REKRUTACJA

Szukaj

Statystyka

Odsłon : 1089099
Aktualności rok szkolny 2013/2014
„Książeczki z bibliotecznej półeczki”

2 kwietnia Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

23 kwietnia Światowy Dzień Książki

 

Drodzy Rodzice gorąco zapraszamy do udziału w akcji pod hasłem
„Książeczki z bibliotecznej półeczki”.
Celem akcji jest wzbogacenie księgozbioru Biblioteki Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 16 w ciekawe książeczki dla dzieci przedszkolnych oraz uczniów klas I – III,
a także wspieranie czytelnictwa wśród dzieci.
Książeczki proszę zostawiać na półeczce obok gabinetu pani intendent (skrzydło przedszkolne) lub dostarczać nauczycielkom na grupy (skrzydło szkolne).

Za zaangażowanie bardzo dziękujemy.

 
„Wizyta u zegarmistrza”

Grupa VII, podczas jednego z marcowych tygodni, zgłębiała tajemnice związane z czasem i zegarami. W ramach tej tematyki postanowiła wybrać się w odwiedziny do Zegarmistrza. Przesympatyczny Pan zegarmistrz pozwolił dzieciakom nie tylko przetrząsnąć wszystkie zakamarki swojego warsztatu, ale także opowiedział o najróżniejszych zegarach. Przedszkolaki zapoznały się również z lupą zegarmistrzowską i malutkimi narzędziami przydatnymi w zawodzie zegarmistrza. Na koniec dzieciaki wręczyły miłemu gospodarzowi drobny upominek na zbliżającą się Wielkanoc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
 
„Wycieczka do Centrum Poznawczego”

W marcu dzieci z grupy V odwiedziły Centrum Poznawcze mieszczące się w Hali Stulecia. Przedszkolaki miały możliwość uczestniczenia w warsztatach pt. „Bajkowe akwarium”. Dodatkowo dzieci zwiedzały Halę Stulecia oraz poznały jej historię. Duże wrażenie zrobiło na dzieciach samo Centrum Poznawcze, gdzie miały możliwość poznawania nowych rzeczy przy użyciu nowoczesnego sprzętu multimedialnego. Podczas warsztatów dzieci poznały ciekawe okazy różnych ryb, jak również stworzyły swoją własną, wymarzoną rybkę, którą mogły zabrać ze sobą do domu. Kolejne warsztaty przed nami- następnym razem zostaniemy architektami.

1 zdjcie1291 zdjcie1304 zdjcie1311 zdjcie1325 zdjcie1330 zdjcie1334 zdjcie1335
 
„Szlakiem Wrocławskich Krasnali”

Pięknego marcowego dnia  dzieci z grupy V ruszyły „Szlakiem Wrocławskich Krasnali”. Przedszkolaki chętnie poznawały krasnale, ich nazwy i historię. Dzieci także oglądały kamienice i kamieniczki Wrocławskiego Rynku. Podczas wycieczki p. Agnieszka- nasz przewodnik zadbała dla dzieci także o zagadki oraz małe niespodzianki. Po wycieczce dzieci długo jeszcze wspominały o kamieniczkach „ Jasiu i Małgosi” oraz krasnalach, głównie Życzliwku, Lodziarzu, Melodiuszu i Grajku.

1 zdjcie1370 zdjcie1372 zdjcie1374 zdjcie1383 zdjcie1385 zdjcie1388 zdjcie1399
 
" 1 Dzień Wiosny"

W piątek, 21 marca, w przedszkolu na Wietrznej, dzieci wraz z Bocianem Długonogim przywitały Wiosnę. Bocian przyleciał do

przedszkolaków z dalekiej Afryki ze swoją starą, wysłużoną walizką, w której miał niespodzianki. Dzieci również przygotowały dla gościa

coś miłego: były plakaty z oznakami nadchodzącej wiosny oraz wspaniałe pokazy Mody Wiosennej i Ekologicznej. Dzieci, w

przygotowanych przez rodziców, fantastycznych strojach dumnie się prezentowały na scenie. Bocian sprawdził wiedzę przedszkolaków na temat nadchodzącej pory roku zagadkami, za które każda z grup dostała wiosenne kwiaty. Bociek pożegnał się z dziećmi i poleciał budować gniazdo, a przedszkolaki wybiegły na plac zabaw cieszyć się wiosną.

1 2 5 6 08 8 0009 09 10 13 18 3 3 4 2 6 2 7 2 9 9 2 90 94 oo

 
"Cały Wrocław Czyta Dzieciom"

W marcu dzieci spotykały się w bibliotece na czytaniu bajek w ramach akcji "Cały Wrocław czyta dzieciom"-"Dorośli też

czytają bajki". Nasza bibliotekarka, pani Basia Bierońska czytała dzieciakom bajki: "O Ali, Wojtku, kocie i rysowaniu

na płocie" M. Łastowieckiej oraz "Chory kotek" S. Jachowicza wzbogacone ilustracjami prezentowanymi na tablicy multimedialnej. Zasłuchane i zapatrzone przedszkolaki czekają na kolejne spotkania...

1 5 6 55
 
"Cały Wrocław Czyta Dzieciom"

Po raz szósty kolejne  dzieci z grupy V  ruszyły do Sky Towera w ramach akcji „ Cały Wrocław Czyta Dzieciom”. Przedszkolaki  opiekują się tam skrzynką bookcrossingową, dzielą się swoimi bajkami oraz słuchają bajek czytanych przez nauczyciela. Tym razem dzieci wybrały książkę o tematyce przyrodniczej. Z dużym zainteresowaniem słuchały o zwierzętach lądowych imorskich, próbując zapamiętać nowe nazwy. Już początkiem kwietnia kolejne dzieci będą doglądały tego miejsca.

1 2 3 zdjcie1419 zdjcie1421 zdjcie1425 zdjcie1427 zdjcie1429
 
"Zabawy i ćwiczenia ruchowe"

W ramach programu KIK/34 dzieci z przedszkola z grupy XIII spotkały się z dziećmi ze szkoły z klasy II, aby wspólnie

poćwiczyć. Chłopcom z przedszkola bardzo podobała się gra w piłkę nożną ze starszymi kolegami. Dziewczynki ćwiczyły

pod kierunkiem swoich starszych koleżanek, a nad wszystkim czuwała pani Katarzyna, nauczycielka wychowania

fizycznego. Dzieci nie mogą się doczekać następnej wizyty w szkole aby móc ponownie poćwiczyć.

1 p3130246 p3130253 p3130254 p3130257 p3130262 p3130263 p3130266

 
DZIEŃ OTWARTY`

 
„Cały Wrocław Czyta Dzieciom”

Dnia 14 marca dzieci z grupy VII, X, XII odwiedziły skrzynkę bookcrossingową znajdującą się w Sky Towerze. Przedszkolaki w ramach akcji Cały Wrocław Czyta Dzieciom przekazują innym swoje bajki, porządkują skrzynkę, słuchają bajek czytanych przez nauczyciela oraz uczą właściwego korzystania z książek. Ogromne wrażenie zrobiła na dzieciach jazda autobusem i tramwajem z zachowaniem zasad bezpieczeństwa w ruchu publicznym. W kolejnym miesiącu kolejna grupka dzieci ruszy z książkami do tego miejsca.

1 2 3 4 5 6 7 8

 
Koncert muzyczny pt: „Oj dana, dana! Muzyko kochana!”

W marcu po raz kolejny w przedszkolu odbył się koncert muzyczny zorganizowany przez Lubuskie Biuro Koncertowe pt: „Oj dana, dana! Muzyko kochana!”. Podczas koncertu zostały zaprezentowane instrumenty zwane dudami. Dzieci miały okazje zobaczyć i usłyszeć takie instrumenty jak: kozioł weselny biały, kozioł ślubny czarny oraz sierszeńki – maleńkie dudy dla dzieci. Takie dudy wraz z klarnetami i skrzypcami stanowiły tzw. kapelę. Dzieci miały możliwość zobaczenia strojów ludowych i usłyszenia typowo ludowego koncertu z wykorzystaniem wspomnianych instrumentów.

1 2 3 4 5 6 7 8

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 17


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free domain hosting no ads top celebrities Valid XHTML and CSS.