REKRUTACJA

Szukaj

Statystyka

Odsłon : 670506
Kiedy złota Jesień różne dary niesie…

W październikowe popołudnie dzieciaki z grupy IV wybrały się na spacer, poprzez który nie tylko dostrzegały piękno zmieniającej się przyrody, lecz także odnajdywały w swoim najbliższym otoczeniu prawdziwe oznaki jesieni. Dzieci dowiedziały się, że nie tylko zmieniające kolor i spadające liście są przejawem tej barwnej pory roku, lecz także  opadające z drzewa orzechy, jarzębina czy czerwone owoce Dzikiej róży. Tuż za przedszkolnym płotem odnaleźliśmy nową roślinę, której dojrzałe owoce także zwiastują jesień - Ligustr pospolity – dzieci dowiedziały się, że te owoce, podobnie jak spotkane grzyby, są trujące dla ludzi, ale stanowią cenny pokarm dla ptaków w okresie zimy.

„Sprawcie, aby od samego początku było jasne, że całe życie jest zależnością. Pokażcie im, że zależności są w lasach, na polach, w stawach, strumieniach, w wiosce i w kraju wokół nas.” ~ A. Huxley


20171004_122600 20171004_122603 20171004_122843 20171004_122849 20171004_122915 20171004_122930 20171004_122959 20171004_123134 20171004_123511 20171004_123815 20171004_124552 20171004_124716

 
Owocowe szaszłyki w grupie I

W drugim tygodniu października dzieci z grupy I uczestniczyły w zajęciach  poświęconych tematyce owoców i zdrowego odżywiania. Maluszki poznały nazwy różnorodnych owoców oraz ich kolory, kształty, czy też zapachy. Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę z zakresu edukacji przyrodniczej i zdrowotnej. Zwieńczeniem nauki były samodzielnie przygotowane owocowe szaszłyki, z wielkim apetytem degustowane przez dzieci. Teraz nawet najmłodsze przedszkolaki wiedzą, że owoce są smaczne i zdrowe! :)


img_3276 copy img_3285 copy img_3300 copy img_3312 copy img_3313 copy img_3315 copy img_3316 copy img_3318 copy

 
Chłopaki – słodziaki!

W tym roku dziewczynki z Przedszkola nr 16 również nie zapomniały o swoich cudownych kolegach i z okazji ich święta przygotowały wyjątkowe upominki. Ostatni dzień września w przedszkolu otoczony był wyjątkową atmosferą, pełną najsłodszych życzeń, gorących uścisków, śpiewu i zabaw.

Dziękujemy również wszystkim mamom, które przygotowały słodkie niespodzianki. :)

Szkoda, że ten dzień tak szybko minął ale za rok Dzień Chłopaka przecież będzie znów!


1 2 3 4 5 6 7 8 9

 
Wizyta policjantki

5 października nasze przedszkole odwiedziła policjantka z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Pani przeprowadziła prelekcję na temat bezpieczeństwa, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród przedszkolaków. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się podczas przechodzenia przez jezdnię oraz zapamiętały ważne numery alarmowe. Policjantka uświadomiła przedszkolaków o konieczności jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami, a także o nie zawieraniu znajomości z obcą osobą dorosłą. Dzięki takim spotkaniom, dzieci będą darzyły policję zaufaniem, do której zawsze mogą zwrócić się o pomoc.

 

1 copy 10 copy 11 copy 12 copy 2 copy 3 copy 4 copy 5 copy 6 copy 7 copy 8 copy 9 copy

 
Grupy V i VII w Operze Wrocławskiej

18 września dzieci z grupy V i VII wybrały się na wycieczkę do Opery Wrocławskiej na lekcję pt. „Operowy Labirynt”. Pracownik Opery opowiedział dzieciom w skrócie historię budynku, w którym znajduje się Opera Wrocławska, a następnie oprowadził dzieci po najbardziej znanych miejscach w jej wnętrzu: foyer – gdzie dzieci mogły przymierzyć stroje śpiewaków i widowni. Dzieci były zachwycone możliwością przymierzenia strojów, w których czuły się jak prawdziwe gwiazdy oraz zachwycały się blaskiem złota, które bogato zdobi ściany i sufity Opery i kryształowymi żyrandolami zdobiącymi sufity foyer. Następnie dzieci mogły wejść na scenę, na której trwał montaż scenografii do zbliżającego przedstawienia żeby przyjrzeć się skąd pojawia się scenografia, gdy wydaje nam się, że spada z nieba oraz gdzie znikają śpiewacy, kiedy wydaje nam się, że zapadają się pod scenę. Nie małą atrakcją było dla dzieci to, że mogły tak jak śpiewacy unosić się i opadać pod scenę dzięki kilku zapadniom. Kolejnym miejscem, które odwiedziły dzieci w Operze była pracownia charakteryzatorów, gdzie powstają peruki, wąsy, brody i maski.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

 
Ruszaj sie

 
"Bezpieczeństwo na co dzień: w domu, drodze i w przedszkolu"

Pod koniec września w naszym przedszkolu realizowany był program zdrowotny „Żeby zdrowym być, trzeba zdrowo żyć”. Tym razem przedszkolaki zdobywały oraz pogłębiały swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa. Maluszki mówiły o bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię w wyznaczonych do tego miejscach, a następnie wybrały się na najbliższe skrzyżowanie w celu ćwiczenia zdobytych wiadomości. Młodsze przedszkolaki odwiedziły również bibliotekę, gdzie oglądały film edukacyjny pt. ”Jak przechodzić przez ulicę”, „Numery alarmowe”, czy też „Sierżant Poli”. Starsze przedszkolaki natomiast w ramach realizacji tygodnia o bezpieczeństwie przypominały sobie numery alarmowe; rozmawiały na temat pracy policjanta, lekarza i strażaka; czy też uczestniczyły w quizie dotyczącym bezpiecznych zachowań w domu i przedszkolu. Wszystkie grupy wykonały grupowe prace plastyczne dotyczące bezpieczeństwa, które zdobiły hol naszego przedszkola. Mamy nadzieję, ze zdobyta wiedza i umiejętności przyczynią się do kształtowania bezpiecznych zachowań wśród przedszkolaków.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

 
Zbiórka makulatury pt. "Ratujmy Drzewa"

Serdecznie zapraszamy rodziców i dzieci z naszego przedszkola do zbiórki makulatury pt. "Ratujmy drzewa", która potrwa od 02.10.2017 r. do 30.11.2017 r. Celem akcji jest kształtowanie ekoświadomości dzieci, podnoszenie ich ekologicznej kultury, a także upowszechnianie pozytywnych wzorców zachowań wobec środowiska.

W związku z powyższym zapraszamy do zbierania każdego rodzaju asortymentu papierowego (stare książki, gazety, ilustrowane magazyny, opakowania tekturowe, kartony, itp.)


1 2 3 4


 
Dzień Przedszkolaka

W naszym przedszkolu 20 września 2017 r. po raz pierwszy obchodzono Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji już od rana czekały niespodzianki dla dzieci: w szatni – serdeczne życzenia, ozdobione kolorowymi kwiatami i balonikami, a w salach witała je wesoła muzyka  oraz zabawy i atrakcje przygotowane przez nauczycielki. Po śniadaniu, w świetnym nastroju dzieci ze wszystkich grup spotkały się w pięknie przystrojonej sali wielofunkcyjnej, gdzie czekała na nie niespodzianka przygotowana przez Panie Dyrektor i Wicedyrektor - Zespół muzyczny „Rewelacja”, który poprowadził imprezę dla przedszkolaków. Były szalone tańce przy wesołej muzyce, przeplatane konkursami i zabawami integracyjnymi. Święto Przedszkolaka dostarczyło dzieciom wielu miłych wrażeń, które zapewne będą ciepło wspominać. Myślimy, że Dzień Przedszkolaka na stałe zagości w harmonogramie imprez przedszkolnych i będzie corocznie hucznie obchodzony.

 

W tym roku występ zespołu „Rewelacja” został opłacony przez Dyrekcję ZSP nr 16,
z dochodów uzyskanych za wynajem sali gimnastycznej.


1 2 3 4 5 6 7 8

 
Zajęcia w Bibliotece Miejskiej

We wrześniu dzieci z grupy V wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Biblioteki Miejskiej przy ul. Jesiennej. Przedszkolaki wzięły udział w zajęciach edukacyjnych. Pani bibliotekarka w bardzo przystępny sposób zaznajomiła dzieci z tajnikami swojej pracy. Dzieci dowiedziały się, m.in. jak wygląda biblioteka miejska, w jaki sposób można korzystać ze zbiorów bibliotecznych. Poznały także różne rodzaje książek. Po krótkiej lekcji nadszedł czas na zwiedzanie biblioteki i oglądanie książek. Duże sale, przepełnione regałami z różnorodnymi książkami zrobiły na dzieciach ogromne wrażenie. Młodzi czytelnicy zaglądali niemal w każdy zakamarek bogatego księgozbioru. Każdy znalazł coś, co go najbardziej interesowało. Wszyscy oglądali i wymieniali się książkami. Na zakończenie, w podziękowaniu za ciekawe zajęcia przedszkolaki wręczyły Pani bibliotekarce laurki i obiecały, że wrócą tutaj z rodzicami. Każde dziecko w nagrodę za wzorowe zachowanie otrzymało zakładkę do książek.


1 2 3 4 5 6 7 8

 
Ogłoszenia o konkursie plastycznym "Cuda niewidy z dyni"

Regulamin Przedszkolnego Konkursu Rodzinnego „CUDA NIEWIDY Z DYNI”

 
OGŁOSZENIE

SZANOWNI RODZICE!

Informujemy, że w najbliższym tygodniu odbędą się
zebrania rodziców dzieci uczęszczających
do Przedszkola nr 16 we Wrocławiu w roku szkolnym 2017/2018.

Rodziców dzieci z grup: IV
zapraszamy dnia 5 września 2017r. (wtorek) o godz. 17:00,

Rodziców dzieci z grupy III i V
zapraszamy dnia 6 września 2017r. (środa) o godz. 16:30,

Rodziców dzieci z grupy:  VI   
zapraszamy dnia 7 września 2017r. (czwartek) o godz. 17:00,

Rodziców dzieci z grupy:  VII
zapraszamy dnia 7 września 2017r. (czwartek) o godz. 16:30.

na spotkanie z nauczycielkami w salach poszczególnych grup.

Serdecznie zapraszamy – Dyrekcja i Nauczycielki Przedszkola nr 16

 
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free domain hosting no ads top celebrities Valid XHTML and CSS.