REKRUTACJA

Szukaj

Statystyka

Odsłon : 763894
„Grasz w zielone – gram! Masz zielone – mam!” - Dzień Koloru Zielonego w grupie II

W czwartek 12 kwietnia po raz kolejny bawiliśmy się kolorami - tym razem był to kolor zielony. Dzień rozpoczął się od zabawy logopedycznej pt. „Wyścigi żabek” – gdzie dzieci ćwiczyły płucka próbując doprowadzić żabkę do stawu. Potem wspólnie „badaliśmy” powstanie koloru zielonego, który otrzymaliśmy po połączeniu dwóch innych kolorów (niebieskiego i żółtego). W trakcie wielu zabaw tropiliśmy zielony kolor, który jak się okazało ma wiele odcieni. Następnie wspólnie przystąpiliśmy do zakładania „zielonego kącika”. Przed rozpoczęciem prac wyjaśniliśmy sobie, jakie warunki są potrzebne, aby rośliny rosły oraz jak się je sadzi i sieje. Obejrzeliśmy nasiona i cebule, przygotowaliśmy doniczki oraz ziemię. Dzieci miały okazję samodzielnie doświadczać zmysłem dotyku ziemię i sadzić cebulkę, a przy tym świetnie się bawić. Po posadzeniu i posianiu wszystko zostało podlane i postawione w słonecznym miejscu. Teraz tylko będziemy czekać aż wykiełkują, obserwować, jak rosną oraz miejmy nadzieję próbować, jak smakują zasadzone przez nas zioła. Na koniec zostawiliśmy sobie to co najlepsze, a mianowicie degustację przyniesionych przez dzieci zielonych przekąsek – spróbowaliśmy m.in. jak smakują kiszone ogórki, avocado, limonka czy groszek. Największym powodzeniem wśród dzieci cieszyła się agrestowa galaretka i winogrono. Dzień zaliczamy do naprawdę udanych.

 
Warsztaty z pszczółkami

Wiosna już na dobre do nas zawitała. Wszystko budzi się ze snu, zza chmur coraz częściej wygląda słońce, a ptaszki wesoło śpiewają. Również w pasiekach, gdzie pszczelarze uwalniają owady z uszczelnionych na zimę uli. O tym, kiedy pszczoły budzą się z zimowego snu, jak powstaje miód i na czym polega praca pszczelarza nasze przedszkolaki dowiedziały się we wtorek 10 kwietnia. Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się jak wybiera się miód z ula i do czego służą takie  sprzęty jak podkurzacz czy podkarmiaczka. Na spotkaniu usłyszeliśmy także, jakie są właściwości miodu i jego rodzaje, jak wygląda strój pszczelarza, czego nie lubi pszczoła, jak nazywa się dom pszczoły, rodzaje pszczół, czym żywią się pszczoły. Pszczelarz przygotował dla naszych podopiecznych miłą niespodziankę. Każde dziecko otrzymało w prezencie płat wosku pszczelego i knot, z których przygotowało później pamiątkową świecę, ponadto na wszystkich czekał dyplom, mały słoiczek miodu oraz nożyk.

 
Warsztaty „Tekturowo” w grupie V

We wtorek dzieci z grupy V uczestniczyły w warsztatach konstrukcyjno-manipulacyjnych prowadzonych przez p. Kasię. Podczas zajęć dzieci wykorzystując różnorodny papier, tekturę oraz własną wyobraźnie stworzyły wspaniałą, wielkoformatową makietę parku. Można było podziwiać na niej rzekę, mosty, drzewa, kwiaty, a nawet ławeczki, czyli wszystko to, co można zobaczyć w parku. Podczas warsztatów przy okazji dobrej zabawy dzieci ćwiczyły orientację w przestrzeni oraz pracę w grupie. Były to dla nich bardzo ciekawe zajęcia, a gotowa kilkumetrowa makieta robiła na wszystkich duże wrażenie.

 
zaproszenia na Dzień Otwarty szkoły

 
Wycieczka dzieci z grupy VI do HYDROPOLIS

26 marca 2018 dzieci z grupy VI w pełnym składzie – 25 osób, wybrały się na wycieczkę do Centrum Edukacji Ekologicznej HYDROPOLIS we Wrocławiu. Ten edukacyjny kompleks okazał się skarbnicą wiedzy o wodzie i to w wielu fascynujących płaszczyznach. Przedszkolaki mogły zobaczyć film o powstawaniu Ziemi i znaczeniu wody w początkach tworzenia się planety ziemskiej, mogły wejść do batyskafu i podziwiać zwierzęta morskie z dnia oceanów. Fascynującymi eksponatami okazał się wielki wir wodny oraz flotylla modeli statków, jachtów i łodzi zamknięta w wielkiej oświetlonej gablocie. Jakże malutka wydawała się Santa Maria, na której Krzysztof Kolumb dotarł do Ameryki. Przedszkolaki bardzo zaciekawiły maszyny proste poruszane wodą – zegar wodny, prototyp maszyny parowej, koło młyńskie czy turbina Archimedesa. Na zakończenie naszej wędrówki po Hydropolis dzieci mogły podziwiać śnieg, który okazał się puchem kaczym oraz przyjrzeć się ogromnej chmurze burzowej – cumulonimbusowi. Wycieczka należała do tych udanych i na pewno fajniejszych.

 
Międzynarodowy Dzień Wody

22 marca przypada Międzynarodowy Dzień Wody. Z tej okazji, w tym dniu zajęcia w grupie II miały na celu uświadomienie dzieciom znaczenia wody w przyrodzie, konieczności jej oszczędzania oraz nawyku picia wody. Przedszkolaki dowiedziały się, że woda to dar natury, bez niej nie mogą żyć ani rośliny, ani zwierzęta, ani ludzie. Dowiedziały się także, że woda może występować w trzech stanach skupienia: ciekłym - woda, stałym - lód i lotnym - para wodna. Dużą atrakcją były zabawy badawcze, które pozwoliły bliżej przyjrzeć się wodzie. Zajęcia z pewnością przyczynią się do wykształcenia u najmłodszych ekologicznej postawy w zakresie ochrony wód i racjonalnego korzystania z jej zasobów.

 
Zajęcia otwarte w grupie II

Ponieważ zależy nam na aktywnym włączaniu się rodziców w życie przedszkola grupa II zorganizowała zajęcia otwarte pt. „W bocianim gnieździe”. Głównym celem zająć było wzbogacenie wiadomości na temat bocianów, ich wyglądu i sposobu życia. Rodzice mieli możliwość zapoznania się ze sposobami pracy nauczyciela z ich dziećmi, zaobserwować zachowanie się dziecka na tle grupy, śledzić ogólne postępy dziecka na wszystkich płaszczyznach wychowania przedszkolnego. Dziękujemy przybyłym rodzicom za udział w zajęciach.

 
Powitanie Wiosny w Przedszkolu

Tradycyjnie 21 marca przedszkolaki naszego Przedszkola powitały Wiosnę. Wszystkie dzieci ubrane w wiosennych strojach po śniadaniu zebrały się na sali wielofunkcyjnej, gdzie wspólnie żegnały Zimę i witały Wiosnę. Wszystkie grupy zaprezentowały piosenkę „Uciekaj Zimo”. Grupa  IV przygotowała krótki program artystyczny prezentując piosenki wiosenne. Wspólnie dzieci rozwiązywały przygotowane pytania  twórcze, zagadki słowne i obrazkowe. Następnie każda grupa zaprezentowała hasło na powitanie Wiosny. Po radosnych okrzykach „Wiosna” weszła z radosnym uśmiechem czarując wszystko dookoła, a dzieci z grupy IV zaśpiewały dla niej ładną piosenkę w podziękowaniu że przyszła. Następnie wszystkie grupy udały na pochód wiosenny korytarzami obiektu Przedszkola i Szkoły.

 
VI TURNIEJ KARATE GOJU RYU "WIŃSKO CUP'2018"

10 marca 2018 r. rozegrano VI Turniej Karate Goju Ryu w Wińsku. Nasz udział w tych zawodach stał się już tradycją. Tradycyjnie też jesteśmy najliczniejszym klubem Karate WKF („Budokan” Wrocław) przystępującym w Wińsku do rywalizacji z klubami Organizacji Shuseikan Poland (rywalizowało łącznie 27 klubów) i… dominującym w rywalizacji sportowej.

Z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 16 startowało 16 zawodników, a nasz dorobek medalowy przedstawia się następująco – szczęśliwa 13 :
- 3 medale złote
- 2 medale srebrne
- 8 medali brązowych

W zawodach barw Przedszkola Nr 16 bronili:

Kacper BIELERZEWSKIbrązowy medal w konkurencji kichon chłopców ur. 2010 i młodsi i krążek w takim samym kolorze w konkurencji fantom chłopców ur. 2011 i młodsi;

Damian DUKIEL – startował w konkurencjach: tor przeszkód chłopców ur. 2011 i młodsi, kichon chłopców ur. 2010 i młodsi oraz fantom chłopców ur. 2011 i młodsi. Rywalizował w tej samej grupie co Tomek Trojnar – do medalu było blisko;

Alicja KOSYDOR – start w 4 konkurencjach, dorobek 3 medale: 2 złote i brązowy; kichon dziewcząt ur. 2010 i młodsze – złoto, kata Shotokan dziewcząt ur. 2010 i młodsze – złoto; brąz w kata Shotokan dziewcząt ur. 2009

Michalina KOTULSKA – startowała w konkurencjach: tor przeszkód dziewcząt ur. 2011 i młodsze oraz kichon dziewcząt ur. 2010 i młodsze. Obie konkurencje ukończyła w finałowej 8-ce;

Antoni SKIBA - startował w konkurencjach: tor przeszkód chłopców ur. 2011 i młodsi, kichon chłopców ur. 2010 i młodsi oraz fantom chłopców ur. 2011 i młodsi. Grupa duża, a wśród rywali 2 kolegów (Tomek i Kacper) - i podobnie jak Tomek –  w 2 konkurencjach tuż obok strefy medalowej.

Tomasz TROJNAR – startował w konkurencjach: tor przeszkód chłopców ur. 2011 i młodsi, kichon chłopców ur. 2010 i młodsi oraz fantom chłopców ur. 2011 i młodsi.

Bliski strefy medalowej w 2 konkurencjach – zabrakło nieco szczęścia i zmęczenie zrobiło swoje.

Były to drugie zawody dla naszych „Tygrysiątek” (za wyjątkiem Ali Kosydor – bo ta zawodniczka jest już „weteranką” jeżeli chodzi o starty w zawodach) i powiem szczerze, że jestem z NICH dumny. Dzieciaki pokazały charakter i wolę walki – to nie jest takie łatwe wygrać z samym sobą (trema), a potem z przeciwnikiem – niejeden dorosły ma z tym kłopot.

Liczę, że w majowym, wrocławskim „Budokan Cup” ekipa przedszkolna będzie liczniejsza i mocno przyczyni się do wygrania Międzyszkolnej Ligi Karate.

Dziękuję za udział i wyniki, pozdrawiam

Stefan G. Giliński

 
XIII Olimpiada Kreatywności – Oczyma Wyobraźni Destonation Imagination

Już trzeci raz z kolei dzieci z Przedszkola nr 16 uczestniczyły w Olimpiadzie Kreatywności – Oczyma Wyobraźni organizowanej we Wrocławiu w Hali Stulecia w dniach od 11- 13 marca 2018. Drużyna „Odkrywcy Świata” z grupy VI musiała stawić czoła Wyzwaniu Drużynowemu pokazując Ekspertom przedstawienie teatralne „Kosmiczna sprawa” oraz Wyzwaniu na Już, gdzie w ciągu 8 minut trzeba było zbudować Krzywą Wieżę z Pizy z różnych przypadkowych materiałów. Drużyna oczywiście zaprezentowała się znakomicie i pochwał Ekspertów nie było końca. Dzieci z drużyny DI uczestniczyły również w warsztatach edukacyjnych „Poznajemy różnorodność kultur świata” oraz „Kreatywny recykling”. Czas spędzony na olimpiadzie na pewno będzie zapamiętany i długo wspominany przez dzieci.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 4 z 12


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free domain hosting no ads top celebrities Valid XHTML and CSS.