REKRUTACJA

Szukaj

Statystyka

Odsłon : 1090712
Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego - GIS

Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego - GIS

 
INFORMACJA GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO DLA OSÓB POWRACAJĄCYCH Z PÓŁNOCNYCH WŁOCH

W ostatnich kilku dniach na obszarze północnych Włoch (regiony Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum) obserwuje się rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Jeśli byłeś w Północnych Włoszech w ciągu ostatnich 14 dni i:

1) zaobserwowałeś u siebie objawy, takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem to:

  • · bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną
  • · lub zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

2) nie zaobserwowałeś u siebie wyżej wymienionych objawów, to przez kolejne 14 dni kontroluj swój stan zdrowia, czyli codziennie mierz temperaturę ciała oraz zwróć uwagę na występowanie objawów grypopodobnych (złe samopoczucie, bóle mięśniowe, kaszel).

a) Jeżeli po 14 dniach samoobserwacji nie wystąpiły wyżej wymienione objawy, zakończ kontrolę.

b) Jeżeli w ciągu 14 dni samoobserwacji zaobserwujesz wyżej wymienione objawy to:

  • · bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną
  • · lub zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

3) miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2 to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną.

Na chwilę obecną, nie ma uzasadnienia dla podejmowania nadmiernych działań typu kwarantannowanie osób powracających z regionów Północnych Włoch, odmawianie udziału w zajęciach szkolnych oraz zamykanie szkół.

Niezbędne jest także przestrzeganie zasad higieny w tym: częste mycie rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości, np. podczas podróży, ich dezynfekcja środkiem na bazie alkoholu.

Instrukcja jak poprawnie i skutecznie myć ręce znajduje się poniżej.

Ze względu na obecnie wysoką aktywność grypy sezonowej w krajach Półkuli Północnej należy pamiętać o zaszczepieniu się przeciw grypie sezonowej.

 

 
Zajęcia otwarte w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki Logopedycznej w grupie V i VI

W środę, 12 lutego  w grupie V i VI odbyły się zajęcia otwarte dla logopedów i nauczycieli biorących udział w  Miejskim Programie Profilaktyki Logopedycznej. Na zajęciach obecna była również koordynatorka programu Pani Magdalena Paszkiewicz. Dzieci wzięły udział w zajęciach rozwijających słuch fonematyczny oraz przygotowujących narząd mowy do prawidłowej artykulacji głosek szumiących. Zabawy i zadania logopedyczne w grupie V związane były z karnawałem. Na balu nie mogło zabraknąć bajkowych postaci, tj. Królewna Śnieżka, Kopciuszek, czy Bolek, którzy opuścili „Wielką księgę bajek”. Każda z postaci miała dla przedszkolaków specjalne zadanie do wykonania. Ich poprawne wykonanie było warunkiem powrotu  ulubionych dziecięcych bohaterów do księgi.  Na szczęście wszystkie zaproponowane zabawy i ćwiczenia były precyzyjnie i starannie wykonane przez dzieci. Dzięki temu Królewna Śnieżka powróciła do krasnoludków, a Lolek odzyskał swojego przyjaciela. Natomiast w grupie VI było  czuć walentynkową atmosferę. Sala była pięknie udekorowana, królował w niej czerwony kolor. Zabawy i ćwiczenia były w temacie Walentynek. Bawiliśmy się m.in. do piosenki „Serduszko puka w rymie cha-cha” wykonując przy tym ćwiczenia logopedyczne. Przenosiliśmy czerwone płatki róż z talerzyka na specjalne do tego ćwiczenia serduszko. Tańczyliśmy wykorzystując lewą stronę ciała, a dzieci wykazały się także sporą wiedzą w temacie miłości. J Na koniec każde z nich zrobiło sobie pamiątkowe zdjęcie w przygotowanej przez Panie fotobudce.

 
Dzień Babci i Dziadka w grupie III, V i VI

W piątek 7 lutego, aż w trzech grupach odbyło się uroczyste spotkanie, na które przybyli wyjątkowi goście – były to Babcie i Dziadkowie. Frekwencja jak co roku dopisała. Dziadkowie mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych. W pięknie udekorowanej sali oraz wyjątkowej atmosferze, dzieciaki wspaniale wystąpiły przed bliskimi, wręczyły im także własnoręcznie przygotowane upominki i laurki. Następnie zaprosiły gości na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie. Spotkania upłynęły w miłej i serdecznej atmosferze. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków.

 
REKRUTACJA 2020

Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych rozpocznie się 20 marca 2020 r. Rekrutacja do oddziałów zerowych odbędzie się na takich samych zasadach, jak rekrutacja do przedszkoli. System elektronicznej rekrutacji przygotowany dla Rodziców dostępny będzie pod adresem: rekrutacje.edu.wroclaw.pl w dniu uruchomienia rekrutacji. Zasady, kryteria oraz harmonogram został opublikowany również na stronie wroclaw.pl

 
Roztańczona lampa Aladyna

5 lutego odbył się kolejny koncert dla widowni przedszkolnej organizowany przez Lubuskie Biuro Koncertowe ”Orfeusz”. Tym razem muzycy zabrali dzieci w świat muzyki dalekiego wschodu, do krainy tajemniczej lampy Aladyna. Koncert bardzo się przedszkolakom podobał, a uświetniła go przepięknej urody dziewczyna z dalekiego wschodu, która zaśpiewała mocnym głosem ludową pieśń. Brawo! :)

 
BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU

W środę 29 stycznia w naszym przedszkolu odbył się długo przez wszystkich wyczekiwany Bal Karnawałowy. Sala wielofunkcyjna tego dnia wyglądała bajecznie, przystrojona kolorowymi łańcuchami i balonami. Przepięknie przebrane przedszkolaki z dumą prezentowały swoje stroje. I w tym roku pomysłowość rodziców nie miała granic. Przygotowali oni dla swoich pociech ciekawe stroje karnawałowe. Można było spotkać księżniczki, biedronki, motylki, Myszkę Mini, piratów, policjantów, strażaków, Spider-Manów, Supermenów… nie sposób wymienić wszystkich. Dzieciaki świetnie się bawili uczestnicząc we wspólnych zabawach i pląsach, które zapewnił im rewelacyjny zespół „She & She”. Tańce i wesołe konkursy trwały aż do obiadu. Zabawa dostarczyła dzieciom wielu radości i miłych wrażeń. Na pamiątkę pozostały nam cudowne zdjęcia. Do zobaczenia na kolejnym balu!!!

 
Dzień wiedzy o Pingwinach w grupie VI

20 stycznia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy o Pingwinach. Są to wyjątkowe, niezwykłe i niestety zagrożone wyginięciem ptaki. Ponieważ w ostatnich latach zimy prawie nie ma, to świętując dzień pingwinów w styczniu chociaż na chwilę mogliśmy przywołać w myślach klimat śnieżnej i mroźnej krainy. Wspólnie z przedszkolakami „przenieśliśmy” się na Antarktydę, aby poznać bliżej życie pingwinów. Zajęcia rozpoczęliśmy od zabawy tanecznej „Pingwin”, wysłuchaliśmy wiersza M. Tokarczyk „Pingwinek” oraz pogłębiliśmy naszą wiedzę słuchając ciekawostek na temat życia tych uroczych ptaków. Okazało się, że dzieci doskonale wiedzą, jak wygląda pingwin, gdzie mieszka i czym się żywi. Następnie wspólnie porównywaliśmy wzrost pingwinów m.in. Cesarskiego, Królewskiego czy Adeli. Pojawiło się sporo zabaw matematycznych i ruchowych.

 
Grupa IV i VI pamiętają o dokarmianiu ptaków

Trzeci tydzień stycznia został poświęcony w grupie IV i VI tematyce ptaków oraz ich dokarmianiu. Dzieci dowiedziały się, że zima to trudny czas dla ptaków, dlatego należy im pomagać. Poznały zarówno ptaki, które opuszczają nasz kraj na zimę, jak i te zimujące w Polsce. Miały okazję do wysłuchania odgłosów jakie wydają. Ponadto zostały przypomniane podstawowe zasady dokarmiania ptaków. Zapoznały się z nowymi rodzajami karmy. W grupie IV dzieci wspólnie z panią samodzielnie wykonały pyszne przysmaki dla ptaszków. Wyszło smakowicie. Podczas spaceru wychowankowie wsypały do karmników znajdujących się na terenie naszego przedszkola ziarna i nasiona, które przyniosły do przedszkola.

 
„Calineczka”

W środę 8 stycznia odbył się w naszym przedszkolu koncert muzyki poważnej w wykonaniu muzyków z Lubuskiego Biura Koncertowego. Tytuł koncertu: „Calineczka i król elfów”. Królowa muzyki dźwiękami skrzypiec, fagotu i fortepianu opowiedziała historię Calineczki oraz przedstawiła muzyczne portrety motyla, chrabąszcza, ropuchy, polnej myszy, krecika i króla elfów. Muzyczna ilustracja przygód Calineczki i jej przyjaciół uzupełniona była opowiadaniem na podstawie baśni H. Ch. Andersena pt. „Calineczka”. Dzieci słuchały przepięknej opowieści jak zaczarowane. Na zakończenie dziękowały głośnymi brawami.

 
« pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia »

Strona 3 z 7


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free domain hosting no ads top celebrities Valid XHTML and CSS.