REKRUTACJA

Szukaj

Statystyka

Odsłon : 1089141
Wycieczka grupy VI do Panoramy Racławickiej

15 grudnia dzieci z grupy VI  miały okazję  podziwiać  wspaniałe dzieło pomysłodawcy Panoramy Racławickiej – lwowskiego malarza Jana Styki, który zaprosił do współpracy znakomitego batalistę Wojciecha Kossaka oraz wielu innych wybitnych malarzy. Stworzyli oni niepowtarzalne dzieło, przenoszące widza w inną rzeczywistość i inny czas – w wydarzenia historyczne bitwy pod Racławicami. To monumentalne dzieło, dzięki zespoleniu szczególnych zabiegów malarskich (specjalna perspektywa) i technicznych (oświetlenie, sztuczny teren, zaciemnione, kręte podejście) wywiera na widzu ogromne wrażenie. Panorama Racławicka to pierwsze i jedyne zachowane do dziś polskie dzieło tego rodzaju. Naprawdę warto je zobaczyć. Przedszkolaki oglądały je z zapartym tchem, słuchając ciekawostek historycznych opowiadanych przez miłą panią przewodnik.

 
DZIECIAKI NA MEDAL

W niedziele 10.12. br., odbyły się dwa prestiżowe turnieje dla naszych karateków:

„BUDOKAN CUP” rozgrywany w ramach Wrocławskiej Międzyszkolnej Ligi Karate, w którym uczestniczyło ponad 300 młodych adeptów karate z wrocławskich placówek oświatowych. 

Barwy ZSP 16 reprezentowało 34 uczniów i przedszkolaków, a nasz turniejowy dorobek wygląda następująco:

medale złote – 5;

medale srebrne – 2;

medale brązowe - 9.

A oto medaliści:

Przedszkolacy:

- Antoni Skiba – złoty medal w konkurencji kihon;

- Kacper Bielerzewski – złoty medal w konkurencji kihon;

- Filip Król – złoty medal w konkurencji kihon;

- Marcel Bielawski – srebrny medal w konkurencji kihon;

- Zofia Barabasz – brązowy medal w konkurencji kihon;

- Bartosz Gembicki – brązowy medal w konkurencji kihon;

- Tomasz Trojnar – brązowy medal w konkurencji kihon;

- Mikołaj Matczak – brązowy medal w konkurencji kihon;

Uczniowie:

- Maja Rutkowska – złoty medal w konkurencji kata indywidualne;

- Filip Kosydor – złoty medal w konkurencji kata indywidualne

- Małgorzata Stankiewicz – srebrny medal w konkurencji kata indywidualne;

- Wojciech Wartecki – brązowy medal w konkurencji kata indywiadualne;

- Mateusz Bielerzewski – brązowy medal w konkurencji kata indywidualne;

- Alina Osiakow – brązowy medal w konkurencji kata indywidualne;

- Łukasz Dukiel – brązowy medal w konkurencji kata indywidualne;

- Natan Rutkowski – brązowy medal w konkurencji kata indywidualne.


Po godzinnej przerwie ruszyła rywalizacja w turnieju  „WROCŁAW OPEN” ( z międzynarodową obsadą – oprócz klubów krajowych startowały kluby z Czech i Ukrainy ). Tu też dołożyliśmy swoje trzy grosze, a reprezentanci szesnastki (startowało 9 naszych zawodników) zdobyli w konkurencjach indywidualnych:

- Małgorzata Stankiewicz – srebrny medal w konkurencji kata ;

- Alicja Kosydor – brązowy medal w konkurencji kata ;

- Filip Kosydor – brązowy medal w konkurencji kata;

oraz w drużynowych:

- srebrny medal – drużyna kata chłopców rocznik 2008 i młodsi w składzie: F. Kosydor, W. Wartecki, Ł. Dukiel;

- srebrny medal – drużyna dziewcząt rocznik 2008 i młodsze, w składzie: A. Kosydor, J. Chorociej, M. Stankiewicz;

- srebrny medal – drużyna dziewcząt rocznik 2007-2006, w składzie: M. Rutkowska, N. Rubaj i N. Wittenbeck ( N. Wittenbeck z SP61 );

- brązowy medal – drużyna chłopców w roczniku 2007-2006, w składzie: K. Łomny, M. Bielerzewski, K. Danko ( K. Łomny z SP 61 ).


Plan startowy wykonany, dla wnikliwych czytelników wyjaśnienie, że przygotowujemy drużynę kata chłopców w wyższym roczniku, a dorobek medalowy zawodów jest dobrą prognozą do obrony pucharu ligi, który wywalczyliśmy w minionym roku szkolnym.

Cieszą występy najmłodszych tygrysiątek – przedszkolaków.

Gratulacje dla zawodników, rodziców i Szkoły.

Pozdrawiam,

Oss,

Stefan G. Giliński

 
Piórnik pełen przygód... grupy IV i V na spektaklu „Plastusiowy pamiętnik”

5 grudnia dzieci z grupy IV i V wybrały się do wrocławskiej siedziby Radia Wrocław przy al. Karkonoskiej, by przenieść się do świata Plastusia i wspólnie przeżywać jego przygody. Sztuka w ciekawy i zwięzły sposób opisała przygody ludzika z plasteliny i jego przyjaciół z piórnika - stalówki, ołówka, scyzoryka i gumki myszki. Dzieci poznały również Tosię, roztrzepaną Zosię, śmiesznego brata Tosi - Jacka i niezbyt grzecznego urwisa Witka, który notabene stał się ich ulubieńcem. Pełne ciepła i humoru przedstawienie obfitowało w bogatą scenografię i niezwykłą grę świateł połączoną z efektami dźwiękowymi, natomiast aktorzy doskonale wcielili się w swoje postacie, nie pozostając przy tym obojętnymi na reakcje małej publiczności. Podczas tego spektaklu dzieci otrzymały od wielkoucheg o bohatera i jego kolegów przyjemną lekcję na temat – po prostu – przyjaźni.

 
Kiermasz Świąteczny

W dniach od 11 do 13 grudnia 2017 r., w naszym przedszkolu odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy. Na specjalnie zorganizowanym stoisku znalazły się własnoręcznie wykonane przez dzieci ozdoby świąteczne. Podczas kiermaszu można było zakupić piękne kartki świąteczne, kolorowe bombki, eleganckie stroiki i inne wspaniałe ozdoby. Kiermasz cieszył się dużym powodzeniem i wprowadził wszystkich w nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Pieniążki, które udało się zebrać zostaną przeznaczone na potrzeby przedszkolaków. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły naszą akcję.

 

img_1999 img_2001 img_2002 img_2003 img_2004 img_2005 img_2006 img_2007

 
Przedszkolna Nagroda Wrocławia

W roku przedszkolnym 2016/17 nasze przedszkole uczestniczyło w kolejnej, XIV edycji konkursu Przedszkolnej Nagrody Wrocławia organizowanej przez Urząd Miejski i Towarzystwo Miłośników Wrocławia. Celem tego przedsięwzięcia jest połączenie wszystkich przedszkolnych konkursów dotyczących historii, tradycji, kultury i problemów współczesnego Wrocławia w jeden wspólny cykl. Za udział i zwycięstwa w poszczególnych konkursach przedszkola zdobywają określoną liczbę punktów.

W XIV edycji „Przedszkolnej Nagrody Wrocławia” uczestniczyło 76 wrocławskich przedszkoli. Nasze przedszkole zajęło 9 miejsce.

Dzieci wraz z nauczycielkami uczestniczyły w następujących konkursach:

- konkurs „Tańczące Przedszkolaki”- zakwalifikowaliśmy się do finału

- konkurs poezji i malarstwa „Wrocław w twórczości dziecięcej”- otrzymaliśmy wyróżnienie

- konkurs teatralny „W teatrzyku Jasia i Małgosi”

- konkurs wiedzy o Wrocławiu „Spacerkiem po Wrocławiu- dawniej i dziś”

- konkurs „Wrocławski Ekoludek”

- rajd „Smoka Strachoty”

- konkurs „Przedszkole Promujące Turystykę”


Jesteśmy dumni z sukcesów naszych przedszkolaków i już szykujemy się na kolejną edycję konkursu! :)

 
Wizyta pana Michała – lekarza laryngologa w grupie VI

Już po raz drugi, 5 grudnia, odwiedził dzieci z grupy VI tato Zuzi  – pan Michał, który jest lekarzem laryngologiem. Tym razem opowiadał dzieciom o uchu, jego budowie oraz zagrożeniach ze strony środowiska, mających wpływ na kondycję ucha i słuchu –  ściśle mówiąc o higienie słuchu. Pan Michał pokazał dzieciom też, jak funkcjonuje w uchu błędnik na podstawie balonu wypełnionego wodą i wrzuconymi tam monetami. To było dla dzieci odkrywcze doświadczenie, zwłaszcza, że ćwiczenia w staniu na jednej nodze nie były dla przedszkolaków zbyt trudne. Jedno jest pewne, przedszkolaki zapamiętały to, że warto dbać o swój słuch.


img_20171205_102200 img_20171205_102210 img_20171205_102225 img_20171205_103221

 
Pasowanie na Przedszkolaka

Pod koniec listopada w naszym przedszkolu odbyło się wielkie wydarzenie - Pasowanie na Przedszkolaka. W tym dniu dzieci z grupy I i II przystąpiły do grona prawdziwych przedszkolaków. Był to szczególny dzień dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola. Dla maluszków był to pierwszy publiczny występ przed licznie zgromadzoną publicznością. Dzieci z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i wykonywały tańce, otrzymując od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa. Po części artystycznej odbyło się uroczyste ślubowanie dzieci . Po złożeniu przyrzeczenia przez dzieci nadszedł czas na ceremonię pasowania. Pani Dyrektor Małgorzata Mazur pasowała wszystkie dzieci na przedszkolaka za pomocą magicznego ołówka. Na pamiątkę tego pięknego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom oraz książeczkę. Zwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców w sali. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycielek.

1-dsc_6056 copy 1-dsc_6091 copy 1-dsc_6141 copy 1-dsc_6164 copy 1-dsc_6178 copy 1-dsc_6262 copy 20171128_103036 copy img_0069 copy img_20171128_101240_burst2 copy img_7047_38644319416_o copy img_7068_38700322091_o copy img_7083_37812103185_o copy

 
Dzień Misia w grupie I, II i V

W dniu 24 listopada przedszkolaki z grup: I, II i V uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim pluszowym przyjacielem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe, zielone, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały nasze przedszkole. A każdy był piękny i wyjątkowy. Ten dzień był pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy. Najwięcej radości sprawił dzieciom fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem. Dzieci poznały historię małego, sympatycznego misia, oglądały ilustracje znanych misiów: Misia Uszatka, Misia Puchatka, Misia Coralgola, Misia Yogi, tańczyły do znanych przebojów, tj. "Misie dwa", "Jadą misie", czy "Niedźwiadek", układały misiowe puzzle. Dzieci z grupy V pięknie przygotowały wiersze i piosenki o misiu i przedstawiły go maluchom. Nie zabrakło również słodkiego "co nie co" - były pyszne, kolorowe żelki w kształcie misiów, ciasteczka miodowe, no i oczywiście to co misie lubią najbardziej - miodek.


24139818_1333201790119027_827953130_o 24140217_1333201493452390_71470363_o 24167162_1333201120119094_2071203086_o dsc_9104_res 74 dsc_9114_res 64 dsc_9127_res 51 dsc_9159_res 19 dsc_9171_res 7 dsc_9173_res 5 img_3474 copy img_3476 copy img_3489 copy

 
Żółw w grupie II

„Zwierzątko to nie tylko zabawa, to także obowiązek”. Prawie każde dziecko wyraża chęć posiadania zwierzątka, nie do końca jednak wiedząc, jakie niesie to za sobą konsekwencje. 23 listopada grupę II odwiedził tata Franka i przyniósł ze sobą małego żółwia. Dzieci miały możliwość poznać to sympatyczne zwierzątko, dowiedzieć się w jaki sposób należy się nim opiekować, czym karmić, jak dbać o jego higienę oraz w jaki sposób zapewnić mu bezpieczeństwo. Każdy chciał choć przez chwilę wziąć żółwia w swoje ręce i dotknąć skorupy, którą nosi na grzbiecie. Z zainteresowaniem słuchaliśmy wszystkiego tego, co pan Michał i Franio opowiadali o swoim przyjacielu.

 

dsc_9076_res 101 dsc_9078_res 99 dsc_9079_res 98 dsc_9081_res 96 dsc_9083_res 94 dsc_9084_res 93 dsc_9088_res 89 dsc_9091_res 86

 
Ławeczka czytelnicza w przedszkolu

Drodzy rodzice, serdecznie zapraszamy do korzystania z Ławeczki czytelniczej, która od niedawna gości w naszym przedszkolu. Powstała podczas realizacji projektu czytelniczego „Książka (dla) przedszkolaka”, którego głównym celem było propagowanie czytelnictwa oraz wzbudzanie zainteresowania książką od najmłodszych lat. Pozycje, które się w niej znajdują to samodzielnie przygotowane książki przez naszych przedszkolaków. Każdego miesiąca zasoby Ławeczki czytelniczej będą uzupełniane o nowe i ciekawe książki. Gorąco zachęcamy do korzystania z Ławeczki czytelniczej i pomoc w propagowaniu idei czytania wśród dzieci.

 

aweczka czytelnicza ksiki 1 ksiki 2 ksiki 3 ksiki 4 ksiki 5

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 13


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free domain hosting no ads top celebrities Valid XHTML and CSS.