REKRUTACJA

Szukaj

Statystyka

Odsłon : 763894
Rozstrzygnięcie konkursu, pt. „Wehikuł czasu- czytelnicza podróż pokoleń”

W styczniu w naszym Przedszkolu zorganizowany został konkurs plastyczny, pt. „Wehikuł czasu- czytelnicza podróż pokoleń”, skierowany do dzieci z Przedszkola nr 16 oraz ich rodziców. Jego głównym celem było zapoznanie dzieci z bohaterami książek z czasów dzieciństwa ich rodziców oraz kształtowanie umiejętności wspólnej pracy i zabawy rodzica z dzieckiem. Łącznie w konkursie udział wzięło 12 dzieci z rodzicami. Wśród prac konkursowych można było zobaczyć takich bohaterów jak:  Krecik, Mała Mi, Bolek i Lolek, Koziołek Matołek, Rozbójnik Rumcajs, Pszczółka Maja, Reksio, Koziołek Matołek. Stworzona  z prac wystawa  budziła duże zainteresowanie i zachwyt. Konkurs rozstrzygnięty został w wyniku głosowania dzieci i rodziców z przedszkola. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród przez p. Wicedyrektor Małgorzatę Woźniak odbyło się na sali rytmicznej.


Wyniki konkursu:

I miejsce:

Kubuś H. -grupa I

Filip K. -grupa Iv

Emilka Sz. -grupa VII

II miejsce:

Jacek L. - grupa III

III miejsce:

Kubuś W. -grupa II

Wyróżnienia:

Antoś S.- grupa V

Bruno M. - grupa V

Kacper G.- grupa V

Hania i Zosia C. - grupa IV i VI

Inga W. – grupa IV

Milenka O. – grupa IV

Natalia M. – grupa III

Uczestnikom konkursu jeszcze raz serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.


Nauczycielki: Marta Goworek i Magdalena Szwechłowicz.

 
Dzień kota w grupie II

We wtorek 20 lutego grupa II obchodziła „Dzień Kota”. Tego dnia zajęcia i zabawy zdominowane były tematyką kociaków. Niektóre dzieci przyszły przebrane za koty, inne przyniosły do przedszkola maskotki kotów, książki o domowych i dzikich ulubieńcach. Dzieci bawiły się przy znanych piosenkach o kotach, rozwiązywały zagadki oraz poznały różne rasy kotów. W czasie zabaw ruchowo-naśladowczych świetnie wcielały się w role kotków. Najbardziej podobała się zabawa w picie mleczka językiem z talerzyka. Pozytywnych wrażeń i emocji było wiele, natomiast największą atrakcją tego dnia było poznanie prawdziwego, pięknego kota – Herkulesa. Jego właścicielka pani Helena opowiedziała dzieciom o zwyczajach i upodobaniach swojego pupila. Dzieci miały możliwość pogłaskać go, sprawdzić jaką ma mięciutką sierść, nakarmić, zobaczyć, jak bawi się włóczką i jak odpoczywa. Dzięki takim dniom dzieci przypomniały sobie, w jaki sposób należy opiekować się zwierzętami, ponieważ są naszymi małymi przyjaciółmi.

 
Dzień czerwony w grupie II

Kolory są nieodłącznym elementem naszego otoczenia. Wpływają na emocje, doznania, rozumienie świata i relacje z innymi. W grupie II odbył się kolejny kolorowy dzień, tym razem swoje święto miał kolor czerwony - kolor życia, emocji i uczuć.  Tego dnia wszystkie maluszki oraz panie przyszły do przedszkola w czerwonych ubraniach. Poznawanie tej barwy rozpoczęliśmy od zorganizowania kącika tematycznego, w którym umieściliśmy przedmioty, obrazki i produkty spożywcze w kolorze czerwonym. Dzieci miały okazję wysłuchać bajki o „Czerwonym Kapturku”, a później brać udział w różnych zabawach. Rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajki, rzucały do celu czerwonymi woreczkami, zorganizowaliśmy "bitwę na pomidory", najwięcej radości sprawiła zabawa w byka i torreadora. Na koniec sprawdzaliśmy, jak smakuje pyszna czerwona galaretka, nie zapomnieliśmy także skosztować zdrowych czerwonych warzyw i owoców. Podczas całej zabawy, okrzyków radości, uśmiechu i dobrego humoru było co niemiara.

 
Bal Karnawałowy

Tradycją naszego przedszkola jest organizowanie w okresie karnawału balu dla dzieci. W tym roku odbył się on 8 lutego. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Zarówno dzieci jak i personel przedszkola zaprezentował się w niezwykle pięknych i bajkowych strojach, które zmieniły salę w magiczny i kolorowy świat. Na bal przybyły księżniczki, rycerze, wróżki, piraci, zwierzaki oraz inni bohaterowie z bajek. Przepięknie przebrane przedszkolaki miały okazję do wspólnego tańca, oraz pośpiewania znanych im piosenek. Dzieci z dumą prezentowały swoje stroje, czerpiąc przy tym mnóstwo radości. Sądząc po minach i zmęczeniu dzieci, zabawa była udana a wspomnienia na długo pozostaną w naszej pamięci. Szkoda, że następny bal dopiero za rok...

 
Dzień Babci i Dziadka w grupie I

6 lutego przedszkolaki z grupy I zaprosiły swoje babcie i dziadków na uroczystość z okazji ich święta. W tym dniu licznie przybyli dziadkowie mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta podczas występu. Wesołe piosenki, wiersze i tańce zostały nagrodzone dużymi brawami. Po części artystycznej maluszki wręczyły dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki i zaprosiły do sali na słodki poczęstunek. Zadowolone twarze bliskich świadczyły o tym, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone z wnukami.

 
Warsztaty logopedyczne dla rodziców z dziećmi w grupie II

31.01.2018r. odbyły się kolejne warsztaty logopedyczne dla rodziców z dziećmi – tym razem dla grupy II. W trakcie spotkania rodzice poznali i przećwiczyli ważne  ćwiczenia dla 3-letnich dzieci: prawidłowe odgryzanie i żucie, prawidłowe połykanie, usprawnianie narządów artykulacyjnych, ćwiczenie koordynacji słuchowo-ruchowej, rozwijanie słuchu fonematycznego, zabawy paluszkowe oraz zabawy oddechowe. Zajęcia prowadziła Pani Beata Zaława-Buczyńska, która jest naszym przedszkolnym logopedą, Pani Katarzyna Smyrek, która jest wychowawczynią grupy VII oraz wychowawczyni grupy II – Pani Ewa Pielichiewicz.

 

 
Dzień babci i dziadka

Obchody Dnia Babci i Dziadka na stałe wpisały się w kalendarz uroczystości naszego Przedszkola. Nie inaczej było i w tym roku. Dzieci z grupy II zaprosiły swoje babcie i dziadków na uroczystość z okazji ich święta, aby w ten szczególny sposób podziękować im za ich miłość, dobroć i cierpliwość. Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością czekały na zaproszonych gości. Licznie przybyłe Babcie i Dziadkowie mieli okazję podziwiać swoje pociechy w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym. Na koniec wszystkie wnuczęta obdarowały swoich bliskich własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Dopełnieniem uroczystego spotkania był słodki poczęstunek. Atmosfera była uroczysta, podniosła i pełna radości. Dziękujemy wszystkim gościom za świetną zabawę i życzymy życia najdłuższego, szczęścia i zdrowia dobrego!

 
Konkurs

 
Pomagamy skrzydlatym przyjaciołom

Kiedy spadł pierwszy styczniowy śnieg, dzieci z grupy I i IV zatroszczyły się o zmarznięte i głodne ptaki. Zanim jednak dzieci przystąpiły do działania, najpierw dowiedziały się jak dokładnie powinna wyglądać pomoc ptakom w czasie zimy oraz jaki pokarm wybrać żeby nie zrobić skrzydlatym śpiewakom krzywdy. Z wielką starannością, wraz z wychowawczyniami, przygotowały mini karmniki, które później zawisły na pobliskich drzewach oraz uzupełniły przedszkolne karmniki dosypując ziarno.

 
Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

18 stycznia 2018r. był kolejnym wyjątkowym dniem w grupie II. Obchodziliśmy bowiem Światowy Dzień Kubusia Puchatka. Mieszka w Stumilowym Lesie. Choć trochę niezdarny i - jak sam mówi - jest misiem o małym rozumku, kochają go miliony dzieci na całym świecie. Nie ma chyba na świecie dorosłego czy dziecka, które nie słyszałoby o żółtym misiu w czerwonym kubraczku. Z tej okazji wszystko tego dnia kręciło się wokół sympatycznego misia. Były puzzle, książki, gazetki o mieszkańcach Stumilowego Lasu, balony, portrety Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, jak powstała historia o sławnym misiu, a pani przeczytała jedną z jego przygód „Lepiej dawać niż dostawać”. Przygotowane były różne zabawy, tańce i zgadywanki. Nie zabrakło również ulubionego „małego co nieco” Kubusia, czyli miodku. Jak bawiły się przedszkolaki najlepiej zobaczycie oglądając galerię zdjęć.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 12


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free domain hosting no ads top celebrities Valid XHTML and CSS.