REKRUTACJA

Szukaj

Statystyka

Odsłon : 866261
Grupa VI na Tanecznej Gali Przedszkolaka

19.03. dzieci z grupy VI wzięły udział w XII edycji Tanecznej Gali Przedszkolaka organizowanej przez Przedszkole nr 104 „Na Misiowej polanie” we Wrocławiu. Głównym celem Gali było promowanie zajęć tanecznych organizowanych w przedszkolu jako metod stymulujących wszechstronny rozwój dziecka. W całym przedsięwzięciu wzięło udział 12 grup tanecznych z wrocławskich przedszkoli, które prezentowały swoje choreografie. Podczas występów mogliśmy obejrzeć różne style tańca, od poloneza i krakowiaka przez balet i taniec nowoczesny. Całą Galę rozpoczął uroczysty korowód oraz występ pary tanecznej w tańcu standardowym. Nie tylko naszym dzieciakom, ale wszystkim tancerzom tego dnia kibicowali zgromadzeni rodzice. Ku dodatkowej uciesze i rozrywce dzieci pokazy taneczne przerywane były wspólnymi zabawami z animatorem. Na zakończenie każdy zawodnik otrzymał upominek w postaci gry „Słówka” oraz pamiątkowy dyplom dla grupy. Był to dzień pełen artystycznych wrażeń i emocji.

 
O pokoleniach słów kilka...

11.03. dzieci z grupy VI uczestniczyły w spektaklu przygotowanym przez Wrocławski Teatr In-Art. pt. „Przygody kota. Mądrość pokoleń”. Przedstawione przygody Bonifacego i Filemona przekonały dzieci, że pokolenia mogą i powinny uczyć się od siebie nawzajem, a współpraca jest drogą do sukcesu. Dzieci z zapartym tchem oglądały występy aktorów, którzy wcielali się w różne postacie. Ponadto uwagę przykuwały  barwne kostiumy, piękne maski, urocze lalki oraz autorska przepiękna muzyka. Tego dnia obejrzeliśmy mądre, zabawne i pełne przygód przedstawienie, opowiadające o ważnej umiejętności słuchania i postawie szacunku.

 
Dzień Matematyki w grupie V

Matematyka otacza nas wszędzie i mamy z nią do czynienia prawie na każdym kroku. Mówimy, że jest królową nauk, a jej święto przypada na dzień 12 marca. Z tej właśnie okazji w grupie V przygotowano dla dzieci wyjątkowe, matematyczne zabawy i zadania, podczas których mogły sprawdzić swoje umiejętności. Dzieciaki m.in. liczyły, rozpoznawały figury geometryczne, czy układały rytmy. Wszystkie zadania matematyczne dostarczały im dużo emocji i dobrej zabawy. Trzeba przyznać, że przedszkolaki poradziły sobie wspaniale przy rozwiązywaniu zadań ze świata matematyki.

 
Spektakl w przedszkolu

W piątkowy poranek na scenie w holu szkoły wystąpili aktorzy Studia Artystycznego Arlekin ze spektaklem pt. „Czarownica u dentysty”.  Była to historia o pewnej czarownicy, która miała wielki problem. Co zrobić, gdy bardzo boli Cię Twój jedyny, używany do straszenia dzieci ząb i żadne czary mary nie zdają egzaminu?! Jedyną nadzieją wiedźmy okazuje się być sąsiadka – dentystka. Sama postać czarownicy była dla dzieci wielką atrakcją, wszystkie żywo reagowały śmiechem. Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się z przedstawienia, że aby uniknąć podobnych kłopotów o zęby należy systematycznie dbać i zdrowo się odżywiać oraz że wizyta stomatologiczna to nic strasznego.

 
Dzień Kobiet w grupie V

8 MARCA to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W grupie V postanowiliśmy uczcić ten dzień w wyjątkowy sposób. Wspólnie z chłopakami zorganizowaliśmy dla dziewczynek wybory Miss. Jurorami byli oczywiście nasi mali mężczyźni. Przy piosence Jerzego Połomskiego „Bo z dziewczynami nigdy nie wie, oj nie wie się…” oraz głośnym aplauzie chłopców, dziewczynki zaprezentowały się na „czerwonym” dywanie. Uczestniczyły w różnych konkurencjach sprawnościowych, rozwiązywały zagadki, śpiewały, itp. Każda dziewczynka okazała się być najlepsza w jakiejś dziedzinie, każda otrzymała koronę, szarfę, a przede wszystkim dużo braw za piękne występy. Na koniec czekały na wszystkich pyszne babeczki oraz ciasto domowej roboty. Panie Ewa, Agnieszka i Justyna oraz wszystkie dziewczynki z grupy pięknie dziękują chłopcom za miłe życzenia, kwiaty, czekoladki, upominki, a przede wszystkim za promienny uśmiech.

 
„Mali czytelnicy” z grupy VII w bibliotece szkolnej

7  lutego dzieci z grupy VII wybrały się na zajęcia edukacyjne do biblioteki szkolnej w ZSP nr 16. Pani Basia- bibliotekarka, przybliżyła dzieciom specyfikę jej pracy, opowiedziała, w jaki sposób można korzystać z książek znajdujących się w bibliotece. Przypomniała dzieciom także zasady zachowania się w bibliotece.  Na koniec, w celu utrwalenia przekazanych wiadomości Pani Basia przeczytała książkę, pt. „Basia w bibliotece”. Barwne  ilustracje do książki dzieci mogły oglądać na tablicy multimedialnej. Już od września przedszkolaki z grupy VII- jako uczniowie 1 klasy będą mogli samodzielnie korzystać z bogatych zbiorów biblioteki. Pani Basi dziękujemy za poświęcony czas i ciekawe zajęcia.

 
Tłusty czwartek w grupie IV

28 lutego przedszkolaki z grupy IV świętowały Tłusty Czwartek. W tym dniu dzieci brały udział w zabawach z pączkami w roli głównej: układały je od najmniejszego do największego, grały w pączkowe memory, ozdabiały swoje kolorowe pączki, oraz zobaczyły film jak powstają te słodkie przysmaki. Dzieci dowiedziały się również skąd wzięła się tradycja obchodzenia Tłustego Czwartku. Na koniec wszyscy udaliśmy się do cukierni, gdzie mogliśmy spróbować tych słodkich wyrobów. To był pyszny dzień! :)

 
Dzień Niedźwiedzia Polarnego w grupie V i VI

Luty, jak każdy miesiąc w przedszkolu był pełen niespodzianek, a także okazji do zdobywania wiedzy o świecie. 27 lutego grupa V i VI obchodziła Dzień Niedźwiedzia Polarnego. Jak wygląda niedźwiedź polarny? Gdzie mieszka? Co je? Dlaczego niedźwiedzie polarne nie marzną? Czy duża jest niedźwiedzia łapa? Na te i wiele innych pytań szukaliśmy odpowiedzi podczas środowych zajęć. Dzieci m.in. obejrzały film na tablicy multimedialnej pt. „Misie polarne”, czy porównywaliśmy misia brunatnego i polarnego. Niedźwiedzie polarne znajdują się w rejestrze gatunków narażonych na wyginięcie. Dlatego ich święto było znakomitą okazją do poruszenia z przedszkolakami tematu ochrony środowiska i zwrócenie uwagi na wpływ człowieka na środowisko naturalne. Na zakończenie dzieci wykonały prace plastyczną z wizerunkiem misia.

 
Dzień Dinozaura w grupie V

26 lutego przypada Dzień Dinozaura, grupa V postanowiła wykorzystać okazję i przypomnieć sobie o prehistorycznych stworach, które niegdyś zamieszkiwały naszą planetę. Sala na tę okazję została odpowiednio przygotowana, wszędzie było pełno śladów dinozaurów, ilustracji przedstawiających te ogromne i niebezpieczne gady. Dzieci przyniosły tego dnia na zajęcia figurki dinozaurów i książki związane z tymi zwierzętami, co pozwoliło na stworzenie ciekawego kącika w sali. Niektóre dzieci miały tego dnia na sobie ubranie z motywem dinozaurów. Wysłuchaliśmy wiersza pt. "Dinozaury w przedszkolu" autorstwa A. Widzowskiej i szukaliśmy odpowiedzi na pytanie: dlaczego dinozaury wyginęły? Poza tym bawiliśmy się w paleontologów i szukaliśmy w pisaku piasku kości dinozaura, układaliśmy dino - puzzle, kolorowaliśmy obrazki przedstawiające dinozaury oraz robiliśmy wiele innych fajnych rzeczy. Jednak jedną z największych atrakcji dnia był „wybuch wulkanu”. Uśmiechu, radości i pozytywnej energii było co nie miara, a to jest najważniejsze.

 
Dzień Języka Ojczystego

22 lutego 2019 r. w naszym przedszkolu uroczyście obchodziliśmy Dzień Języka Ojczystego. W tym dniu dzieci ze wszystkich grup zaprezentowały wcześniej przygotowaną piosenkę lub wiersz. Poszczególne grupy wystąpiły z następującym repertuarem:


- grupa I, piosenka "Flaga Polski"

- grupa II, piosenka "Tak się zachmurzyło"

- grupa III, piosenka "Trzej kosmici"

- grupa IV, wiersz Jana Brzechwy "Katar"

- grupa V, wiersz Jana Brzechwy "Żuk"

- grupa VI, piosenka "Śpiewa dziadek, śpiewa babcia, śpiewam ja"

- grupa VII, piosenka "Piosenka o alfabecie"


Dzieci wykazały się dużym zaangażowaniem podczas swojego występu. Po zakończeniu dzieci rozeszły się do sal, gdzie wraz ze swoimi paniami kontynuowały zabawę rozwiązując zabawki i biorąc udział w grach językowych.

 
« pierwszapoprzednia123456następnaostatnia »

Strona 1 z 6


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free domain hosting no ads top celebrities Valid XHTML and CSS.