REKRUTACJA

Szukaj

Statystyka

Odsłon : 1090504
Aktualności rok szkolny 2013/2014
„Zachowaj równowagę z Paskalem”

W ramach Programu Szwajcarsko-Polskiego KIK/34 dzieci ze wszystkich grup wiekowych obejrzały film pt. „Zachowaj równowagę z Paskalem”. Film nawiązywał do wdrażania zdrowego stylu życia. Po obejrzeniu filmu dzieci wykonały prace plastyczne. Najciekawsze prace były umieszczone na wystawie w holu przedszkola.

1 2 3 4 5 6 7 8

 
„Olimpiada zimowa”

W ramach szwajcarskiego programu zdrowia panie z grup V i VI zorganizowały Olimpiadę zimową dla dzieci ze swoich grup oraz zaprosiły do uczestnictwa grupę IV. Dzieci najpierw dowiedziały się co oznacza słowo „olimpiada”, potem wspólnie z paniami ustaliły zasady i reguły obowiązujące podczas sportowych rywalizacji, poznając zasadę fair-play. Następnym krokiem była już świetna, sportowo- umysłowa zabawa. Dzieci mogły zaprezentować  i pokazać swój spryt, siłę, sprawność fizyczną oraz umysłową. Podczas olimpiady dużo było śmiechu oraz głośnych okrzyków. Na koniec każdy uczestnik otrzymał medal.

1 2 3 4 5 6 7 8

 
„Cały Wrocław Czyta Dzieciom”

Dzieci z grupy V po raz kolejny odwiedziły skrzynkę bookcrossingową znajdującą się w Sky Towerze. Przedszkolaki w ramach akcji Cały Wrocław Czyta Dzieciom dzielą się swoimi bajkami, porządkują skrzynkę, słuchają bajek czytanych przez nauczyciela oraz uczą się szacunku do książek. Dla dzieci dużą atrakcją była także przejażdżka autobusem i tramwajem. W kolejnym miesiącu kolejna grupka dzieci ruszy z książkami do tego miejsca.

1 2 3 4 5 6 7 8

 
„Spotkanie z Panem Policjantem”

W dniu 17 lutego w naszym przedszkolu odbyły się prelekcje na temat "Bezpieczne ferie", które poprowadził dla naszych przedszkolaków pan policjant. Opowiedział on dzieciom o bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię a także przypomniał im jak wyglądają niektóre znaki drogowe. Było to bardzo ciekawe spotkanie.

1 2 3 4 5 6 7 8
 
„Ogólnopolska Akcja Zbiórki Baterii”

Ogólnopolska Akcja Zbiórki Baterii jest częścią programu Działaj czysto! mającego na celu ochronę środowiska naturalnego przed zanieczyszczeniem odpadami. Zbiórka zużytych baterii sprawi, iż nie trafią one na wysypisko śmieci, a zostaną poddane procesowi odzysku (składnikami baterii są m. in. nikiel, kadm i rtęć, substancje bardzo szkodliwe dla zdrowia ludzi i środowiska), lub zostaną przekazane do innych firm specjalistycznych w celu poddania ich odzyskowi i recyklingowi.

Zbiórka baterii prowadzona jest na terenie całego kraju w sklepach, w punktach usługowych - w tym fotolaboratoriach, szkołach, przedszkolach, uczelniach, gminach.
Zapraszamy do wzięcia udziału w zbiórce, która odbywa się na terenie naszego przedszkola!

Nauczmy dzieci, jak nie być obojętnym!

 
Koncert muzyczny pt: „Pan Maluśkiewicz i wieloryb”

W lutym nasze przedszkolaki miały okazje przenieść się na chwilkę w mały rejs, podczas oglądania koncertu muzycznego pt: „Pan Maluśkiewicz i wieloryb”. Były piosenki żeglarskie i co niektóre dzieci nawet zaprezentowały się tanecznie. Koncert wywołał wiele uśmiechu na twarzach dzieci i pozwolił na chwilę pomyśleć o wakacjach.

1 2 3 4 5 6 7 8 
„Bal karnawałowy”

„Jest karnawał, w karnawale wszyscy urządzają bale” - i w Przedszkolu nr 16 odbył się bal karnawałowy. Hol przedszkolny  wyglądał  bajecznie i kolorowo, przystrojony  kolorowymi łańcuchami, serpentynami i balonami. Przepięknie przebrane przedszkolaki z dumą prezentowały wymyślne stroje. Przebierańcy świetnie bawili się , uczestnicząc z wielką ochotą we wspólnych zabawach i konkursach. Skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca.

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

 
„Zajęcia w Miejskiej Bibliotece Publicznej”

Już od najmłodszych lat kształtujemy u dzieci postawę czytelnika. W tym celu dzieci z grupy XI wybrały się 4 lutego na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej, przy ul. Jesiennej. Dzieci były zafascynowane już samym budynkiem. Ogromne, przejrzyste sale, ciekawe wnętrza, kominek, postać Pirata strzegącego zbiorów bibliotecznych, zrobiły na nich duże wrażenie! Na „dzień dobry” czekała na dzieci pani bibliotekarka, która w bardzo przystępny sposób opowiedziała o bibliotece, a także o sposobie z niej korzystania. Po zwiedzeniu pomieszczenia (starszaki miały okazję obejrzeć pokaźny księgozbiór przeznaczony specjalnie dla nich) pani bibliotekarka poprosiła naszych wychowanków, by rozpoznały tytuły bajek po barwnych ilustracjach. Dzieci miały też możliwość uczestniczyć w bardzo ciekawych zajęciach bibliotecznych – słuchały opowiadania o zimie, rozwiązywały szereg zagadek związanych z zimą. Po zajęciach nadszedł czas oglądania książek. Nasze dzieci bardzo często sięgają po książki z kącika w przedszkolu, ale takiego wyboru się nie spodziewały. Dla każdego było coś, czym się interesuje. Pani przygotowała książki o dinozaurach, kosmosie, zwierzętach, różnych dyscyplinach sportu i wiele bajek. Przedszkolaki wymieniały się książkami. Na zakończenie spotkania pani bibliotekarka zachęcała dzieci do korzystania ze zbiorów bibliotecznych – dzieci dostały karty biblioteczne i obiecały, że wrócą tu z rodzicami.

1 2 3 4

 
„Warsztaty plastyczne”

Niedawno w przedszkolu odbyły się warsztaty plastyczne dla Dzieci i Mam z naszego przedszkola. Był to bardzo mile i aktywnie spędzony czas. Dzieci mogły zintegrować się z innymi dziećmi a także spędzić czas ze swoimi mamami. Zabawa była przednia, a maski karnawałowe z papieru-mâché tryskały mnóstwem barw! Już dziś bardzo serdecznie zapraszamy na kolejne zajęcia.

 

Więcej zdjęć można zobaczyć na stronie http://jagodadylag.wix.com/umiemto

 

 
„Dzień Babci i Dziadka w naszym przedszkolu”

Niedawno w naszym  przedszkolu obchodziliśmy uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci  ze wszystkich grup przygotowały dla swoich dziadków piękne przedstawienia. Wystąpiły z przygotowanym programem artystycznym , w ramach którego śpiewały piosenki, recytowały wiersze, tańczyły... Obdarowały dziadków również upominkami oraz zaprosiły na słodki poczęstunek.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
 
„Z wizytą w Państwowym Domu Opieki Społecznej”

4 lutego Przedszkolaki z grupy V i VII  były z wizytą w Państwowym Domu Opieki Społecznej na ulicy Karmelkowej we Wrocławiu. Mali artyści wystąpili  z okazji Dnia Babci i Dziadka. Były wiersze, piosenki, Krakowiak i Macarena. Starsi ludzie żywiołowo reagowali na występy dzieci: klaskali, uśmiechali się i mieli łzy w oczach. Dzieci wrócą do pensjonariuszy tego domu z koncertem na Dzień Matki i Ojca. Do zobaczenia i usłyszenia w maju.

1 2 3 4 5 6 7 8

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 17


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free domain hosting no ads top celebrities Valid XHTML and CSS.