REKRUTACJA

Szukaj

Statystyka

Odsłon : 1089114
Aktualności rok szkolny 2013/2014
„MULTIMEDIALNY ŚWIAT PRZEDSZKOLAKA”

Świat bezustannych zmian, klimat globalizacji, rozwój techniki i nowoczesnych kanałów komunikacji zainspirowały nas w kierunku zmian technologicznych w przedszkolu.
Nauczycielki w naszym przedszkolu w czasie prowadzenia zajęć edukacyjnych wykorzystują sprzęt multimedialny, taki jak:
* tablica interaktywna;
* projektor;
* komputer z dostępem do internetu
* laptop
* aparat fotograficzny.
Innowacyjne środki dydaktyczne ułatwiają dzieciom zdobywanie wiedzy i kształtowanie takich umiejętności jak:
- logiczne myślenie,
- kojarzenie faktów,
- wytrwałość,
- cierpliwość,
- szybkie i celne podejmowanie decyzji.
Odpowiednio dobrane programy komputerowe pomagają rozwijać spostrzegawczość, zręczność, sprawność manualną, refleks oraz podzielność uwagi.                                                                                                       Wśród wielu zalet tablicy interaktywnej można wymienić:                                                                                                                                                       * Skuteczna, interaktywna i wzbogacona prezentacja -  przedszkolaki są bardziej zainteresowane lekcją, skupiają uwagę na zagadnieniu.

* Intuicyjna i łatwa obsługa: pasek ikon jest zawsze dostępny pod ręką a oprogramowanie dodatkowo umożliwia zdefiniowanie najczęściej wykorzystywanych funkcji.

* Wystarczy pisak: do pracy z tablicą wykorzystującą technologię pozycjonowania w podczerwieni wystarczy zwykły wskaźnik/pisak.                                                                                                                                                    * Bezpieczeństwo i wygoda użytkowania: projektory  krótkoogniskowe dedykowane do współpracy

z tablicami oraz akcesoria, np. stojaki do tablic, uchwyty do projektorów pozwalają uniknąć cienia na wyświetlanym obrazie oraz zadbać o bezpieczeństwo wzroku dzieci.

* Lepsze wykorzystanie programów multimedialnych, filmów, materiałów dydaktycznych i Internetu  poprzez możliwość  robienia notatek na stopklatkach i zapisywania ich w formie elektronicznej.

* Możliwość obserwacji na dużym ekranie,  analizy i natychmiastowego opisu obiektów i zjawisk mikroskopowych przez wszystkich uczestników zajęć w tym samym czasie.

Oto kilka zdjęć tablicy ze spotkania prezentującego możliwości pracy z małym dzieckiem.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
 
„Pokarm dla skrzydlatych przyjaciół”

Zima to trudny czas dla ptaków,  wiele z nich mogłoby nie przeżyć trudnych zimowych warunków, dlatego jak co roku podczas zimy, grupa X prowadzi w przedszkolu akcję dokarmiania ptaków.

Podajemy ptakom naturalne pożywienie, takie jak ziarna zbóż np. owies, proso, pszenica , nasiona roślin oleistych (słonecznik w łupinach, najlepiej czarny, nasiona lnu, konopie) ,orzechy, pestki dyni, owoce np. jabłka, suszone morele, rodzynki, wieszamy słoninkę , czy też płatki owsiane lub jęczmienne.

Podczas dokarmiania ptaków dzieci uświadamiają sobie, konieczności systematycznego dokarmiania ptaków, uczą się odpowiedzialności i wrażliwości na losy innych.

1 2 3 4
 
„Jasełka w grupie VI”

W grudniu w Przedszkolu nr 16 odbyły się Jasełka i wigilia w grupie VI.
Przedstawienie jasełkowe w wykonaniu wszystkich przedszkolaków obejrzeli licznie zgromadzeni rodzice i krewni .Mali aktorzy z dużym zaangażowaniem prezentowali swe role. Za oknami było już ciemno, a przedszkolaki, nieco przejęte, przypomniały historię narodzin Jezusa w Betlejem.

1 2 3 4

 
„Jasełka w wykonaniu dzieci z gr. XI w Kościele, pw. Trójcy Świętej”

Dnia 12 stycznia na zaproszenie Proboszcza Kościoła, pw. Trójcy Świętej, dzieci z gr. XI po zakończeniu Mszy Św. dla dzieci, przedstawiły Jasełka.  Piękna scenografia, wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali zaś zdolni młodzi aktorzy oraz gościnnie występujący zespół muzyczny „Tabasco Club”. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajence. Jednak to do nich i małego Jezuska przybyli tak honorowi goście, jak trzej mędrcy i złożyli dzieciątku pokłon. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, złego i przewrotnego Diabła, lekkomyślnego Króla Heroda, oraz aniołów przeplatana była kolędami. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, nauczycielek i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Natomiast dzieci miały okazję uczestniczenia w tradycji,               a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych. Puentą biblijnej historii stały się słowa kolędy „Wśród nocnej ciszy”.

1 2 3 4 5 6 7 8
 
„Ciekawe zawody”

W zeszłym tygodniu przedszkolaki z grupy V poznawały różne zawody. W związku z tym, dzieci udały się do przedszkolnej kuchni w celu bliższego poznania zawodu kucharki, jej stroju oraz przedmiotów i maszyn potrzebnych do pracy. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również spotkanie z górnikiem i geologiem, które odbyło się w naszej sali. Przybyli goście zaprezentowali swoje ubiory, pokazali swoje atrybuty oraz opowiedzieli czym, na co dzień zajmują się w pracy. Sporo emocji u dzieci wywołały opowieści o prastarych kamieniach oraz szczątkach zwierząt, które dzieci mogły także oglądać i dotykać. Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało na pamiątkę wybrany przez siebie kamień

1 2 3 4 5 6 7 8
 
„Spotkanie integracyjne w grupie IV”

W grudniu  w grupie IV odbyło się spotkanie świąteczne z rodzicami i dziećmi. Spotkaniu towarzyszyły występy artystyczne wykonane przez dzieci. Wspólnie z rodzicami dzieci ozdabiały świąteczne pierniki, które zabrały do domu. Spotkanie odbyło się w miłej, świątecznej atmosferze.

1 2 3 4
 
Serdecznie dziękujemy!!!

Drodzy Rodzice serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w akcję pomocy dla Domu Małego Dziecka oraz Schroniska dla Samotnych Matek z Dziećmi. Wspólnymi siłami zebraliśmy mnóstwo jedzenia, środków czystości, pampersów, kosmetyków pielęgnacyjnych , ubrań oraz zabawek. Dziękujemy za okazałe serce i wsparcie.

1 2 3 4
 
Uwaga rodzice

 
„Pasowanie na Przedszkolaka”

 

Idzie sobie przedszkolaczek, śpiewa, tańczy oraz skacze.
Dziś też powód ma do śmiania, bo to dzień jest Pasowania.

Przedszkole nr 16 we Wrocławiu w roku szkolnym 2013/2014 w swoich podwojach powitało 71 dzieci. W grudniu 2013  roku maluchy oficjalnie dołączyły do grona „prawdziwych” przedszkolaków przystępując do uroczystego Pasowania. Kandydaci na przedszkolaków powitani zostali przez Dwór Królewski, złożony z kolegów najstarszej grupy przedszkolnej i poddani licznym próbom, mającym na celu wykazanie, czy nadają się na prawdziwych przedszkolaków. Przed szeroką publicznością rodziców, dziadków, babć i przyjaciół dzieci prezentowały poznane wierszyki, piosenki i tańce.

Oparły się też pokusie figlarnych diablików, które próbowały namówić dzieci do nieustającej zabawy i nie słuchania pań i rodziców. Na koniec poznały „Pana Ołówka”, który pomógł Pani Dyrektor
w pasowaniu naszych dzieciaczków. Maluchy poprzez słowa przysięgi oraz akt ślubowania,
w którym obiecały „nie grymasić i nie szlochać, zawsze swoje panie kochać, grzecznie bawić się
i fikać, wszystko zjadać z talerzyka” oraz zawsze chętnie przychodzić do przedszkola, stały się prawowitymi członkami społeczności lokalnej. W tym uroczystym dniu, każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom oraz medal prawdziwego przedszkolaka. Wszystkie przedszkolaki bardzo miło spędziły to grudniowe popołudnie.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
 
KONCERT MUZYCZNY

10 stycznia odbył się w naszym przedszkolu kolejny  już koncert  zorganizowany przez Lubuskie Biuro Koncertowe pt.  „O gitarze prawie wszystko”. Dzieci poznały trzy odmiany gitar- klasyczną, elektryczną i basową.

Muzyczna podróż po Krainie Pani Muzyki pozostawiła wiele niezapomnianych wrażeń.

1 2 3 4 5 6 7 8
 
Konkurs

Regulamin konkursu
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 17


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free domain hosting no ads top celebrities Valid XHTML and CSS.