REKRUTACJA

Szukaj

Statystyka

Odsłon : 1107050
Aktualności rok szkolny 2018/2019


Powitanie wiosny

21 marca – w dzień kalendarzowej wiosny, cała społeczność przedszkolna uroczyście powitała wiosnę.  W tym celu zebraliśmy się w sali wielofunkcyjnej, by wspólnie pobawić się z wiosną,  wsłuchać utworu Antonio Vivaldiego „Wiosna”, rozwiązać proste zagadki o wiośnie. Każda grupa wspaniale zaprezentowała się w wiosennej piosence, wymyślając oryginalną interpretację ruchową utworu. Ciekawe przyrody – przedszkolaki szukały tropów wiosny, zapachów wiosny ukrytych na parapecie. Na zakończenie, robiąc wielki hałas, dzieci przemaszerowały się w wiosennym korowodzie – na znak, że wiosna już zagościła w przyrodzie. Powitaliśmy wiosnę wesoło i kolorowo.

 
Wizyta grupy IV w kwiaciarni

W związku ze zbliżającą się wiosną dzieci z grupy IV wybrały się do pobliskiej kwiaciarni. Przedszkolaki zapoznały się z wyglądem tego miejsca, dowiedziały się, jakie rodzaje kwiatów można tam spotkać, oraz czego potrzebują rośliny by rosnąć. W kwiaciarni zakupiliśmy kilka wiosennych kwiatów, którymi później udekorowaliśmy kącik przyrody. Korzystając ze zdobytej wiedzy dzieci z pewnością będą  wiedziały, jak dbać o rośliny w przedszkolnym kąciku przyrody.

 
Grupa VI na Tanecznej Gali Przedszkolaka

19.03. dzieci z grupy VI wzięły udział w XII edycji Tanecznej Gali Przedszkolaka organizowanej przez Przedszkole nr 104 „Na Misiowej polanie” we Wrocławiu. Głównym celem Gali było promowanie zajęć tanecznych organizowanych w przedszkolu jako metod stymulujących wszechstronny rozwój dziecka. W całym przedsięwzięciu wzięło udział 12 grup tanecznych z wrocławskich przedszkoli, które prezentowały swoje choreografie. Podczas występów mogliśmy obejrzeć różne style tańca, od poloneza i krakowiaka przez balet i taniec nowoczesny. Całą Galę rozpoczął uroczysty korowód oraz występ pary tanecznej w tańcu standardowym. Nie tylko naszym dzieciakom, ale wszystkim tancerzom tego dnia kibicowali zgromadzeni rodzice. Ku dodatkowej uciesze i rozrywce dzieci pokazy taneczne przerywane były wspólnymi zabawami z animatorem. Na zakończenie każdy zawodnik otrzymał upominek w postaci gry „Słówka” oraz pamiątkowy dyplom dla grupy. Był to dzień pełen artystycznych wrażeń i emocji.

 
O pokoleniach słów kilka...

11.03. dzieci z grupy VI uczestniczyły w spektaklu przygotowanym przez Wrocławski Teatr In-Art. pt. „Przygody kota. Mądrość pokoleń”. Przedstawione przygody Bonifacego i Filemona przekonały dzieci, że pokolenia mogą i powinny uczyć się od siebie nawzajem, a współpraca jest drogą do sukcesu. Dzieci z zapartym tchem oglądały występy aktorów, którzy wcielali się w różne postacie. Ponadto uwagę przykuwały  barwne kostiumy, piękne maski, urocze lalki oraz autorska przepiękna muzyka. Tego dnia obejrzeliśmy mądre, zabawne i pełne przygód przedstawienie, opowiadające o ważnej umiejętności słuchania i postawie szacunku.

 
Dzień Matematyki w grupie V

Matematyka otacza nas wszędzie i mamy z nią do czynienia prawie na każdym kroku. Mówimy, że jest królową nauk, a jej święto przypada na dzień 12 marca. Z tej właśnie okazji w grupie V przygotowano dla dzieci wyjątkowe, matematyczne zabawy i zadania, podczas których mogły sprawdzić swoje umiejętności. Dzieciaki m.in. liczyły, rozpoznawały figury geometryczne, czy układały rytmy. Wszystkie zadania matematyczne dostarczały im dużo emocji i dobrej zabawy. Trzeba przyznać, że przedszkolaki poradziły sobie wspaniale przy rozwiązywaniu zadań ze świata matematyki.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 3 z 14


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free domain hosting no ads top celebrities Valid XHTML and CSS.