REKRUTACJA

Szukaj

Statystyka

Odsłon : 1089081
Konkurs wiedzy o Wrocławiu „Wrocław – moje miasto

Wszystkie najstarsze grupy w naszym przedszkolu wzięły udział w Konkursie wiedzy o Wrocławiu „Wrocław – moje miasto”. Mali Wrocławianie z grup III, V, VI i VII wykazali się m.in.: znajomością popularnych legend o Wrocławiu, umiejętnością rozpoznawania i nazywania charakterystycznych miejsc i budynków Wrocławia oraz znajomością herbu Wrocławia. Oprócz tego, jak się okazało, starszaki doskonale wiedzą, że najdłuższą rzeką przepływającą przez Wrocław jest Odra, że Wrocław jest stolicą Dolnego Śląska oraz że Wrocław słynie z krasnali, a, że pytanie o nazwę dzielnicy, w której znajduje się nasze przedszkole było banalnie proste to już się na pewno Państwo domyślacie… Za wzorową postawę podczas konkursu oraz za wykazanie się ogromną wiedzą o naszym pięknym mieście, przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy, puzzle przedstawiające charakterystyczne miejsca we Wrocławiu oraz smaczne co nieco. :)

 
Dzień Rodziny w grupie I i IV

W jedno z czerwcowych popołudni dzieci z grupy I i IV obchodziły uroczysty Dzień Rodziny. Przedszkolaki  wraz z paniami przedstawiły na scenie naszej szkoły program artystyczny poświęcony rodzinie.  Rodzice ze wzruszeniem słuchali pięknych wierszy i piosenek oraz podziwiali umiejętności taneczne swoich dzieci. Na koniec dzieci składały rodzicom życzenia oraz wręczały samodzielnie przygotowane prezenty. Po uroczystym spotkaniu wszyscy wybraliśmy się na lody i w miłej, rodzinnej atmosferze zakończyliśmy ten dzień. Mamy nadzieję, że te chwile pozostaną w pamięci na długo.

 
Pożegnanie Przedszkola w grupie VI

No cóż… nadszedł ten dzień… 15 czerwca 2018… smutny i radosny zarazem… czas pożegnania przedszkola… Dzieci z grupy VI zaprezentowały z tej okazji przepiękny i wzruszający program artystyczny. Były gromkie brawa, salwy śmiechu, miłe uściski i łezki, które czasem zakręciły się w oku. A więc… to już koniec… kropka… żegnamy przedszkole, kłaniamy się szkole. Powodzenia Dzieciaki – najlepsze w świecie Przedszkolaki.

 
Wrocławskie Mini Mistrzostwa Świata 2018 r.

13 czerwca dzieci z gr. III brały udział we Wrocławskich Mini Mistrzostwach Świata 2018 r. z WSZS i WKS Śląsk, które odbyły się w ZSP21 we Wrocławiu. Dzieci wspaniale się bawiły. Podczas rozgrywek wszyscy dopingowali się wzajemnie. Reprezentanci z grupy III są wspaniałymi piłkarzami, czego dowodem było zdobycie II i III miejsca. Dzieci otrzymały dyplomy, statuetki piłkarzy oraz upominki.

 
UWAGA

Uwaga Rodzice!!!

W dniach 26.07-27.07.2018r. oraz od 27.08-31.08.2018r.
w godzinach od 10:00-13:00
Rodzice dzieci, które rozpoczynają od września uczęszczanie do naszego przedszkola proszeni są o podpisanie dokumentów RODO, odebranie kart wejściowych i złożenie deklaracji dotyczącej pobytu dziecka w naszej placówce w gabinecie u intendenta.

Dziękujemy i zapraszamy

 
Tęczowy dzień w grupie II

15 czerwca zorganizowaliśmy w naszej grupie Tęczowy dzień – było to podsumowanie całego roku zabaw z kolorem.  Podczas tęczowego dnia dowiedzieliśmy się jak powstaje tęcza, jak kolory są w niej ułożone i który z nich jest najważniejszy. Po wysłuchaniu czytanej bajki o danym kolorze tęczy wybrane dzieci ułożyły na dywanie jeden jej fragment. Szukaliśmy tęczowych odpowiedników w przyrodzie i otaczającym nas świecie. Były zabawy z kolorową chustą animacyjną i doświadczenia – mieszaliśmy podstawowe kolory by uzyskać kolejne. Dzieci kolorowały też obrazek tęczy, używając do tego właściwych kolorów kredek. Na koniec na wszystkich nas czekał bajecznie kolorowy i smaczny poczęstunek. Był to dzień pełen wrażeń, a uśmiech na twarzach dzieci świadczył, że ciekawie i wesoło spędziły czas.

 
Spartakiada

Pod koniec maja 4 grupy najstarsze wzięły udział w spartakiadzie, którą poprowadziła nauczycielka gimnastyki Pani Tamara A. Na początku dzieci złożyły ślubowanie, m.in., że będą grały uczciwie i nie będą płakały, gdy przegrają. Przedszkolacy wygłosili swoje hasła grupowe, wykonały krótką rozgrzewkę i przystąpiły do zawodów. Podczas ćwiczeń dzieci głośno dopingowały się nawzajem. Ostatecznie I miejsce zdobyły grupy 5 i 6, II miejsce grupa 3 i III miejsce grupa 7. Na zakończenie Pani Dyrektor Małgorzata W. wręczyła wszystkim dzieciom medale oraz nagrody: piłki i skakanki.

 
Laureaci konkursów grupie VI

W szkolnym 2017 / 2018  dzieci z grupy VI brały udział w bardzo wielu konkursach organizowanych na szczeblu regionalnym, jak i ogólnopolskim. Warto pochwalić się naszymi sukcesami. I tak:


Zuzia P. zdobyła WYRÓŻNIENIE w regionalnym konkursie plastycznym „Drzewa wokół nas” organizowanym przez Przedszkole nr 149 „ Tęczowa Polanka” we Wrocławiu.


Martyna G. zajęła III MIEJSCE w ogólnopolskim konkursie plastycznym „ Jesień w oczach dziecka” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 42 w Lublinie.


Kacper S. zdobył WYRÓŻNIENIE w I Konkursie Piosenki Przedszkolnej „Mała Estrada Łowiecka” organizowanym przez Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu.


Praca Mai J. zakwalifikowała się do grona prac WYRÓŻNIONYCH – FINAŁOWYCH w regionalnym konkursie plastycznym „Ulubione zabytki Wrocławia” organizowanym przez Przedszkole nr 106 we Wrocławiu w ramach Przedszkolnej Nagrody Wrocławia.


Praca Hani C. zajęła I MIEJSCE w regionalnym konkursie plastycznym „Wrocław w twórczości dziecięcej” organizowanym przez Przedszkole nr 149 „Tęczowa Polanka” we Wrocławiu w ramach Przedszkolnej Nagrody Wrocławia.


Damian R. zdobył WYRÓŻNIENIE w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Ja i mój niepełnosprawny kolega” organizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 2 w Szydłowcu.

 

Laureatom serdecznie gratulujemy.

 
Doświadczenia chemiczne pachnące i kolorowe grupie VI

11 czerwca w grupie VI odbyły się powtórnie warsztaty chemiczne z niesamowitą panią Justyną. Tym razem mali szaleni chemicy mogli stworzyć swoje pachnące mydełko o zapachu kawy i płatków róży oraz bawić się kolorami – łącząc je i mieszając. Dzieci były zachwycone doświadczeniem, gdy w mleku pojawiły się tęczowe kolory w przeróżnych ruchomych obrazach. Efekt eksperymentów zachwycił  wszystkich. Brawo, mali szaleni chemicy –  warto eksperymentować.

 
Mamówka i Tatówka w grupie VI

8 czerwca z okazji świąt rodzinnych – Dnia Mamy i Dnia Taty, dzieci z grupy VI wraz z rodzicami spotkali się w plenerze – na polu golfowym, by wspólnie świętować najfajniejsze dla rodziców święto. Atrakcji było co niemiara – począwszy od pachnących smakowitych dań prosto z grilla przygotowywanych przez tatę Kacpra i innych tatusiów, wielkiej blachy z pysznym ciastem owocowym upieczonym przez mamę Hani, ożywczych lemoniad i pysznych przekąsek, wspaniałego aktorskiego występu o Admie i Ewie przygotowanego przez mamę, tatę i brata Kaliny, pięknego popisu wokalnego w wykonaniu siostry Kacpra do mnóstwa uśmiechu i wspólnych rozmów. Na polu golfowym nie zbrakło akcentu sportowego i potyczek rodzinnych. Było przeciąganie liny i zawody w drużynie, a także pierwsze wprawki z kijem golfowym i piłeczką. Na pewno zabawa była na 102. Trafiona w dołek… Szkoda, że ostatnia w takim składzie…

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 13


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free domain hosting no ads top celebrities Valid XHTML and CSS.