REKRUTACJA

Szukaj

Statystyka

Odsłon : 838077
Szpital Pluszowego Misia

W grudniu odwiedzili nas studenci medycyny. Dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w Projekcie „Szpital Pluszowego Misia”. Jest to przedsięwzięcie zorganizowane w celu przełamania dziecięcego strachu przed wizytą u lekarza lub pobytem w szpitalu. Tym razem przedszkolaki odnajdywały się w roli odpowiedzialnych opiekunów swoich  ulubionych, aczkolwiek „chorych” misiów. Uśmiechnięci studenci przeprowadzili z opiekunami wywiad lekarski dostosowany do dziecięcej wyobraźni, osłuchali pluszowych podopiecznych kolorowymi słuchawkami, tłumaczyli  jak postępować z chorym misiem, aby powrócił do zdrowia. Na koniec wręczyli na pamiątkę komplet tęczowych recept i skierowań. W podziękowaniu dla studentów każda z grup przygotowała grupową pracę plastyczną, z których powstał piękny album.

 
Jasełka i Wigilia w przedszkolu

14 grudnia w naszym przedszkolu zapanował świąteczny nastrój. W tym dniu dzieci oraz wszyscy pracownicy przedszkola spotkali się na wspólnej Wigilii, którą poprzedziły Jasełka. W świąteczny nastrój wprowadziły nas przedszkolaki z grupy VII, które przypomniały wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dziecię. Dzieci wcieliły się w rolę Maryi i Józefa, aniołków, pasterzy, trzech króli przybywających złożyć pokłon Dzieciątku narodzonemu w ubogiej stajence. Całość przedstawienia dopełniły kolędy w wykonaniu dzieci z grupy VI, które wprowadziły wszystkich w magiczny nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Po Jasełkach głos zabrała Pani Dyrektor Małgorzata Mazur, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Po uroczystej Wigilii na dzieci czekała miła niespodzianka. Pod choinką przedszkolaki znalazły prezenty. Dzieci z ciekawością rozpakowywały w salach podarunki. Następnie dzieliły się opłatkiem i składały sobie życzenia. Po obiedzie po raz kolejny przedszkolaki z grupy VII wystawiły Jasełka dla rodziców. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, ale również wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

 
Warsztaty krawieckie i farmaceutyczne w grupie VI

Dzieci z grupy VI poznają zawody dlatego ostatnio  zostały zaproszone dwie mamy, które opowiedziały o swoich zawodach. Była to pani krawcowa mama jednej naszej koleżanki z grupy i pani farmaceutka mama dziecka z grupy V. Dzieci z pomocą pani krawcowej uszyły kolorowe bałwanki ze  skrawków materiałów oraz skarpet. Natomiast z panią farmaceutka wykonały maść majerankową i kremy do rąk, które były wykorzystywane do pielęgnacji dłoni w domu. Dzieci były bardzo zadowolone z warsztatów i będą czekały na następne. Być może w grupie w przyszłości pojawi się niejeden  wspaniały  farmaceuta lub  krawiec.

 
Pierniki, ach pierniki!

W jedno z grudniowych popołudni, zgonie z tradycją Bożonarodzeniową przedszkolaki z grupy VI przygotowywały świąteczne smakołyki, pełne aromatów  i kolorowych ozdób. Całe warsztaty rozpoczęły się od zapoznania dzieci ze zwyczajem i dziedzictwem wyrobu pierników oraz wielozmysłowego poznawania przypraw z Wysp Korzennych. Każdy miał możliwość zobaczenia, dotknięcia, powąchania a nawet skosztowania takich przypraw jak cynamon, anyż, goździki, kardamon, gałka muszkatołowa oraz wiele innych. Po aromatycznym wstępie dzieciaki wysłuchały jednej z Toruńskich legend, a następnie rozpoczęły samodzielne dekorowanie pierników. Radości, słodkości i kolorów nie było w tym dniu końca! Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc w organizacji tego słodkiego dnia.

 
Grupa IV i V na spektaklu „Titelitury”

W grudniu dzieci z grupy IV i V wybrały się do Radia i Telewizji na spektakl, pt. „Baśnie braci Grimm: Titelitury”. Przedstawienie przybliżyło dzieciom nieznaną dotąd baśń, której głównym bohaterem był karzeł imieniem Titelitury. Historia opowiedziana przez aktorów bardzo się wszystkim podobała. Dodatkowego efektu dodawała piękna scenografia, niesamowite efekty świetlne, muzyka oraz stroje aktorów.

 
Cudownie pomagacie :)

W tym pięknym przedświątecznym okresie  chciałabym podziękować wszystkim rodzicom oraz nauczycielkom z naszego przedszkola za dobro, które nieustannie wokół siebie czynicie.

Ogromnym sukcesem zakończyła się  właśnie akcja "Podaruj prezent" Pacjentom z Przylądka Nadziei . W całej akcji  w ramach współpracy Rodziców i dzieci z Przedszkola nr 16, wszystkich osób zgromadzonych w ramach wydarzenia na FB, kawiarni Krzyki Śmiechy Cafe i kilku życzliwych, którzy chcą pozostać anonimowi zebrano w sumie 691 podarunków. Szczególne wyrazy uznania kieruję pod adresem przewodniczącej Rady Rodziców Przedszkola p. Martyny Warmus oraz p. Ewy Pielichiewicz nauczycielki Przedszkola 16 - koordynatorek akcji.

Jestem pod ogromnym wrażeniem aktywności, pomysłowości i umiejętności konstruktywnej współpracy szczególnie, gdy można komuś pomóc lub sprawić komuś radość. Wiara w ludzi wraca zawsze, gdy widzę Wasz entuzjazm, zaangażowanie, dobro  i mądrość.

Współpraca  z Wami jest przyjemnością. Mam nadzieję , że ta pozytywna energia uczyni Wasze Święta jeszcze bardziej wyjątkowymi.

 

Z wyrazami szacunku

Małgorzata Mazur- dyrektor ZSP 16

 
Życzenia

 
Mikołajkowe warsztaty

6 grudnia zaraz po obiedzie na dzieci z grupy VII czekała miła niespodzianka- warsztaty Mikołajkowe. Ich sala zamieniła się w twórczą pracownie, a przedszkolaki wcieliły się w prawdziwych artystów.  Na warsztatach dzieci mogły pobudzić swoją wyobraźnię i stworzyć własną i niepowtarzalną skarpetę świąteczną. Dzieci malowały farbami, wycinały różne elementy  z kolorowych materiałów i przyklejały na skarpetę. Każda była inna i oryginalna. Z pewnością w Wigilię w magiczny sposób  wypełni się prezentami.

 
Spotkanie z Leśniczym

4 grudnia dzieci z grupy VII odwiedził wujek Mateusza, który jest leśniczym.  Celem spotkania było, m.in. przybliżenie przedszkolakom pracy leśniczego; kształtowanie podstawowych zasad ochrony przyrody; uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw, jakie mogą zagrażać środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka. Pan Leśniczy pokazał również dzieciom, w jaki sposób można obliczyć wiek drzewa rosnącego oraz ściętego. Przedszkolaki mogły policzyć samodzielnie lata  na podstawie słoi lub liczby okółków gałęzi. Największą atrakcją była dla wszystkich możliwość zasadzenia  drzewa na przedszkolnym placu zabawa. Pan leśniczy nie przypadkowo przyniósł drzewko sześcioletnie. Dzięki temu przedszkolaki będą mogły obserwować jak drzewo rośnie razem z nimi i za kilka lat porównać go ze swoim wzrostem.

 
Doświadczenia w grupie IV

W ostatnim tygodniu listopada w grupie IV odbyły się kolejne zajęcia pt. ”Poprzez eksperymenty poznajemy świat”. Celem zabaw badawczych było pobudzanie dzieci do myślenia, poszukiwania, a przede wszystkim do działania , wyjaśniania i stawiania wniosków. Tym razem przedszkolaki uczestniczyły w eksperymentach z wodą i mydłem w rolach głównych, zgodnie z tematyką tygodniową. Dzieci szukały odpowiedzi na pytania: „Czy podczas mycia rąk trzeba używać mydła?”, „Czy bakterie przenoszą się poprzez dotyk?”, ”Czy mydło rozpuszcza się w ciepłej czy zimnej wodzie?”, itp. Poprzez doświadczenia dzieci zrozumiały, że prawidłowa higiena rąk może uchronić przed różnymi chorobami.

 
« pierwszapoprzednia1234następnaostatnia »

Strona 1 z 4


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free domain hosting no ads top celebrities Valid XHTML and CSS.