REKRUTACJA

Szukaj

Statystyka

Odsłon : 849171
Grupa IV i V na spektaklu „Titelitury”

W grudniu dzieci z grupy IV i V wybrały się do Radia i Telewizji na spektakl, pt. „Baśnie braci Grimm: Titelitury”. Przedstawienie przybliżyło dzieciom nieznaną dotąd baśń, której głównym bohaterem był karzeł imieniem Titelitury. Historia opowiedziana przez aktorów bardzo się wszystkim podobała. Dodatkowego efektu dodawała piękna scenografia, niesamowite efekty świetlne, muzyka oraz stroje aktorów.

 
Cudownie pomagacie :)

W tym pięknym przedświątecznym okresie  chciałabym podziękować wszystkim rodzicom oraz nauczycielkom z naszego przedszkola za dobro, które nieustannie wokół siebie czynicie.

Ogromnym sukcesem zakończyła się  właśnie akcja "Podaruj prezent" Pacjentom z Przylądka Nadziei . W całej akcji  w ramach współpracy Rodziców i dzieci z Przedszkola nr 16, wszystkich osób zgromadzonych w ramach wydarzenia na FB, kawiarni Krzyki Śmiechy Cafe i kilku życzliwych, którzy chcą pozostać anonimowi zebrano w sumie 691 podarunków. Szczególne wyrazy uznania kieruję pod adresem przewodniczącej Rady Rodziców Przedszkola p. Martyny Warmus oraz p. Ewy Pielichiewicz nauczycielki Przedszkola 16 - koordynatorek akcji.

Jestem pod ogromnym wrażeniem aktywności, pomysłowości i umiejętności konstruktywnej współpracy szczególnie, gdy można komuś pomóc lub sprawić komuś radość. Wiara w ludzi wraca zawsze, gdy widzę Wasz entuzjazm, zaangażowanie, dobro  i mądrość.

Współpraca  z Wami jest przyjemnością. Mam nadzieję , że ta pozytywna energia uczyni Wasze Święta jeszcze bardziej wyjątkowymi.

 

Z wyrazami szacunku

Małgorzata Mazur- dyrektor ZSP 16

 
Życzenia

 
Mikołajkowe warsztaty

6 grudnia zaraz po obiedzie na dzieci z grupy VII czekała miła niespodzianka- warsztaty Mikołajkowe. Ich sala zamieniła się w twórczą pracownie, a przedszkolaki wcieliły się w prawdziwych artystów.  Na warsztatach dzieci mogły pobudzić swoją wyobraźnię i stworzyć własną i niepowtarzalną skarpetę świąteczną. Dzieci malowały farbami, wycinały różne elementy  z kolorowych materiałów i przyklejały na skarpetę. Każda była inna i oryginalna. Z pewnością w Wigilię w magiczny sposób  wypełni się prezentami.

 
Spotkanie z Leśniczym

4 grudnia dzieci z grupy VII odwiedził wujek Mateusza, który jest leśniczym.  Celem spotkania było, m.in. przybliżenie przedszkolakom pracy leśniczego; kształtowanie podstawowych zasad ochrony przyrody; uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw, jakie mogą zagrażać środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka. Pan Leśniczy pokazał również dzieciom, w jaki sposób można obliczyć wiek drzewa rosnącego oraz ściętego. Przedszkolaki mogły policzyć samodzielnie lata  na podstawie słoi lub liczby okółków gałęzi. Największą atrakcją była dla wszystkich możliwość zasadzenia  drzewa na przedszkolnym placu zabawa. Pan leśniczy nie przypadkowo przyniósł drzewko sześcioletnie. Dzięki temu przedszkolaki będą mogły obserwować jak drzewo rośnie razem z nimi i za kilka lat porównać go ze swoim wzrostem.

 
Doświadczenia w grupie IV

W ostatnim tygodniu listopada w grupie IV odbyły się kolejne zajęcia pt. ”Poprzez eksperymenty poznajemy świat”. Celem zabaw badawczych było pobudzanie dzieci do myślenia, poszukiwania, a przede wszystkim do działania , wyjaśniania i stawiania wniosków. Tym razem przedszkolaki uczestniczyły w eksperymentach z wodą i mydłem w rolach głównych, zgodnie z tematyką tygodniową. Dzieci szukały odpowiedzi na pytania: „Czy podczas mycia rąk trzeba używać mydła?”, „Czy bakterie przenoszą się poprzez dotyk?”, ”Czy mydło rozpuszcza się w ciepłej czy zimnej wodzie?”, itp. Poprzez doświadczenia dzieci zrozumiały, że prawidłowa higiena rąk może uchronić przed różnymi chorobami.

 
Misiowe Piżama Party w grupie V

W poniedziałek 26 listopada grupa V po raz kolejny obchodziła Dzień Pluszowego Misia. Tematem przewodnim imprezy było „Misiowe piżama party”. Tego dnia wszystkie dzieci przybyły do przedszkola z piżamami, podusiami, kocykami, latarkami, a przede wszystkim przyniosły ze sobą bohatera dnia – Misia. Zabawę rozpoczęliśmy od pokazu mody piżamowej oraz przedstawienia swoich misiów. Potem przyszedł czas na poranną gimnastykę z podusiami, a po śniadaniu zabawa zaczęła się na całego. Na dzieci czekało wiele atrakcji: były wiersze, zagadki, konkursy, zabawy, tańce do znanych „misiowych przebojów”, a na koniec na każdego łasucha czekało „małe co nieco” – pyszny słodki miodzik oraz misiowe żelki. Ciekawą atrakcją była też przygotowana misiowa fotobudka, w której dzieci mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Był to dla wszystkich wspaniały, wesoły, pełen emocji i niezapomniany dzień.

 
Dzień Misia w grupie IV

Grupa IV hucznie świętowała Światowy Dzień Pluszowego Misia, który przypada 25 listopada.. Przedszkolaki przyniosły do przedszkola swoje ulubione przytulanki: były misie małe, duże i baaardzo duże. :) Misie były bardzo grzeczne i miło spędziły czas z dziećmi. Było uroczyste powitanie piosenką, tańce w kole, karuzela na chuście, zlizywanie miodku, zabawa balonami. Dzieci poznały historię postania pierwszego pluszowego misia związaną z prezydentem USA, oglądały film o szyciu zabawek oraz odcinek bajki o Misiu Uszatku. Były też zagadki o misiach ze znanych bajek oraz zadanie dla spostrzegawczych - szukanie misiów ukrytych w sali. Na koniec przedszkolaki ułożyły sylwetki misiów z rozsypanki i w nagrodę za świetnie wykonane zadania otrzymały medale. Nie mogło również zabraknąć pamiątkowego zdjęcia z ukochanymi misiami.

 
Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości

Dzieci z Przedszkola nr 16 czynnie wzięły udział w obchodach 100-lecia odzyskania Niepodległości. We wszystkich salach poszczególnych grup zawisły kolorowe dekoracje związane z polskimi symbolami i zdjęciami wybitnych Polaków. Na korytarzu zawisły plakaty przypominające o wielkim wydarzeniu. Po konkursie Piosenki Patriotycznej i Radosnej Spartakiadzie przyszedł czas na występy w Sali Koncertowej im. J. Kaczmarka  Radia Wrocław.  8 listopada dzieci z grupy VI oraz VII wzięły udział w uroczystym widowisku historycznym. W tę piękną rocznicę dzieci i młodzież osiedla Krzyki – Partynice z pomocą swoich nauczycieli zaprezentowały występ artystyczny opowiadający o ciężkich losach swojej Ojczyzny i walecznej drodze do wolności. Na elementy widowiska składały się sceny przedstawiające historyczne wydarzenia, występ chóru oraz zabawy i tańce ludowe. W tym dniu, każdy czuł się wyjątkowo dumny z bycia Polakiem. To wspaniałe widowisko nie udałoby się, gdyby nie zaangażowanie i współpraca  wielu nauczycieli z ZSP 16, SP nr 61, SP nr 64, P nr 23, a zwłaszcza Pani Hanny Bąbelewskiej ze SP nr 61, za przygotowanie scenariusza i reżyserię tego wspaniałego wydarzenia. Wśród wielu zaproszonych ważnych gości swoją obecnością zaszczycił nas również  Prezydent elekt Wrocławia Jacek Sutryk. Widowisko zostało przyjęte z wielką aprobatą, w wyniku czego zostało powtórzone raz jeszcze 15.11. dla wrocławskich kombatantów oraz osób związanych z działalnością polityczną. Natomiast 21 listopada dzięki Radzie Rodziców wszystkie dzieci z przedszkola nr 16 mogły uczestniczyć w przepięknym koncercie Lubuskiego Biura Koncertowego.

 
Dzień Postaci z Bajek w grupie V

5 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Grupa V świętowała ten dzień 3 dni później, ale równie intensywnie. Na początek wszystkie dzieci – niczym gwiazdy filmowe – zaprezentowały się na czerwonym dywanie. Potem czekało na nich wiele konkurencji i zadań, które postawiła im zwariowana Czarownica. Musiały między innymi pomóc Kopciuszkowi w rozdzieleniu grochu od fasoli, rozwiązać zagadki spod Baby – Jagi chatki, rozpoznać postacie, rekwizyty i podać tytuł bajki, z których pochodzą. Sporo radości sprawiła dzieciom zabawa, w której to zwariowana Czarownica podała dzieciom „zatrute” jabłko, każdy kto go ugryzł zapadł w sen. Po wykonaniu wszystkich zadań dzieci uczestniczyły we wspólnej zabawie przy muzyce. Ten dzień dostarczył przedszkolakom wiele pozytywnych emocji i na długo pozostanie w ich pamięci!

 
« pierwszapoprzednia1234następnaostatnia »

Strona 2 z 4


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free domain hosting no ads top celebrities Valid XHTML and CSS.