REKRUTACJA

Szukaj

Statystyka

Odsłon : 1100691
Warsztaty logopedyczne dla rodziców z dziećmi w grupie II

31.01.2018r. odbyły się kolejne warsztaty logopedyczne dla rodziców z dziećmi – tym razem dla grupy II. W trakcie spotkania rodzice poznali i przećwiczyli ważne  ćwiczenia dla 3-letnich dzieci: prawidłowe odgryzanie i żucie, prawidłowe połykanie, usprawnianie narządów artykulacyjnych, ćwiczenie koordynacji słuchowo-ruchowej, rozwijanie słuchu fonematycznego, zabawy paluszkowe oraz zabawy oddechowe. Zajęcia prowadziła Pani Beata Zaława-Buczyńska, która jest naszym przedszkolnym logopedą, Pani Katarzyna Smyrek, która jest wychowawczynią grupy VII oraz wychowawczyni grupy II – Pani Ewa Pielichiewicz.

 

 
Dzień babci i dziadka

Obchody Dnia Babci i Dziadka na stałe wpisały się w kalendarz uroczystości naszego Przedszkola. Nie inaczej było i w tym roku. Dzieci z grupy II zaprosiły swoje babcie i dziadków na uroczystość z okazji ich święta, aby w ten szczególny sposób podziękować im za ich miłość, dobroć i cierpliwość. Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością czekały na zaproszonych gości. Licznie przybyłe Babcie i Dziadkowie mieli okazję podziwiać swoje pociechy w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym. Na koniec wszystkie wnuczęta obdarowały swoich bliskich własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Dopełnieniem uroczystego spotkania był słodki poczęstunek. Atmosfera była uroczysta, podniosła i pełna radości. Dziękujemy wszystkim gościom za świetną zabawę i życzymy życia najdłuższego, szczęścia i zdrowia dobrego!

 
Konkurs

 
Pomagamy skrzydlatym przyjaciołom

Kiedy spadł pierwszy styczniowy śnieg, dzieci z grupy I i IV zatroszczyły się o zmarznięte i głodne ptaki. Zanim jednak dzieci przystąpiły do działania, najpierw dowiedziały się jak dokładnie powinna wyglądać pomoc ptakom w czasie zimy oraz jaki pokarm wybrać żeby nie zrobić skrzydlatym śpiewakom krzywdy. Z wielką starannością, wraz z wychowawczyniami, przygotowały mini karmniki, które później zawisły na pobliskich drzewach oraz uzupełniły przedszkolne karmniki dosypując ziarno.

 
Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

18 stycznia 2018r. był kolejnym wyjątkowym dniem w grupie II. Obchodziliśmy bowiem Światowy Dzień Kubusia Puchatka. Mieszka w Stumilowym Lesie. Choć trochę niezdarny i - jak sam mówi - jest misiem o małym rozumku, kochają go miliony dzieci na całym świecie. Nie ma chyba na świecie dorosłego czy dziecka, które nie słyszałoby o żółtym misiu w czerwonym kubraczku. Z tej okazji wszystko tego dnia kręciło się wokół sympatycznego misia. Były puzzle, książki, gazetki o mieszkańcach Stumilowego Lasu, balony, portrety Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, jak powstała historia o sławnym misiu, a pani przeczytała jedną z jego przygód „Lepiej dawać niż dostawać”. Przygotowane były różne zabawy, tańce i zgadywanki. Nie zabrakło również ulubionego „małego co nieco” Kubusia, czyli miodku. Jak bawiły się przedszkolaki najlepiej zobaczycie oglądając galerię zdjęć.

 
W krainie klocków Lego

W środę, 10 stycznia dzieci z grupy V wraz z nauczycielkami wybrały się na wycieczkę na Stadion Miejski we Wrocławiu, aby zwiedzić największą w Polsce wystawę klocków Lego. Na początku dzieci udały się do sali wystawowej, gdzie mogły zobaczyć niezwykłe budowle złożone z kilku milionów  klocków, eksponaty interaktywne, makiety. Dzieci widziały budowle przedstawiające architekturę zabytkową i współczesną, wydarzenia historyczne, instrumenty, sceny znane z filmów i bajek. Zobaczyły również podstawowe układy człowieka, tj. pokarmowy, oddechowy, kostny.  Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dziewczynkom bardzo podobał się kolorowy świat księżniczek. Na chłopcach największe wrażenie zrobiły bohaterowie Star Wars oraz Minecraft Ninjago. Fani sportu zachwyceni byli figurą Roberta Lewandowskiego wykonaną z 70 000 klocków w skali 1:1 oraz rajdowca Rafała Sonika . Postać wybitnego sportowca i jego quad wykonano w skali 1:1 z 250 000 klocków Lego. W trakcie tej niesamowitej podróży po „krainie” klocków Lego wielokrotnie  można było zobaczyć zachwyt i radość na twarzach dzieci. Dużą atrakcją dla przedszkolaków była także możliwość zabawy w specjalnej strefie FUN PARK pełnej kolorowych klocków. Tutaj każdy mógł pobudzić swoją wyobraźnię, pomysłowość i tworzyć własne konstrukcje z klocków. Wycieczka dostarczyła przedszkolakom mnóstwo niezapomnianych wrażeń oraz dobrą zabawę.

 
Ozdoby Bożonarodzeniowe

W środę, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia dzieci z grupy V odwiedziła mama Aurelii. Zaraz po obiedzie w sali czekała na wszystkich miła niespodzianka. Stoły pokryte były szyszkami, kolorowymi papierami, wstążkami, brokatami i cekinami. To wszystko przedszkolaki mogły wykorzystać podczas warsztatów robienia ozdób świątecznych poprowadzonych przez Panią Martę. Dzieci wykonały piękne ozdoby, które zabrały do domu, aby udekorować nimi choinkę. Świąteczne dekoracje i kolędy z pewnością przybliżyły nam magię nadchodzących Świąt.

 
Na zdrowie! - grupa III

Grupa III dba o zdrowie przez cały rok. W piątek na zajęciach wyciskały sok z pomarańczy, które otrzymały dzięki uprzejmości taty Maksa. Na zdrowie!

 
Wycieczka grupy VI do Muzeum Narodowego we Wrocławiu

10 stycznia dzieci z grupy VI  wybrały się do Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Tematem lekcji muzealnej był „Karnawał w sztuce”. Pan przewodnik, w sposób bardzo ciekawy i przystępny dzieciom, wprowadził przedszkolaki w świat królewskich balów, pięknych strojów, krynolin  oraz modnych i obowiązkowych – noszonych w dawnych czasach przez damy – gorsetów. Pan przewodnik zaciekawił dzieci również dawnymi  zwyczajami dworskimi, a mianowicie – zwyczajem zapisywania kolejności tańców w  karnecie, tajnikami uwodzenia. Tu ogromną rolę odgrywała rzucona przez damę na ziemię chusteczka, a także nagłe omdlenie. Po tak dużej dawce wiedzy dzieci mogły zaprojektować swoją maskę karnawałową i zatańczyć menueta w sali głównej muzeum. Wycieczka wszystkim się podobała, przedszkolaki były zachwycone. A obrazy Stanisława Wyspiańskiego oraz Jana Matejki w oryginale wywarły na zwiedzających ogromne wrażenie.

 
Kolorowe eksperymenty w grupie I

Jak powszechnie wiadomo najlepszym zaspokojeniem naturalnej ciekawości dziecka są zabawy i eksperymenty o charakterze badawczym. Zabawy badawcze są świetną okazją do kształtowania się w umyśle dziecka nowych operacji umysłowych takich jak: analiza, synteza, porównywanie i uogólnianie. Przy okazji dzieci rozwijają wytrwałość, koncentrację uwagi i spostrzegawczość. W związku z tym w styczniu  dzieci z grupy I uczestniczyły w doświadczeniach przygotowanych przez wychowawcę, pt. „Poprzez eksperymenty poznajemy świat”. Przedszkolaki poprzez eksperymenty dowiedziały się między innymi: czy rośliny piją wodę; jak przy pomocy ręcznika wyrównać poziom wody w szklankach; co się stanie w wyniku połączenia ze sobą sody i octu; czy też jak stworzyć kolorowy deszcz w słoiku. Wszystkie doświadczenia maluchy wykonywały przy pomocy kolorowych barwników, utrwalając jednocześnie kolory. Przeprowadzone zajęcia bardzo się dzieciom podobały i dostarczyły wielu pozytywnych emocji. Maluchy już czekają na kolejne eksperymenty.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 13


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free domain hosting no ads top celebrities Valid XHTML and CSS.