REKRUTACJA

Szukaj

Statystyka

Odsłon : 763894
Rajd Strachoty

W maju gr. III brała udział w Rajdzie Strachoty. Dopisała piękna pogoda. Dzieci wspaniale bawiły się na przygotowanych przez organizatora  stacjach: teatralnej, plastycznej, sportowej, ekologicznej i bezpieczeństwa. Nie odbyło się również bez pikniku podczas którego dzieci mogły posilić się i  odpocząć w cieniu. Na koniec przy fontannie wszystkie przedszkolaki mogły potańczyć. Na trawce czekał na nich deser: pączki i zdrowe soki. W nagrodę dzieci otrzymały tuję, która została posadzona przed przedszkolem.

 
Konkurs teatralny „ W teatrzyku Jasia i Małgosi”

29 maja dzieci z grupy V wzięły udział w konkursie teatralnym „W teatrzyku Jasia i Małgosi”. Konkurs bierze udział w XV edycji „Przedszkolnej Nagrody Wrocławia”. Jego głównym celem jest uaktywnienie placówek przedszkolnych w procesie pobudzania tożsamości regionalnej, kształtowania świadomości „małej ojczyzny” poprzez działania teatralne. We wtorek,  po długich przygotowaniach i wielu próbach dzieci miały okazję po raz pierwszy wystąpić na prawdziwej scenie przed ogromną  publicznością. Przedszkolaki przedstawiły legendę, pt. „Smok Strachota”. Po występie dzieci  otrzymały wielkie brawa oraz dyplom i drobny upominek.  Wszystkich młodym aktorom gratulujemy występu.

 
Pyszne, pachnące gofry w grupie II

Początek tygodnia rozpoczął się w grupie II wyjątkowo pachnąco i smakowicie, a to za sprawą przygotowywanych przez naszych najmłodszych przedszkolaków gofrów. Robienie tak pysznego deseru było niespodzianką z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Podczas zajęć dzieci poznały zasady bezpiecznego korzystania ze sprzętu kuchennego oraz utrwaliły nawyk kulturalnego zachowania się przy stole. Dzieci pod kierunkiem pań, z wielkim zapałem dodawały poszczególne produkty zgodnie z przepisem, dokładnie je mieszały aż powstało jednolite ciasto gotowe do robienia gofrów. Wyszły znakomite!!! Pysznymi dodatkami do naszych gofrów były nie tylko truskawki, ananas czy borówki, ale także słodka bita śmietana, cukier puder a nawet dżemy własnej roboty. Poza tym dzień obfitował w wiele ciekawych zabaw i tańców. Pojawiły się także bańki mydlane. Na pewno jeszcze kiedyś to powtórzymy.

 
Doświadczenia chemiczne z suchym lodem w grupie VI

23 maja dzieci z grupy VI mogły uczestniczyć w warsztatach chemicznych z suchym lodem prowadzonych przez panią Justynę. Mali szaleni chemicy mogli doświadczyć, jak pod wpływem suchego lodu napełnia się gazem – dwutlenkiem węgla –  lateksowa rękawica, jak tworzą się gazowe bąble o przeróżnej wielkości – od ogromnych po całkiem malutkie, jak wybuchają wulkany. Wiele atrakcji wśród dzieci wzbudziło tworzenie dymków – całkiem okrąglutkich. Z  wypiekami na twarzach przedszkolaki pracowały w przedszkolnym laboratorium prawie dwie i pół godziny. I to było naj…  naj… naj… najfajniejsze.

 
Dzień koloru żółtego w grupie II

W czwartek 17 maja ponownie bawiliśmy się kolorami, tym razem był to jeden z najcieplejszych, najweselszych i dodających pozytywnej energii kolorów - żółty. Żółte ubranka to trendy, jakie panowały w tym dniu w naszej grupie. Dzieci uczestniczyły w różnych zabawach z tym kolorem, słuchały opowiadania A. Galicy „Bajka żółtej kredce”, rozwiązywały zagadki, a ich rozwiązania wskazywały na odpowiednich przedmiotach, tańczyły „Kaczuchy”. Było również malowanie tylko żółtymi kredkami. Wyszukiwaliśmy żółtych zabawek i przedmiotów w sali. Zrobiliśmy wystawkę tematyczną związaną z żółtym kolorem. Na koniec odbyła się degustacja żółtych owoców, warzyw, soków, czy pysznej cytrynowej galaretki. Byli również odważni, którzy próbowali cytrynę! Tego dnia, pomimo, że za oknem było pochmurnie, to w naszej sali było żółto, ciepło i bardzo wesoło!

 
Zajęcia ze Strażniczką Miejską w grupie V

W środę dzieci z grupy V odwiedziła Pani Strażniczka Miejska. Na początku spotkania Pani Beata przypomniała dzieciom, na czym polega praca w straży miejskiej oraz praca pozostałych służb mundurowych, tj. policjant, strażak, ratownik medyczny. Dzieci przypomniały sobie numery alarmowe oraz w jaki sposób  należy wezwać pomoc. Przedszkolakom najbardziej podobała się część spotkania poświęcona pierwszej pomocy. Dzieci mogły wówczas usystematyzować swoją wiedzę w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz reanimacji.  Każde dziecko z wielkim zaangażowaniem ćwiczyło reanimację na fantomie. Szczególne zaciekawienie dzieci wzbudziło urządzenie do defibrylacji. Przedszkolaki dowiedziały się, w jaki sposób działa to urządzenie oraz w jakich miejscach we Wrocławiu można z niego skorzystać. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Pani Beacie dziękujemy za ciekawe zajęcia i poświęcony czas.

 
„Tygrysie pszczoły” z naszej Szkoły

Cóż to za stwór „tygrysia pszczoła”?  To adept karate Shotokan/WKF - tygrys pracowity jak przysłowiowa pszczółka. Mamy takie pracowite tygrysiątka w szkolnej sekcji karate i właśnie dwoje z nich  tak zorganizowało sobie czas, że w sobotę 19.05. br., wystąpiło w międzynarodowym turnieju 5th Central Poland Open Grand Prix Karate WKF w Pleszewie.

Turniej rozgrywany jest przez dwa dni, a konkurencje dziecięce oraz masters (weteranów) w sobotę. W konkurencjach dziecięcych wystąpiło łącznie 319 zawodniczek i zawodników, w tym ekipy z Niemiec, Słowacji, Czech, Ukrainy, Francji i Finlandii. Nasze „tygrysie pszczółki” walczące na tatami w Pleszewie to:

- Alicja Kosydor – startowała w konkurencji KATA dziewcząt, tzw. U8 czyli adeptek 7-letnich i młodszych;

- Mateusz Bielerzewski – startował w konkurencjach KATA i KUMITE chłopców,

tzw. U10 – 8-9 latkowie.

Start udany i okraszony brązowymi medalami: Alicja w swojej konkurencji 3 miejsce i Mateusz dwukrotnie na trzecim stopniu podium.

Nasi reprezentanci kolejny raz udowodnili, że praca, cierpliwość i wytrwałość skutkuje sukcesem. Słoneczny dzień, blask medali i jupiterów oświetlających podium, a przede wszystkim udział w imprezie w jakiej dotychczas nie brali udziału (chodzi o stronę organizacyjną: sektor zbiórek bez dostępu innych osób, przebieg zawodów wg tzw. czasówki – dokładnie określone czasy rozpoczęcia konkurencji – kto nie stawił się na zbiórce w określonym czasie wypadał z zawodów, przepisy WKF w pełnym zakresie – np.  bez względu na wiek błąd skutkował wykluczeniem z konkurencji). Z formułą zawodów dorośli (mastersi) mieli problem, a co dopiero dzieci. Ale nasze tygrysiątka zrealizowały plan startowy bez zahamowań i strachu. Brawo!!!

I o ile znam trenujące dzieciaki, to jestem przekonany, że mimo zwieńczenia sezonu wygraną w Międzyszkolnej Lidze Karate (turniej „Budokan Cup”) - o czym informowałem, nie jest to jeszcze ich ostatnie słowo.

Gratuluję, dziękuję i… czekam na kolejne sukcesy.

Pozdrawiam,

Oss,

Stefan G.Giliński

 
WARSZTATY CERAMICZNE W GRUPIE II

14 maja w grupie II odbyły się warsztaty ceramiczne, które prowadziła pani Karolina Gett. W ramach warsztatów przedszkolaki mogły wykonać prezent dla mamy i taty z okazji ich nadchodzącego święta. Każde dziecko dostało spory kawałek gliny, które najpierw musiało solidnie sklepać, następnie rozwałkować, wyciąć (oczywiście z naszą pomocą) pożądany kształt i ozdobić go po swojemu. Praca z gliną wycisza, uczy skupienia i cierpliwości. Rozwija wyobraźnię, zdolności manualne i ekspresję plastyczną o czym mogliśmy się przekonać podczas warsztatów. Pani Karolina zabrała prace dzieciaków do wypalenia w piecu, kiedy będą już gotowe przedszkolaki pomalują swoje dzieła farbami. Wykonanie ceramicznych upominków było dobrą zabawą i przyniosło wiele radości, za co serdecznie dziękujemy naszemu gościowi.

 
Warsztaty w grupie IV „Szalony Chemik”

Dzieci z grupy IV uczestniczyły w warsztatach: „Kolory”. Po założeniu fartuszków, okularów i ochronnych rękawiczek doświadczały pewnych niezwykłości. Mali chemicy zostali zaproszeni do uczestnictwa w doświadczeniach chemicznych i fizycznych „w towarzystwie” otaczających nas kolorów ale nie tylko... Każdy uczestnik miał swoje narzędzia pracy, kolby, cylindry miarowe, statywy z próbówkami itp. Dzieci mogły samodzielnie mieszać kolory w próbówkach, malować na mleku, zaobserwować kolory w świetle lampy UV, oraz zaobserwować „kolorowy deszcz” w kubeczkach z pianką. Na koniec zajęć każde dziecko otrzymało dyplom Szalonego Chemika.

 
Dzień otwarty

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 12


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free domain hosting no ads top celebrities Valid XHTML and CSS.