REKRUTACJA

Szukaj

Statystyka

Odsłon : 1107033
Aktualności rok szkolny 2017/2018


Międzynarodowy Dzień Wody

22 marca przypada Międzynarodowy Dzień Wody. Z tej okazji, w tym dniu zajęcia w grupie II miały na celu uświadomienie dzieciom znaczenia wody w przyrodzie, konieczności jej oszczędzania oraz nawyku picia wody. Przedszkolaki dowiedziały się, że woda to dar natury, bez niej nie mogą żyć ani rośliny, ani zwierzęta, ani ludzie. Dowiedziały się także, że woda może występować w trzech stanach skupienia: ciekłym - woda, stałym - lód i lotnym - para wodna. Dużą atrakcją były zabawy badawcze, które pozwoliły bliżej przyjrzeć się wodzie. Zajęcia z pewnością przyczynią się do wykształcenia u najmłodszych ekologicznej postawy w zakresie ochrony wód i racjonalnego korzystania z jej zasobów.

 
Zajęcia otwarte w grupie II

Ponieważ zależy nam na aktywnym włączaniu się rodziców w życie przedszkola grupa II zorganizowała zajęcia otwarte pt. „W bocianim gnieździe”. Głównym celem zająć było wzbogacenie wiadomości na temat bocianów, ich wyglądu i sposobu życia. Rodzice mieli możliwość zapoznania się ze sposobami pracy nauczyciela z ich dziećmi, zaobserwować zachowanie się dziecka na tle grupy, śledzić ogólne postępy dziecka na wszystkich płaszczyznach wychowania przedszkolnego. Dziękujemy przybyłym rodzicom za udział w zajęciach.

 
Powitanie Wiosny w Przedszkolu

Tradycyjnie 21 marca przedszkolaki naszego Przedszkola powitały Wiosnę. Wszystkie dzieci ubrane w wiosennych strojach po śniadaniu zebrały się na sali wielofunkcyjnej, gdzie wspólnie żegnały Zimę i witały Wiosnę. Wszystkie grupy zaprezentowały piosenkę „Uciekaj Zimo”. Grupa  IV przygotowała krótki program artystyczny prezentując piosenki wiosenne. Wspólnie dzieci rozwiązywały przygotowane pytania  twórcze, zagadki słowne i obrazkowe. Następnie każda grupa zaprezentowała hasło na powitanie Wiosny. Po radosnych okrzykach „Wiosna” weszła z radosnym uśmiechem czarując wszystko dookoła, a dzieci z grupy IV zaśpiewały dla niej ładną piosenkę w podziękowaniu że przyszła. Następnie wszystkie grupy udały na pochód wiosenny korytarzami obiektu Przedszkola i Szkoły.

 
VI TURNIEJ KARATE GOJU RYU "WIŃSKO CUP'2018"

10 marca 2018 r. rozegrano VI Turniej Karate Goju Ryu w Wińsku. Nasz udział w tych zawodach stał się już tradycją. Tradycyjnie też jesteśmy najliczniejszym klubem Karate WKF („Budokan” Wrocław) przystępującym w Wińsku do rywalizacji z klubami Organizacji Shuseikan Poland (rywalizowało łącznie 27 klubów) i… dominującym w rywalizacji sportowej.

Z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 16 startowało 16 zawodników, a nasz dorobek medalowy przedstawia się następująco – szczęśliwa 13 :
- 3 medale złote
- 2 medale srebrne
- 8 medali brązowych

W zawodach barw Przedszkola Nr 16 bronili:

Kacper BIELERZEWSKIbrązowy medal w konkurencji kichon chłopców ur. 2010 i młodsi i krążek w takim samym kolorze w konkurencji fantom chłopców ur. 2011 i młodsi;

Damian DUKIEL – startował w konkurencjach: tor przeszkód chłopców ur. 2011 i młodsi, kichon chłopców ur. 2010 i młodsi oraz fantom chłopców ur. 2011 i młodsi. Rywalizował w tej samej grupie co Tomek Trojnar – do medalu było blisko;

Alicja KOSYDOR – start w 4 konkurencjach, dorobek 3 medale: 2 złote i brązowy; kichon dziewcząt ur. 2010 i młodsze – złoto, kata Shotokan dziewcząt ur. 2010 i młodsze – złoto; brąz w kata Shotokan dziewcząt ur. 2009

Michalina KOTULSKA – startowała w konkurencjach: tor przeszkód dziewcząt ur. 2011 i młodsze oraz kichon dziewcząt ur. 2010 i młodsze. Obie konkurencje ukończyła w finałowej 8-ce;

Antoni SKIBA - startował w konkurencjach: tor przeszkód chłopców ur. 2011 i młodsi, kichon chłopców ur. 2010 i młodsi oraz fantom chłopców ur. 2011 i młodsi. Grupa duża, a wśród rywali 2 kolegów (Tomek i Kacper) - i podobnie jak Tomek –  w 2 konkurencjach tuż obok strefy medalowej.

Tomasz TROJNAR – startował w konkurencjach: tor przeszkód chłopców ur. 2011 i młodsi, kichon chłopców ur. 2010 i młodsi oraz fantom chłopców ur. 2011 i młodsi.

Bliski strefy medalowej w 2 konkurencjach – zabrakło nieco szczęścia i zmęczenie zrobiło swoje.

Były to drugie zawody dla naszych „Tygrysiątek” (za wyjątkiem Ali Kosydor – bo ta zawodniczka jest już „weteranką” jeżeli chodzi o starty w zawodach) i powiem szczerze, że jestem z NICH dumny. Dzieciaki pokazały charakter i wolę walki – to nie jest takie łatwe wygrać z samym sobą (trema), a potem z przeciwnikiem – niejeden dorosły ma z tym kłopot.

Liczę, że w majowym, wrocławskim „Budokan Cup” ekipa przedszkolna będzie liczniejsza i mocno przyczyni się do wygrania Międzyszkolnej Ligi Karate.

Dziękuję za udział i wyniki, pozdrawiam

Stefan G. Giliński

 
XIII Olimpiada Kreatywności – Oczyma Wyobraźni Destonation Imagination

Już trzeci raz z kolei dzieci z Przedszkola nr 16 uczestniczyły w Olimpiadzie Kreatywności – Oczyma Wyobraźni organizowanej we Wrocławiu w Hali Stulecia w dniach od 11- 13 marca 2018. Drużyna „Odkrywcy Świata” z grupy VI musiała stawić czoła Wyzwaniu Drużynowemu pokazując Ekspertom przedstawienie teatralne „Kosmiczna sprawa” oraz Wyzwaniu na Już, gdzie w ciągu 8 minut trzeba było zbudować Krzywą Wieżę z Pizy z różnych przypadkowych materiałów. Drużyna oczywiście zaprezentowała się znakomicie i pochwał Ekspertów nie było końca. Dzieci z drużyny DI uczestniczyły również w warsztatach edukacyjnych „Poznajemy różnorodność kultur świata” oraz „Kreatywny recykling”. Czas spędzony na olimpiadzie na pewno będzie zapamiętany i długo wspominany przez dzieci.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 25


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free domain hosting no ads top celebrities Valid XHTML and CSS.