REKRUTACJA

Szukaj

Statystyka

Odsłon : 827739
Koncert Muzyczny pt. "Co tak huczy, co tak grzmi? Gnomy, trolle oraz my!"

Pierwszy raz w nowym roku szkolnym mieliśmy okazję spotkać się z muzykami z Lubuskiego Biura Koncertowego i wysłuchać kolejnej ciekawej opowieści muzycznej. Koncert nosił tytuł „Co tak huczy? Co tak grzmi? Gnomy, trolle oraz my”. Tym razem historia dotyczyła młodego włóczykija i Wikingów poszukujących zaginionego instrumentu Ragnara - wodza Wikingów. Wszystkim bardzo się podobało. Na koniec pięknie podziękowaliśmy wykonawcom gromkimi brawami. Już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania.

 
„Mały inżynier” czyli zajęcia z robotyki w grupie VI

W czwartek 18.10 dzieci z grupy VI wzięły udział w pierwszych warsztatach z Lego robotyki zorganizowanych z pomocą rodziców przedszkolaków. Podczas zajęć dzieci poznały  czujniki wykorzystywane w robotyce oraz podstawowe pojęcia związane z robotyką, automatyką i informatyką, a także nauczyły się podstaw programowania. Po krótkim wstępie merytorycznym naukowe duety budowały roboty według ścisłej instrukcji by następnie zaprogramować swoje konstrukcje za pomocą języka obrazkowego. Ku naszemu zdziwieniu zajęcia nie okazały się trudne, a wręcz przeciwnie pobudziły ciekawość, twórcze myślenie i ogromny zapał do działania. Największą radość sprawił dzieciakom efekt finalny, gdy wszystkie stworzone konstrukcje zadziałały!

 
Dzieci z grupy VII „w ogrodzie doświadczeń”

W październiku w ramach III Wrocławskiego Kongresu Naukowego Dzieci i Młodzieży przedszkolaki z grupy VII wzięły udział w warsztatach biologiczno- chemicznych, w ogrodzie doświadczeń. Celem Kongresu było stymulowanie ciekawości poznawczej, wspieranie myślenia naukowego oraz promowanie postawy badawczej dzieci  i uczniów. Zaraz po śniadaniu dzieci wraz z nauczycielkami wybrały się do Szkoły Podstawowej nr 71 we Wrocławiu. Tego dnia przedszkolaki wcieliły się w rolę małych chemików. Pod czujnym okiem uczennic wykonywały proste doświadczenia. Każdy mógł wykonać cztery eksperymenty. Dzieci przelewały ciecze i mieszały kolory w probówkach; napompowały balon bez użycia powietrza; poznały niektóre pierwiastki i tworzyły z nich struktury chemiczne. Największą atrakcją była możliwość sprawdzenia co przewodzi prąd. Wycieczka była dla dzieci ciekawą przygodą oraz cennym doświadczeniem.

 
Grupa IV i V z wizytą w Teatrze Radia i Telewizji

W październiku grupa IV i V wybrały się do Teatru Radia i Telewizji na spektakl pt. „Dorotka, po drugiej stronie tęczy”. Przedszkolaki podczas  przedstawienia poznały Dorotkę i jej przyjaciół: stracha na wróble, robota i lwa. Dzieci z zaciekawieniem śledziły ich przygody. Bajka oprócz dobrej zabawy niosła przesłanie o przyjaźni i konieczności dbania o przyrodę. Przedszkolakom przedstawienie bardzo się podobało i już z niecierpliwością czekają na następne.

 
Przedszkolaki z grupy IV powitały Panią Jesień kolorowo i smakowicie

Przez ostatnie dni, korzystając z pięknej pogody, dzieci przynosiły ze spacerów skarby: kasztany, żołędzie, szyszki, orzechy, liście, itp. Nasz kącik przyrody nabrał kolorów i z radością zamieszkali w nim wiewiórka i jeżyk. Ponadto dzieci oczekując srogiej zimy łyknęły troszkę witaminek przygotowując samodzielnie surówkę z marchewki i jabłka. Miały okazję porównać: jak to robiły nasze babcie - trąc ręcznie na tarce, a jak łatwo i szybko można wykonać to samo dzisiaj przy użyciu blendera. O dziwo, bardziej atrakcyjna okazała się tarka. ;)

 
Zajęcia kulinarne w grupie V

Podsumowując temat „Idzie jesień … przez sad i ogród” grupa V postanowiła przygotować pyszne sałatki owocowe. Dzieciaki bardzo poważnie podeszły do zadania, każde przyniosło do przedszkola 3 ulubione owoce, po starannym umyciu rąk, założeniu fartuszków i przygotowaniu stanowisk wszyscy razem zabrali się do pracy zachowujący przy tym zasady bezpieczeństwa. Na koniec oczywiście miejsce miała grupowa degustacja. Było bardzo smacznie, kolorowo i zdrowo.

 
Sok dla zdrowia i urody w grupie VI

W grupie VI  omawiały był temat potrzeby jedzenia owoców i warzyw dla własnego zdrowia. Dzieci wraz z panią wykonały sok z marchewkowo-jabłkowy. Wspólnie przygotowane zostały marchewki i jabłka do przetworzenia na sok. Każde dziecko mogło samodzielnie pomóc w wkładaniu owoców do sokowirówki. Po wykonaniu soku nastąpiła degustacja wspaniałego „Kubusiowego soku”. Dzieci obiecały, że będą chętniej spożywać soki z różnych warzyw i owoców.

 
Wizyta pani Doktor w grupie VI

Ostatnio  odwiedziła nas pani Doktor babcia jednego z naszych przedszkolaków. Przeprowadziła pogadankę na temat swojej pracy, lekarzy różnych specjalności oraz funkcji przez nich pełnionych. Pani Doktor pokazała sposób badania stetoskopem, a także chętne dzieci mogły posłuchać bicia własnego serca. Omówiła z dziećmi schemat budowy ciała człowieka, sposoby dbania o swoje ciało i zdrowie. Dzieci chętnie opowiadały o swoich doświadczeniach, pokazując swoje małe „rany”. Spotkanie było sympatyczne, dzieci będą je miło wspominać i chętnie chodzić do lekarza.

 
Dzień Przedszkolaka

Nie tak dawno nasze przedszkole świętowało Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji wszystkie dzieci spotkały się na kolorowo przystrojonej sali wielofunkcyjnej, aby wspólnie się bawić. Imprezę poprowadziła firma "Trampolina zabawy". Przedszkolaki uczestniczyły w wielu ciekawych zabawach muzycznych, ruchowych i integracyjnych. Na koniec każdy przedszkolak dostał kolorowy balonik. Był to dzień pełen wrażeń, a radości nie było końca.

 
Dzień Chłopaka w grupie V

Ponieważ 30 września wypadło w tym roku w niedzielę. Grupa V już w piątek 28 września obchodziła Dzień Chłopaka. Z tej okazji w dniu „Święta Chłopców” wszystkie małe kobietki wraz z panią odśpiewały uroczyste „Sto lat” i złożyły bohaterom dnia serdecznie życzenia.  Każdy chłopak dostał krawat „Super chłopaka” oraz wspaniały drobny upominek - samochodzik Hot Wheels. Były konkursy tj. rzut kasztanem co celu, wyścig z żołędziem, przeciąganie szalika i inne, tańce i śpiewy. Na koniec czekał na dzieci słodki poczęstunek przygotowany przez niezastąpionych rodziców: pyszne ciasto, drożdżówki oraz cukierki. Dzień ten był pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy, a wykonane zdjęcia będą miłym wspomnieniem tych chwil.

 

 
« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Strona 2 z 3


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free domain hosting no ads top celebrities Valid XHTML and CSS.