REKRUTACJA

Szukaj

Statystyka

Odsłon : 700656
W krainie klocków Lego

W środę, 10 stycznia dzieci z grupy V wraz z nauczycielkami wybrały się na wycieczkę na Stadion Miejski we Wrocławiu, aby zwiedzić największą w Polsce wystawę klocków Lego. Na początku dzieci udały się do sali wystawowej, gdzie mogły zobaczyć niezwykłe budowle złożone z kilku milionów  klocków, eksponaty interaktywne, makiety. Dzieci widziały budowle przedstawiające architekturę zabytkową i współczesną, wydarzenia historyczne, instrumenty, sceny znane z filmów i bajek. Zobaczyły również podstawowe układy człowieka, tj. pokarmowy, oddechowy, kostny.  Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dziewczynkom bardzo podobał się kolorowy świat księżniczek. Na chłopcach największe wrażenie zrobiły bohaterowie Star Wars oraz Minecraft Ninjago. Fani sportu zachwyceni byli figurą Roberta Lewandowskiego wykonaną z 70 000 klocków w skali 1:1 oraz rajdowca Rafała Sonika . Postać wybitnego sportowca i jego quad wykonano w skali 1:1 z 250 000 klocków Lego. W trakcie tej niesamowitej podróży po „krainie” klocków Lego wielokrotnie  można było zobaczyć zachwyt i radość na twarzach dzieci. Dużą atrakcją dla przedszkolaków była także możliwość zabawy w specjalnej strefie FUN PARK pełnej kolorowych klocków. Tutaj każdy mógł pobudzić swoją wyobraźnię, pomysłowość i tworzyć własne konstrukcje z klocków. Wycieczka dostarczyła przedszkolakom mnóstwo niezapomnianych wrażeń oraz dobrą zabawę.

 
Ozdoby Bożonarodzeniowe

W środę, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia dzieci z grupy V odwiedziła mama Aurelii. Zaraz po obiedzie w sali czekała na wszystkich miła niespodzianka. Stoły pokryte były szyszkami, kolorowymi papierami, wstążkami, brokatami i cekinami. To wszystko przedszkolaki mogły wykorzystać podczas warsztatów robienia ozdób świątecznych poprowadzonych przez Panią Martę. Dzieci wykonały piękne ozdoby, które zabrały do domu, aby udekorować nimi choinkę. Świąteczne dekoracje i kolędy z pewnością przybliżyły nam magię nadchodzących Świąt.

 
Na zdrowie! - grupa III

Grupa III dba o zdrowie przez cały rok. W piątek na zajęciach wyciskały sok z pomarańczy, które otrzymały dzięki uprzejmości taty Maksa. Na zdrowie!

 
Wycieczka grupy VI do Muzeum Narodowego we Wrocławiu

10 stycznia dzieci z grupy VI  wybrały się do Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Tematem lekcji muzealnej był „Karnawał w sztuce”. Pan przewodnik, w sposób bardzo ciekawy i przystępny dzieciom, wprowadził przedszkolaki w świat królewskich balów, pięknych strojów, krynolin  oraz modnych i obowiązkowych – noszonych w dawnych czasach przez damy – gorsetów. Pan przewodnik zaciekawił dzieci również dawnymi  zwyczajami dworskimi, a mianowicie – zwyczajem zapisywania kolejności tańców w  karnecie, tajnikami uwodzenia. Tu ogromną rolę odgrywała rzucona przez damę na ziemię chusteczka, a także nagłe omdlenie. Po tak dużej dawce wiedzy dzieci mogły zaprojektować swoją maskę karnawałową i zatańczyć menueta w sali głównej muzeum. Wycieczka wszystkim się podobała, przedszkolaki były zachwycone. A obrazy Stanisława Wyspiańskiego oraz Jana Matejki w oryginale wywarły na zwiedzających ogromne wrażenie.

 
Kolorowe eksperymenty w grupie I

Jak powszechnie wiadomo najlepszym zaspokojeniem naturalnej ciekawości dziecka są zabawy i eksperymenty o charakterze badawczym. Zabawy badawcze są świetną okazją do kształtowania się w umyśle dziecka nowych operacji umysłowych takich jak: analiza, synteza, porównywanie i uogólnianie. Przy okazji dzieci rozwijają wytrwałość, koncentrację uwagi i spostrzegawczość. W związku z tym w styczniu  dzieci z grupy I uczestniczyły w doświadczeniach przygotowanych przez wychowawcę, pt. „Poprzez eksperymenty poznajemy świat”. Przedszkolaki poprzez eksperymenty dowiedziały się między innymi: czy rośliny piją wodę; jak przy pomocy ręcznika wyrównać poziom wody w szklankach; co się stanie w wyniku połączenia ze sobą sody i octu; czy też jak stworzyć kolorowy deszcz w słoiku. Wszystkie doświadczenia maluchy wykonywały przy pomocy kolorowych barwników, utrwalając jednocześnie kolory. Przeprowadzone zajęcia bardzo się dzieciom podobały i dostarczyły wielu pozytywnych emocji. Maluchy już czekają na kolejne eksperymenty.

 
Jasełka - grupa III

W grudniu grupa III wystawiła Jasełka dla wszystkich grup przedszkolnych. Potem Ksiądz i Pani Dyrektor złożyli wszystkim życzenia świąteczne. Nie zabrakło również opłatka, wspólnego obiadu wigilijnego oraz prezentów pod choinką. Dzieci z grupy III zaprezentowały też Jasełka w styczniu swoim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta oraz wręczyły upominki.

 
Dzień Koloru Białego

„BIAŁY DZIEŃ” to drugi z cyklu “KOLOROWYCH DNI” w grupie II. Prawdziwej zimy niestety za oknem nie było, ale za to wyczarowaliśmy ją sobie w naszej sali. Wszystkie dzieci przyszły tego dnia ubrane na biało. Rozpoczęliśmy dzień od utrwalenia wiadomości na temat pory roku jaką jest zima, odkryliśmy że w naszej sali znajduje się wiele białych przedmiotów. Poznaliśmy białe produkty do jedzenia (był kalafior, czosnek, ryż, cukier, sól, mąka, kefir, jogurty, słodka biała czekolada, popcorn, prażynki i bezy) oraz kremy do rąk, pasta do zębów, płatki kosmetyczne, czy wata. Następnie wybraliśmy się z wizytą do „Śnieżnej krainy”, musieliśmy pokonać sporo kilometrów sankami, przejść przez lodowy tunel i śnieżne zaspy. Warto jednak było, ponieważ po dotarciu na miejsce czekało na nas sporo zabaw, gier i tańców. Wszystko to przy dźwiękach znanych piosenek „Zima, zima, zima…”, „Hu, hu, ha nasza zima zła”, czy „Zima lubi dzieci”. Nie mogło zabraknąć także filmowych hitów „Mam te moc”, czy „Ulepimy dziś bałwana”. Nie zapomnieliśmy także o ćwiczeniu buzi i języka, mieliśmy do tego świetną okazję podczas zabaw „Mroźny podmuch wiatru” czy „Uwaga! Piłka na wodzie” do których wykorzystaliśmy piłeczki pingpongowe i watę. Były balony i bańki mydlane. Bawiliśmy się wspaniale.

 
Spotkanie świąteczne w grupie I i IV

W grudniowe popołudnie, tuż przed świętami Bożego Narodzenia w grupach I i IV odbyło się spotkanie świąteczne z udziałem rodziców przedszkolaków. Podczas spotkania dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny o tematyce świąteczno-zimowej. Po występach przedszkolaki wraz ze swoimi rodzicami wykonywali ozdoby na choinkę, którą później wspólnie udekorowali. To było mile spędzone popołudnie, które wprowadziło wszystkich w świąteczny klimat.

 
Dokarmianie zwierząt w zimie - grupa II

W ostatnim czasie Grupa II uczestniczyła w zajęciach dotyczących dokarmiania zwierząt zimą. Porozmawialiśmy o latających mieszkańcach lasów i miast i o tym jak można pomóc im przetrwać zimę. Dzieci wysłuchały opowieści o zwyczajach ptaków odwiedzających nasze karmniki. Dowiedziały się o ważnych zasadach dokarmiania, np. czym należy je dokarmiać, jakie przysmaki uwielbiają poszczególne gatunki ptaków oraz gdzie umieszczać karmniki. W ramach zajęć plastycznych dzieci wykonały ekologiczne karmniki dla ptaków wykorzystując do tego rolki po papierze toaletowym, smalec, oraz różnego rodzaju ziarna, które same przyniosły z domu. Następnie karmniki te zostały wywieszone na drzewach znajdujących się na placu zabaw.

 
Kościół - ozdoby choinkowe

Przed świętami grupa II i III wybrała się do kościoła pw. Trójcy Świętej, aby przekazać ozdoby choinkowe przygotowane przez wszystkie grupy w przedszkolu. Ksiądz przyjął niespodziankę, życzył dzieciom wesołych Świąt i zaprosił na wspólne śpiewanie kolęd.

 
Wycieczka do teatru na spektakl "Czarodziejski ołówek" - grupa III

5 stycznia dzieci z grupy III udały się do teatru na spektakl pt. „Czarodziejski ołówek". Wszyscy z wielkim zainteresowaniem oglądali przedstawienie będąc pod wielkim wrażeniem efektów świetlnych oraz przepięknych kostiumów, szczególnie wielkiego pająka.

 
Świąteczne spotkanie z rodzicami w grupie II

Boże Narodzenie to czas magiczny, radosny, pełen zadumy i refleksji. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym i wspólnego kolędowania. Świąteczny nastrój zapanował również w naszej grupie, 18 grudnia. Tego dnia odbyło się świąteczne spotkanie z rodzicami. Podniosłym momentem spotkania był krótki program artystyczny w wykonaniu dzieci, które z zaangażowaniem śpiewały piosenki o tematyce świątecznej, grały na dzwonkach, recytowały wiersze. Dodatkowo spotkanie wzbogaciły integracyjne zabawy z rodzicami z wykorzystaniem chusty animacyjnej i nie tylko, np. „Wędrująca paczka” – gdzie dziecko z pomocą dorosłego miało odgadnąć rozwiązanie zagadki. Następnie wszyscy razem przy dźwiękach świątecznej muzyki oraz kolęd ubraliśmy choinkę. Na koniec dzieci wraz z rodzicami przystąpiły do części warsztatowej spotkania, na której wykonały renifery z rolki po papierze toaletowym oraz ozdabiały bombki styropianowe. Świąteczne spotkanie w naszej grupie upłynęło w miłej, serdecznej atmosferze i na długo pozostanie w naszej pamięci. Serdecznie dziękujemy rodzicom za przybycie oraz czynny udział w spotkaniu.

 
Grupa VII na warsztatach w „Magic Brush”

Korzystając w ładnej pogody dzieci z grupy VII wybrały się spacerkiem do pracowni malowania ceramiki „Magic Brush” znajdującej się przy ulicy Wietrznej. Dzieci wzięły udział w warsztatach podczas których każde z nich własnoręcznie pomalowało figurkę z gipsu. Najpierw każde dziecko wybrało figurkę przedstawiającą bajkową postać lub zwierzątko. Później Pani prowadząca warsztaty wyjawiła dzieciom tajniki sztuki malowania ceramiki i wyjaśniła jak powstają gipsowe figurki oraz co się z nimi dzieje zanim staną się gotowymi figurkami, jakie można kupić w sklepach. No i wreszcie każde z dzieci samodzielnie pomalowało swoją figurkę specjalnymi farbkami, których kolory wybrało. Dzieci z zapałem i w kompletnej ciszy malowały swoje figurki, starając się żeby nie umknął im żaden szczegół. W ten sposób powstały autka, księżniczki, żyrafy, lwy, renifery, kotki, piesek, delfin, żółw, krokodyl, panda, jednorożec, smok, samolot, a nawet kubek z babeczką.

 
Grupy III i VII w Centrum Inicjatyw Wszelakich

Pod koniec roku starszaki z grup III i VII wybrały się na wycieczkę do Centrum Inicjatyw Wszelakich przy ul. Zakrzowskiej. Dzieci wzięły udział w warsztatach składających się z trzech części: artystycznej, kulinarnej i ruchowej. W części pierwszej dzieci samodzielnie wykonały maskotki w kształcie sowy - wypychały wypełnieniem przygotowany materiał oraz naklejały pozostałe elementy. W części drugiej samodzielne przygotowały, upiekły i udekorowały pierniczki, które następnie ze smakiem zjadł, a przy okazji utrwaliły sobie zasady higieny i bezpieczeństwa, których należy przestrzegać w kuchni. W części trzeciej dzieci wzięły udział w zabawach ogólnorozwojowych inspirowanych bajką pt. „Psi Patrol”, podczas których z radością wyginały śmiało ciało :) Wycieczka bardzo się dzieciom podobała. Starszaki zadowolone i zmęczone oraz wyposażone w nowe umiejętności wróciły do przedszkola z uśmiechami na twarzach i własnoręcznie stworzonymi maskotkami w rękach.

 
Zajęcia otwarte dla nauczycieli w ramach MPPL

15 grudnia w grupach IV i VII odbyły się zajęcia otwarte dla nauczycieli pracujących w przedszkolach należących do Miejskiego Programu Profilaktyki Logopedycznej. W grupie IV przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach pt. „Co słychać w magicznych domach?”, natomiast starszaki z grupy VII wzięły udział w zajęciach pt. „My się zimy nie boimy”. W grupie czterolatków dzieci ćwiczyły umiejętność rozróżniania dźwięków i odgłosów, doskonaliły percepcję wzrokowo-słuchową, rozwijały słuch fonematyczny i usprawniały swoje aparaty artykulacyjne. W grupie sześciolatków dzieci rozwijały spostrzegawczość i umiejętność dokonywania analizy sylabowej i głoskowej wyrazów oraz usprawniały swoje aparaty artykulacyjne. Dzięki różnorodnym formom pracy, wielu zabawom muzyczno-ruchowym oraz pierwszej w życiu dzieci krzyżówce – podczas zajęć wszystkie przedszkolaki zachowywały się wzorowo i aktywnie uczestniczyły we wszystkich przygotowanych dla nich zadaniach.

 
Wycieczka grupy VI do Panoramy Racławickiej

15 grudnia dzieci z grupy VI  miały okazję  podziwiać  wspaniałe dzieło pomysłodawcy Panoramy Racławickiej – lwowskiego malarza Jana Styki, który zaprosił do współpracy znakomitego batalistę Wojciecha Kossaka oraz wielu innych wybitnych malarzy. Stworzyli oni niepowtarzalne dzieło, przenoszące widza w inną rzeczywistość i inny czas – w wydarzenia historyczne bitwy pod Racławicami. To monumentalne dzieło, dzięki zespoleniu szczególnych zabiegów malarskich (specjalna perspektywa) i technicznych (oświetlenie, sztuczny teren, zaciemnione, kręte podejście) wywiera na widzu ogromne wrażenie. Panorama Racławicka to pierwsze i jedyne zachowane do dziś polskie dzieło tego rodzaju. Naprawdę warto je zobaczyć. Przedszkolaki oglądały je z zapartym tchem, słuchając ciekawostek historycznych opowiadanych przez miłą panią przewodnik.

 
DZIECIAKI NA MEDAL

W niedziele 10.12. br., odbyły się dwa prestiżowe turnieje dla naszych karateków:

„BUDOKAN CUP” rozgrywany w ramach Wrocławskiej Międzyszkolnej Ligi Karate, w którym uczestniczyło ponad 300 młodych adeptów karate z wrocławskich placówek oświatowych. 

Barwy ZSP 16 reprezentowało 34 uczniów i przedszkolaków, a nasz turniejowy dorobek wygląda następująco:

medale złote – 5;

medale srebrne – 2;

medale brązowe - 9.

A oto medaliści:

Przedszkolacy:

- Antoni Skiba – złoty medal w konkurencji kihon;

- Kacper Bielerzewski – złoty medal w konkurencji kihon;

- Filip Król – złoty medal w konkurencji kihon;

- Marcel Bielawski – srebrny medal w konkurencji kihon;

- Zofia Barabasz – brązowy medal w konkurencji kihon;

- Bartosz Gembicki – brązowy medal w konkurencji kihon;

- Tomasz Trojnar – brązowy medal w konkurencji kihon;

- Mikołaj Matczak – brązowy medal w konkurencji kihon;

Uczniowie:

- Maja Rutkowska – złoty medal w konkurencji kata indywidualne;

- Filip Kosydor – złoty medal w konkurencji kata indywidualne

- Małgorzata Stankiewicz – srebrny medal w konkurencji kata indywidualne;

- Wojciech Wartecki – brązowy medal w konkurencji kata indywiadualne;

- Mateusz Bielerzewski – brązowy medal w konkurencji kata indywidualne;

- Alina Osiakow – brązowy medal w konkurencji kata indywidualne;

- Łukasz Dukiel – brązowy medal w konkurencji kata indywidualne;

- Natan Rutkowski – brązowy medal w konkurencji kata indywidualne.


Po godzinnej przerwie ruszyła rywalizacja w turnieju  „WROCŁAW OPEN” ( z międzynarodową obsadą – oprócz klubów krajowych startowały kluby z Czech i Ukrainy ). Tu też dołożyliśmy swoje trzy grosze, a reprezentanci szesnastki (startowało 9 naszych zawodników) zdobyli w konkurencjach indywidualnych:

- Małgorzata Stankiewicz – srebrny medal w konkurencji kata ;

- Alicja Kosydor – brązowy medal w konkurencji kata ;

- Filip Kosydor – brązowy medal w konkurencji kata;

oraz w drużynowych:

- srebrny medal – drużyna kata chłopców rocznik 2008 i młodsi w składzie: F. Kosydor, W. Wartecki, Ł. Dukiel;

- srebrny medal – drużyna dziewcząt rocznik 2008 i młodsze, w składzie: A. Kosydor, J. Chorociej, M. Stankiewicz;

- srebrny medal – drużyna dziewcząt rocznik 2007-2006, w składzie: M. Rutkowska, N. Rubaj i N. Wittenbeck ( N. Wittenbeck z SP61 );

- brązowy medal – drużyna chłopców w roczniku 2007-2006, w składzie: K. Łomny, M. Bielerzewski, K. Danko ( K. Łomny z SP 61 ).


Plan startowy wykonany, dla wnikliwych czytelników wyjaśnienie, że przygotowujemy drużynę kata chłopców w wyższym roczniku, a dorobek medalowy zawodów jest dobrą prognozą do obrony pucharu ligi, który wywalczyliśmy w minionym roku szkolnym.

Cieszą występy najmłodszych tygrysiątek – przedszkolaków.

Gratulacje dla zawodników, rodziców i Szkoły.

Pozdrawiam,

Oss,

Stefan G. Giliński

 
Piórnik pełen przygód... grupy IV i V na spektaklu „Plastusiowy pamiętnik”

5 grudnia dzieci z grupy IV i V wybrały się do wrocławskiej siedziby Radia Wrocław przy al. Karkonoskiej, by przenieść się do świata Plastusia i wspólnie przeżywać jego przygody. Sztuka w ciekawy i zwięzły sposób opisała przygody ludzika z plasteliny i jego przyjaciół z piórnika - stalówki, ołówka, scyzoryka i gumki myszki. Dzieci poznały również Tosię, roztrzepaną Zosię, śmiesznego brata Tosi - Jacka i niezbyt grzecznego urwisa Witka, który notabene stał się ich ulubieńcem. Pełne ciepła i humoru przedstawienie obfitowało w bogatą scenografię i niezwykłą grę świateł połączoną z efektami dźwiękowymi, natomiast aktorzy doskonale wcielili się w swoje postacie, nie pozostając przy tym obojętnymi na reakcje małej publiczności. Podczas tego spektaklu dzieci otrzymały od wielkoucheg o bohatera i jego kolegów przyjemną lekcję na temat – po prostu – przyjaźni.

 
Kiermasz Świąteczny

W dniach od 11 do 13 grudnia 2017 r., w naszym przedszkolu odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy. Na specjalnie zorganizowanym stoisku znalazły się własnoręcznie wykonane przez dzieci ozdoby świąteczne. Podczas kiermaszu można było zakupić piękne kartki świąteczne, kolorowe bombki, eleganckie stroiki i inne wspaniałe ozdoby. Kiermasz cieszył się dużym powodzeniem i wprowadził wszystkich w nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Pieniążki, które udało się zebrać zostaną przeznaczone na potrzeby przedszkolaków. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły naszą akcję.

 

img_1999 img_2001 img_2002 img_2003 img_2004 img_2005 img_2006 img_2007

 
Przedszkolna Nagroda Wrocławia

W roku przedszkolnym 2016/17 nasze przedszkole uczestniczyło w kolejnej, XIV edycji konkursu Przedszkolnej Nagrody Wrocławia organizowanej przez Urząd Miejski i Towarzystwo Miłośników Wrocławia. Celem tego przedsięwzięcia jest połączenie wszystkich przedszkolnych konkursów dotyczących historii, tradycji, kultury i problemów współczesnego Wrocławia w jeden wspólny cykl. Za udział i zwycięstwa w poszczególnych konkursach przedszkola zdobywają określoną liczbę punktów.

W XIV edycji „Przedszkolnej Nagrody Wrocławia” uczestniczyło 76 wrocławskich przedszkoli. Nasze przedszkole zajęło 9 miejsce.

Dzieci wraz z nauczycielkami uczestniczyły w następujących konkursach:

- konkurs „Tańczące Przedszkolaki”- zakwalifikowaliśmy się do finału

- konkurs poezji i malarstwa „Wrocław w twórczości dziecięcej”- otrzymaliśmy wyróżnienie

- konkurs teatralny „W teatrzyku Jasia i Małgosi”

- konkurs wiedzy o Wrocławiu „Spacerkiem po Wrocławiu- dawniej i dziś”

- konkurs „Wrocławski Ekoludek”

- rajd „Smoka Strachoty”

- konkurs „Przedszkole Promujące Turystykę”


Jesteśmy dumni z sukcesów naszych przedszkolaków i już szykujemy się na kolejną edycję konkursu! :)

 
« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Strona 1 z 3


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free domain hosting no ads top celebrities Valid XHTML and CSS.