REKRUTACJA

Szukaj

Statystyka

Odsłon : 1089073
Jasełka - grupa III

W grudniu grupa III wystawiła Jasełka dla wszystkich grup przedszkolnych. Potem Ksiądz i Pani Dyrektor złożyli wszystkim życzenia świąteczne. Nie zabrakło również opłatka, wspólnego obiadu wigilijnego oraz prezentów pod choinką. Dzieci z grupy III zaprezentowały też Jasełka w styczniu swoim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta oraz wręczyły upominki.

 
Dzień Koloru Białego

„BIAŁY DZIEŃ” to drugi z cyklu “KOLOROWYCH DNI” w grupie II. Prawdziwej zimy niestety za oknem nie było, ale za to wyczarowaliśmy ją sobie w naszej sali. Wszystkie dzieci przyszły tego dnia ubrane na biało. Rozpoczęliśmy dzień od utrwalenia wiadomości na temat pory roku jaką jest zima, odkryliśmy że w naszej sali znajduje się wiele białych przedmiotów. Poznaliśmy białe produkty do jedzenia (był kalafior, czosnek, ryż, cukier, sól, mąka, kefir, jogurty, słodka biała czekolada, popcorn, prażynki i bezy) oraz kremy do rąk, pasta do zębów, płatki kosmetyczne, czy wata. Następnie wybraliśmy się z wizytą do „Śnieżnej krainy”, musieliśmy pokonać sporo kilometrów sankami, przejść przez lodowy tunel i śnieżne zaspy. Warto jednak było, ponieważ po dotarciu na miejsce czekało na nas sporo zabaw, gier i tańców. Wszystko to przy dźwiękach znanych piosenek „Zima, zima, zima…”, „Hu, hu, ha nasza zima zła”, czy „Zima lubi dzieci”. Nie mogło zabraknąć także filmowych hitów „Mam te moc”, czy „Ulepimy dziś bałwana”. Nie zapomnieliśmy także o ćwiczeniu buzi i języka, mieliśmy do tego świetną okazję podczas zabaw „Mroźny podmuch wiatru” czy „Uwaga! Piłka na wodzie” do których wykorzystaliśmy piłeczki pingpongowe i watę. Były balony i bańki mydlane. Bawiliśmy się wspaniale.

 
Spotkanie świąteczne w grupie I i IV

W grudniowe popołudnie, tuż przed świętami Bożego Narodzenia w grupach I i IV odbyło się spotkanie świąteczne z udziałem rodziców przedszkolaków. Podczas spotkania dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny o tematyce świąteczno-zimowej. Po występach przedszkolaki wraz ze swoimi rodzicami wykonywali ozdoby na choinkę, którą później wspólnie udekorowali. To było mile spędzone popołudnie, które wprowadziło wszystkich w świąteczny klimat.

 
Dokarmianie zwierząt w zimie - grupa II

W ostatnim czasie Grupa II uczestniczyła w zajęciach dotyczących dokarmiania zwierząt zimą. Porozmawialiśmy o latających mieszkańcach lasów i miast i o tym jak można pomóc im przetrwać zimę. Dzieci wysłuchały opowieści o zwyczajach ptaków odwiedzających nasze karmniki. Dowiedziały się o ważnych zasadach dokarmiania, np. czym należy je dokarmiać, jakie przysmaki uwielbiają poszczególne gatunki ptaków oraz gdzie umieszczać karmniki. W ramach zajęć plastycznych dzieci wykonały ekologiczne karmniki dla ptaków wykorzystując do tego rolki po papierze toaletowym, smalec, oraz różnego rodzaju ziarna, które same przyniosły z domu. Następnie karmniki te zostały wywieszone na drzewach znajdujących się na placu zabaw.

 
Kościół - ozdoby choinkowe

Przed świętami grupa II i III wybrała się do kościoła pw. Trójcy Świętej, aby przekazać ozdoby choinkowe przygotowane przez wszystkie grupy w przedszkolu. Ksiądz przyjął niespodziankę, życzył dzieciom wesołych Świąt i zaprosił na wspólne śpiewanie kolęd.

 
Wycieczka do teatru na spektakl "Czarodziejski ołówek" - grupa III

5 stycznia dzieci z grupy III udały się do teatru na spektakl pt. „Czarodziejski ołówek". Wszyscy z wielkim zainteresowaniem oglądali przedstawienie będąc pod wielkim wrażeniem efektów świetlnych oraz przepięknych kostiumów, szczególnie wielkiego pająka.

 
Świąteczne spotkanie z rodzicami w grupie II

Boże Narodzenie to czas magiczny, radosny, pełen zadumy i refleksji. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym i wspólnego kolędowania. Świąteczny nastrój zapanował również w naszej grupie, 18 grudnia. Tego dnia odbyło się świąteczne spotkanie z rodzicami. Podniosłym momentem spotkania był krótki program artystyczny w wykonaniu dzieci, które z zaangażowaniem śpiewały piosenki o tematyce świątecznej, grały na dzwonkach, recytowały wiersze. Dodatkowo spotkanie wzbogaciły integracyjne zabawy z rodzicami z wykorzystaniem chusty animacyjnej i nie tylko, np. „Wędrująca paczka” – gdzie dziecko z pomocą dorosłego miało odgadnąć rozwiązanie zagadki. Następnie wszyscy razem przy dźwiękach świątecznej muzyki oraz kolęd ubraliśmy choinkę. Na koniec dzieci wraz z rodzicami przystąpiły do części warsztatowej spotkania, na której wykonały renifery z rolki po papierze toaletowym oraz ozdabiały bombki styropianowe. Świąteczne spotkanie w naszej grupie upłynęło w miłej, serdecznej atmosferze i na długo pozostanie w naszej pamięci. Serdecznie dziękujemy rodzicom za przybycie oraz czynny udział w spotkaniu.

 
Grupa VII na warsztatach w „Magic Brush”

Korzystając w ładnej pogody dzieci z grupy VII wybrały się spacerkiem do pracowni malowania ceramiki „Magic Brush” znajdującej się przy ulicy Wietrznej. Dzieci wzięły udział w warsztatach podczas których każde z nich własnoręcznie pomalowało figurkę z gipsu. Najpierw każde dziecko wybrało figurkę przedstawiającą bajkową postać lub zwierzątko. Później Pani prowadząca warsztaty wyjawiła dzieciom tajniki sztuki malowania ceramiki i wyjaśniła jak powstają gipsowe figurki oraz co się z nimi dzieje zanim staną się gotowymi figurkami, jakie można kupić w sklepach. No i wreszcie każde z dzieci samodzielnie pomalowało swoją figurkę specjalnymi farbkami, których kolory wybrało. Dzieci z zapałem i w kompletnej ciszy malowały swoje figurki, starając się żeby nie umknął im żaden szczegół. W ten sposób powstały autka, księżniczki, żyrafy, lwy, renifery, kotki, piesek, delfin, żółw, krokodyl, panda, jednorożec, smok, samolot, a nawet kubek z babeczką.

 
Grupy III i VII w Centrum Inicjatyw Wszelakich

Pod koniec roku starszaki z grup III i VII wybrały się na wycieczkę do Centrum Inicjatyw Wszelakich przy ul. Zakrzowskiej. Dzieci wzięły udział w warsztatach składających się z trzech części: artystycznej, kulinarnej i ruchowej. W części pierwszej dzieci samodzielnie wykonały maskotki w kształcie sowy - wypychały wypełnieniem przygotowany materiał oraz naklejały pozostałe elementy. W części drugiej samodzielne przygotowały, upiekły i udekorowały pierniczki, które następnie ze smakiem zjadł, a przy okazji utrwaliły sobie zasady higieny i bezpieczeństwa, których należy przestrzegać w kuchni. W części trzeciej dzieci wzięły udział w zabawach ogólnorozwojowych inspirowanych bajką pt. „Psi Patrol”, podczas których z radością wyginały śmiało ciało :) Wycieczka bardzo się dzieciom podobała. Starszaki zadowolone i zmęczone oraz wyposażone w nowe umiejętności wróciły do przedszkola z uśmiechami na twarzach i własnoręcznie stworzonymi maskotkami w rękach.

 
Zajęcia otwarte dla nauczycieli w ramach MPPL

15 grudnia w grupach IV i VII odbyły się zajęcia otwarte dla nauczycieli pracujących w przedszkolach należących do Miejskiego Programu Profilaktyki Logopedycznej. W grupie IV przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach pt. „Co słychać w magicznych domach?”, natomiast starszaki z grupy VII wzięły udział w zajęciach pt. „My się zimy nie boimy”. W grupie czterolatków dzieci ćwiczyły umiejętność rozróżniania dźwięków i odgłosów, doskonaliły percepcję wzrokowo-słuchową, rozwijały słuch fonematyczny i usprawniały swoje aparaty artykulacyjne. W grupie sześciolatków dzieci rozwijały spostrzegawczość i umiejętność dokonywania analizy sylabowej i głoskowej wyrazów oraz usprawniały swoje aparaty artykulacyjne. Dzięki różnorodnym formom pracy, wielu zabawom muzyczno-ruchowym oraz pierwszej w życiu dzieci krzyżówce – podczas zajęć wszystkie przedszkolaki zachowywały się wzorowo i aktywnie uczestniczyły we wszystkich przygotowanych dla nich zadaniach.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 13


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free domain hosting no ads top celebrities Valid XHTML and CSS.