REKRUTACJA

Szukaj

Statystyka

Odsłon : 763889
Tęczowy dzień w grupie II

15 czerwca zorganizowaliśmy w naszej grupie Tęczowy dzień – było to podsumowanie całego roku zabaw z kolorem.  Podczas tęczowego dnia dowiedzieliśmy się jak powstaje tęcza, jak kolory są w niej ułożone i który z nich jest najważniejszy. Po wysłuchaniu czytanej bajki o danym kolorze tęczy wybrane dzieci ułożyły na dywanie jeden jej fragment. Szukaliśmy tęczowych odpowiedników w przyrodzie i otaczającym nas świecie. Były zabawy z kolorową chustą animacyjną i doświadczenia – mieszaliśmy podstawowe kolory by uzyskać kolejne. Dzieci kolorowały też obrazek tęczy, używając do tego właściwych kolorów kredek. Na koniec na wszystkich nas czekał bajecznie kolorowy i smaczny poczęstunek. Był to dzień pełen wrażeń, a uśmiech na twarzach dzieci świadczył, że ciekawie i wesoło spędziły czas.

 
Spartakiada

Pod koniec maja 4 grupy najstarsze wzięły udział w spartakiadzie, którą poprowadziła nauczycielka gimnastyki Pani Tamara A. Na początku dzieci złożyły ślubowanie, m.in., że będą grały uczciwie i nie będą płakały, gdy przegrają. Przedszkolacy wygłosili swoje hasła grupowe, wykonały krótką rozgrzewkę i przystąpiły do zawodów. Podczas ćwiczeń dzieci głośno dopingowały się nawzajem. Ostatecznie I miejsce zdobyły grupy 5 i 6, II miejsce grupa 3 i III miejsce grupa 7. Na zakończenie Pani Dyrektor Małgorzata W. wręczyła wszystkim dzieciom medale oraz nagrody: piłki i skakanki.

 
Laureaci konkursów grupie VI

W szkolnym 2017 / 2018  dzieci z grupy VI brały udział w bardzo wielu konkursach organizowanych na szczeblu regionalnym, jak i ogólnopolskim. Warto pochwalić się naszymi sukcesami. I tak:


Zuzia P. zdobyła WYRÓŻNIENIE w regionalnym konkursie plastycznym „Drzewa wokół nas” organizowanym przez Przedszkole nr 149 „ Tęczowa Polanka” we Wrocławiu.


Martyna G. zajęła III MIEJSCE w ogólnopolskim konkursie plastycznym „ Jesień w oczach dziecka” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 42 w Lublinie.


Kacper S. zdobył WYRÓŻNIENIE w I Konkursie Piosenki Przedszkolnej „Mała Estrada Łowiecka” organizowanym przez Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu.


Praca Mai J. zakwalifikowała się do grona prac WYRÓŻNIONYCH – FINAŁOWYCH w regionalnym konkursie plastycznym „Ulubione zabytki Wrocławia” organizowanym przez Przedszkole nr 106 we Wrocławiu w ramach Przedszkolnej Nagrody Wrocławia.


Praca Hani C. zajęła I MIEJSCE w regionalnym konkursie plastycznym „Wrocław w twórczości dziecięcej” organizowanym przez Przedszkole nr 149 „Tęczowa Polanka” we Wrocławiu w ramach Przedszkolnej Nagrody Wrocławia.


Damian R. zdobył WYRÓŻNIENIE w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Ja i mój niepełnosprawny kolega” organizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 2 w Szydłowcu.

 

Laureatom serdecznie gratulujemy.

 
Doświadczenia chemiczne pachnące i kolorowe grupie VI

11 czerwca w grupie VI odbyły się powtórnie warsztaty chemiczne z niesamowitą panią Justyną. Tym razem mali szaleni chemicy mogli stworzyć swoje pachnące mydełko o zapachu kawy i płatków róży oraz bawić się kolorami – łącząc je i mieszając. Dzieci były zachwycone doświadczeniem, gdy w mleku pojawiły się tęczowe kolory w przeróżnych ruchomych obrazach. Efekt eksperymentów zachwycił  wszystkich. Brawo, mali szaleni chemicy –  warto eksperymentować.

 
Mamówka i Tatówka w grupie VI

8 czerwca z okazji świąt rodzinnych – Dnia Mamy i Dnia Taty, dzieci z grupy VI wraz z rodzicami spotkali się w plenerze – na polu golfowym, by wspólnie świętować najfajniejsze dla rodziców święto. Atrakcji było co niemiara – począwszy od pachnących smakowitych dań prosto z grilla przygotowywanych przez tatę Kacpra i innych tatusiów, wielkiej blachy z pysznym ciastem owocowym upieczonym przez mamę Hani, ożywczych lemoniad i pysznych przekąsek, wspaniałego aktorskiego występu o Admie i Ewie przygotowanego przez mamę, tatę i brata Kaliny, pięknego popisu wokalnego w wykonaniu siostry Kacpra do mnóstwa uśmiechu i wspólnych rozmów. Na polu golfowym nie zbrakło akcentu sportowego i potyczek rodzinnych. Było przeciąganie liny i zawody w drużynie, a także pierwsze wprawki z kijem golfowym i piłeczką. Na pewno zabawa była na 102. Trafiona w dołek… Szkoda, że ostatnia w takim składzie…

 
Grupy I, II i IV w Wiosce Indiańskiej Pocahontas

W środę 13 czerwca dzieci z grupy I, II i IV wraz ze swoimi paniami wybrały się na wycieczkę do Wioski Indiańskiej Pocahontas, którą ufundowała z okazji Dnia Dziecka Rada Rodziców. Tego dnia mięliśmy okazję bliżej poznać kulturę Indian. Czekało na nas masę atrakcji i niesamowitych przeżyć. Mieliśmy okazję zobaczyć i wejść do tipi, w których własnoręcznie wykonywaliśmy amulety czy graliśmy na indiańskich instrumentach. Z indiańskimi barwami na twarzach zaklinaliśmy deszcz, łowiliśmy rybki, pokonaliśmy wielki labirynt i tor przeszkód oraz poznaliśmy tradycyjne indiańskie pozdrowienie. Mimo nieco niesprzyjającej pogody (pod chmurką i z lekkimi opadami deszczu) świetnie się bawiliśmy w towarzystwie uroczych Indian. Do przedszkola wróciliśmy zmęczeni ogromem wrażeń i z masą wspaniałych wspomnień.

 
Dzień Mamy i Taty w Grupie II

7 czerwca w grupie II obchodziliśmy jedno z najważniejszych świąt - Dzień Mamy i Taty. Dzieci elegancko ubrane przedstawiły krótki program artystyczny. Przedszkolaki z ogromnym przejęciem i zaangażowaniem śpiewały piosenki, recytowały wiersze, dziękowały w ten sposób za miłość, trud wychowania, troskę i cierpliwość. Na koniec dzieci wręczyły upominki i zaprosiły rodziców na słodki poczęstunek. Uroczystość przebiegła w ciepłej i miłej atmosferze, pozostanie na długo w pamięci dzieci oraz ich Rodziców.

 
Odwiedziny pani policjant w grupie IV

Ostatnio odwiedziła nas pani Policjantka – mama jednej z naszych przedszkolanek, w ramach omawianego tygodnia „Zawody naszych rodziców”. Przeprowadziła pogadankę na temat własnej pracy, zaprezentowała  rekwizyty policjanta (kajdanki, pałka, policyjna gwiazda), które można było dotknąć i założyć. Dzieci otrzymały również małe niespodzianki breloczki z samochodem policyjnym, naklejki i kredki z komisarzem Lwem. Wizyta była bardzo ciekawa, pouczająca, a najbardziej dumna ze swej mamy była nasza wychowanka.

 
Realizacja programu "Żeby zdrowym być trzeba zdrowo żyć"

W połowie maja w naszym przedszkolu został zrealizowany kolejny temat z programu zdrowotnego „Żeby zdrowym być, trzeba zdrowo żyć”, a mianowicie profilaktyka prozdrowotna i edukacja bez barier. We wszystkich grupach zostały przeprowadzone ciekawe zajęcia o szacunku, akceptacji i tolerancji w stosunku do osób o różnych rodzajach niepełnosprawności. Panie czytały dzieciom odpowiednią do tematu literaturę, np. Pączkowe drzewo czy Smok Josh. Dzieci brały aktywny udział w proponowanych zajęciach, wcielały się w różne role (np. osoby niewidomej), poznały wybrane słowa w języku migowym. Dzieci zafascynował alfabet Braille’a, były bardzo zaskoczone, że osoby niewidome również mogą czytać. Oprócz tematu tolerancji przedszkolaki podczas zajęć dydaktycznych dowiedziały się także sporo nt. jak dbać o prawidłową postawę ciała, o ważnej roli sportu i wszelkiej aktywności fizycznej dla naszego zdrowia. Podsumowaniem tygodnia była Przedszkolna Spartakiada dla najstarszych grup. Nagrodą za aktywny udział w zawodach i zdrową rywalizację były medale oraz piłki i skakanki.

 

 
Wycieczka do Domasławic

24 maja starsze grupy: III,V,VI, i VII uczestniczyły w wycieczce do Domasławic ufundowanej przez Radę Rodziców. W campusie czekały na nich liczne zabawy. Boisko z piłkami (koszykówka, siatkówka i piłka nożna. Warsztaty- dzieci wykonały z papieru karpia przymocowanego do drewienka. Zabawy na huśtawkach i trampolinie. Zabawy w parku linowym oraz spotkanie z kozami, które mogły nakarmić. Wśród sosen czekały na wszystkich hamaki, gdzie można było odpocząć. W międzyczasie dzieci otrzymały posiłek parówki, ogórki kiszone, bułki, a na deser mleczne rogale i gruszki. Z żalem musieliśmy opuścić to przepiękne miejsce w nadziei, ze w przyszłym roku tu wrócimy.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 12


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free domain hosting no ads top celebrities Valid XHTML and CSS.