REKRUTACJA

Szukaj

Statystyka

Odsłon : 1107048
Aktualności rok szkolny 2017/2018


Tęczowy dzień w grupie II

15 czerwca zorganizowaliśmy w naszej grupie Tęczowy dzień – było to podsumowanie całego roku zabaw z kolorem.  Podczas tęczowego dnia dowiedzieliśmy się jak powstaje tęcza, jak kolory są w niej ułożone i który z nich jest najważniejszy. Po wysłuchaniu czytanej bajki o danym kolorze tęczy wybrane dzieci ułożyły na dywanie jeden jej fragment. Szukaliśmy tęczowych odpowiedników w przyrodzie i otaczającym nas świecie. Były zabawy z kolorową chustą animacyjną i doświadczenia – mieszaliśmy podstawowe kolory by uzyskać kolejne. Dzieci kolorowały też obrazek tęczy, używając do tego właściwych kolorów kredek. Na koniec na wszystkich nas czekał bajecznie kolorowy i smaczny poczęstunek. Był to dzień pełen wrażeń, a uśmiech na twarzach dzieci świadczył, że ciekawie i wesoło spędziły czas.

 
Spartakiada

Pod koniec maja 4 grupy najstarsze wzięły udział w spartakiadzie, którą poprowadziła nauczycielka gimnastyki Pani Tamara A. Na początku dzieci złożyły ślubowanie, m.in., że będą grały uczciwie i nie będą płakały, gdy przegrają. Przedszkolacy wygłosili swoje hasła grupowe, wykonały krótką rozgrzewkę i przystąpiły do zawodów. Podczas ćwiczeń dzieci głośno dopingowały się nawzajem. Ostatecznie I miejsce zdobyły grupy 5 i 6, II miejsce grupa 3 i III miejsce grupa 7. Na zakończenie Pani Dyrektor Małgorzata W. wręczyła wszystkim dzieciom medale oraz nagrody: piłki i skakanki.

 
Laureaci konkursów grupie VI

W szkolnym 2017 / 2018  dzieci z grupy VI brały udział w bardzo wielu konkursach organizowanych na szczeblu regionalnym, jak i ogólnopolskim. Warto pochwalić się naszymi sukcesami. I tak:


Zuzia P. zdobyła WYRÓŻNIENIE w regionalnym konkursie plastycznym „Drzewa wokół nas” organizowanym przez Przedszkole nr 149 „ Tęczowa Polanka” we Wrocławiu.


Martyna G. zajęła III MIEJSCE w ogólnopolskim konkursie plastycznym „ Jesień w oczach dziecka” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 42 w Lublinie.


Kacper S. zdobył WYRÓŻNIENIE w I Konkursie Piosenki Przedszkolnej „Mała Estrada Łowiecka” organizowanym przez Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu.


Praca Mai J. zakwalifikowała się do grona prac WYRÓŻNIONYCH – FINAŁOWYCH w regionalnym konkursie plastycznym „Ulubione zabytki Wrocławia” organizowanym przez Przedszkole nr 106 we Wrocławiu w ramach Przedszkolnej Nagrody Wrocławia.


Praca Hani C. zajęła I MIEJSCE w regionalnym konkursie plastycznym „Wrocław w twórczości dziecięcej” organizowanym przez Przedszkole nr 149 „Tęczowa Polanka” we Wrocławiu w ramach Przedszkolnej Nagrody Wrocławia.


Damian R. zdobył WYRÓŻNIENIE w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Ja i mój niepełnosprawny kolega” organizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 2 w Szydłowcu.

 

Laureatom serdecznie gratulujemy.

 
Doświadczenia chemiczne pachnące i kolorowe grupie VI

11 czerwca w grupie VI odbyły się powtórnie warsztaty chemiczne z niesamowitą panią Justyną. Tym razem mali szaleni chemicy mogli stworzyć swoje pachnące mydełko o zapachu kawy i płatków róży oraz bawić się kolorami – łącząc je i mieszając. Dzieci były zachwycone doświadczeniem, gdy w mleku pojawiły się tęczowe kolory w przeróżnych ruchomych obrazach. Efekt eksperymentów zachwycił  wszystkich. Brawo, mali szaleni chemicy –  warto eksperymentować.

 
Mamówka i Tatówka w grupie VI

8 czerwca z okazji świąt rodzinnych – Dnia Mamy i Dnia Taty, dzieci z grupy VI wraz z rodzicami spotkali się w plenerze – na polu golfowym, by wspólnie świętować najfajniejsze dla rodziców święto. Atrakcji było co niemiara – począwszy od pachnących smakowitych dań prosto z grilla przygotowywanych przez tatę Kacpra i innych tatusiów, wielkiej blachy z pysznym ciastem owocowym upieczonym przez mamę Hani, ożywczych lemoniad i pysznych przekąsek, wspaniałego aktorskiego występu o Admie i Ewie przygotowanego przez mamę, tatę i brata Kaliny, pięknego popisu wokalnego w wykonaniu siostry Kacpra do mnóstwa uśmiechu i wspólnych rozmów. Na polu golfowym nie zbrakło akcentu sportowego i potyczek rodzinnych. Było przeciąganie liny i zawody w drużynie, a także pierwsze wprawki z kijem golfowym i piłeczką. Na pewno zabawa była na 102. Trafiona w dołek… Szkoda, że ostatnia w takim składzie…

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 25


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free domain hosting no ads top celebrities Valid XHTML and CSS.