REKRUTACJA

Szukaj

Statystyka

Odsłon : 1090697
Wizyta Pani Stomatolog

W Listopadzie nasze Przedszkole odwiedziła Pani Stomatolog, która po raz kolejny przypominała dzieciom o zasadach prawidłowego dbania o zęby. Przedszkolaki utrwaliły sposób właściwego szczotkowania zębów, usystematyzowały wiedzę na temat diety sprzyjającej utrzymaniu zdrowych i mocnych ząbków oraz co zrobić, gdy pojawi się próchnica. Dzieci starsze miały nawet możliwość samodzielnego leczenia chorego, plastelinowego zęba. Mimo, iż borowanie sprawiło dzieciom wiele frajdy, to wszyscy zgodnie stwierdzili, że nie chcieliby przeżyć tego „na własnym zębie”. Mamy nadzieję, że takie spotkania wyrobią u przedszkolaków prawidłowe nawyki dbania o higienę jamy ustnej.

 
PODZIĘKOWANIE

 

Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania za wsparcie akcji charytatywnej

„Daj Misiaka dla dzieciaka”

na rzecz małych pacjentów leczonych w Centrum Onkologii w Gliwicach.

Wspaniale jest pomagać!

Dziękujemy wszystkim podopiecznym, ich rodzicom i znajomym

za włączenie się w tę szczytną akcję.


 
Odwiedziny Strażnika Miejskiego

19 listopada odwiedził nas Pan Paweł Grąbczewski - Strażnik Miejski z Wrocławia, a jednocześnie przewodnik miejski. Dzieci miały okazję posłuchać o jego pracy, a przede wszystkim dowiedzieć się więcej o wrocławskich krasnalach. Pan Paweł uraczył nas wieloma ciekawostkami, dotyczących również historii miasta Wrocław.

 
Spektakl „Perypetie Pluszowego Misia”

W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Pluszowego Misia-  18 listopada do naszego przedszkola zawitali aktorzy z Artystycznego Studia Arlekin z przedstawieniem, pt. „Perypetie Pluszowego Misia”. Bohaterem przedstawienia był miś Hieronim, który nie był pięknym nowym misiem. Nie miał kolorowej kokardy, ani fantazyjnego stroju, a jego pyszczek miał smutny wyraz.  Mimo licznych promocji dzień po dniu Miś w samotności siedział na  sklepowej półce, cichutko roniąc pluszowe łzy. Jednak jego los odmienił się gdy niespodziewanie  kupiła go dziewczynka . Pluszowe serduszko  szybciej zabiło z emocji, ponieważ ktoś wreszcie czule go przytulił. Dynamicznie przedstawiona historia była tak naprawdę ciepłą i wesołą bajką o tym, jak cenna jest przyjaźń, o zawiłościach pluszowego świata i o tym, dlaczego warto dbać o tych, których kochamy.

 
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Moja Pani z Przedszkola"

Z przyjemnością informuję, że konkurs plastyczny pt. „Moja Pani z Przedszkola” został rozstrzygnięty. Do organizatorki konkursu wpłynęło 27 ciekawych prac. Celem konkursu było kształtowanie gustów estetycznych, umiejętności artystycznych oraz rozwijanie upodobań plastycznych dzieci. Po naradzie jury wybrało sześć najciekawszych prac, w dwóch kategoriach wiekowych. Pani Wicedyrektor wręczyła wszystkim uczestnikom nagrody w postaci książek i dyplomy. Dziękujemy wszystkim dzieciom, które podjęły się wyzwania, wzięły udział w konkursie i namalowały swoje ulubione Panie z przedszkola najpiękniej, jak tylko potrafią. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkurach plastycznych.

 

Oto lista zwycięzców:


3-4 latki:


I miejsce Weronika R.

II miejsce Hugo W.

III miejsce Ewa J.


5-6 latki:


I miejsce Nina K.

II miejsce Zofia I.

III miejsce Pola B.

 
Wycieczka grupy VII do Bombkarni w Krośnicach

13 listopada mimo niesprzyjającej aury pogodowej dzieci z grupy VII odwiedziły Bombkarnię w Krośnicach. Podczas wizyty dzieciaki poznały cały proces ręcznego wyrabiania bombek – począwszy od formowania kształtu ze szklanej rurki przez dmuchacza, poprzez wysrebrzanie w azotanie srebra aż po końcowy etap ręcznego malowania i dekorowania. Następnie uczestniczyliśmy w warsztatach tworzenia własnych bombek, co było niemałą przyjemnością. Przez cały pobyt w bombkarni towarzyszyły nam Panie, które od niemal 30 lat zajmują się ręcznym wyrabianiem bombek i w bardzo ciekawy sposób opowiadały o swojej pracy, a w końcowym etapie zwiedzania przeprowadziły dla dzieci quiz wiedzy o bohaterach przedstawionych na bombkach.

Dekorując w tym roku świąteczne drzewko na pewno spojrzymy inaczej na każdą zawieszoną bombkę.

 
„A na tej fladze jest biel i czerwień...”

Przygotowując się do corocznych obchodów Święta Odzyskania Niepodległości Nauczyciele Przedszkola nr 16 zorganizowali regionalny konkurs plastyczny. Celem konkursu było przede wszystkim wzbudzanie wśród dzieci poczucia przynależności do narodu, utrwalenie jednego z najważniejszych symboli narodowych – flagi oraz rozwijanie zdolności plastycznych. W efekcie otrzymaliśmy 25 pięknych i różnorodnych prac spośród których wyłonienie laureatów było nie lada wyzwaniem. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! A wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie!

Wyniki konkursu:

I miejsce – Maciej C. Niepubliczne Przedszkole Sióstr Salezjanek

II miejsce – Agata M. Przedszkole nr 49 i. Tysiąclecia Miasta Wrocławia

III miejsce – Katarzyna K. Przedszkole nr 105 „Szczepinek”

Wyróżnienia:

Hanna R. Przedszkole nr 36 im. Wandy Chotomskiej,

Zuzanna Dz. Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 23,

Małgorzata B. Przedszkole nr 55,

Zuzanna K. Przedszkole nr 110,

Marika G. Przedszkole nr 126

 
Koncert pt. „Bębenek i jego przyjaciele”

W  środę po śniadaniu (13.11.) głośne uderzenia bębnów rozruszały wszystkie przedszkolaki. Koncert pt. „Bębenek i jego przyjaciele” był kolejnym z cyklu „W krainie Pani Muzyki”, zaprezentowanym przez Lubuskie Biuro Koncertowe.. Dzieci poznały m.in. bębny, werble,  janczary i krowie dzwonki . Dowiedziały się w jaki sposób można wydobywać dźwięki z perkusji,  na czym grają dzieci w Afryce i że instrument można zrobić np.  z kaktusa  Przy akompaniamencie pianina muzycy prezentowali znane i lubiane utwory,  a rytmiczne dźwięki  zachęcały do wspólnej zabawy. Na koniec koncertu orkiestra  złożona z kilku przedszkolaków wykonała na  nietypowych instrumentach wspólny utwór.

 
101 lat temu Polska odzyskała niepodległość!

13 listopada 2019 dzieci z grupy VI przygotowały akademię z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się przemową pani dyrektor oraz hymnem narodowym, który dzieci pięknie wykonały, głośno, z odpowiednią powagą. Repertuar był bardzo bogaty, dzieci recytowały wierszyki, śpiewały piosenki takie jak „Jesteśmy Polakami”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Cieszymy się z Polski”, „Płynie Wisła płynie”  oraz wykonały taniec. Wszystkim bardzo się podobało, dzieciaki dziękowały za występ gromkimi brawami.

}

 
Wizyta taty Piotrka w grupie VI

Tata Piotrka odwiedził naszą grupę dwukrotnie. Przeczytał dzieciom bajki pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” oraz „Przygody Kubusia Puchatka”. Pan Łukasz nawiązał z dziećmi bardzo dobry kontakt, ponieważ z ogromnym zainteresowaniem i zaciekawieniem słuchały opowiadań, a panująca atmosfera, skupienie i cisza oznaczała, że wybór książek był trafny. Dziękujemy!

 
« pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia »

Strona 5 z 7


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free domain hosting no ads top celebrities Valid XHTML and CSS.