REKRUTACJA

Szukaj

Statystyka

Odsłon : 1107030
Aktualności rok szkolny 2017/2018


Warsztaty mydlane

W piątek 16.03 maluchy z grupy I wzięły udział w warsztatach mydlanych. Pani prowadząca rozpoczęła spotkanie od prezentacji różnorodnych mydełek, a następnie pokazała, jak pod wpływem temperatury zmienia się konsystencja mydła. Dzieci poznały cały proces powstawania kolorowych, użytkowych mydełek. Następnie maluchy miały możliwość eksperymentowania z kolorami, zapachami i samodzielnym zabarwieniem mydła. Najlepszą niespodzianką i częścią warsztatów było samodzielne wykonanie mydełka, co poprzedził wybór ulubionego zapachu, koloru oraz kształtu i dodatków. Tego dnia sala grupy I zamieniała się w salę eksperymentów, pełną doznań węchowych, dotykowych oraz artystycznych.

 
Akademia Zdrowego Przedszkolaka

Jest nam bardzo miło poinformować, iż nasze przedszkole otrzymało Certyfikat Akademii Zdrowego Przedszkolaka za realizację modułu „Zdrowa piramida dzisiaj nam się przyda”. W ramach programu w przedszkolu realizowane były liczne tematy i działania promujące zdrowe odżywianie oraz aktywność fizyczną.

 
Warsztaty "Niezłe ziółko" w grupie II
Warsztaty "Niezłe ziółko" z p. Martyną były się bardzo ciekawym doświadczeniem dla dzieci, jak i dla Pań w grupie II. Dzieci poznały narzędzia, które pomagają farmaceutom w przygotowaniu leków. Zobaczyły, jak ubrana jest p. Martyna w pracy oraz inne osoby pracujące w tym zawodzie. Ale najciekawsze nastąpiło później... Podczas tego spotkania dzieci nauczyły się, jak zrobić maść majerankową - teraz mogą powiedzieć rodzicom, co należy zastosować, kiedy zacznie dokuczać im katar. ;) Zrobiliśmy także nawilżający krem do rąk o zapachu lawendy. Była to dla dzieci niesamowita zabawa, kiedy mogły obserwować, a także uczestniczyć w przygotowywaniu kremu, którym bardzo chętnie smarowały rączki, poznały jego specyficzny, ciekawy zapach (dowiedziały się nawet, gdzie kwitnie lawenda) a także wiedzą już, że witaminki odpowiedzialne są za fakt, że kremik tak dobrze działa na suche dłonie. Na koniec zajęć p. Martyna zaprosiła dzieci do stoliczków, na których przygotowane były różnego rodzaju zioła oraz ich ilustracje. Dzieci poznały zapach, konsystencje i zastosowanie owych ziół. Następnie samodzielnie wybrały kompozycję trzech ziół, które zabrały do domów, a rodzice na pewno zrobili z nich przepyszne i zdrowe herbatki ziołowe. Pani Martyna profesjonalnie przeprowadziła zajęcia, jest uśmiechniętą i miłą osobą z dobrym podejściem do dzieci. Maluszki chętnie jej słuchały i uczestniczyły w warsztatach.
 
Festiwal "Zdrowie w wierszu i piosence"

14 marca odbył się festiwal "Zdrowie w wierszu i piosence" w ramach programu zdrowotnego "Żeby zdrowym być, trzeba zdrowo żyć". Dzieci z naszego przedszkola przygotowały z tej okazji utwory o tematyce zdrowotnej, które zaprezentowały na scenie dla swoich kolegów i koleżanek. Organizatorki festiwalu zadbały, żeby nie zabrakło ciekawych zabaw i zagadek o zdrowiu, za które dzieci otrzymały drobne i zdrowe upominki. Na koniec okazało się, że wszystkie grupy zostały zwycięzcami festiwalu. Za udział otrzymały nagrody: książki, audiobooki i owoce, z których zrobiły zwierzątka.

 
Dzień Kobiet w grupie II

8 marca dzieci z grupy II świętowały w przedszkolu Dzień Kobiet. Nie brakowało uśmiechów, życzeń i całusków dla naszych małych kobietek. Chłopcy zaśpiewali swoim koleżankom piękne i głośne 100 lat, a następnie wszyscy zasiedli do swoich stoliczków na małe co nieco. Tego dnia mamy upiekły dla dzieci przepyszne ciasta i babeczki. Rodzice przynieśli także cukierki i soki, które wszystkim bardzo smakowały. Po pysznej uroczystości dzieci wróciły do zabawy. Do końca dnia nasi chłopcy byli wyjątkowo mili i uprzejmi dla swoich koleżanek. Wszystkie dziewczynki dziękują chłopcom za życzenia i promienne uśmiechy, a rodzicom za słodkie wypieki i cukierki.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 25


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free domain hosting no ads top celebrities Valid XHTML and CSS.