REKRUTACJA

Szukaj

Statystyka

Odsłon : 1107030
Aktualności rok szkolny 2018/2019


Wyniki IV edycji konkursu plastycznego w ramach Przedszkolnej Nagrody Wrocławia „Ulubione zabytki Wrocławia”

 
Wyniki XVI konkursu poezji i malarstwa „Wrocław w twórczości dziecięcej” w ramach XV edycji „Przedszkolnej Nagrody Wrocławia”

 
Szpital Pluszowego Misia

W grudniu odwiedzili nas studenci medycyny. Dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w Projekcie „Szpital Pluszowego Misia”. Jest to przedsięwzięcie zorganizowane w celu przełamania dziecięcego strachu przed wizytą u lekarza lub pobytem w szpitalu. Tym razem przedszkolaki odnajdywały się w roli odpowiedzialnych opiekunów swoich  ulubionych, aczkolwiek „chorych” misiów. Uśmiechnięci studenci przeprowadzili z opiekunami wywiad lekarski dostosowany do dziecięcej wyobraźni, osłuchali pluszowych podopiecznych kolorowymi słuchawkami, tłumaczyli  jak postępować z chorym misiem, aby powrócił do zdrowia. Na koniec wręczyli na pamiątkę komplet tęczowych recept i skierowań. W podziękowaniu dla studentów każda z grup przygotowała grupową pracę plastyczną, z których powstał piękny album.

 
Jasełka i Wigilia w przedszkolu

14 grudnia w naszym przedszkolu zapanował świąteczny nastrój. W tym dniu dzieci oraz wszyscy pracownicy przedszkola spotkali się na wspólnej Wigilii, którą poprzedziły Jasełka. W świąteczny nastrój wprowadziły nas przedszkolaki z grupy VII, które przypomniały wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dziecię. Dzieci wcieliły się w rolę Maryi i Józefa, aniołków, pasterzy, trzech króli przybywających złożyć pokłon Dzieciątku narodzonemu w ubogiej stajence. Całość przedstawienia dopełniły kolędy w wykonaniu dzieci z grupy VI, które wprowadziły wszystkich w magiczny nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Po Jasełkach głos zabrała Pani Dyrektor Małgorzata Mazur, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Po uroczystej Wigilii na dzieci czekała miła niespodzianka. Pod choinką przedszkolaki znalazły prezenty. Dzieci z ciekawością rozpakowywały w salach podarunki. Następnie dzieliły się opłatkiem i składały sobie życzenia. Po obiedzie po raz kolejny przedszkolaki z grupy VII wystawiły Jasełka dla rodziców. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, ale również wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

 
Warsztaty krawieckie i farmaceutyczne w grupie VI

Dzieci z grupy VI poznają zawody dlatego ostatnio  zostały zaproszone dwie mamy, które opowiedziały o swoich zawodach. Była to pani krawcowa mama jednej naszej koleżanki z grupy i pani farmaceutka mama dziecka z grupy V. Dzieci z pomocą pani krawcowej uszyły kolorowe bałwanki ze  skrawków materiałów oraz skarpet. Natomiast z panią farmaceutka wykonały maść majerankową i kremy do rąk, które były wykorzystywane do pielęgnacji dłoni w domu. Dzieci były bardzo zadowolone z warsztatów i będą czekały na następne. Być może w grupie w przyszłości pojawi się niejeden  wspaniały  farmaceuta lub  krawiec.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 14


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free domain hosting no ads top celebrities Valid XHTML and CSS.