REKRUTACJA

Szukaj

Statystyka

Odsłon : 901305
Aktualności rok szkolny 2018/2019


Wizyta grupy IV w kwiaciarni

W związku ze zbliżającą się wiosną dzieci z grupy IV wybrały się do pobliskiej kwiaciarni. Przedszkolaki zapoznały się z wyglądem tego miejsca, dowiedziały się, jakie rodzaje kwiatów można tam spotkać, oraz czego potrzebują rośliny by rosnąć. W kwiaciarni zakupiliśmy kilka wiosennych kwiatów, którymi później udekorowaliśmy kącik przyrody. Korzystając ze zdobytej wiedzy dzieci z pewnością będą  wiedziały, jak dbać o rośliny w przedszkolnym kąciku przyrody.

 
Grupa VI na Tanecznej Gali Przedszkolaka

19.03. dzieci z grupy VI wzięły udział w XII edycji Tanecznej Gali Przedszkolaka organizowanej przez Przedszkole nr 104 „Na Misiowej polanie” we Wrocławiu. Głównym celem Gali było promowanie zajęć tanecznych organizowanych w przedszkolu jako metod stymulujących wszechstronny rozwój dziecka. W całym przedsięwzięciu wzięło udział 12 grup tanecznych z wrocławskich przedszkoli, które prezentowały swoje choreografie. Podczas występów mogliśmy obejrzeć różne style tańca, od poloneza i krakowiaka przez balet i taniec nowoczesny. Całą Galę rozpoczął uroczysty korowód oraz występ pary tanecznej w tańcu standardowym. Nie tylko naszym dzieciakom, ale wszystkim tancerzom tego dnia kibicowali zgromadzeni rodzice. Ku dodatkowej uciesze i rozrywce dzieci pokazy taneczne przerywane były wspólnymi zabawami z animatorem. Na zakończenie każdy zawodnik otrzymał upominek w postaci gry „Słówka” oraz pamiątkowy dyplom dla grupy. Był to dzień pełen artystycznych wrażeń i emocji.

 
O pokoleniach słów kilka...

11.03. dzieci z grupy VI uczestniczyły w spektaklu przygotowanym przez Wrocławski Teatr In-Art. pt. „Przygody kota. Mądrość pokoleń”. Przedstawione przygody Bonifacego i Filemona przekonały dzieci, że pokolenia mogą i powinny uczyć się od siebie nawzajem, a współpraca jest drogą do sukcesu. Dzieci z zapartym tchem oglądały występy aktorów, którzy wcielali się w różne postacie. Ponadto uwagę przykuwały  barwne kostiumy, piękne maski, urocze lalki oraz autorska przepiękna muzyka. Tego dnia obejrzeliśmy mądre, zabawne i pełne przygód przedstawienie, opowiadające o ważnej umiejętności słuchania i postawie szacunku.

 
Dzień Matematyki w grupie V

Matematyka otacza nas wszędzie i mamy z nią do czynienia prawie na każdym kroku. Mówimy, że jest królową nauk, a jej święto przypada na dzień 12 marca. Z tej właśnie okazji w grupie V przygotowano dla dzieci wyjątkowe, matematyczne zabawy i zadania, podczas których mogły sprawdzić swoje umiejętności. Dzieciaki m.in. liczyły, rozpoznawały figury geometryczne, czy układały rytmy. Wszystkie zadania matematyczne dostarczały im dużo emocji i dobrej zabawy. Trzeba przyznać, że przedszkolaki poradziły sobie wspaniale przy rozwiązywaniu zadań ze świata matematyki.

 
Spektakl w przedszkolu

W piątkowy poranek na scenie w holu szkoły wystąpili aktorzy Studia Artystycznego Arlekin ze spektaklem pt. „Czarownica u dentysty”.  Była to historia o pewnej czarownicy, która miała wielki problem. Co zrobić, gdy bardzo boli Cię Twój jedyny, używany do straszenia dzieci ząb i żadne czary mary nie zdają egzaminu?! Jedyną nadzieją wiedźmy okazuje się być sąsiadka – dentystka. Sama postać czarownicy była dla dzieci wielką atrakcją, wszystkie żywo reagowały śmiechem. Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się z przedstawienia, że aby uniknąć podobnych kłopotów o zęby należy systematycznie dbać i zdrowo się odżywiać oraz że wizyta stomatologiczna to nic strasznego.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 3 z 14


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free domain hosting no ads top celebrities Valid XHTML and CSS.