REKRUTACJA

Szukaj

Statystyka

Odsłon : 1090687
Wycieczka grupy VII do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 7 we Wrocławiu

W dniu 6 listopada  2019 roku, dzieci z grupy VII wraz z paniami wybrały się na wycieczkę do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej „Ognik” przy ulicy Kosmonautów. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do różnych wypadków nie tylko  samochodowych. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie. Dzieci mogły je z bliska oglądać oraz podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy.Wysłuchały prelekcji na temat niebezpieczeństw i zagrożeń pożarowych, oraz jak zachować się w czasie pożaru. Przy okazji utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej – 998 i numer alarmowy – 112. Przez chwilę wszyscy uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak strażacy, ubierając hełmy strażackie i umundurowanie. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem podczas którego nabyły cenną wiedzę, która utrwalana będzie przy każdej okazji. Za miłe spotkanie dzieci podziękowały strażakom wręczając wykonaną laurkę. Ta wizyta z pewnością na długo zostanie w pamięci przedszkolaków.

 
„Przygody Wilka i Zająca” – wizyta dzieci z grupy IV w teatrze

8 listopada 2019 dzieci z grupy IV brały udział w spektaklu teatralnym „Przygody Wilka i Zająca” na motywach popularnej bajki rosyjskiej. Przedszkolaki musiały odbyć pieszą wędrówkę do Polskiego Radia i Telewizji Wrocław , gdzie teatr występował, podziwiając zarazem uroki słonecznej, urokliwej jesieni. Cel wyprawy okazał się fantastyczny, bo przygody zwierząt – Wilka, Zająca, Kozy, Hipopotama, Misia, Kota – bardzo się dzieciom podobały. Kilkoro z przedszkolaków występowało nawet na scenie. Warto było powrócić do bajki sprzed wielu lat.

 
Teatrzyk Przedsiębiorczego Przedszkolaka

W naszym przedszkolu realizowany był projekt Przedsiębiorczy Przedszkolak, w ramach którego najstarsze grupy - V, VI i VII wzięły udział w warsztatach oraz obejrzały przedstawienie. Tematem tegorocznego projektu było kształtowanie następujących przedsiębiorczych umiejętności: współpracy, poszukiwania kreatywnych rozwiązań i odpowiedzialności za podjęte zobowiązania. Dzieciakom bardzo podobały się zajęcia.

 
Pies - ratownik w grupie V

25 października grupę V odwiedził pies  ratowniczy „Fiona” wraz z ratownikami z Jednostki Ratownictwa Specjalistycznego. Na początku spotkania ratownicy opowiedzieli o swojej pracy.  Następnie dzieci dowiedziały się o trudnej i odpowiedzialnej pracy jaką wykonują psy ratownicze, jak również o niebezpieczeństwach jakie wiążą się z kontaktami z nieznanymi zwierzętami. Przedszkolaki ćwiczyły jak należy zachowywać się w kontakcie ze zwierzakiem oraz jak postępować gdy dziecko zostanie zaatakowane przez agresywnego psa. Dzieci nauczyły się m.in. pozycji żółwia. Na koniec Fiona pokazała przedszkolakom kilka psich sztuczek. Spotkanie było bardzo ciekawe i pouczające. Przedszkolaki z grupy V wiedzą już jak należy zachować się w kontaktach z obcym psem.

 
Międzynarodowy Dzień Poczty Polskiej

18 października przypada Międzynarodowy Dzień Poczty Polskiej. Z tej okazji przedszkolaki z grupy V i VI przez cały tydzień uczestniczyły w zajęciach, podczas których poznały zawód listonosza i jego obowiązki. Porównywały, jak funkcjonowała poczta dawniej, a jak dziś, dowiedziały się jak długą drogę musi przebyć list lub paczka, by w końcu trafić do naszej skrzynki pocztowej. Ponadto poznały nowe słownictwo tj. adresat, nadawca, faks, telegram czy przekaz pocztowy. W czasie zabaw ruchowych biegały szybciutko z własnymi przesyłkami, klasyfikując i sortując. W ramach zajęć plastycznych każdy zaprojektował swój własny znaczek pocztowy. Na podsumowanie tematyki związanej z pocztą obie grupy zwiedziły Urząd Pocztowy – zobaczyły hale, gdzie segreguje się listy i paczki, miały możliwość zaobserwowania, jak szybko maszyna sterowana komputerowo rozdziela listy na poszczególne rejony. Przedszkolaki mogły zobaczyć, jak specjalnie oznaczone samochody były pakowane różnego typu przesyłkami. Wycieczkę zaliczamy do bardzo udanych. Zapraszamy do galerii zdjęć.

 
„Poznajemy świat bezkręgowców”- warsztaty przyrodnicze w grupie V i VII

17 października dzieci z dwóch grup wzięły udział w niecodziennych  warsztatach edukacyjnych, pt. „Poznajemy świat bezkręgowców”. Zajęcia miały na celu przybliżenie przedszkolakom tajemniczego świata malutkich mieszkańców naszej planety,  na co dzień ukrytych pod korą drzew lub pod ziemią. Podczas warsztatów dzieci zapoznały się z bardzo szerokim zakresem zagadnień i ciekawostek dotyczących zwierząt z omawianej grupy bezkręgowców. Dużą atrakcją dla dzieci była możliwość dotknięcia, a nawet wzięcia na rękę patyczaków, straszaka, czy krocionoga. Spotkanie z żywymi bezkręgowcami bardzo podobało się dzieciom, a niektórym pozwoliło przełamać strach przed tymi ciekawymi przedstawicielami świata zewnętrznego.

 
Dzień Edukacji Narodowej

W ubiegłym tygodniu w naszym przedszkolu po raz pierwszy obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Program artystyczny zaprezentowały dzieci z wszystkich grup wiekowych. W uroczystym nastroju wysłuchano wierszy, życzeń oraz piosenek w wykonaniu dzieci adresowanych do nauczycieli, personelu przedszkola oraz zaproszonych gości. Przedszkolaki w ten sposób podziękowały za opiekę, wychowanie, naukę, troskliwe ramiona, dobre rady, czyste sale, wszelkie naprawy i smaczne posiłki. Były też piękne laurki i pyszne cukierki, którymi dzieci częstowały pracowników przedszkola. Po części artystycznej głos zabrała Pani dyrektor przedszkola, która skierowała do grona pedagogicznego oraz pracowników obsługi wiele ciepłych słów.

 
Owocowy zawrót głowy w grupie V

W minionym tygodniu tematem przewodnim zajęć w grupie V były owoce oraz znajdujące się w nich witaminy. Dzieci poprzez wiele aktywności poznały różne owoce krajowe i egzotyczne. Dowiedziały się, dlaczego ważne jest spożywanie dużej ilości owoców, jak ważną rolę dla naszego zdrowia pełnią witaminy i w jakich produktach można je znaleźć. Podczas zajęć dzieci mogły wzbogacić swoją wiedzę przyrodniczą i zdrowotną. Na zakończenie tygodnia, w piątek w sali było smacznie, zdrowo i kolorowo. To wszystko dzięki samodzielnie wykonanej przez przedszkolaków sałatce owocowej, którą dzieci zjadły z wielkim apetytem.

 
Koncert muzyczny, pt. ”Żeglarze i piraci na morzu pełnym dźwięków” .

2 października w przedszkolu rozpoczęliśmy coroczny cykl koncertów w wykonaniu artystów z Lubuskiego Biura Koncertowego „Orfeusz”. Spotkanie poprowadził Pan Mateusz Urbański, a motywem przewodnim były szanty oraz morskie opowieści. Dzieci wysłuchały koncertu, pt.”Żeglarze i piraci na morzu pełnym dźwięków”. Przedszkolaki razem z  muzykami, którzy wcielili się w rolę piratów wybrały się w morską podróż pełną ciekawych przygód. Na statku piraci musieli strzec cennego skarbu  przed złymi piratami. Tym skarbem była muzyka i jej różne dźwięki. Pirat Piotr pilnował dźwięków krótkich i długich, Józef cichych i głośnych, a Szymon wysokich i niskich.  Z tych wszystkich dźwięków piraci  tworzyli piękną muzykę. Przedszkolaki wysłuchały, m.in. melodię z filmu „Piraci z Karaibów”, czy chyba wszystkim znaną piosenkę  Krzysztofa Krawczyka „Parostatek”. Dzieciom bardzo podobał się koncert, o czym świadczyły gromkie brawa. Już nie możemy doczekać się kolejnego koncertu.

 
Smacznie, zdrowo, kolorowo w grupie VII

„O odporność dbamy, chorób unikamy” – takim hasłem kierowały się dzieci podczas zajęć kulinarno – edukacyjnych. Głównym celem zajęć było zwrócenie uwagi dzieci na owocowo – warzywne kompozycje jako zdrowe zamienniki słodkich przekąsek i wdrażanie do dbania o własne zdrowie, zwłaszcza jesienną porą. Ponadto zajęcia okazały się być bombą wielozmysłowego pogłębiania wiedzy na temat warzy i owoców oraz źródłem radości z powodu samodzielnego przygotowania posiłku.

 
« pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia »

Strona 6 z 7


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free domain hosting no ads top celebrities Valid XHTML and CSS.