REKRUTACJA

Szukaj

Statystyka

Odsłon : 1100725
Grupa IV na XVII Festiwalu Tańczących Przedszkolaków

20 kwietnia dzieci z grupy IV reprezentowały nasze  przedszkole na XVII Wrocławskim Festiwalu Tańczących Przedszkolaków. W tym roku konkurs przebiegał pod hasłem „Zielony Wrocław" dlatego też dzieci wraz z wychowawczyniami przygotowały taniec pt. „Wiosenne wróżki”. Przedszkolaki w pięknych, barwnych strojach bezbłędnie zaprezentowały swój układ przez co otrzymały gromkie brawa. Po zakończonych występach, tanecznym krokiem, wybraliśmy się na w pełni zasłużone lody!

 
Wizyta grupy I i grupy II w Centrum Inicjatyw Wszelakich

W piątek (13.04) oraz we wtorek (17.04) najmłodsze grupy przedszkolne uczestniczyły w warsztatach organizowanych przez Centrum Inicjatyw Wszelakich, mieszczących się w Arkadach Wrocławskich. Warsztaty składały się z dwóch części: kulinarnej i plastycznej. W części pierwszej przedszkolaki ozdabiały kolorowymi posypkami, dżemem i lukrem ciasteczka, a później ze smakiem je zjadały. Natomiast w drugiej części wykonały maskotki w kształcie sowy - wypychały watą przygotowany materiał, naklejały pozostałe elementy, czyli oczy i nos. Sporą atrakcją dla naszych przedszkolaków była sama jazda autokarem – dla niektórych to był pierwszy raz. Do przedszkola wróciliśmy zmęczeni ale bardzo zadowoleni.

 
Zajęcia naukowe „Szalony chemik” w grupie VII, czyli eksperymenty z wykorzystaniem suchego lodu

Na początku kwietnia grupę VII odwiedził niezwykły gość – Pani Justyna z Animatorii, która nasze przedszkolaki najpierw oczarowała niesamowitym pokazem, a następnie zamieniła dzieci w szalonych naukowców wyposażonych w profesjonalny fartuch i gogle. To nie wszystko, bo żeby móc wykonywać eksperymenty potrzebny jest też odpowiedni sprzęt, więc każde dziecko otrzymało własną kolbę miarową - stożkową i płaskodenną, pipetę, wąż laboratoryjny, korek, cylindry, szczypce, łyżkę i kilka miseczek. W trakcie zajęć dzieci samodzielnie wykonywały doświadczenia fizyczne i chemiczne, a wszystko to dzięki właściwościom suchego lodu. Udało nam się między innymi: napompować rękawiczkę gumową bez wykorzystania powietrza, zabarwić wodę i stworzyć białą mgłę, stworzyć dym i „puszczać dymki” z miniwulkanu wykonanego przez każde dziecko, „łapać” parę wodną i stworzyć bańki inne od tych, które znaliśmy do tej pory. Dzieci były przez całe zajęcia tak zaangażowane i szczęśliwe, że nie mogły się nadziwić, kiedy okazało się, że zajęcia już się kończą. Dla wszystkich była to niesamowita przygoda pełna niezwykłości. Serdecznie dziękujemy Pani Justynie za umożliwienie bliskiego spotkania z nauką.

 
Grupa VII gościnnie na lekcji w klasie 1c w Szkole Podstawowej nr 16

Pod koniec marca grupa VII została zaproszona przez klasę 1c na zajęcia matematyczne pt. „Matematyka na wesoło”. Przedszkolaki, które już od września zasiądą w szkolnych ławkach nie mogły doczekać się tej wizyty. Na początku uczniowie ustąpili miejsca w ławkach młodszym kolegom, którzy mogli obejrzeć podręczniki, z jakich będą już niedługo korzystać. Przedszkolaki zgodnie twierdziły, że zadania w 1 klasie są bardzo proste. Później do każdego przedszkolaka dołączył uczeń, który wręczył mu przygotowane przez klasę zadania z treścią (i nie tylko) i pomógł w ich rozwiązaniu. Podczas zajęć przedszkolaki rozwiązywały działania matematyczne również na tablicy multimedialnej, a później na liczydle. Na koniec nasze starszaki pochwaliły się umiejętnością liczenia w pamięci. Pani Małgosi bardzo dziękujemy za zaangażowanie i poświęcony czas! :)

 
Warsztaty „koszulkowe” w grupie VII

Nazwę tychże warsztatów wymyśliły dzieci z grupy VII i nazwa ta pojawia się za każdym razem, kiedy je wspominamy. Pod koniec marca naszą grupę odwiedziła po raz kolejny mama Mai – Pani Joanna, która jest osobą niezwykle kreatywną. Tym razem dzięki Pani Joannie dzieci z niewielką pomocą osób dorosłych własnoręcznie wykonały malunki na t-shirtach. Ile dzieci – tyle pomysłów i wzorów, pojawiły się więc: przeróżne motyle, pszczoły, ślimaki i biedronki, węże, kameleony, dinozaury, wiosenne obrazki. Dzieci uważnie słuchały, kiedy Pani Joanna wyjaśniała sposób wykonania malunków, a później z zapałem zabrały się do pracy i skupione od początku do końca starannie ozdobiły swoje koszulki. Należy tutaj wspomnieć, że idealna cisza, która zapanowała w sali, kiedy dzieci w 100% ukierunkowały swoją energię na wykonanie zadania, nie zdarza się zbyt często, więc Pani Joanno – serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i Pani pozytywną energię i zapraszamy częściej! :)

 
„Grasz w zielone – gram! Masz zielone – mam!” - Dzień Koloru Zielonego w grupie II

W czwartek 12 kwietnia po raz kolejny bawiliśmy się kolorami - tym razem był to kolor zielony. Dzień rozpoczął się od zabawy logopedycznej pt. „Wyścigi żabek” – gdzie dzieci ćwiczyły płucka próbując doprowadzić żabkę do stawu. Potem wspólnie „badaliśmy” powstanie koloru zielonego, który otrzymaliśmy po połączeniu dwóch innych kolorów (niebieskiego i żółtego). W trakcie wielu zabaw tropiliśmy zielony kolor, który jak się okazało ma wiele odcieni. Następnie wspólnie przystąpiliśmy do zakładania „zielonego kącika”. Przed rozpoczęciem prac wyjaśniliśmy sobie, jakie warunki są potrzebne, aby rośliny rosły oraz jak się je sadzi i sieje. Obejrzeliśmy nasiona i cebule, przygotowaliśmy doniczki oraz ziemię. Dzieci miały okazję samodzielnie doświadczać zmysłem dotyku ziemię i sadzić cebulkę, a przy tym świetnie się bawić. Po posadzeniu i posianiu wszystko zostało podlane i postawione w słonecznym miejscu. Teraz tylko będziemy czekać aż wykiełkują, obserwować, jak rosną oraz miejmy nadzieję próbować, jak smakują zasadzone przez nas zioła. Na koniec zostawiliśmy sobie to co najlepsze, a mianowicie degustację przyniesionych przez dzieci zielonych przekąsek – spróbowaliśmy m.in. jak smakują kiszone ogórki, avocado, limonka czy groszek. Największym powodzeniem wśród dzieci cieszyła się agrestowa galaretka i winogrono. Dzień zaliczamy do naprawdę udanych.

 
Warsztaty z pszczółkami

Wiosna już na dobre do nas zawitała. Wszystko budzi się ze snu, zza chmur coraz częściej wygląda słońce, a ptaszki wesoło śpiewają. Również w pasiekach, gdzie pszczelarze uwalniają owady z uszczelnionych na zimę uli. O tym, kiedy pszczoły budzą się z zimowego snu, jak powstaje miód i na czym polega praca pszczelarza nasze przedszkolaki dowiedziały się we wtorek 10 kwietnia. Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się jak wybiera się miód z ula i do czego służą takie  sprzęty jak podkurzacz czy podkarmiaczka. Na spotkaniu usłyszeliśmy także, jakie są właściwości miodu i jego rodzaje, jak wygląda strój pszczelarza, czego nie lubi pszczoła, jak nazywa się dom pszczoły, rodzaje pszczół, czym żywią się pszczoły. Pszczelarz przygotował dla naszych podopiecznych miłą niespodziankę. Każde dziecko otrzymało w prezencie płat wosku pszczelego i knot, z których przygotowało później pamiątkową świecę, ponadto na wszystkich czekał dyplom, mały słoiczek miodu oraz nożyk.

 
Warsztaty „Tekturowo” w grupie V

We wtorek dzieci z grupy V uczestniczyły w warsztatach konstrukcyjno-manipulacyjnych prowadzonych przez p. Kasię. Podczas zajęć dzieci wykorzystując różnorodny papier, tekturę oraz własną wyobraźnie stworzyły wspaniałą, wielkoformatową makietę parku. Można było podziwiać na niej rzekę, mosty, drzewa, kwiaty, a nawet ławeczki, czyli wszystko to, co można zobaczyć w parku. Podczas warsztatów przy okazji dobrej zabawy dzieci ćwiczyły orientację w przestrzeni oraz pracę w grupie. Były to dla nich bardzo ciekawe zajęcia, a gotowa kilkumetrowa makieta robiła na wszystkich duże wrażenie.

 
zaproszenia na Dzień Otwarty szkoły

 
Wycieczka dzieci z grupy VI do HYDROPOLIS

26 marca 2018 dzieci z grupy VI w pełnym składzie – 25 osób, wybrały się na wycieczkę do Centrum Edukacji Ekologicznej HYDROPOLIS we Wrocławiu. Ten edukacyjny kompleks okazał się skarbnicą wiedzy o wodzie i to w wielu fascynujących płaszczyznach. Przedszkolaki mogły zobaczyć film o powstawaniu Ziemi i znaczeniu wody w początkach tworzenia się planety ziemskiej, mogły wejść do batyskafu i podziwiać zwierzęta morskie z dnia oceanów. Fascynującymi eksponatami okazał się wielki wir wodny oraz flotylla modeli statków, jachtów i łodzi zamknięta w wielkiej oświetlonej gablocie. Jakże malutka wydawała się Santa Maria, na której Krzysztof Kolumb dotarł do Ameryki. Przedszkolaki bardzo zaciekawiły maszyny proste poruszane wodą – zegar wodny, prototyp maszyny parowej, koło młyńskie czy turbina Archimedesa. Na zakończenie naszej wędrówki po Hydropolis dzieci mogły podziwiać śnieg, który okazał się puchem kaczym oraz przyjrzeć się ogromnej chmurze burzowej – cumulonimbusowi. Wycieczka należała do tych udanych i na pewno fajniejszych.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 4 z 13


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free domain hosting no ads top celebrities Valid XHTML and CSS.