpieczeństwo naszych przedszkolaków, dlatego zaprosiliśmy funkcjonariusza Straży Miejskiej z Wrocławia, który nie tylko ciekawie przedstawił swoją pracę ale przede wszystkim opowiedział dzieciom o różnych niebezpieczeństwach. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem obejrzały film o pracy psów w służbach bezpieczeństwa takich jak Straż Miejska, Policja oraz Straż Pożarna. Strażnik opowiedział dzieciom jak należy uchronić się przed atakiem psa, a także jak bezpiecznie zachować się w sklepie, na placu zabaw oraz w domu czy w przedszkolu.

1 img_0164 img_0165 img_0166

 
„Zajęcia integracyjne w grupie VI”

​​15 kwietnia w grupie VI odbyły się zajęcia integracyjne. Na zajęcia zostali zaproszenie rodzice wraz z dziećmi. Podczas zajęć rodzice z dziećmi nauczyli się dwóch tańców, Jeden to "Zaproszenie do tańca" drugi to "Ramaya", następnie nauczyliśmy się piosenki " Ten mały nasz baranek". Potem dzieci wraz z rodzicami przy pomocy nauczycieli wykonali prace plastyczno-techniczne " Baranek". Baranki zostały wykonane z masy solnej,makaronu oraz grochu. Na zakończenie wszyscy usiedli na krzesełkach w kole, słuchali muzyki z zamkniętymi oczami, i budzili się pod wpływem dotyku baniek mydlanych.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 11 img_0045 img_0056

 

 

 

 
„XIII Wrocławski Festiwal Tańczących Przedszkolaków”

Dnia 15 kwietnia dziewczynki z grupy XIV wystąpiły na XIII Wrocławskim Festiwalu Tańczących Przedszkolaków. Zaprezentowały taniec pt: "Bez podziałów". Ich występ tak się spodobał jury, że dziewczynki zostały zaproszone na Finałową Galę, na której zaprezentują się ponownie.

1 dsc03570 dsc03571 dsc03578
 
„Zajęcia w ramach projektu WDUSŚ”

Dnia 15 kwietnia grupa XI wybrała się do Młodzieżowego Domu Kultury, im. M. Kopernika na zajęcia realizowane w Zespole Pracowni Modelarskich, w ramach projektu WDUSŚ. Zajęcia dotyczyły wyrobów celulozowych i składały się z trzech części:

1. Wykład: Niezwykła historia zwykłej papierowej kartki.

2. Laboratorium:  Niby rodzina, a każdy ma inny charakter! (doświadczenia z różnymi rodzajami papieru).                                                                                                                                       3.Warsztaty: Latające rakiety nośne.

Dzieci zobaczyły oraz aktywnie uczestniczyły w przygotowanych przez Pana Pawła doświadczeniach. Poznały historię , budowę, charakterystykę, rodzaje oraz skład papieru. Wykonały również swój własny model rakiety. Na koniec zajęć wraz z wykonanymi przez siebie rakietami,  uczestniczyły w MISJI :”APOLLO”. Warsztaty bardzo wszystkim się podobały. Dzieciaki wróciły do przedszkola zadowolone, w ręku trzymając swoją pierwszą, samodzielnie wykonaną rakietę.

1 2 3 4 5 6 7 8

 
„Zajączek w Przedszkolu”

W przeddzień Świąt Wielkanocnych nasze przedszkole odwiedziły Wielkanocne Zające. Po przedstawieniu w wykonaniu nauczycieli, na scenę  wkroczyły Zajączki Wielkanocne. Przywitały się z przedszkolakami, opowiedziały o symbolach wielkanocnych a także o święconych pokarmach w wielkanocnym koszyczku. Następnie zajączki wraz z Tatą Zosi, który grał na gitarze zaśpiewały z dziećmi piosenkę " Na zielonej łące" Potem zajączki zaprosiły wszystkie dzieci do swoich sal. W salach zaśpiewały i zatańczyły z dziećmi oraz rozdały czekoladowe jajeczka.

1 2 3 6 8 9 11 12
 
„Wycieczka do ZOO”

W ciepły kwietniowy dzień grupy VII, VIII i X wybrały się na wycieczkę do ZOO. Zwiedzania było co niemiara. Każda z grup starała się odwiedzić jak największą liczbę zwierząt. Na naszej trasie znalazły się: wielbłądy, osiołki, lwy, bawoły, antylopy, słonie, małpy, fenki, foki, wilki, niedźwiedzie, strusie, hipopotamy, lemury ("Proszę pani, król Julian!") i wiele, wiele innych. Dzieci z zaciekawieniem słuchały informacji zamieszczonych na plakietkach czytanych przez nauczycielki. Jakby atrakcji było mało, grupy VII i VIII miały okazję obejrzeć karmienie i tresowanie fok, a grupa X uczestniczyła w karmieniu małp. Wycieczka była bardzo przyjemna i emocjonująca, a świadczyć może o tym przede wszystkim fakt, że nasze przedszkolaki ani razu nie uskarżały się na dwugodzinny spacer po ogrodzie zoologicznym.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

 
Zajęcia edukacyjne pt: „Wrocław na wesoło” w MultiCentrum

Dnia 11 kwietnia dzieci z grupy XIV wybrały się na wycieczkę do MultiCentrum. Zajęcia edukacyjne dotyczyły naszego miasta- Wrocławia. Dzieci obejrzały prezentacje ciekawych zabytków Wrocławia przedstawionych przez absolwentkę Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Annę Gawlikowską, jako zabawne zwierzęta. W czasie warsztatów przedszkolaki wykonywały na edukacyjnej stronie internetowej zadania  związane z naszym miastem oraz zaprojektowały własne konstrukcje architektoniczne z klocków K'NEX. Dodatkową atrakcją był spacer po parku mieszczącym się tuż obok Teatru Lalek i podziwianie ptaków.

1 98 970 980 img_4751 img_4767 img_4776 img_4781 img_4788 img_4790 img_4798 img_4800
 
„Spotkanie z Panią Leśnik”

Dnia 9 kwietnia odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie z Panią Leśnik w ramach współpracy z Ligą Ochrony Przyrody. Pani poprowadziła lekcję edukacyjną na temat wiosennych zmian zachodzących w życiu zwierząt i ptaków. Dzieci z grupy I i II zostały pasowane na strażników przyrody i otrzymały legitymacje członków LOP. Spotkanie było pouczające i ciekawe.

1 2 3 4 5 5 2 6
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 17


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free domain hosting no ads top celebrities Valid XHTML and CSS.