REKRUTACJA

Szukaj

Statystyka

Odsłon : 1037361
Zajęcia otwarte w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki Logopedycznej w grupie V i VI

W środę, 12 lutego  w grupie V i VI odbyły się zajęcia otwarte dla logopedów i nauczycieli biorących udział w  Miejskim Programie Profilaktyki Logopedycznej. Na zajęciach obecna była również koordynatorka programu Pani Magdalena Paszkiewicz. Dzieci wzięły udział w zajęciach rozwijających słuch fonematyczny oraz przygotowujących narząd mowy do prawidłowej artykulacji głosek szumiących. Zabawy i zadania logopedyczne w grupie V związane były z karnawałem. Na balu nie mogło zabraknąć bajkowych postaci, tj. Królewna Śnieżka, Kopciuszek, czy Bolek, którzy opuścili „Wielką księgę bajek”. Każda z postaci miała dla przedszkolaków specjalne zadanie do wykonania. Ich poprawne wykonanie było warunkiem powrotu  ulubionych dziecięcych bohaterów do księgi.  Na szczęście wszystkie zaproponowane zabawy i ćwiczenia były precyzyjnie i starannie wykonane przez dzieci. Dzięki temu Królewna Śnieżka powróciła do krasnoludków, a Lolek odzyskał swojego przyjaciela. Natomiast w grupie VI było  czuć walentynkową atmosferę. Sala była pięknie udekorowana, królował w niej czerwony kolor. Zabawy i ćwiczenia były w temacie Walentynek. Bawiliśmy się m.in. do piosenki „Serduszko puka w rymie cha-cha” wykonując przy tym ćwiczenia logopedyczne. Przenosiliśmy czerwone płatki róż z talerzyka na specjalne do tego ćwiczenia serduszko. Tańczyliśmy wykorzystując lewą stronę ciała, a dzieci wykazały się także sporą wiedzą w temacie miłości. J Na koniec każde z nich zrobiło sobie pamiątkowe zdjęcie w przygotowanej przez Panie fotobudce.

 
Dzień Babci i Dziadka w grupie III, V i VI

W piątek 7 lutego, aż w trzech grupach odbyło się uroczyste spotkanie, na które przybyli wyjątkowi goście – były to Babcie i Dziadkowie. Frekwencja jak co roku dopisała. Dziadkowie mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych. W pięknie udekorowanej sali oraz wyjątkowej atmosferze, dzieciaki wspaniale wystąpiły przed bliskimi, wręczyły im także własnoręcznie przygotowane upominki i laurki. Następnie zaprosiły gości na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie. Spotkania upłynęły w miłej i serdecznej atmosferze. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków.

 
REKRUTACJA 2020

Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych rozpocznie się 20 marca 2020 r. Rekrutacja do oddziałów zerowych odbędzie się na takich samych zasadach, jak rekrutacja do przedszkoli. System elektronicznej rekrutacji przygotowany dla Rodziców dostępny będzie pod adresem: rekrutacje.edu.wroclaw.pl w dniu uruchomienia rekrutacji. Zasady, kryteria oraz harmonogram został opublikowany również na stronie wroclaw.pl

 
Roztańczona lampa Aladyna

5 lutego odbył się kolejny koncert dla widowni przedszkolnej organizowany przez Lubuskie Biuro Koncertowe ”Orfeusz”. Tym razem muzycy zabrali dzieci w świat muzyki dalekiego wschodu, do krainy tajemniczej lampy Aladyna. Koncert bardzo się przedszkolakom podobał, a uświetniła go przepięknej urody dziewczyna z dalekiego wschodu, która zaśpiewała mocnym głosem ludową pieśń. Brawo! :)

 
BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU

W środę 29 stycznia w naszym przedszkolu odbył się długo przez wszystkich wyczekiwany Bal Karnawałowy. Sala wielofunkcyjna tego dnia wyglądała bajecznie, przystrojona kolorowymi łańcuchami i balonami. Przepięknie przebrane przedszkolaki z dumą prezentowały swoje stroje. I w tym roku pomysłowość rodziców nie miała granic. Przygotowali oni dla swoich pociech ciekawe stroje karnawałowe. Można było spotkać księżniczki, biedronki, motylki, Myszkę Mini, piratów, policjantów, strażaków, Spider-Manów, Supermenów… nie sposób wymienić wszystkich. Dzieciaki świetnie się bawili uczestnicząc we wspólnych zabawach i pląsach, które zapewnił im rewelacyjny zespół „She & She”. Tańce i wesołe konkursy trwały aż do obiadu. Zabawa dostarczyła dzieciom wielu radości i miłych wrażeń. Na pamiątkę pozostały nam cudowne zdjęcia. Do zobaczenia na kolejnym balu!!!

 
Dzień wiedzy o Pingwinach w grupie VI

20 stycznia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy o Pingwinach. Są to wyjątkowe, niezwykłe i niestety zagrożone wyginięciem ptaki. Ponieważ w ostatnich latach zimy prawie nie ma, to świętując dzień pingwinów w styczniu chociaż na chwilę mogliśmy przywołać w myślach klimat śnieżnej i mroźnej krainy. Wspólnie z przedszkolakami „przenieśliśmy” się na Antarktydę, aby poznać bliżej życie pingwinów. Zajęcia rozpoczęliśmy od zabawy tanecznej „Pingwin”, wysłuchaliśmy wiersza M. Tokarczyk „Pingwinek” oraz pogłębiliśmy naszą wiedzę słuchając ciekawostek na temat życia tych uroczych ptaków. Okazało się, że dzieci doskonale wiedzą, jak wygląda pingwin, gdzie mieszka i czym się żywi. Następnie wspólnie porównywaliśmy wzrost pingwinów m.in. Cesarskiego, Królewskiego czy Adeli. Pojawiło się sporo zabaw matematycznych i ruchowych.

 
Grupa IV i VI pamiętają o dokarmianiu ptaków

Trzeci tydzień stycznia został poświęcony w grupie IV i VI tematyce ptaków oraz ich dokarmianiu. Dzieci dowiedziały się, że zima to trudny czas dla ptaków, dlatego należy im pomagać. Poznały zarówno ptaki, które opuszczają nasz kraj na zimę, jak i te zimujące w Polsce. Miały okazję do wysłuchania odgłosów jakie wydają. Ponadto zostały przypomniane podstawowe zasady dokarmiania ptaków. Zapoznały się z nowymi rodzajami karmy. W grupie IV dzieci wspólnie z panią samodzielnie wykonały pyszne przysmaki dla ptaszków. Wyszło smakowicie. Podczas spaceru wychowankowie wsypały do karmników znajdujących się na terenie naszego przedszkola ziarna i nasiona, które przyniosły do przedszkola.

 
„Calineczka”

W środę 8 stycznia odbył się w naszym przedszkolu koncert muzyki poważnej w wykonaniu muzyków z Lubuskiego Biura Koncertowego. Tytuł koncertu: „Calineczka i król elfów”. Królowa muzyki dźwiękami skrzypiec, fagotu i fortepianu opowiedziała historię Calineczki oraz przedstawiła muzyczne portrety motyla, chrabąszcza, ropuchy, polnej myszy, krecika i króla elfów. Muzyczna ilustracja przygód Calineczki i jej przyjaciół uzupełniona była opowiadaniem na podstawie baśni H. Ch. Andersena pt. „Calineczka”. Dzieci słuchały przepięknej opowieści jak zaczarowane. Na zakończenie dziękowały głośnymi brawami.

 
„Zimowa opowieść”

Magicznie, zimowo i Mikołajkowo - tak właśnie było 19 grudnia. Kilka dni przez Świętami Bożego Narodzenia przedszkolaki z grup: IV, V i VI razem z wychowawczyniami wybrały się do Magicznego Teatru Muzycznego. Dzieci wzięły udział w spektaklu muzycznym, pt. „Zimowa opowieść”. Uczestnicząc w sztuce teatralnej przedszkolaki mogły dowiedzieć się i doświadczyć jak wspaniały i magiczny jest zimowy czas i jak wiele dobrego można w nim uczynić. Podczas tej wyjątkowej opowieści, dzięki specjalnym efektom  scenicznym, wspaniałym kostiumom i bajecznej scenografii dzieci przeniosły się do rozśpiewanego i roztańczonego świata bajki, w której to oni również grali swoje role. Pozytywne wrażenie na wszystkich zrobiła interakcja pomiędzy widzami, a aktorami. Miłą niespodzianką dla dzieci był słodki upominek, który otrzymały na zakończenie. O tym, że spektakl wszystkim się podobał świadczyły gromkie brawa.

 
Jasełka i Wigilia w Przedszkolu

17 grudnia 2019 dzieci z grupy VII przedstawiły Jasełka dla całej społeczności przedszkolnej i zaproszonych gości, aby wprowadzić wszystkich w miłą świąteczna atmosferę Świat Bożego Narodzenia. Na scenie nie zabrakło Józefa i Maryi, pasterzy, aniołów, a także do Jezusa przybyli Trzej Królowie. Po części artystycznej Pani Dyrektor Małgorzata Mazur i zaproszony ksiądz Proboszcz Andrzej Szyc złożyli wszystkim życzenia świąteczne, a następnie wszyscy  połamali się opłatkiem. Po części oficjalnej wszyscy udali się na wigilijny posiłek. Nie zabrakło również upominków pod choinka dla dzieci z poszczególnych grup. Ten miły dzień zapisze się na długo w sercach wszystkich dzieci i uczestników świątecznego spotkania.

 
« pierwszapoprzednia12345następnaostatnia »

Strona 1 z 5


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free domain hosting no ads top celebrities Valid XHTML and CSS.