REKRUTACJA

Szukaj

Statystyka

Odsłon : 1100732
Zajęcia ze Strażniczką Miejską w grupie V

W środę dzieci z grupy V odwiedziła Pani Strażniczka Miejska. Na początku spotkania Pani Beata przypomniała dzieciom, na czym polega praca w straży miejskiej oraz praca pozostałych służb mundurowych, tj. policjant, strażak, ratownik medyczny. Dzieci przypomniały sobie numery alarmowe oraz w jaki sposób  należy wezwać pomoc. Przedszkolakom najbardziej podobała się część spotkania poświęcona pierwszej pomocy. Dzieci mogły wówczas usystematyzować swoją wiedzę w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz reanimacji.  Każde dziecko z wielkim zaangażowaniem ćwiczyło reanimację na fantomie. Szczególne zaciekawienie dzieci wzbudziło urządzenie do defibrylacji. Przedszkolaki dowiedziały się, w jaki sposób działa to urządzenie oraz w jakich miejscach we Wrocławiu można z niego skorzystać. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Pani Beacie dziękujemy za ciekawe zajęcia i poświęcony czas.

 
„Tygrysie pszczoły” z naszej Szkoły

Cóż to za stwór „tygrysia pszczoła”?  To adept karate Shotokan/WKF - tygrys pracowity jak przysłowiowa pszczółka. Mamy takie pracowite tygrysiątka w szkolnej sekcji karate i właśnie dwoje z nich  tak zorganizowało sobie czas, że w sobotę 19.05. br., wystąpiło w międzynarodowym turnieju 5th Central Poland Open Grand Prix Karate WKF w Pleszewie.

Turniej rozgrywany jest przez dwa dni, a konkurencje dziecięce oraz masters (weteranów) w sobotę. W konkurencjach dziecięcych wystąpiło łącznie 319 zawodniczek i zawodników, w tym ekipy z Niemiec, Słowacji, Czech, Ukrainy, Francji i Finlandii. Nasze „tygrysie pszczółki” walczące na tatami w Pleszewie to:

- Alicja Kosydor – startowała w konkurencji KATA dziewcząt, tzw. U8 czyli adeptek 7-letnich i młodszych;

- Mateusz Bielerzewski – startował w konkurencjach KATA i KUMITE chłopców,

tzw. U10 – 8-9 latkowie.

Start udany i okraszony brązowymi medalami: Alicja w swojej konkurencji 3 miejsce i Mateusz dwukrotnie na trzecim stopniu podium.

Nasi reprezentanci kolejny raz udowodnili, że praca, cierpliwość i wytrwałość skutkuje sukcesem. Słoneczny dzień, blask medali i jupiterów oświetlających podium, a przede wszystkim udział w imprezie w jakiej dotychczas nie brali udziału (chodzi o stronę organizacyjną: sektor zbiórek bez dostępu innych osób, przebieg zawodów wg tzw. czasówki – dokładnie określone czasy rozpoczęcia konkurencji – kto nie stawił się na zbiórce w określonym czasie wypadał z zawodów, przepisy WKF w pełnym zakresie – np.  bez względu na wiek błąd skutkował wykluczeniem z konkurencji). Z formułą zawodów dorośli (mastersi) mieli problem, a co dopiero dzieci. Ale nasze tygrysiątka zrealizowały plan startowy bez zahamowań i strachu. Brawo!!!

I o ile znam trenujące dzieciaki, to jestem przekonany, że mimo zwieńczenia sezonu wygraną w Międzyszkolnej Lidze Karate (turniej „Budokan Cup”) - o czym informowałem, nie jest to jeszcze ich ostatnie słowo.

Gratuluję, dziękuję i… czekam na kolejne sukcesy.

Pozdrawiam,

Oss,

Stefan G.Giliński

 
WARSZTATY CERAMICZNE W GRUPIE II

14 maja w grupie II odbyły się warsztaty ceramiczne, które prowadziła pani Karolina Gett. W ramach warsztatów przedszkolaki mogły wykonać prezent dla mamy i taty z okazji ich nadchodzącego święta. Każde dziecko dostało spory kawałek gliny, które najpierw musiało solidnie sklepać, następnie rozwałkować, wyciąć (oczywiście z naszą pomocą) pożądany kształt i ozdobić go po swojemu. Praca z gliną wycisza, uczy skupienia i cierpliwości. Rozwija wyobraźnię, zdolności manualne i ekspresję plastyczną o czym mogliśmy się przekonać podczas warsztatów. Pani Karolina zabrała prace dzieciaków do wypalenia w piecu, kiedy będą już gotowe przedszkolaki pomalują swoje dzieła farbami. Wykonanie ceramicznych upominków było dobrą zabawą i przyniosło wiele radości, za co serdecznie dziękujemy naszemu gościowi.

 
Warsztaty w grupie IV „Szalony Chemik”

Dzieci z grupy IV uczestniczyły w warsztatach: „Kolory”. Po założeniu fartuszków, okularów i ochronnych rękawiczek doświadczały pewnych niezwykłości. Mali chemicy zostali zaproszeni do uczestnictwa w doświadczeniach chemicznych i fizycznych „w towarzystwie” otaczających nas kolorów ale nie tylko... Każdy uczestnik miał swoje narzędzia pracy, kolby, cylindry miarowe, statywy z próbówkami itp. Dzieci mogły samodzielnie mieszać kolory w próbówkach, malować na mleku, zaobserwować kolory w świetle lampy UV, oraz zaobserwować „kolorowy deszcz” w kubeczkach z pianką. Na koniec zajęć każde dziecko otrzymało dyplom Szalonego Chemika.

 
Dzień otwarty

 
Wycieczka grupy VI do Muzeum Przyrodniczego

19 kwietnia dzieci z grupy VI wybrały się do Muzeum Przyrodniczego przy wsparciu finansowym i współpracy Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego we Wrocławiu oraz Akademii Talentów i Uzdolnień. Przedszkolaki mogły pogłębić swoją wiedzę przyrodniczą oglądając wspaniałe, unikatowe okazy ze świata roślin i świata zwierząt. Już na wstępie zwiedzający zobaczyli  jedyny w Polsce szkielet płetwala błękitnego, największego zwierzęcia jakie kiedykolwiek żyło na Ziemi. Również wystawa poświęcona owadom i człowiekowi okazała się bardzo fascynująca i ciekawa. Żądło pszczoły widziane w wielkim powiększeniu przez mikroskop zaciekawiło wszystkich. Na zakończenie pobytu w Muzeum Przyrodniczym dużo emocji wzbudziła wystawa układów kostnych kręgowców, a zwłaszcza szkielety :  węża boa, ssaków morskich, słonia indyjskiego, mrówkojada, leniwca czy nosorożca.  Zapraszamy do Muzeum Przyrodniczego. Warto te wspaniałe eksponaty zobaczyć na własne oczy.

 
Laureaci I Konkursu Piosenki Przedszkolnej „Mała Estrada Łowiecka”

Dzieci z Przedszkola nr 16 w składzie : Ola Fedorczuk, i Damian Dukiel z grupy V oraz Kacper Sikora z grupy VI zostały laureatami I Konkursu Piosenki Przedszkolnej „Mała Estrada Łowiecka” organizowanego przez Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu. Dzieci wyśpiewały w konkursie WYRÓŻNIENIA.  Ola została wyróżniona za piosenkę „Czarodziejska rybka”, Damian otrzymał wyróżnienie za piosenkę „Maszeruje wiosna”, a Kacper „Piosenką noworoczną” podbił serca jurorów. Serdecznie laureatom gratulujemy! :)

 
Mały widz w teatrze - dzieci z grupy IV i V na spektaklu pt. "Cudaczek Wyśmiewaczek"

11 kwietnia dzieci z grup: IV i V wraz z wychowawczyniami wybrały się do „Teatru na Ostrowie” Stefana i Doroty Brzozowskich na spektakl teatralny, pt. „Cudaczek wyśmiewaczek”. Spektakl „Cudaczek Wyśmiewaczek” jest adaptacją chyba wszystkim znanej i lubianej lektury szkolnej Julii Duszyńskiej o tym samym tytule. Bohaterka przedstawienia- Zuzia  to dziewczynka, która  ciągle się obraża. Dzieje się tak, za namową Cudaczka Wyśmiewaczka, który mieszka w jej włosach i bez trudu namawia dziewczynkę do złości  i gniewu. Gdy zachowanie Zuzi staje się nieznośne, nieoczekiwanie w jej życiu pojawia się gość, który pomaga dziewczynce rozprawić się ze stworkiem. Takich Cudaczków Wyśmiewaczków może być wielu, ale najważniejsze to znaleźć odpowiedni sposób, aby się z nim uporać. Spektakl udowadnia, że każde złe zachowanie można zmienić na dobre. I to jest główne przesłanie przedstawienia.Spektakl zachwycił wszystkich wspaniałą grą aktorów, scenografią, pięknymi piosenkami  i różnorodnością- m.in. teatr lalek i cieni.

 
O trudnych sprawach - „Prosta historia ”- wycieczka grupy V do Teatru Lalek

18 kwietnia w ramach projektu „Szkoła w mieście” dzieci z grupy V wraz z wychowawczyniami wybrały się do Teatru Lalek na spektakl teatralny, pt. „Prosta historia”.Przed spektaklem dzieci mogły pobawić się, a później zrelaksować i odpocząć w „Teatralnym kąciku zabaw”.Opowieść  „Prosta historia” rozgrywa się  w kameralnej sali, nie na scenie, lecz na stole, na którym umieszczona jest makieta z domem, lasem, słońcem, chmurką. Bohaterowie spektaklu- mama, tata, dziecko to płaskie tekturowe lalki, których twarze to zmieniające się emotikony. Narysowane usta zmieniają się w uśmiech, smutek lub w zobojętniałą kreskę, w zależności od sytuacji. Początkowo życie rodziny było radosne. Wschodziło słońce, szczekał pies.  Rodzice jechali  do pracy, dziecko do szkoły. Czas płyną; rodzina wracała do domu; spędzała czas na zabawie, wszyscy szczęśliwi kładli się spać. I tak każdego dnia, aż do momentu, kiedy na niebie pojawiła się szara chmura, a później gwałtowna burza, która zniszczyła wszystko. Burza, las i groźny pies, to sposób, by pokazać dziecku ile emocji może mu towarzyszyć i, że ma do nich prawo. Młody widz dostaję również receptę jak je wszystkie oswoić- wystarczy  spotkać jakąś chmurkę. Przedstawienie kończy się radośnie przy dźwiękach piosenki. „Prosta historia” to opowieść trochę smutna i trochę wesoła. O emocjach, które są różne, przychodzą i odchodzą. Jednak nie należy bać się własnych emocji, nie można od nich uciec, ale są sposoby, żeby dać sobie z nimi radę. Spektakl wzbudzał w dzieciach wiele emocji. Podczas oglądania z widowni słychać było komentowanie, rozmowy, zadawanie pytań przez dzieci. Spektakl był doskonałą okazją i początkiem do rozmowy z dziećmi o uczuciach i emocjach.

 
Projekt czytelniczy „Zakamarkowy PLECACZEK Z KSIĄŻKAMI”

Dzieci z przedszkola biorą udział w projekcie czytelniczym „Zakamarkowy PLECACZEK Z KSIĄŻKAMI”.  Akcja ma na celu promocję czytelnictwa, kształtowanie nawyków czytelniczych dzieci  oraz dotarcie z wartościową książką do dzieci i ich rodzin. Przedszkolaki otrzymały od p. Basi z biblioteki szkolnej plecaczki . Przez tydzień w domu dziecka gości plecaczek z książkami. Rodzic wraz z dzieckiem każdego dnia czyta jedną książeczkę. Po przeczytaniu wszystkich, dziecko z rodzicem wykonuje pracę plastyczną zainspirowaną wybraną i najciekawszą dla niego książką. Po tygodniu plecaczek- wraz z książkami i pracą plastyczną odnosi do przedszkola, by kolejne dziecko mogło zabrać go do domu. Wówczas może pochwalić się pracą plastyczną, opowiedzieć w swojej grupie przedszkolnej o wybranym bohaterze lub ulubionej książeczce z plecaczka. Dzieci sprawdzają również, czy przyniesione książeczki nie są zniszczone. Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem dzieci. Pierwszą część prac plastycznych wykonanych przez dzieci i rodziców można podziwiać w holu przedszkola. W czerwcu zorganizujemy kolejną wystawę.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 3 z 13


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free domain hosting no ads top celebrities Valid XHTML and CSS.