REKRUTACJA

Szukaj

Statystyka

Odsłon : 885126
„Mali czytelnicy” z grupy VII w bibliotece szkolnej

7  lutego dzieci z grupy VII wybrały się na zajęcia edukacyjne do biblioteki szkolnej w ZSP nr 16. Pani Basia- bibliotekarka, przybliżyła dzieciom specyfikę jej pracy, opowiedziała, w jaki sposób można korzystać z książek znajdujących się w bibliotece. Przypomniała dzieciom także zasady zachowania się w bibliotece.  Na koniec, w celu utrwalenia przekazanych wiadomości Pani Basia przeczytała książkę, pt. „Basia w bibliotece”. Barwne  ilustracje do książki dzieci mogły oglądać na tablicy multimedialnej. Już od września przedszkolaki z grupy VII- jako uczniowie 1 klasy będą mogli samodzielnie korzystać z bogatych zbiorów biblioteki. Pani Basi dziękujemy za poświęcony czas i ciekawe zajęcia.

 
Tłusty czwartek w grupie IV

28 lutego przedszkolaki z grupy IV świętowały Tłusty Czwartek. W tym dniu dzieci brały udział w zabawach z pączkami w roli głównej: układały je od najmniejszego do największego, grały w pączkowe memory, ozdabiały swoje kolorowe pączki, oraz zobaczyły film jak powstają te słodkie przysmaki. Dzieci dowiedziały się również skąd wzięła się tradycja obchodzenia Tłustego Czwartku. Na koniec wszyscy udaliśmy się do cukierni, gdzie mogliśmy spróbować tych słodkich wyrobów. To był pyszny dzień! :)

 
Dzień Niedźwiedzia Polarnego w grupie V i VI

Luty, jak każdy miesiąc w przedszkolu był pełen niespodzianek, a także okazji do zdobywania wiedzy o świecie. 27 lutego grupa V i VI obchodziła Dzień Niedźwiedzia Polarnego. Jak wygląda niedźwiedź polarny? Gdzie mieszka? Co je? Dlaczego niedźwiedzie polarne nie marzną? Czy duża jest niedźwiedzia łapa? Na te i wiele innych pytań szukaliśmy odpowiedzi podczas środowych zajęć. Dzieci m.in. obejrzały film na tablicy multimedialnej pt. „Misie polarne”, czy porównywaliśmy misia brunatnego i polarnego. Niedźwiedzie polarne znajdują się w rejestrze gatunków narażonych na wyginięcie. Dlatego ich święto było znakomitą okazją do poruszenia z przedszkolakami tematu ochrony środowiska i zwrócenie uwagi na wpływ człowieka na środowisko naturalne. Na zakończenie dzieci wykonały prace plastyczną z wizerunkiem misia.

 
Dzień Dinozaura w grupie V

26 lutego przypada Dzień Dinozaura, grupa V postanowiła wykorzystać okazję i przypomnieć sobie o prehistorycznych stworach, które niegdyś zamieszkiwały naszą planetę. Sala na tę okazję została odpowiednio przygotowana, wszędzie było pełno śladów dinozaurów, ilustracji przedstawiających te ogromne i niebezpieczne gady. Dzieci przyniosły tego dnia na zajęcia figurki dinozaurów i książki związane z tymi zwierzętami, co pozwoliło na stworzenie ciekawego kącika w sali. Niektóre dzieci miały tego dnia na sobie ubranie z motywem dinozaurów. Wysłuchaliśmy wiersza pt. "Dinozaury w przedszkolu" autorstwa A. Widzowskiej i szukaliśmy odpowiedzi na pytanie: dlaczego dinozaury wyginęły? Poza tym bawiliśmy się w paleontologów i szukaliśmy w pisaku piasku kości dinozaura, układaliśmy dino - puzzle, kolorowaliśmy obrazki przedstawiające dinozaury oraz robiliśmy wiele innych fajnych rzeczy. Jednak jedną z największych atrakcji dnia był „wybuch wulkanu”. Uśmiechu, radości i pozytywnej energii było co nie miara, a to jest najważniejsze.

 
Dzień Języka Ojczystego

22 lutego 2019 r. w naszym przedszkolu uroczyście obchodziliśmy Dzień Języka Ojczystego. W tym dniu dzieci ze wszystkich grup zaprezentowały wcześniej przygotowaną piosenkę lub wiersz. Poszczególne grupy wystąpiły z następującym repertuarem:


- grupa I, piosenka "Flaga Polski"

- grupa II, piosenka "Tak się zachmurzyło"

- grupa III, piosenka "Trzej kosmici"

- grupa IV, wiersz Jana Brzechwy "Katar"

- grupa V, wiersz Jana Brzechwy "Żuk"

- grupa VI, piosenka "Śpiewa dziadek, śpiewa babcia, śpiewam ja"

- grupa VII, piosenka "Piosenka o alfabecie"


Dzieci wykazały się dużym zaangażowaniem podczas swojego występu. Po zakończeniu dzieci rozeszły się do sal, gdzie wraz ze swoimi paniami kontynuowały zabawę rozwiązując zabawki i biorąc udział w grach językowych.

 
Dla uśmiechu i radości innych...

20.02 po raz kolejny przedszkolaki z grupy VI odwiedziły mieszkańców Domu Pomocy Społecznej przy ul. Karmelkowej. Udały się tam z przygotowanym programem słowno-muzycznym z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wyczekiwani przez podopiecznych Domu Pomocy Społecznej, dzieci zebrały się w sali koncertowej, by z wielką miłością i dziecięcym wdziękiem  zaprezentować przygotowany program. Występ z udziałem tak małych aktorów dostarczył wszystkim wielu łez i wzruszeń. Na koniec przedszkolaki obdarowały pensjonariuszy własnoręcznie wykonanymi, drobnymi upominkami – serduszkami.  Dzieci zostały poproszone przez podopiecznych DPS o częstsze wizyty w ich domu. Szczęśliwe i radosne powróciły do swoich zajęć w przedszkolu. Poprzez takie działania uczymy naszych przedszkolaków szacunku do osób starszych oraz wrażliwości na krzywdę i cierpienie innych.

 
„Jak Rumcajs Cypiska uratował” - wycieczka grupy V i VII na spektakl teatralny

20 marca zaraz po śniadaniu dzieci z grupy V i VII wraz z nauczycielkami wybrały się na wycieczkę do Radia i Telewizji.  Przedszkolaki miały okazję obejrzeć jedną z czeskich bajek z czasów dzieciństwa ich rodziców, pt. „Jak Rumcajs Cypiska uratował”. Spektakl teatralny opowiadał o perypetiach rozbójnika Rumcajsa z Rzecholeckiego lasu, jego żony Hanki i syna Cypiska. Głównym wątkiem był konflikt pomiędzy rozbójnikiem, a Księciem Panem. Twórcy Narodowego Teatru Edukacji wraz z odważnym Rumcajsem zabrały młodych widzów na wycieczkę w głąb Rzecholeckiego lasu. Celem wyprawy było odnalezienie Cypiska oraz rozprawienie się ze złem czającym się lesie.  Do samego końca spektakl trzymał dzieci w napięciu i wzbudzał wielkie emocje. Przedszkolaki żywo reagowały na to, co działo się na scenie. Niesamowita gra aktorów, barwne kostiumy, efekty świetlne robiły na młodych widzach  duże wrażanie. Również śpiewane przez aktorów piosenki wprawiały wszystkich w dobry nastrój. Najważniejsze jednak było przesłanie płynące ze spektaklu. Stawiało ono na pierwszym miejscu wartości edukacyjno-wychowawcze, tj.: rodzina, dobroć, sprawiedliwość, życie człowieka w harmonii z naturą. W sztuce teatralnej, podobnie jak w bajce dobro zwyciężyło.

 
Dzień babci i dziadka w grupie I

Dzieci z grupy I zaprosiły do przedszkola swoje babcie i dziadków na uroczystość z okazji ich święta, aby w ten szczególny sposób podziękować im za ich miłość, opiekuńczość i cierpliwość. Maluszki od samego rana z niecierpliwością czekały na zaproszonych gości. Przedszkolaki zaprezentowały wesoły, ale i wzruszający program artystyczny, do którego przygotowywały się przez kilka tygodni. Na koniec dzieci obdarowały licznie przybyłych gości własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Dopełnieniem uroczystego spotkania był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego!

 
Spotkanie informacyjne w sprawie rekrutacji na rok szkolny 2019/2020

Spotkanie informacyjne w sprawie rekrutacji na rok szkolny 2019/2020

odbędzie się 1.03.2019 r. w bibliotece szkolnej:

w godz. 8.30 – 9.30  dla rodziców przyszłorocznych uczniów klas pierwszych w Szkole Podstawowej nr 16 we Wrocławiu,

w godz. 10.30 – 11.30 dla rodziców ubiegających się o miejsce dla dzieci w oddziałach przedszkolnych w Przedszkolu nr 16 we Wrocławiu.

Serdecznie zapraszamy

Dyrektor ZSP nr 16 we Wrocławiu wraz z nauczycielami

 
Dzieciaki dbają o zwierzaki

Zima to szczególnie trudny okres dla zwierząt przebywających w schroniskach. W tym właśnie czasie w przedszkolu została zorganizowana zbiórka żywności i rzeczy potrzebnych dla bezdomnych zwierzaków. Celem naszej akcji było nie tylko wsparcie zwierząt, ale także ważna lekcja dla przedszkolaków. Chciałyśmy w ten  sposób nauczyć dzieci  wrażliwości, dobroci i bezinteresownej pomocy. Los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obcy dla dzieci i rodziców dzieci z naszego przedszkola, o czym mogliśmy się przekonać organizując zbiórkę rzeczy dla zwierząt ze schroniska. Pełne pudełka z karmą, smakołykami, środkami higienicznymi, zabawkami, ręcznikami, kocami, legowiskami zostały dostarczone do schroniska. Serdecznie dziękujemy przedszkolakom i rodzicom za włączenie się w zorganizowaną przez nas akcję charytatywną. Dzielenie się tym co mamy - to dobry nawyk. :)

 
« pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia »

Strona 2 z 7


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free domain hosting no ads top celebrities Valid XHTML and CSS.