REKRUTACJA

Szukaj

Statystyka

Odsłon : 1003471
Koncert

W środę 4 grudnia wszystkie grupy przedszkolne uczestniczyły w niezwykłym koncercie. Zaproszeni goście pochodzili z Peru i przedstawili nam indiańską muzykę, którą przekazują swoim przodkom od pokoleń. Jednym z instrumentów był flet, któremu towarzyszy ciekawa historia. Przybyli goście opowiedzieli w jaki sposób flet został odkryty przez Indian - powstał poprzez przypadkowe wydrążenie dziur w drzewie bambusowym przez dzięcioła. Na takim znalezisku zagrał Indianin, a na wzór takiego właśnie fletu powstawały następne. Dowiedzieliśmy się również co oznaczały pióra na pióropuszu Indianina - każde pióro symbolizowało ważne wydarzenie, np. narodziny nowego członka rodziny, czy wygraną w walce. Wszystkie przedszkolaki oglądały z zaciekawieniem występu gości, których również strój był indiański.

 
Występ iluzjonisty

Nasze dzieci uczestniczyły w niesamowitym pokazie czarów, sztuczek, iluzji. A to za sprawą pana Huberta – młodego iluzjonisty, zapowiadającego się na wspaniałego artystę. Przedszkolaki były zachwycone występem pana Huberta. Zamiast gromkich braw –  po kolejnej sztuczce zapadała cisza. Dlaczego? Bo wszyscy byli pod wielkim wrażeniem tego co zobaczyli. Dopiero potem pojawiały się brawa. Brawa zachwytu. Dziękujemy za te niezapomniane chwile. :)

 
Dzień czytania

 
Dzień Pluszowego Misia w grupie V, VI i VII

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś. Jak co roku i tym razem nie zapomnieliśmy o naszych mięciutkich przyjaciołach. Wszystkie dzieci w ten uroczysty dzień przyszły w towarzystwie własnego pluszowego przyjaciela. Duże, małe, kolorowe i puchate…do wyboru do koloru. Od samiutkiego rana świętowaliśmy, w grupach przygotowano wiele atrakcji: były zabawy ruchowe i plastyczne, konkursy, zgadywanki czy degustacja miodku. Najpierw poznaliśmy historię Pluszowego Misia, potem wychowankowie sami opowiadali historie związane ze swoimi misiami. Ten wspaniały, pełen uśmiechu dzień nasze dzieciaczki spędziły na słuchaniu bajeczek o misiach, wspólnych tańcach z Misiami, słuchaniu piosenek tj.  „Dwa malutkie misie”, „Pokochaj pluszowego misia” czy „Jadą, jadą misie”.

 
Wizyta Pani Stomatolog

W Listopadzie nasze Przedszkole odwiedziła Pani Stomatolog, która po raz kolejny przypominała dzieciom o zasadach prawidłowego dbania o zęby. Przedszkolaki utrwaliły sposób właściwego szczotkowania zębów, usystematyzowały wiedzę na temat diety sprzyjającej utrzymaniu zdrowych i mocnych ząbków oraz co zrobić, gdy pojawi się próchnica. Dzieci starsze miały nawet możliwość samodzielnego leczenia chorego, plastelinowego zęba. Mimo, iż borowanie sprawiło dzieciom wiele frajdy, to wszyscy zgodnie stwierdzili, że nie chcieliby przeżyć tego „na własnym zębie”. Mamy nadzieję, że takie spotkania wyrobią u przedszkolaków prawidłowe nawyki dbania o higienę jamy ustnej.

 
PODZIĘKOWANIE

 

Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania za wsparcie akcji charytatywnej

„Daj Misiaka dla dzieciaka”

na rzecz małych pacjentów leczonych w Centrum Onkologii w Gliwicach.

Wspaniale jest pomagać!

Dziękujemy wszystkim podopiecznym, ich rodzicom i znajomym

za włączenie się w tę szczytną akcję.


 
Odwiedziny Strażnika Miejskiego

19 listopada odwiedził nas Pan Paweł Grąbczewski - Strażnik Miejski z Wrocławia, a jednocześnie przewodnik miejski. Dzieci miały okazję posłuchać o jego pracy, a przede wszystkim dowiedzieć się więcej o wrocławskich krasnalach. Pan Paweł uraczył nas wieloma ciekawostkami, dotyczących również historii miasta Wrocław.

 
Spektakl „Perypetie Pluszowego Misia”

W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Pluszowego Misia-  18 listopada do naszego przedszkola zawitali aktorzy z Artystycznego Studia Arlekin z przedstawieniem, pt. „Perypetie Pluszowego Misia”. Bohaterem przedstawienia był miś Hieronim, który nie był pięknym nowym misiem. Nie miał kolorowej kokardy, ani fantazyjnego stroju, a jego pyszczek miał smutny wyraz.  Mimo licznych promocji dzień po dniu Miś w samotności siedział na  sklepowej półce, cichutko roniąc pluszowe łzy. Jednak jego los odmienił się gdy niespodziewanie  kupiła go dziewczynka . Pluszowe serduszko  szybciej zabiło z emocji, ponieważ ktoś wreszcie czule go przytulił. Dynamicznie przedstawiona historia była tak naprawdę ciepłą i wesołą bajką o tym, jak cenna jest przyjaźń, o zawiłościach pluszowego świata i o tym, dlaczego warto dbać o tych, których kochamy.

 
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Moja Pani z Przedszkola"

Z przyjemnością informuję, że konkurs plastyczny pt. „Moja Pani z Przedszkola” został rozstrzygnięty. Do organizatorki konkursu wpłynęło 27 ciekawych prac. Celem konkursu było kształtowanie gustów estetycznych, umiejętności artystycznych oraz rozwijanie upodobań plastycznych dzieci. Po naradzie jury wybrało sześć najciekawszych prac, w dwóch kategoriach wiekowych. Pani Wicedyrektor wręczyła wszystkim uczestnikom nagrody w postaci książek i dyplomy. Dziękujemy wszystkim dzieciom, które podjęły się wyzwania, wzięły udział w konkursie i namalowały swoje ulubione Panie z przedszkola najpiękniej, jak tylko potrafią. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkurach plastycznych.

 

Oto lista zwycięzców:


3-4 latki:


I miejsce Weronika R.

II miejsce Hugo W.

III miejsce Ewa J.


5-6 latki:


I miejsce Nina K.

II miejsce Zofia I.

III miejsce Pola B.

 
Wycieczka grupy VII do Bombkarni w Krośnicach

13 listopada mimo niesprzyjającej aury pogodowej dzieci z grupy VII odwiedziły Bombkarnię w Krośnicach. Podczas wizyty dzieciaki poznały cały proces ręcznego wyrabiania bombek – począwszy od formowania kształtu ze szklanej rurki przez dmuchacza, poprzez wysrebrzanie w azotanie srebra aż po końcowy etap ręcznego malowania i dekorowania. Następnie uczestniczyliśmy w warsztatach tworzenia własnych bombek, co było niemałą przyjemnością. Przez cały pobyt w bombkarni towarzyszyły nam Panie, które od niemal 30 lat zajmują się ręcznym wyrabianiem bombek i w bardzo ciekawy sposób opowiadały o swojej pracy, a w końcowym etapie zwiedzania przeprowadziły dla dzieci quiz wiedzy o bohaterach przedstawionych na bombkach.

Dekorując w tym roku świąteczne drzewko na pewno spojrzymy inaczej na każdą zawieszoną bombkę.

 
« pierwszapoprzednia1234następnaostatnia »

Strona 1 z 4


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free domain hosting no ads top celebrities Valid XHTML and CSS.