REKRUTACJA

Szukaj

Statystyka

Odsłon : 1100688
Bal Karnawałowy w przedszkolu

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak było i tym razem. We wtorek 12 lutego w naszym przedszkolu po raz kolejny odbył się bal karnawałowy. Sala wielofunkcyjna, w której odbywał się bal, wyglądała bajecznie - zimowo, przystrojona w białe gwiazdki, biało - niebieskie serpentyny i balony. Przedszkolaki przebrane w kolorowe stroje bohaterów znanych bajek i postaci z dumą prezentowali swoje kostiumy. Wśród uczestników balu spotkać można było wróżki, księżniczki, policjantów, różne zwierzątka, nie zabrakło też piratów, Batmana, Spidermana, czy innych barwnych postaci. W przerwach każda grupa miała możliwość pozowania do zdjęcia indywidualnego i grupowego, aby utrwalić niezapomniane chwile w obiektywie. Wszystkich zabawiał zespół REWELACJA. Nie zabrakło więc gorących karnawałowych hitów, przy których zarówno dzieci, jak i nauczycielki znakomicie się bawili. Tego dnia wszystkie buzie były uśmiechnięte, a nogi nie chciały przestać tańczyć. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały salę balową. Przedszkolaki wracały do domu we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami.

 
„Dzień Babci i Dziadka w grupie IV”

Pod koniec stycznia przedszkolaki z grupy IV zaprosiły swoje babcie i dziadków do przedszkola na uroczystość z okazji ich święta. W tym dniu licznie przybyli dziadkowie mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta podczas występu. Dzieci przygotowały piękne piosenki, wiersze i tańce, które zostały nagrodzone przez dziadków gromkimi brawami. Niejednej babci i dziadkowi łezka kręciła się w oku. To był naprawdę wyjątkowy dzień pełen radości, uśmiechów i dumy. Rozpromienione twarze babć i dziadków świadczyły o tym, że takie chwile i spotkania w przedszkolu są bardzo ważne i potrzebne. Po występie dzieci wręczyły swoim gościom własnoręcznie przygotowane upominki, złożyły życzenia i zaprosiły na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

 
Zgodnie z Zielonym Kalendarzem Edukacyjnym rozpoczęliśmy Miesiąc Oszczędzania Energii

 
Dzień Babci i Dziadka w grupie V

Dnia 25 stycznia 2019 roku odbyła się w grupie V uroczystość Dnia Babci i Dziadka. Licznie przybyli dziadkowie mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym. Babcie i dziadkowie z dumą oglądali występy swoich wnuków i nagradzali je gromkimi brawami. Po części artystycznej i złożeniu przybyłym gościom życzeń: zdrowia i długich lat życia w szczęściu i miłości, dzieci zaprosiły swych dziadków na słodki poczęstunek. Podarowały im też własnoręcznie wykonane upominki. Na pewno wszyscy będą miło wspominać ten uroczysty dzień, gdyż był on pełen uśmiechów, wzruszeń i radości. Poprzez wiersze, śpiew i taniec dzieci mogły wyrazić jak bardzo kochają swoje babcie i dziadków i podziękować im za ich miłość, dobroć i cierpliwość

 

Dziękujemy za pomoc rodzicom, którzy włączyli się w organizację uroczystości i przygotowali dla zaproszonych gości słodki poczęstunek.

 
Sukces Przedszkola 16 w XV edycji Przedszkolnej Nagrody Wrocławia 2017/2018

 
Wyniki IV edycji konkursu plastycznego w ramach Przedszkolnej Nagrody Wrocławia „Ulubione zabytki Wrocławia”

 
Wyniki XVI konkursu poezji i malarstwa „Wrocław w twórczości dziecięcej” w ramach XV edycji „Przedszkolnej Nagrody Wrocławia”

 
Szpital Pluszowego Misia

W grudniu odwiedzili nas studenci medycyny. Dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w Projekcie „Szpital Pluszowego Misia”. Jest to przedsięwzięcie zorganizowane w celu przełamania dziecięcego strachu przed wizytą u lekarza lub pobytem w szpitalu. Tym razem przedszkolaki odnajdywały się w roli odpowiedzialnych opiekunów swoich  ulubionych, aczkolwiek „chorych” misiów. Uśmiechnięci studenci przeprowadzili z opiekunami wywiad lekarski dostosowany do dziecięcej wyobraźni, osłuchali pluszowych podopiecznych kolorowymi słuchawkami, tłumaczyli  jak postępować z chorym misiem, aby powrócił do zdrowia. Na koniec wręczyli na pamiątkę komplet tęczowych recept i skierowań. W podziękowaniu dla studentów każda z grup przygotowała grupową pracę plastyczną, z których powstał piękny album.

 
Jasełka i Wigilia w przedszkolu

14 grudnia w naszym przedszkolu zapanował świąteczny nastrój. W tym dniu dzieci oraz wszyscy pracownicy przedszkola spotkali się na wspólnej Wigilii, którą poprzedziły Jasełka. W świąteczny nastrój wprowadziły nas przedszkolaki z grupy VII, które przypomniały wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dziecię. Dzieci wcieliły się w rolę Maryi i Józefa, aniołków, pasterzy, trzech króli przybywających złożyć pokłon Dzieciątku narodzonemu w ubogiej stajence. Całość przedstawienia dopełniły kolędy w wykonaniu dzieci z grupy VI, które wprowadziły wszystkich w magiczny nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Po Jasełkach głos zabrała Pani Dyrektor Małgorzata Mazur, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Po uroczystej Wigilii na dzieci czekała miła niespodzianka. Pod choinką przedszkolaki znalazły prezenty. Dzieci z ciekawością rozpakowywały w salach podarunki. Następnie dzieliły się opłatkiem i składały sobie życzenia. Po obiedzie po raz kolejny przedszkolaki z grupy VII wystawiły Jasełka dla rodziców. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, ale również wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

 
Warsztaty krawieckie i farmaceutyczne w grupie VI

Dzieci z grupy VI poznają zawody dlatego ostatnio  zostały zaproszone dwie mamy, które opowiedziały o swoich zawodach. Była to pani krawcowa mama jednej naszej koleżanki z grupy i pani farmaceutka mama dziecka z grupy V. Dzieci z pomocą pani krawcowej uszyły kolorowe bałwanki ze  skrawków materiałów oraz skarpet. Natomiast z panią farmaceutka wykonały maść majerankową i kremy do rąk, które były wykorzystywane do pielęgnacji dłoni w domu. Dzieci były bardzo zadowolone z warsztatów i będą czekały na następne. Być może w grupie w przyszłości pojawi się niejeden  wspaniały  farmaceuta lub  krawiec.

 
« pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia »

Strona 4 z 7


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free domain hosting no ads top celebrities Valid XHTML and CSS.