REKRUTACJA

Szukaj

Statystyka

Odsłon : 768987
Kościół - ozdoby choinkowe

Przed świętami grupa II i III wybrała się do kościoła pw. Trójcy Świętej, aby przekazać ozdoby choinkowe przygotowane przez wszystkie grupy w przedszkolu. Ksiądz przyjął niespodziankę, życzył dzieciom wesołych Świąt i zaprosił na wspólne śpiewanie kolęd.

 
Wycieczka do teatru na spektakl "Czarodziejski ołówek" - grupa III

5 stycznia dzieci z grupy III udały się do teatru na spektakl pt. „Czarodziejski ołówek". Wszyscy z wielkim zainteresowaniem oglądali przedstawienie będąc pod wielkim wrażeniem efektów świetlnych oraz przepięknych kostiumów, szczególnie wielkiego pająka.

 
Świąteczne spotkanie z rodzicami w grupie II

Boże Narodzenie to czas magiczny, radosny, pełen zadumy i refleksji. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym i wspólnego kolędowania. Świąteczny nastrój zapanował również w naszej grupie, 18 grudnia. Tego dnia odbyło się świąteczne spotkanie z rodzicami. Podniosłym momentem spotkania był krótki program artystyczny w wykonaniu dzieci, które z zaangażowaniem śpiewały piosenki o tematyce świątecznej, grały na dzwonkach, recytowały wiersze. Dodatkowo spotkanie wzbogaciły integracyjne zabawy z rodzicami z wykorzystaniem chusty animacyjnej i nie tylko, np. „Wędrująca paczka” – gdzie dziecko z pomocą dorosłego miało odgadnąć rozwiązanie zagadki. Następnie wszyscy razem przy dźwiękach świątecznej muzyki oraz kolęd ubraliśmy choinkę. Na koniec dzieci wraz z rodzicami przystąpiły do części warsztatowej spotkania, na której wykonały renifery z rolki po papierze toaletowym oraz ozdabiały bombki styropianowe. Świąteczne spotkanie w naszej grupie upłynęło w miłej, serdecznej atmosferze i na długo pozostanie w naszej pamięci. Serdecznie dziękujemy rodzicom za przybycie oraz czynny udział w spotkaniu.

 
Grupa VII na warsztatach w „Magic Brush”

Korzystając w ładnej pogody dzieci z grupy VII wybrały się spacerkiem do pracowni malowania ceramiki „Magic Brush” znajdującej się przy ulicy Wietrznej. Dzieci wzięły udział w warsztatach podczas których każde z nich własnoręcznie pomalowało figurkę z gipsu. Najpierw każde dziecko wybrało figurkę przedstawiającą bajkową postać lub zwierzątko. Później Pani prowadząca warsztaty wyjawiła dzieciom tajniki sztuki malowania ceramiki i wyjaśniła jak powstają gipsowe figurki oraz co się z nimi dzieje zanim staną się gotowymi figurkami, jakie można kupić w sklepach. No i wreszcie każde z dzieci samodzielnie pomalowało swoją figurkę specjalnymi farbkami, których kolory wybrało. Dzieci z zapałem i w kompletnej ciszy malowały swoje figurki, starając się żeby nie umknął im żaden szczegół. W ten sposób powstały autka, księżniczki, żyrafy, lwy, renifery, kotki, piesek, delfin, żółw, krokodyl, panda, jednorożec, smok, samolot, a nawet kubek z babeczką.

 
Grupy III i VII w Centrum Inicjatyw Wszelakich

Pod koniec roku starszaki z grup III i VII wybrały się na wycieczkę do Centrum Inicjatyw Wszelakich przy ul. Zakrzowskiej. Dzieci wzięły udział w warsztatach składających się z trzech części: artystycznej, kulinarnej i ruchowej. W części pierwszej dzieci samodzielnie wykonały maskotki w kształcie sowy - wypychały wypełnieniem przygotowany materiał oraz naklejały pozostałe elementy. W części drugiej samodzielne przygotowały, upiekły i udekorowały pierniczki, które następnie ze smakiem zjadł, a przy okazji utrwaliły sobie zasady higieny i bezpieczeństwa, których należy przestrzegać w kuchni. W części trzeciej dzieci wzięły udział w zabawach ogólnorozwojowych inspirowanych bajką pt. „Psi Patrol”, podczas których z radością wyginały śmiało ciało :) Wycieczka bardzo się dzieciom podobała. Starszaki zadowolone i zmęczone oraz wyposażone w nowe umiejętności wróciły do przedszkola z uśmiechami na twarzach i własnoręcznie stworzonymi maskotkami w rękach.

 
Zajęcia otwarte dla nauczycieli w ramach MPPL

15 grudnia w grupach IV i VII odbyły się zajęcia otwarte dla nauczycieli pracujących w przedszkolach należących do Miejskiego Programu Profilaktyki Logopedycznej. W grupie IV przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach pt. „Co słychać w magicznych domach?”, natomiast starszaki z grupy VII wzięły udział w zajęciach pt. „My się zimy nie boimy”. W grupie czterolatków dzieci ćwiczyły umiejętność rozróżniania dźwięków i odgłosów, doskonaliły percepcję wzrokowo-słuchową, rozwijały słuch fonematyczny i usprawniały swoje aparaty artykulacyjne. W grupie sześciolatków dzieci rozwijały spostrzegawczość i umiejętność dokonywania analizy sylabowej i głoskowej wyrazów oraz usprawniały swoje aparaty artykulacyjne. Dzięki różnorodnym formom pracy, wielu zabawom muzyczno-ruchowym oraz pierwszej w życiu dzieci krzyżówce – podczas zajęć wszystkie przedszkolaki zachowywały się wzorowo i aktywnie uczestniczyły we wszystkich przygotowanych dla nich zadaniach.

 
Wycieczka grupy VI do Panoramy Racławickiej

15 grudnia dzieci z grupy VI  miały okazję  podziwiać  wspaniałe dzieło pomysłodawcy Panoramy Racławickiej – lwowskiego malarza Jana Styki, który zaprosił do współpracy znakomitego batalistę Wojciecha Kossaka oraz wielu innych wybitnych malarzy. Stworzyli oni niepowtarzalne dzieło, przenoszące widza w inną rzeczywistość i inny czas – w wydarzenia historyczne bitwy pod Racławicami. To monumentalne dzieło, dzięki zespoleniu szczególnych zabiegów malarskich (specjalna perspektywa) i technicznych (oświetlenie, sztuczny teren, zaciemnione, kręte podejście) wywiera na widzu ogromne wrażenie. Panorama Racławicka to pierwsze i jedyne zachowane do dziś polskie dzieło tego rodzaju. Naprawdę warto je zobaczyć. Przedszkolaki oglądały je z zapartym tchem, słuchając ciekawostek historycznych opowiadanych przez miłą panią przewodnik.

 
DZIECIAKI NA MEDAL

W niedziele 10.12. br., odbyły się dwa prestiżowe turnieje dla naszych karateków:

„BUDOKAN CUP” rozgrywany w ramach Wrocławskiej Międzyszkolnej Ligi Karate, w którym uczestniczyło ponad 300 młodych adeptów karate z wrocławskich placówek oświatowych. 

Barwy ZSP 16 reprezentowało 34 uczniów i przedszkolaków, a nasz turniejowy dorobek wygląda następująco:

medale złote – 5;

medale srebrne – 2;

medale brązowe - 9.

A oto medaliści:

Przedszkolacy:

- Antoni Skiba – złoty medal w konkurencji kihon;

- Kacper Bielerzewski – złoty medal w konkurencji kihon;

- Filip Król – złoty medal w konkurencji kihon;

- Marcel Bielawski – srebrny medal w konkurencji kihon;

- Zofia Barabasz – brązowy medal w konkurencji kihon;

- Bartosz Gembicki – brązowy medal w konkurencji kihon;

- Tomasz Trojnar – brązowy medal w konkurencji kihon;

- Mikołaj Matczak – brązowy medal w konkurencji kihon;

Uczniowie:

- Maja Rutkowska – złoty medal w konkurencji kata indywidualne;

- Filip Kosydor – złoty medal w konkurencji kata indywidualne

- Małgorzata Stankiewicz – srebrny medal w konkurencji kata indywidualne;

- Wojciech Wartecki – brązowy medal w konkurencji kata indywiadualne;

- Mateusz Bielerzewski – brązowy medal w konkurencji kata indywidualne;

- Alina Osiakow – brązowy medal w konkurencji kata indywidualne;

- Łukasz Dukiel – brązowy medal w konkurencji kata indywidualne;

- Natan Rutkowski – brązowy medal w konkurencji kata indywidualne.


Po godzinnej przerwie ruszyła rywalizacja w turnieju  „WROCŁAW OPEN” ( z międzynarodową obsadą – oprócz klubów krajowych startowały kluby z Czech i Ukrainy ). Tu też dołożyliśmy swoje trzy grosze, a reprezentanci szesnastki (startowało 9 naszych zawodników) zdobyli w konkurencjach indywidualnych:

- Małgorzata Stankiewicz – srebrny medal w konkurencji kata ;

- Alicja Kosydor – brązowy medal w konkurencji kata ;

- Filip Kosydor – brązowy medal w konkurencji kata;

oraz w drużynowych:

- srebrny medal – drużyna kata chłopców rocznik 2008 i młodsi w składzie: F. Kosydor, W. Wartecki, Ł. Dukiel;

- srebrny medal – drużyna dziewcząt rocznik 2008 i młodsze, w składzie: A. Kosydor, J. Chorociej, M. Stankiewicz;

- srebrny medal – drużyna dziewcząt rocznik 2007-2006, w składzie: M. Rutkowska, N. Rubaj i N. Wittenbeck ( N. Wittenbeck z SP61 );

- brązowy medal – drużyna chłopców w roczniku 2007-2006, w składzie: K. Łomny, M. Bielerzewski, K. Danko ( K. Łomny z SP 61 ).


Plan startowy wykonany, dla wnikliwych czytelników wyjaśnienie, że przygotowujemy drużynę kata chłopców w wyższym roczniku, a dorobek medalowy zawodów jest dobrą prognozą do obrony pucharu ligi, który wywalczyliśmy w minionym roku szkolnym.

Cieszą występy najmłodszych tygrysiątek – przedszkolaków.

Gratulacje dla zawodników, rodziców i Szkoły.

Pozdrawiam,

Oss,

Stefan G. Giliński

 
Piórnik pełen przygód... grupy IV i V na spektaklu „Plastusiowy pamiętnik”

5 grudnia dzieci z grupy IV i V wybrały się do wrocławskiej siedziby Radia Wrocław przy al. Karkonoskiej, by przenieść się do świata Plastusia i wspólnie przeżywać jego przygody. Sztuka w ciekawy i zwięzły sposób opisała przygody ludzika z plasteliny i jego przyjaciół z piórnika - stalówki, ołówka, scyzoryka i gumki myszki. Dzieci poznały również Tosię, roztrzepaną Zosię, śmiesznego brata Tosi - Jacka i niezbyt grzecznego urwisa Witka, który notabene stał się ich ulubieńcem. Pełne ciepła i humoru przedstawienie obfitowało w bogatą scenografię i niezwykłą grę świateł połączoną z efektami dźwiękowymi, natomiast aktorzy doskonale wcielili się w swoje postacie, nie pozostając przy tym obojętnymi na reakcje małej publiczności. Podczas tego spektaklu dzieci otrzymały od wielkoucheg o bohatera i jego kolegów przyjemną lekcję na temat – po prostu – przyjaźni.

 
Kiermasz Świąteczny

W dniach od 11 do 13 grudnia 2017 r., w naszym przedszkolu odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy. Na specjalnie zorganizowanym stoisku znalazły się własnoręcznie wykonane przez dzieci ozdoby świąteczne. Podczas kiermaszu można było zakupić piękne kartki świąteczne, kolorowe bombki, eleganckie stroiki i inne wspaniałe ozdoby. Kiermasz cieszył się dużym powodzeniem i wprowadził wszystkich w nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Pieniążki, które udało się zebrać zostaną przeznaczone na potrzeby przedszkolaków. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły naszą akcję.

 

img_1999 img_2001 img_2002 img_2003 img_2004 img_2005 img_2006 img_2007

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 12


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free domain hosting no ads top celebrities Valid XHTML and CSS.