REKRUTACJA

Szukaj

Statystyka

Odsłon : 763894
Warsztaty mydlane

W piątek 16.03 maluchy z grupy I wzięły udział w warsztatach mydlanych. Pani prowadząca rozpoczęła spotkanie od prezentacji różnorodnych mydełek, a następnie pokazała, jak pod wpływem temperatury zmienia się konsystencja mydła. Dzieci poznały cały proces powstawania kolorowych, użytkowych mydełek. Następnie maluchy miały możliwość eksperymentowania z kolorami, zapachami i samodzielnym zabarwieniem mydła. Najlepszą niespodzianką i częścią warsztatów było samodzielne wykonanie mydełka, co poprzedził wybór ulubionego zapachu, koloru oraz kształtu i dodatków. Tego dnia sala grupy I zamieniała się w salę eksperymentów, pełną doznań węchowych, dotykowych oraz artystycznych.

 
Akademia Zdrowego Przedszkolaka

Jest nam bardzo miło poinformować, iż nasze przedszkole otrzymało Certyfikat Akademii Zdrowego Przedszkolaka za realizację modułu „Zdrowa piramida dzisiaj nam się przyda”. W ramach programu w przedszkolu realizowane były liczne tematy i działania promujące zdrowe odżywianie oraz aktywność fizyczną.

 
Warsztaty "Niezłe ziółko" w grupie II
Warsztaty "Niezłe ziółko" z p. Martyną były się bardzo ciekawym doświadczeniem dla dzieci, jak i dla Pań w grupie II. Dzieci poznały narzędzia, które pomagają farmaceutom w przygotowaniu leków. Zobaczyły, jak ubrana jest p. Martyna w pracy oraz inne osoby pracujące w tym zawodzie. Ale najciekawsze nastąpiło później... Podczas tego spotkania dzieci nauczyły się, jak zrobić maść majerankową - teraz mogą powiedzieć rodzicom, co należy zastosować, kiedy zacznie dokuczać im katar. ;) Zrobiliśmy także nawilżający krem do rąk o zapachu lawendy. Była to dla dzieci niesamowita zabawa, kiedy mogły obserwować, a także uczestniczyć w przygotowywaniu kremu, którym bardzo chętnie smarowały rączki, poznały jego specyficzny, ciekawy zapach (dowiedziały się nawet, gdzie kwitnie lawenda) a także wiedzą już, że witaminki odpowiedzialne są za fakt, że kremik tak dobrze działa na suche dłonie. Na koniec zajęć p. Martyna zaprosiła dzieci do stoliczków, na których przygotowane były różnego rodzaju zioła oraz ich ilustracje. Dzieci poznały zapach, konsystencje i zastosowanie owych ziół. Następnie samodzielnie wybrały kompozycję trzech ziół, które zabrały do domów, a rodzice na pewno zrobili z nich przepyszne i zdrowe herbatki ziołowe. Pani Martyna profesjonalnie przeprowadziła zajęcia, jest uśmiechniętą i miłą osobą z dobrym podejściem do dzieci. Maluszki chętnie jej słuchały i uczestniczyły w warsztatach.
 
Festiwal "Zdrowie w wierszu i piosence"

14 marca odbył się festiwal "Zdrowie w wierszu i piosence" w ramach programu zdrowotnego "Żeby zdrowym być, trzeba zdrowo żyć". Dzieci z naszego przedszkola przygotowały z tej okazji utwory o tematyce zdrowotnej, które zaprezentowały na scenie dla swoich kolegów i koleżanek. Organizatorki festiwalu zadbały, żeby nie zabrakło ciekawych zabaw i zagadek o zdrowiu, za które dzieci otrzymały drobne i zdrowe upominki. Na koniec okazało się, że wszystkie grupy zostały zwycięzcami festiwalu. Za udział otrzymały nagrody: książki, audiobooki i owoce, z których zrobiły zwierzątka.

 
Dzień Kobiet w grupie II

8 marca dzieci z grupy II świętowały w przedszkolu Dzień Kobiet. Nie brakowało uśmiechów, życzeń i całusków dla naszych małych kobietek. Chłopcy zaśpiewali swoim koleżankom piękne i głośne 100 lat, a następnie wszyscy zasiedli do swoich stoliczków na małe co nieco. Tego dnia mamy upiekły dla dzieci przepyszne ciasta i babeczki. Rodzice przynieśli także cukierki i soki, które wszystkim bardzo smakowały. Po pysznej uroczystości dzieci wróciły do zabawy. Do końca dnia nasi chłopcy byli wyjątkowo mili i uprzejmi dla swoich koleżanek. Wszystkie dziewczynki dziękują chłopcom za życzenia i promienne uśmiechy, a rodzicom za słodkie wypieki i cukierki.

 
Projekt w gr. III "Zwierzęta domowe - zabawa, czy obowiązek?"

Przez cały miesiąc luty dzieci z grupy III brały udział w projekcie o zwierzętach pt. „Zwierzęta domowe - zabawa, czy obowiązek?”. Projekt rozpoczął się od wyjazdu do Przedszkola nr 77, gdzie dzieci z 3 przedszkoli narysowały siatkę z tym, co już wiedza o zwierzętach oraz pytaniami, na które podczas projektu będą szukały odpowiedzi. W ramach projektu dzieci były na 2 wycieczkach: w gabinecie weterynaryjnym i sklepie zoologicznym, gdzie przemiłe Panie z wielką ochotą opowiadały o zwierzętach i ich potrzebach. Natomiast w przedszkolu dzieci gościły wytresowane psy, które jeździły na deskorolce, strzelały gole do bramki, nakładały ringo na paliki oraz kota, węża i patyczaki, które nocowały u nas przez kilka dni. Podczas projektu dzieci również brały udział w projekcjach multimedialnych. Oglądały m.in. popularnonaukowe filmy o żółwiach i papugach. Pod koniec projektu zrobiono ostatnią siatkę, poszerzoną o wiedzę n/t zwierząt domowych. W ostatni dzień projektu goszczono dzieci z przedszkoli nr 77 i 18. Panie logopedy przygotowały szereg zabaw ruchowych, quizów i pląsów. Dzieci nauczyły się wcześniej 4 piosenek, które wspólnie zaśpiewały. Na koniec wszyscy otrzymali wafelki, soczki oraz przygotowane przez III grupę szare myszki.

 
Dzień Babci i Dziadka w grupach VI i VII

W lutym Święto Babci i Dziadka obchodzone było również w grupach VI i VII. W każdej z tych grup przedszkolaki zaprosiły swoje babcie i dziadków na występ artystyczny przygotowany specjalnie dla nich.. Niejedna babcia i niejeden dziadek mieli łzy wzruszenia w oczach, kiedy patrzyli na swoich wnuczków, czy wnuczki na scenie… Po występach nagrodzonych wielkimi brawami, dzieci wręczyły swoim gościom własnoręcznie wykonane upominki, a następnie dziadkowie w doskonałych nastrojach udali się ze swoimi wnukami na słodki poczęstunek do sali. Przybyli goście nie kryli wzruszenia również podczas swobodnych rozmów przy kawie, a śmiechu po pachy i radości z bycia razem nie było końca.

 
Opieka nad skrzynką bookcrossing

W lutym, w ramach akcji „Cały Wrocław czyta” przedstawiciele grupy V oraz VII wraz z nauczycielkami wybrały się do Galerii Sky Tower, w celu opieki nad skrzynką bookcrossing. Przedszkolaki po dotarciu na miejsce uporządkowały skrzynkę i pozostawiły w niej kilka nowych książeczek. Wysłuchały również bajkę czytaną przez koleżankę. Dzięki tej akcji inne dzieci mogą przeczytać ciekawe książki i odłożyć na miejsce lub przekazać dalej, a w zamian za nie zostawić swoje.  Mamy nadzieję, że pozostawiona przez nas literatura dziecięca zachęci innych do aktywnego udziału w akcji.

 
Warsztaty szalonego chemika w gr IV

21.02 w grupie IV odbyły się wyjątkowe warsztaty prowadzone przez p. Justynę. W trakcie zajęć dzieci doświadczyły pewnych niezwykłości... bez użycia powietrza napompowały balony oraz wykonywały doświadczenia chemiczne i fizyczne w towarzystwie suchego lodu. Każde dziecko otrzymało własne narzędzia pracy – kolby, pipetę, cylindry miarowe, szczypce oraz niezbędny dla każdego naukowca fartuch i gogle. Dzieci samodzielnie wykonywały doświadczenia, przelewały ciecze, tworzyły bańki, parę, mgłę i bezpieczne „wybuchy”. Zdecydowanie była to inspirująca przygoda oraz cenne doświadczenie, które w przyszłości może zaowocować, a może i Nagrodą Nobla... kto wie. ;) Serdecznie dziękujemy pani prowadzącej oraz rodzicom dzieci za pomoc w zorganizowaniu warsztatów.

 
Wizyta grupy IV w Domu Opieki Społecznej

Dzieci z grupy IV odwiedziły  Dom Opieki Społecznej przy ulicy Karmelkowej. Przyjemnością wycieczki był pierwszy przejazd dzieci autobusem linii 107 z ulicy Zimowej. Celem wyjazdu  było przedstawienie programu z okazji Dnia Babci i Dziadka mieszkańcom Domu Opieki. Przedszkolaki wręczyły również małe serduszka i cukierki jako pamiątkę wizyty. W zamian otrzymały również coś słodkiego. Zebrały  wiele pochwał za wykonane wiersze i piosenki oraz  układy taneczne. Zadowolone przedszkolaki wraz z paniami wróciły do przedszkola. Wycieczka przyniosła wiele radości dzieciom i starszym ludziom zamieszkującym Dom Opieki Społecznej.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 12


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free domain hosting no ads top celebrities Valid XHTML and CSS.