REKRUTACJA

Szukaj

Statystyka

Odsłon : 1107033
Sok dla zdrowia i urody w grupie VI

W grupie VI  omawiały był temat potrzeby jedzenia owoców i warzyw dla własnego zdrowia. Dzieci wraz z panią wykonały sok z marchewkowo-jabłkowy. Wspólnie przygotowane zostały marchewki i jabłka do przetworzenia na sok. Każde dziecko mogło samodzielnie pomóc w wkładaniu owoców do sokowirówki. Po wykonaniu soku nastąpiła degustacja wspaniałego „Kubusiowego soku”. Dzieci obiecały, że będą chętniej spożywać soki z różnych warzyw i owoców.

 
Wizyta pani Doktor w grupie VI

Ostatnio  odwiedziła nas pani Doktor babcia jednego z naszych przedszkolaków. Przeprowadziła pogadankę na temat swojej pracy, lekarzy różnych specjalności oraz funkcji przez nich pełnionych. Pani Doktor pokazała sposób badania stetoskopem, a także chętne dzieci mogły posłuchać bicia własnego serca. Omówiła z dziećmi schemat budowy ciała człowieka, sposoby dbania o swoje ciało i zdrowie. Dzieci chętnie opowiadały o swoich doświadczeniach, pokazując swoje małe „rany”. Spotkanie było sympatyczne, dzieci będą je miło wspominać i chętnie chodzić do lekarza.

 
Dzień Przedszkolaka

Nie tak dawno nasze przedszkole świętowało Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji wszystkie dzieci spotkały się na kolorowo przystrojonej sali wielofunkcyjnej, aby wspólnie się bawić. Imprezę poprowadziła firma "Trampolina zabawy". Przedszkolaki uczestniczyły w wielu ciekawych zabawach muzycznych, ruchowych i integracyjnych. Na koniec każdy przedszkolak dostał kolorowy balonik. Był to dzień pełen wrażeń, a radości nie było końca.

 
Dzień Chłopaka w grupie V

Ponieważ 30 września wypadło w tym roku w niedzielę. Grupa V już w piątek 28 września obchodziła Dzień Chłopaka. Z tej okazji w dniu „Święta Chłopców” wszystkie małe kobietki wraz z panią odśpiewały uroczyste „Sto lat” i złożyły bohaterom dnia serdecznie życzenia.  Każdy chłopak dostał krawat „Super chłopaka” oraz wspaniały drobny upominek - samochodzik Hot Wheels. Były konkursy tj. rzut kasztanem co celu, wyścig z żołędziem, przeciąganie szalika i inne, tańce i śpiewy. Na koniec czekał na dzieci słodki poczęstunek przygotowany przez niezastąpionych rodziców: pyszne ciasto, drożdżówki oraz cukierki. Dzień ten był pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy, a wykonane zdjęcia będą miłym wspomnieniem tych chwil.

 

 
Warzywnie i owocowo, czyli smacznie i zdrowo

W poniedziałek na dzieci z grupy VII czekała bardzo miła niespodzianka. Zaraz po śniadaniu do przedszkola przyszły mama Alicji i Kacpra. O tym, że warzywa i owoce są bogatym źródłem witamin wie każdy przedszkolak. Jednak nie wszystkie dzieci chętnie jedzą warzywa. Pani Agnieszka i Sylwia przygotowując soki owocowo- warzywne próbowały pomóc dzieciom je polubić. Przedszkolaki bardzo chętnie próbowały nowych smaków. Po degustacji określały swoje odczucia. Wszystkim bardzo smakowały. Dzieci zwróciły również uwagę na fakt, że soki były słodkie mimo tego, że nie dodano do nich cukru. Mamie Ali i Kacpra dziękujemy za dostarczenie dzieciom dużej dawki witamin.

 
Bezpieczni na drodze

Bezpieczeństwo na drodze to bardzo ważne zagadnienie w edukacji przedszkolnej. Na początku września dzieci z grupy VII wraz z wychowawczyniami wybrały się na spacer na pobliskie skrzyżowanie. Celem wycieczki było przypomnienie sobie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Dzieci z uwagą obserwowały ruch uliczny, rozpoznawały znaki drogowe, ale przede wszystkim uczyły się właściwego sposobu przechodzenia przez jezdnię.

 
uwaga

 
WYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA – NIEZBĘDNIK MALUSZKA
  • wygodne i bezpieczne obuwie zmienne ( nie crocsy),
  • piżamka ( najlepiej góra wkładana przez głowę, a nie na guziki),
  • mała poduszka (jasiek) z poszewką,
  • ubranka na zmianę ( bielizna, rajstopy, skarpetki, spodenki, itp.),
  • strój gimnastyczny ( biała koszulka z krótkim rękawem i czarne spodenki gimnastyczne lub getry),
  • woreczki tekstylne – 2 sztuki ( na strój gimnastyczny i na zapasowe ubranka),
  • pudełko chusteczek higienicznych suchych,
  • pudełko chusteczek higienicznych mokrych,
  • ulubiona przytulanka dziecka.

Uwaga!

Wszystkie rzeczy powinny być na trwałe podpisane imieniem i  inicjałem nazwiska ( najlepiej ciemnym długopisem na wewnętrznej stronie ).

 

 
« pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia »

Strona 7 z 7


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free domain hosting no ads top celebrities Valid XHTML and CSS.