REKRUTACJA

Szukaj

Statystyka

Odsłon : 763894
W krainie klocków Lego

W środę, 10 stycznia dzieci z grupy V wraz z nauczycielkami wybrały się na wycieczkę na Stadion Miejski we Wrocławiu, aby zwiedzić największą w Polsce wystawę klocków Lego. Na początku dzieci udały się do sali wystawowej, gdzie mogły zobaczyć niezwykłe budowle złożone z kilku milionów  klocków, eksponaty interaktywne, makiety. Dzieci widziały budowle przedstawiające architekturę zabytkową i współczesną, wydarzenia historyczne, instrumenty, sceny znane z filmów i bajek. Zobaczyły również podstawowe układy człowieka, tj. pokarmowy, oddechowy, kostny.  Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dziewczynkom bardzo podobał się kolorowy świat księżniczek. Na chłopcach największe wrażenie zrobiły bohaterowie Star Wars oraz Minecraft Ninjago. Fani sportu zachwyceni byli figurą Roberta Lewandowskiego wykonaną z 70 000 klocków w skali 1:1 oraz rajdowca Rafała Sonika . Postać wybitnego sportowca i jego quad wykonano w skali 1:1 z 250 000 klocków Lego. W trakcie tej niesamowitej podróży po „krainie” klocków Lego wielokrotnie  można było zobaczyć zachwyt i radość na twarzach dzieci. Dużą atrakcją dla przedszkolaków była także możliwość zabawy w specjalnej strefie FUN PARK pełnej kolorowych klocków. Tutaj każdy mógł pobudzić swoją wyobraźnię, pomysłowość i tworzyć własne konstrukcje z klocków. Wycieczka dostarczyła przedszkolakom mnóstwo niezapomnianych wrażeń oraz dobrą zabawę.

 
Ozdoby Bożonarodzeniowe

W środę, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia dzieci z grupy V odwiedziła mama Aurelii. Zaraz po obiedzie w sali czekała na wszystkich miła niespodzianka. Stoły pokryte były szyszkami, kolorowymi papierami, wstążkami, brokatami i cekinami. To wszystko przedszkolaki mogły wykorzystać podczas warsztatów robienia ozdób świątecznych poprowadzonych przez Panią Martę. Dzieci wykonały piękne ozdoby, które zabrały do domu, aby udekorować nimi choinkę. Świąteczne dekoracje i kolędy z pewnością przybliżyły nam magię nadchodzących Świąt.

 
Na zdrowie! - grupa III

Grupa III dba o zdrowie przez cały rok. W piątek na zajęciach wyciskały sok z pomarańczy, które otrzymały dzięki uprzejmości taty Maksa. Na zdrowie!

 
Wycieczka grupy VI do Muzeum Narodowego we Wrocławiu

10 stycznia dzieci z grupy VI  wybrały się do Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Tematem lekcji muzealnej był „Karnawał w sztuce”. Pan przewodnik, w sposób bardzo ciekawy i przystępny dzieciom, wprowadził przedszkolaki w świat królewskich balów, pięknych strojów, krynolin  oraz modnych i obowiązkowych – noszonych w dawnych czasach przez damy – gorsetów. Pan przewodnik zaciekawił dzieci również dawnymi  zwyczajami dworskimi, a mianowicie – zwyczajem zapisywania kolejności tańców w  karnecie, tajnikami uwodzenia. Tu ogromną rolę odgrywała rzucona przez damę na ziemię chusteczka, a także nagłe omdlenie. Po tak dużej dawce wiedzy dzieci mogły zaprojektować swoją maskę karnawałową i zatańczyć menueta w sali głównej muzeum. Wycieczka wszystkim się podobała, przedszkolaki były zachwycone. A obrazy Stanisława Wyspiańskiego oraz Jana Matejki w oryginale wywarły na zwiedzających ogromne wrażenie.

 
Kolorowe eksperymenty w grupie I

Jak powszechnie wiadomo najlepszym zaspokojeniem naturalnej ciekawości dziecka są zabawy i eksperymenty o charakterze badawczym. Zabawy badawcze są świetną okazją do kształtowania się w umyśle dziecka nowych operacji umysłowych takich jak: analiza, synteza, porównywanie i uogólnianie. Przy okazji dzieci rozwijają wytrwałość, koncentrację uwagi i spostrzegawczość. W związku z tym w styczniu  dzieci z grupy I uczestniczyły w doświadczeniach przygotowanych przez wychowawcę, pt. „Poprzez eksperymenty poznajemy świat”. Przedszkolaki poprzez eksperymenty dowiedziały się między innymi: czy rośliny piją wodę; jak przy pomocy ręcznika wyrównać poziom wody w szklankach; co się stanie w wyniku połączenia ze sobą sody i octu; czy też jak stworzyć kolorowy deszcz w słoiku. Wszystkie doświadczenia maluchy wykonywały przy pomocy kolorowych barwników, utrwalając jednocześnie kolory. Przeprowadzone zajęcia bardzo się dzieciom podobały i dostarczyły wielu pozytywnych emocji. Maluchy już czekają na kolejne eksperymenty.

 
Jasełka - grupa III

W grudniu grupa III wystawiła Jasełka dla wszystkich grup przedszkolnych. Potem Ksiądz i Pani Dyrektor złożyli wszystkim życzenia świąteczne. Nie zabrakło również opłatka, wspólnego obiadu wigilijnego oraz prezentów pod choinką. Dzieci z grupy III zaprezentowały też Jasełka w styczniu swoim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta oraz wręczyły upominki.

 
Dzień Koloru Białego

„BIAŁY DZIEŃ” to drugi z cyklu “KOLOROWYCH DNI” w grupie II. Prawdziwej zimy niestety za oknem nie było, ale za to wyczarowaliśmy ją sobie w naszej sali. Wszystkie dzieci przyszły tego dnia ubrane na biało. Rozpoczęliśmy dzień od utrwalenia wiadomości na temat pory roku jaką jest zima, odkryliśmy że w naszej sali znajduje się wiele białych przedmiotów. Poznaliśmy białe produkty do jedzenia (był kalafior, czosnek, ryż, cukier, sól, mąka, kefir, jogurty, słodka biała czekolada, popcorn, prażynki i bezy) oraz kremy do rąk, pasta do zębów, płatki kosmetyczne, czy wata. Następnie wybraliśmy się z wizytą do „Śnieżnej krainy”, musieliśmy pokonać sporo kilometrów sankami, przejść przez lodowy tunel i śnieżne zaspy. Warto jednak było, ponieważ po dotarciu na miejsce czekało na nas sporo zabaw, gier i tańców. Wszystko to przy dźwiękach znanych piosenek „Zima, zima, zima…”, „Hu, hu, ha nasza zima zła”, czy „Zima lubi dzieci”. Nie mogło zabraknąć także filmowych hitów „Mam te moc”, czy „Ulepimy dziś bałwana”. Nie zapomnieliśmy także o ćwiczeniu buzi i języka, mieliśmy do tego świetną okazję podczas zabaw „Mroźny podmuch wiatru” czy „Uwaga! Piłka na wodzie” do których wykorzystaliśmy piłeczki pingpongowe i watę. Były balony i bańki mydlane. Bawiliśmy się wspaniale.

 
Spotkanie świąteczne w grupie I i IV

W grudniowe popołudnie, tuż przed świętami Bożego Narodzenia w grupach I i IV odbyło się spotkanie świąteczne z udziałem rodziców przedszkolaków. Podczas spotkania dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny o tematyce świąteczno-zimowej. Po występach przedszkolaki wraz ze swoimi rodzicami wykonywali ozdoby na choinkę, którą później wspólnie udekorowali. To było mile spędzone popołudnie, które wprowadziło wszystkich w świąteczny klimat.

 
Dokarmianie zwierząt w zimie - grupa II

W ostatnim czasie Grupa II uczestniczyła w zajęciach dotyczących dokarmiania zwierząt zimą. Porozmawialiśmy o latających mieszkańcach lasów i miast i o tym jak można pomóc im przetrwać zimę. Dzieci wysłuchały opowieści o zwyczajach ptaków odwiedzających nasze karmniki. Dowiedziały się o ważnych zasadach dokarmiania, np. czym należy je dokarmiać, jakie przysmaki uwielbiają poszczególne gatunki ptaków oraz gdzie umieszczać karmniki. W ramach zajęć plastycznych dzieci wykonały ekologiczne karmniki dla ptaków wykorzystując do tego rolki po papierze toaletowym, smalec, oraz różnego rodzaju ziarna, które same przyniosły z domu. Następnie karmniki te zostały wywieszone na drzewach znajdujących się na placu zabaw.

 
Kościół - ozdoby choinkowe

Przed świętami grupa II i III wybrała się do kościoła pw. Trójcy Świętej, aby przekazać ozdoby choinkowe przygotowane przez wszystkie grupy w przedszkolu. Ksiądz przyjął niespodziankę, życzył dzieciom wesołych Świąt i zaprosił na wspólne śpiewanie kolęd.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 12


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free domain hosting no ads top celebrities Valid XHTML and CSS.