REKRUTACJA

Szukaj

Statystyka

Odsłon : 1090495
Aktualności rok szkolny 2013/2014
Koncert muzyczny pt:” Na indiańskiej ścieżce”

W kwietniu po raz kolejny w przedszkolu odbył się koncert muzyczny zorganizowany przez Lubuskie Biuro Koncertowe pt:

"Na indiańskiej ścieżce" .Barwne pióropusze, efektowne stroje, łapacze snów, opowieść o indiańskim chłopcu a przede wszystkim oryginalne indiańskie instrumenty sprawiły, iż dzieci z pełnym podziwem i zachwytem patrzyły na występ indiańskiego zespołu. Patrząc na zadowolone buzie dzieci warto organizować takiego typu spotkania.

1 2 3 4 8 img_4720 img_4722 img_4727
 
Życzenia

 
Regulamin rodzinnego konkursu „Smok Wawelski”

 

 

1. Konkurs trwa od 14 kwietnia 2014 r. do 29 kwietnia 2014 r., co oznacza, że w tym terminie uczestnicy mogą dostarczać prace konkursowe.

2. Aby wziąć udział w konkursie, należy:

- wykonać pracę: forma płaską, format A3; technika dowolna

- załączyć do niej metryczkę, w której znajdzie się: imię i nazwisko dziecka oraz rodzica, grupa przedszkolna dziecka oraz zgoda o treści: „Wyrażam zgodę na publikację wizerunku zgodnie z art. 81 Ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Z 2000 r., Nr 80, poz. 904 z późn. zmianami)."

- dostarczyć ją do nauczycielek- p. Małgorzaty Sanigórskiej z gr. XI, p. Marty Piotrowicz z gr. XIV, lub zostawić na portierni.

3. Prace zostaną ocenione w jednej kategorii wiekowej- przedszkole.
Oceny dokona jury, w skład którego wchodzą:

- Pani Małgorzata Woźniak - Wicedyrektor Przedszkola Nr 16

- Pani Barbara Bierońska - Bibliotekarz

- Pani Małgorzata Sanigórska i Pani Marta Piotrowicz - nauczycielki wychowania przedszkolnego.

4.Celem konkursu jest:

- doskonalenie sprawności manualnej dziecka

- nabywanie umiejętności wypowiadania się w formie pracy plastycznej

- poznanie różnych metod i form plastycznych

- rozwijanie wyobraźni i pomysłowości

- zachęcenie rodzin do spędzania czasu razem i wspólnego działania.

5. Wszystkie otrzymane prace na konkurs nie będą zwracane autorom – zostaną wykorzystane jako dekoracja przedszkola w roku szkolnym 2013/2014, w ramach trwania TYGODNIA pod hasłem – PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA.

6. Wszystkie nagrodzone prace zostaną sfotografowane i zamieszczone na stronie internetowej Przedszkola.

7. Uczestnik, w przypadku otrzymania nagrody, wyraża zgodę na zamieszczenie imienia i nazwiska oraz zdjęcia pracy na stronie internetowej Przedszkola.

8. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród nastąpi 6 maja 2014 r.

.

 
„Konkurs na Palmę Wielkanocną”

W Przedszkolu nr 16 we Wrocławiu odbył się konkurs na palmę wielkanocną. Wierzono, że bazie wierzbowe chronią przed bólem gardła i febrą, a zwierzęta przed chorobami. Uderzenie palmą miało służyć dobremu zdrowiu, dlatego też konkurs miał na celu kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych związanych z Niedzielą Palmową oraz Wielkanocą. W związku z tym, że zaangażowanie nie było duże i otrzymaliśmy nie wielką ilość palm wielkanocnych, komisja postanowiła nagrodzić wszystkich uczestników. Palmy zostały wykonane z różnorodnych materiałów. Były to bazie wierzbowe, bibuła, kolorowy papier, wstążki itp. Palmy zostaną przekazane do kościoła. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy.

dscn5946 dscn5947 dscn5948 dscn5949 dscn5950 dscn5951 dscn5952 dscn5953 dscn5954 dscn5955 dscn5956 dscn5957 dscn5958

 
Przedstawienie teatralne pt” Kózka - Kłamczuszka”

W marcu w naszym przedszkolu odbył się spektakl pt. „Kózka-Kłamczuszka” wystawiony przez Studio Małych Form Teatralnych "Art-Re" z Krakowa. Aktorzy przedstawili klasykę polskiej literatury dziecięcej - przedstawienie na motywach utworu Janiny Porazińskiej zrealizowane w formie zabawnej opowieści o niesfornej Kózce. Dzieci z wielką ciekawością śledziły losy białej kózki, która zawsze kłamała. Widzowie w trakcie tego żywego spektaklu mieli szansę wykazać się na forum publiczności u boku aktorów – rozmawiać z aktorami, przebierać się na scenie i tańczyć w rytmie tańca góralskiego. Przedszkolaki z pewnością zapamiętały ze spektaklu cenny morał uczący prawdomówności, umiejętności wybaczania i prawdziwej przyjaźni.

1 2 2 3 4 5 6 7 8

 
„Wycieczka do ZOO”

W marcu dzieci z grupy VI odwiedziły ZOO we Wrocławiu. Uczestniczyły w zajęciach w małpiarni. Poznały różne gatunki małp, przysmaki, które lubią jeść, cechy charakterystyczne ich wyglądu. Przedszkolaki mogły zaobserwować karmienie zwierząt przez ich opiekunów. Dzieci odwiedziły też akwarium i zapoznały się z różnymi gatunkami  ryb oraz miały okazję podpatrzeć zabawy fok. Krótki spacer po zoo pozwolił odwiedzić zebry, nosorożce, wilki i wybudzonego z zimowego snu niedźwiedzia. To była pełna wrażeń wycieczka.

1 2 3 4 5 6 7 2 8
 
„Zajęcia edukacyjne w Centrum Poznawczym”

W kwietniu grupa V po raz drugi odwiedziła Centrum Poznawcze. Tym razem dzieci poznawały zawód architekta oraz same wcielały się w jego rolę. Przedszkolaki w zespołach konstruowały różnego rodzaju budowle, o których opowiadały także historię. Podczas wycieczki towarzyszyła nam piękna pogoda, dlatego udaliśmy się na spacer wokół Hali Stulecia, który okazał się świetnym czasem na przekąskę.  Zmęczeni i pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

1 zdjcie1518 zdjcie1529 zdjcie1537 zdjcie1544 zdjcie1548 zdjcie1551 zdjcie1553
 
„Dzień otwarty w Przedszkolu”

Relacja zdjęciowa

 
„Dzień Otwarty w Przedszkolu”
1 2 4 6 7 8 9 10 11 12 14 15 16 17 18 77
 
„Warsztaty dla taty”

W marcu odbył się kolejny cykl „Warsztatów dla Taty”. Dzieci wraz ze swoimi tatusiami miały możliwość miłego spędzenia czasu, upływającego  w atmosferze zabawy. W trakcie warsztatów dzieci  współpracując ze swoimi tatusiami pogłębiały więzi rodzinne oraz budowały pozytywne relacje. Atrakcją tego spotkania była chusta animacyjna, którą zabawa sprawiła dzieciom wiele radości. Kolejne spotkanie w maju-  zapraszamy  wszystkich tatusiów, którzy mają ochotę spędzić czas ze swoim dzieckiem w nietuzinkowy sposób.

1 dscn2275 dscn2284 dscn2286 dscn2291 dscn2295 dscn2300 dscn2302
 
Laureaci ogólnopolskich konkursów plastycznych


Bardzo miło nam ogłosić na stronie internetowej Przedszkola nr 16 wyniki konkursów plastycznych, w których brały udział dzieci z grupy XI. Opiekunami plastycznymi były nauczycielki:Ewa Kramek i Małgorzata Sanigórska.

Konkurs "Mój najbliższy kolega" organizowany przez Przedszkole nr 18 w Rybniku. I miejsce zdobyła Zosia Budzanowska. III miejsce zdobyła Ola Basiak.
Konkurs plastyczny "Zwierzęta, o których pisał Jan Brzechwa" organizowany przez Przedszkole Samorządowe nr 49 im. Jana Brzechwy w Białymstoku.Prace nagrodzoną otrzymała Karolina Kociszewska za ilustrację wiersza Jana Brzechwy "Tygrys".

Konkurs plastyczny "Świat z gazety" organizowany przez Przedszkole Miejskie nr 12  w Jaśle. Wyróżnienie otrzymała Marta Ressel za pracę "Miś panda".


Laureatom gratulujemy. Życzymy dalszych sukcesów.

1 2 3 4
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 17


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free domain hosting no ads top celebrities Valid XHTML and CSS.