REKRUTACJA

Szukaj

Statystyka

Odsłon : 974752
Owocowy zawrót głowy w grupie V

W minionym tygodniu tematem przewodnim zajęć w grupie V były owoce oraz znajdujące się w nich witaminy. Dzieci poprzez wiele aktywności poznały różne owoce krajowe i egzotyczne. Dowiedziały się, dlaczego ważne jest spożywanie dużej ilości owoców, jak ważną rolę dla naszego zdrowia pełnią witaminy i w jakich produktach można je znaleźć. Podczas zajęć dzieci mogły wzbogacić swoją wiedzę przyrodniczą i zdrowotną. Na zakończenie tygodnia, w piątek w sali było smacznie, zdrowo i kolorowo. To wszystko dzięki samodzielnie wykonanej przez przedszkolaków sałatce owocowej, którą dzieci zjadły z wielkim apetytem.

 
Koncert muzyczny, pt. ”Żeglarze i piraci na morzu pełnym dźwięków” .

2 października w przedszkolu rozpoczęliśmy coroczny cykl koncertów w wykonaniu artystów z Lubuskiego Biura Koncertowego „Orfeusz”. Spotkanie poprowadził Pan Mateusz Urbański, a motywem przewodnim były szanty oraz morskie opowieści. Dzieci wysłuchały koncertu, pt.”Żeglarze i piraci na morzu pełnym dźwięków”. Przedszkolaki razem z  muzykami, którzy wcielili się w rolę piratów wybrały się w morską podróż pełną ciekawych przygód. Na statku piraci musieli strzec cennego skarbu  przed złymi piratami. Tym skarbem była muzyka i jej różne dźwięki. Pirat Piotr pilnował dźwięków krótkich i długich, Józef cichych i głośnych, a Szymon wysokich i niskich.  Z tych wszystkich dźwięków piraci  tworzyli piękną muzykę. Przedszkolaki wysłuchały, m.in. melodię z filmu „Piraci z Karaibów”, czy chyba wszystkim znaną piosenkę  Krzysztofa Krawczyka „Parostatek”. Dzieciom bardzo podobał się koncert, o czym świadczyły gromkie brawa. Już nie możemy doczekać się kolejnego koncertu.

 
Smacznie, zdrowo, kolorowo w grupie VII

„O odporność dbamy, chorób unikamy” – takim hasłem kierowały się dzieci podczas zajęć kulinarno – edukacyjnych. Głównym celem zajęć było zwrócenie uwagi dzieci na owocowo – warzywne kompozycje jako zdrowe zamienniki słodkich przekąsek i wdrażanie do dbania o własne zdrowie, zwłaszcza jesienną porą. Ponadto zajęcia okazały się być bombą wielozmysłowego pogłębiania wiedzy na temat warzy i owoców oraz źródłem radości z powodu samodzielnego przygotowania posiłku.

 
Czy to możliwe?

Okazuje się, że tak. W sali grupy IV wyrósł las – niezwykły, kolorowy, gęsty. To była dla przedszkolaków świetna zabawa, twórcze rozwiązywanie problemu, a przede wszystkim udana współpraca w zespole. Las z różnych elementów, w swym zamyśle ekologiczny – z tekturowych rurek, kolorowych piłek, woreczków i klocków zajął swoją powierzchnią niemal pół sali, wzbudził zachwyt dzieci. A zdjęcia mówią jedno. Było fajnie. :)

 
Dzień Chłopaka w grupie VI

Dzień Chłopaka w grupie VI jest coroczną imprezą. W tym dniu dziewczynki wręczały chłopcom upominki – puzzle, złożyły życzenia, uściskały i ucałowały. Reszta dnia upłynęła dzieciom na ulubionych zabawach.

 
VI grupa z wizytą w Straży Pożarnej

30 września grupa VI odwiedziła jednostkę Straży Pożarnej mającą swoją siedzibę przy ul. Kosmonautów. Dzieciaki uczestniczyły w zajęciach, podczas których wysłuchały prelekcji na temat niebezpieczeństw i zagrożeń pożarowych, oraz jak zachować się w czasie pożaru. Poznały ciekawostki związane z pracą strażaka, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do różnych wypadków (nie tylko samochodowych). Przy okazji utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej – 998 i numer alarmowy – 112. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie. Przedszkolaki mogły je z bliska oglądać oraz podziwiać wyposażenie, jakim dysponują. Przez chwilę wszyscy uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak strażacy, przymierzając hełm strażacki i umundurowanie. Śmiechu było co niemiara.  Strażacy zademonstrowali także przedszkolakom swoją niebywałą sprawność zjeżdżając po rurze. Za miłe spotkanie dzieci podziękowały strażakom wręczając własnoręcznie wykonane laurki. Ta wizyta z pewnością na długo zostanie w pamięci przedszkolaków.

 
Konkurs plastyczny "Moja Pani z Przedszkola"

 

Z OKAZJI ZBLIŻAJĄCEGO SIĘ DNIA EDUKACJI NARODOWEJ ZAPRASZAMY WSZYSTKICH PRZEDSZKOLAKÓW DO UDZIAŁU W KONKURSIE PLASTYCZNYM  „MOJA PANI Z PRZEDSZKOLA"

 

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO

„MOJA PANI Z PRZEDSZKOLA”


ORGANIZATOR: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 16

CELE KONKURSU:

- kształtowanie gustów estetycznych, umiejętności artystycznych

- rozwijanie upodobań plastycznych

TEMAT : wykonanie portretu ulubionej Pani z Przedszkola

TECHNIKA: rysunek, malarstwo

FORMAT PRACY : A4 lub A3

FORMA PRACY: indywidualna

PRACE o formacie A4 lub A3 winny zawierać z tyłu następujące informacje podane bardzo czytelnie:

- imię i nazwisko dziecka,

- wiek

- nazwę grupy

OCENA PRAC:

- ocenie podlega m.in. kompozycja, pomysłowość, oryginalność, wyjątkowość, estetyka

- zgodność z tematem

ORGANIZACJA: Prace należy dostarczyć do 11 października 2019 r. do p. Agnieszki Moch lub wychowawców grup.

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU: Wyniki zostaną ogłoszone 18 października 2019 r. Jury oceni prace w dwóch kategoriach wiekowych: 3 – 4 latki, 5 – 6 – latki i przyzna I, II, III miejsca oraz wyróżnienia.

 
Dzień Przedszkolaka

20 września  dzieci z  Przedszkola nr 16 obchodziły „Światowy Dzień Przedszkolaka”. Już od samego rana panowała wesoła i radosna atmosfera. Dzieci podzielono na 2 grupy: I, II, III, IV oraz V, VI, VII. O godzinie 9:30 rozpoczęto zabawę, którą poprowadził zespół She&She. Przedszkolaki uczestniczyły w pląsach i zabawach integracyjnych. Tańce przeplatane były występami Myszki Mickey. Było wesoło i kolorowo. Sala gimnastyczna została odświętnie udekorowana serpentynami i balonami. Na koniec Pani wicedyrektor Małgorzata Woźniak wręczyła każdej grupie prezenty ufundowane przez Radę Rodziców. Impreza udała się znakomicie. Przyniosła wiele radości i niezapomnianych wrażeń.

 
Zabawy Magicznym Dywanem grupy V I VI

W naszym przedszkolu została zamontowana nowa interaktywna pomoc dydaktyczna, o której marzyliśmy od dawna - Magiczny dywan. Dzięki niemu możliwa jest zabawa i nauka, które rozwijają u dzieci motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość i szybkość reakcji. Grupa V i VI postanowiły wypróbować to cudo. Zabawa była przednia. Dzieciaki wspaniale się bawiły pokonując różne przeszkody i rozwiązując zadania. Mogły m.in. grać w piłkę nożną, przeciągały kreta na stronę przeciwnika, zbijały balony, czy ścigały się samochodami. Było bardzo głośno i wesoło. Zdjęcia mówią same za siebie.

 
Wycieczka grupy V do Straży Pożarnej

17 września grupa V wybrała się na wycieczkę do jednostki Straży Pożarnej przy ul. Kosmonautów. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych przygotowanych przez strażaków, z których dowiedziały się m.in.: jakie są numery alarmowe, jak prawidłowo wezwać pomoc, czym zajmuje się Straż Pożarna, czy też do czego służy gaśnica. Po krótkiej pogadance dzieci miały możliwość przymierzenia strojów strażackich, prawdziwego hełmu, czy też zadzwonienia dzwonkiem alarmowym. Największą atrakcją była symulacja alarmu przeciwpożarowego, podczas której dzieci mogły zaobserwować jak szybko na alarm reagują pracownicy Straży Pożarnej. Na koniec wychowankowie mieli możliwość zobaczenia prawdziwych wozów strażackich, które zrobiły na nich ogromne wrażenie. Wycieczka do Straży Pożarnej z pewnością długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków!

 
Więcej artykułów…
« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Strona 1 z 2


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free domain hosting no ads top celebrities Valid XHTML and CSS.