REKRUTACJA

Szukaj

Statystyka

Odsłon : 1100702
Projekt w gr. III "Zwierzęta domowe - zabawa, czy obowiązek?"

Przez cały miesiąc luty dzieci z grupy III brały udział w projekcie o zwierzętach pt. „Zwierzęta domowe - zabawa, czy obowiązek?”. Projekt rozpoczął się od wyjazdu do Przedszkola nr 77, gdzie dzieci z 3 przedszkoli narysowały siatkę z tym, co już wiedza o zwierzętach oraz pytaniami, na które podczas projektu będą szukały odpowiedzi. W ramach projektu dzieci były na 2 wycieczkach: w gabinecie weterynaryjnym i sklepie zoologicznym, gdzie przemiłe Panie z wielką ochotą opowiadały o zwierzętach i ich potrzebach. Natomiast w przedszkolu dzieci gościły wytresowane psy, które jeździły na deskorolce, strzelały gole do bramki, nakładały ringo na paliki oraz kota, węża i patyczaki, które nocowały u nas przez kilka dni. Podczas projektu dzieci również brały udział w projekcjach multimedialnych. Oglądały m.in. popularnonaukowe filmy o żółwiach i papugach. Pod koniec projektu zrobiono ostatnią siatkę, poszerzoną o wiedzę n/t zwierząt domowych. W ostatni dzień projektu goszczono dzieci z przedszkoli nr 77 i 18. Panie logopedy przygotowały szereg zabaw ruchowych, quizów i pląsów. Dzieci nauczyły się wcześniej 4 piosenek, które wspólnie zaśpiewały. Na koniec wszyscy otrzymali wafelki, soczki oraz przygotowane przez III grupę szare myszki.

 
Dzień Babci i Dziadka w grupach VI i VII

W lutym Święto Babci i Dziadka obchodzone było również w grupach VI i VII. W każdej z tych grup przedszkolaki zaprosiły swoje babcie i dziadków na występ artystyczny przygotowany specjalnie dla nich.. Niejedna babcia i niejeden dziadek mieli łzy wzruszenia w oczach, kiedy patrzyli na swoich wnuczków, czy wnuczki na scenie… Po występach nagrodzonych wielkimi brawami, dzieci wręczyły swoim gościom własnoręcznie wykonane upominki, a następnie dziadkowie w doskonałych nastrojach udali się ze swoimi wnukami na słodki poczęstunek do sali. Przybyli goście nie kryli wzruszenia również podczas swobodnych rozmów przy kawie, a śmiechu po pachy i radości z bycia razem nie było końca.

 
Opieka nad skrzynką bookcrossing

W lutym, w ramach akcji „Cały Wrocław czyta” przedstawiciele grupy V oraz VII wraz z nauczycielkami wybrały się do Galerii Sky Tower, w celu opieki nad skrzynką bookcrossing. Przedszkolaki po dotarciu na miejsce uporządkowały skrzynkę i pozostawiły w niej kilka nowych książeczek. Wysłuchały również bajkę czytaną przez koleżankę. Dzięki tej akcji inne dzieci mogą przeczytać ciekawe książki i odłożyć na miejsce lub przekazać dalej, a w zamian za nie zostawić swoje.  Mamy nadzieję, że pozostawiona przez nas literatura dziecięca zachęci innych do aktywnego udziału w akcji.

 
Warsztaty szalonego chemika w gr IV

21.02 w grupie IV odbyły się wyjątkowe warsztaty prowadzone przez p. Justynę. W trakcie zajęć dzieci doświadczyły pewnych niezwykłości... bez użycia powietrza napompowały balony oraz wykonywały doświadczenia chemiczne i fizyczne w towarzystwie suchego lodu. Każde dziecko otrzymało własne narzędzia pracy – kolby, pipetę, cylindry miarowe, szczypce oraz niezbędny dla każdego naukowca fartuch i gogle. Dzieci samodzielnie wykonywały doświadczenia, przelewały ciecze, tworzyły bańki, parę, mgłę i bezpieczne „wybuchy”. Zdecydowanie była to inspirująca przygoda oraz cenne doświadczenie, które w przyszłości może zaowocować, a może i Nagrodą Nobla... kto wie. ;) Serdecznie dziękujemy pani prowadzącej oraz rodzicom dzieci za pomoc w zorganizowaniu warsztatów.

 
Wizyta grupy IV w Domu Opieki Społecznej

Dzieci z grupy IV odwiedziły  Dom Opieki Społecznej przy ulicy Karmelkowej. Przyjemnością wycieczki był pierwszy przejazd dzieci autobusem linii 107 z ulicy Zimowej. Celem wyjazdu  było przedstawienie programu z okazji Dnia Babci i Dziadka mieszkańcom Domu Opieki. Przedszkolaki wręczyły również małe serduszka i cukierki jako pamiątkę wizyty. W zamian otrzymały również coś słodkiego. Zebrały  wiele pochwał za wykonane wiersze i piosenki oraz  układy taneczne. Zadowolone przedszkolaki wraz z paniami wróciły do przedszkola. Wycieczka przyniosła wiele radości dzieciom i starszym ludziom zamieszkującym Dom Opieki Społecznej.

 
Rozstrzygnięcie konkursu, pt. „Wehikuł czasu- czytelnicza podróż pokoleń”

W styczniu w naszym Przedszkolu zorganizowany został konkurs plastyczny, pt. „Wehikuł czasu- czytelnicza podróż pokoleń”, skierowany do dzieci z Przedszkola nr 16 oraz ich rodziców. Jego głównym celem było zapoznanie dzieci z bohaterami książek z czasów dzieciństwa ich rodziców oraz kształtowanie umiejętności wspólnej pracy i zabawy rodzica z dzieckiem. Łącznie w konkursie udział wzięło 12 dzieci z rodzicami. Wśród prac konkursowych można było zobaczyć takich bohaterów jak:  Krecik, Mała Mi, Bolek i Lolek, Koziołek Matołek, Rozbójnik Rumcajs, Pszczółka Maja, Reksio, Koziołek Matołek. Stworzona  z prac wystawa  budziła duże zainteresowanie i zachwyt. Konkurs rozstrzygnięty został w wyniku głosowania dzieci i rodziców z przedszkola. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród przez p. Wicedyrektor Małgorzatę Woźniak odbyło się na sali rytmicznej.


Wyniki konkursu:

I miejsce:

Kubuś H. -grupa I

Filip K. -grupa Iv

Emilka Sz. -grupa VII

II miejsce:

Jacek L. - grupa III

III miejsce:

Kubuś W. -grupa II

Wyróżnienia:

Antoś S.- grupa V

Bruno M. - grupa V

Kacper G.- grupa V

Hania i Zosia C. - grupa IV i VI

Inga W. – grupa IV

Milenka O. – grupa IV

Natalia M. – grupa III

Uczestnikom konkursu jeszcze raz serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.


Nauczycielki: Marta Goworek i Magdalena Szwechłowicz.

 
Dzień kota w grupie II

We wtorek 20 lutego grupa II obchodziła „Dzień Kota”. Tego dnia zajęcia i zabawy zdominowane były tematyką kociaków. Niektóre dzieci przyszły przebrane za koty, inne przyniosły do przedszkola maskotki kotów, książki o domowych i dzikich ulubieńcach. Dzieci bawiły się przy znanych piosenkach o kotach, rozwiązywały zagadki oraz poznały różne rasy kotów. W czasie zabaw ruchowo-naśladowczych świetnie wcielały się w role kotków. Najbardziej podobała się zabawa w picie mleczka językiem z talerzyka. Pozytywnych wrażeń i emocji było wiele, natomiast największą atrakcją tego dnia było poznanie prawdziwego, pięknego kota – Herkulesa. Jego właścicielka pani Helena opowiedziała dzieciom o zwyczajach i upodobaniach swojego pupila. Dzieci miały możliwość pogłaskać go, sprawdzić jaką ma mięciutką sierść, nakarmić, zobaczyć, jak bawi się włóczką i jak odpoczywa. Dzięki takim dniom dzieci przypomniały sobie, w jaki sposób należy opiekować się zwierzętami, ponieważ są naszymi małymi przyjaciółmi.

 
Dzień czerwony w grupie II

Kolory są nieodłącznym elementem naszego otoczenia. Wpływają na emocje, doznania, rozumienie świata i relacje z innymi. W grupie II odbył się kolejny kolorowy dzień, tym razem swoje święto miał kolor czerwony - kolor życia, emocji i uczuć.  Tego dnia wszystkie maluszki oraz panie przyszły do przedszkola w czerwonych ubraniach. Poznawanie tej barwy rozpoczęliśmy od zorganizowania kącika tematycznego, w którym umieściliśmy przedmioty, obrazki i produkty spożywcze w kolorze czerwonym. Dzieci miały okazję wysłuchać bajki o „Czerwonym Kapturku”, a później brać udział w różnych zabawach. Rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajki, rzucały do celu czerwonymi woreczkami, zorganizowaliśmy "bitwę na pomidory", najwięcej radości sprawiła zabawa w byka i torreadora. Na koniec sprawdzaliśmy, jak smakuje pyszna czerwona galaretka, nie zapomnieliśmy także skosztować zdrowych czerwonych warzyw i owoców. Podczas całej zabawy, okrzyków radości, uśmiechu i dobrego humoru było co niemiara.

 
Bal Karnawałowy

Tradycją naszego przedszkola jest organizowanie w okresie karnawału balu dla dzieci. W tym roku odbył się on 8 lutego. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Zarówno dzieci jak i personel przedszkola zaprezentował się w niezwykle pięknych i bajkowych strojach, które zmieniły salę w magiczny i kolorowy świat. Na bal przybyły księżniczki, rycerze, wróżki, piraci, zwierzaki oraz inni bohaterowie z bajek. Przepięknie przebrane przedszkolaki miały okazję do wspólnego tańca, oraz pośpiewania znanych im piosenek. Dzieci z dumą prezentowały swoje stroje, czerpiąc przy tym mnóstwo radości. Sądząc po minach i zmęczeniu dzieci, zabawa była udana a wspomnienia na długo pozostaną w naszej pamięci. Szkoda, że następny bal dopiero za rok...

 
Dzień Babci i Dziadka w grupie I

6 lutego przedszkolaki z grupy I zaprosiły swoje babcie i dziadków na uroczystość z okazji ich święta. W tym dniu licznie przybyli dziadkowie mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta podczas występu. Wesołe piosenki, wiersze i tańce zostały nagrodzone dużymi brawami. Po części artystycznej maluszki wręczyły dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki i zaprosiły do sali na słodki poczęstunek. Zadowolone twarze bliskich świadczyły o tym, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone z wnukami.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 13


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free domain hosting no ads top celebrities Valid XHTML and CSS.