Odsłon : 1020145
„Zimowa opowieść”

Magicznie, zimowo i Mikołajkowo - tak właśnie było 19 grudnia. Kilka dni przez Świętami Bożego Narodzenia przedszkolaki z grup: IV, V i VI razem z wychowawczyniami wybrały się do Magicznego Teatru Muzycznego. Dzieci wzięły udział w spektaklu muzycznym, pt. „Zimowa opowieść”. Uczestnicząc w sztuce teatralnej przedszkolaki mogły dowiedzieć się i doświadczyć jak wspaniały i magiczny jest zimowy czas i jak wiele dobrego można w nim uczynić. Podczas tej wyjątkowej opowieści, dzięki specjalnym efektom  scenicznym, wspaniałym kostiumom i bajecznej scenografii dzieci przeniosły się do rozśpiewanego i roztańczonego świata bajki, w której to oni również grali swoje role. Pozytywne wrażenie na wszystkich zrobiła interakcja pomiędzy widzami, a aktorami. Miłą niespodzianką dla dzieci był słodki upominek, który otrzymały na zakończenie. O tym, że spektakl wszystkim się podobał świadczyły gromkie brawa.

Jasełka i Wigilia w Przedszkolu

17 grudnia 2019 dzieci z grupy VII przedstawiły Jasełka dla całej społeczności przedszkolnej i zaproszonych gości, aby wprowadzić wszystkich w miłą świąteczna atmosferę Świat Bożego Narodzenia. Na scenie nie zabrakło Józefa i Maryi, pasterzy, aniołów, a także do Jezusa przybyli Trzej Królowie. Po części artystycznej Pani Dyrektor Małgorzata Mazur i zaproszony ksiądz Proboszcz Andrzej Szyc złożyli wszystkim życzenia świąteczne, a następnie wszyscy  połamali się opłatkiem. Po części oficjalnej wszyscy udali się na wigilijny posiłek. Nie zabrakło również upominków pod choinka dla dzieci z poszczególnych grup. Ten miły dzień zapisze się na długo w sercach wszystkich dzieci i uczestników świątecznego spotkania.

O ekologii słów kilka...

13 grudnia odwiedziła nas Pani Angelika Wiwatowska – przedstawicielka Straży Miejskiej. Przybliżyła nam wszystkim temat dbania o środowisko, a także zwierzęta w obecnym zimowym czasie. Przedszkolaki chętnie dzieliły się swoją nabytą już wiedzą dotyczącą segregacji śmieci, smogu, sposobów racjonalnego zużywania wody. Oprócz tematyki ekologicznej, Pani Angelika nauczyła nas jak należy zachowywać się podczas spotkania nieznajomego psa, a także jak wykonać „postawę żółwia” podczas ataku zwierzęcia. Na koniec dowiedzieliśmy się w jaki sposób możemy pomóc zwierzętom przetrwać zimę i czym dokładnie możemy je karmić.

Kiermasz Bożonarodzeniowy

W tym roku po raz kolejny został zorganizowany kiermasz ozdób świątecznych. Wszystkie ozdoby zostały zrobione samodzielnie przez przedszkolaków i  zaprezentowane w holu. Kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Kwota zebranych pieniędzy to prawie 900 zł! Fundusze zebrane podczas kiermaszu zostaną wykorzystane na potrzeby dzieci i przedszkola. Bardzo dziękujemy zarówno wykonawcom jak i nabywcom tych niepowtarzalnych ozdóbek.

Dzień Czytania w Przedszkolu

10 grudnia nasze przedszkole świętowało wręczenie Nobla pani Oldze Tokarczuk. W tym dniu w każdej grupie odbył się dzień czytania. Od samego rano wiele się działo. Dzieciaki przyniosły do przedszkola swoje ulubione książki i z radością opowiadały o nich swoim koleżankom i kolegom. Najpierw została przedstawiona dzieciom sylwetka pani Olgi, poznały kilka wiadomości dotyczących nagrody Nobla oraz zapoznały się z wyglądem medalu. W niektórych grupach dzieci dowiedziały się jak powstają książki oraz poznały zasady mądrego obchodzenia się z nimi. Grupę IV odwiedziły dzieci ze szkoły podstawowej i przeczytały im bajkę pt. „Koniczyna pana Floriana” Heleny Bechlerowej. Poza tym dzieci wspólnie się bawiły układając bajkowe puzzle czy grając w baśniowe memory. Na koniec wykonały piękne zakładki do książek oraz zaprojektowały okładki ulubionych bajek. Zapraszamy na fotorelację.

ŻYCZENIA

Koncert

W środę 4 grudnia wszystkie grupy przedszkolne uczestniczyły w niezwykłym koncercie. Zaproszeni goście pochodzili z Peru i przedstawili nam indiańską muzykę, którą przekazują swoim przodkom od pokoleń. Jednym z instrumentów był flet, któremu towarzyszy ciekawa historia. Przybyli goście opowiedzieli w jaki sposób flet został odkryty przez Indian - powstał poprzez przypadkowe wydrążenie dziur w drzewie bambusowym przez dzięcioła. Na takim znalezisku zagrał Indianin, a na wzór takiego właśnie fletu powstawały następne. Dowiedzieliśmy się również co oznaczały pióra na pióropuszu Indianina - każde pióro symbolizowało ważne wydarzenie, np. narodziny nowego członka rodziny, czy wygraną w walce. Wszystkie przedszkolaki oglądały z zaciekawieniem występu gości, których również strój był indiański.

Występ iluzjonisty

Nasze dzieci uczestniczyły w niesamowitym pokazie czarów, sztuczek, iluzji. A to za sprawą pana Huberta – młodego iluzjonisty, zapowiadającego się na wspaniałego artystę. Przedszkolaki były zachwycone występem pana Huberta. Zamiast gromkich braw –  po kolejnej sztuczce zapadała cisza. Dlaczego? Bo wszyscy byli pod wielkim wrażeniem tego co zobaczyli. Dopiero potem pojawiały się brawa. Brawa zachwytu. Dziękujemy za te niezapomniane chwile. :)

Dzień czytania

Dzień Pluszowego Misia w grupie V, VI i VII

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś. Jak co roku i tym razem nie zapomnieliśmy o naszych mięciutkich przyjaciołach. Wszystkie dzieci w ten uroczysty dzień przyszły w towarzystwie własnego pluszowego przyjaciela. Duże, małe, kolorowe i puchate…do wyboru do koloru. Od samiutkiego rana świętowaliśmy, w grupach przygotowano wiele atrakcji: były zabawy ruchowe i plastyczne, konkursy, zgadywanki czy degustacja miodku. Najpierw poznaliśmy historię Pluszowego Misia, potem wychowankowie sami opowiadali historie związane ze swoimi misiami. Ten wspaniały, pełen uśmiechu dzień nasze dzieciaczki spędziły na słuchaniu bajeczek o misiach, wspólnych tańcach z Misiami, słuchaniu piosenek tj.  „Dwa malutkie misie”, „Pokochaj pluszowego misia” czy „Jadą, jadą misie”.

« pierwszapoprzednia1234następnaostatnia »

Strona 1 z 4