REKRUTACJA

Szukaj

Statystyka


Warning: Creating default object from empty value in /home/itmar/ftp/zsp16/p16/modules/mod_stats/helper.php on line 106
Odsłon : 1196144
KONKURS PLASTYCZNY „Moja maska karnawałowa”

UWAGA !!!

KONKURS PLASTYCZNY

„Moja maska karnawałowa”


Drodzy Rodzice,

z ogromną przyjemnością pragniemy Państwa poinformować o konkursie, który organizuje Rada Rodziców. Ponieważ tegoroczny karnawał będzie inny od poprzednich, chcielibyśmy umilić dzieciom ten czas. Dlatego zachęcamy Wasze pociechy do uczestnictwa
w konkursie plastycznym "Moja maska karnawałowa"



Oto kilka ważnych informacji:


1.     Konkurs trwa od 13.01 do 29.01.2021r.

2.    W celu wzięcia udziału w konkursie należy w czasie jego trwania wykonać pracę plastyczną na temat „Moja maska karnawałowa”. Praca może być wykonana dowolną techniką. Dopuszczalne są zarówno prace w formie rysunków, jak i prace przestrzenne. Rada Rodziców w czasie oceny prac będzie zwracała uwagę na pomysłowość, estetykę, różnorodność wykorzystanych technik oraz samodzielność wykonania pracy.

3.    Pracę konkursową należy sfotografować, a zdjęcie (lub zdjęcia) pracy przesłać
w terminie trwania konkursu na adres mailowyprzewodniczącej Rady Rodziców – Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Taka forma zgłoszenia prac ma na celu aktywizację wszystkich dzieci, także tych, które z różnych powodów nie będą uczestniczyły w zajęciach przedszkolnych w terminie trwania konkursu.

4.    Każde zdjęcie powinno być opisane imieniem i nazwiskiem dziecka oraz numerem grupy, do której uczęszcza dziecko. Informacje te należy również umieścić w treści wysłanego maila.

5.     Konkurs przeprowadzony zostanie w podziale na następujące grupy wiekowe:

· grupa 3-4 latków – w tej grupie wiekowej oceniane będą prace przedszkolaków z grup I i II

· grupa 5-6 latków – w tej grupie wiekowej oceniane będą prace przedszkolaków z grup III, IV i V

· grupa 6-7 latków („zerówka”) – w tej grupie wiekowej oceniane będą prace przedszkolaków z grup VI i VII

6.    W każdej z grup wiekowych organizatorzy przewidujemy nagrody dla dwóch uczestników (w sumie – 6 nagród głównych). Ponadto każdy uczestnik otrzyma nagrodę pocieszenia.


Wierzymy, że taka "zdalna" forma przeprowadzenia konkursu umożliwi uczestnictwo w zabawie szerszej grupie dzieci. Oczywiście, jeśli Państwa dzieci chciałyby pochwalić się pracą w przedszkolu, możecie Państwo wykonaną pracę przynieść do grupy. Po zakończeniu konkursu zorganizujemy wystawę prac (zdjęcia nadesłanych prac zostaną przez nas wydrukowane i również będą umieszczone na tablicy). Prosimy jednak pamiętać, że podstawą wzięcia udziału w konkursie jest przesłanie zdjęcia pracy drogą mailową.


Jeszcze raz gorąco zachęcam wszystkie Przedszkolaki z naszego przedszkola do wspólnej zabawy w konkursie! Więcej informacji znajdziecie Państwo w regulaminie, który do każdej z grup roześlą Przewodniczący.


Martyna Warmus

Przewodnicząca Rady Rodziców

 
„Technikoludkowe opowieści bożonarodzeniowe”

Grudniowe wyzwanie w projekcie „Technikoludek, czyli przedszkolak w świecie technologii” dotyczyło ułożenia opowieści z piktogramów o tematyce świątecznej. Dzieci wspaniale się bawiły tworząc swoje historie. Czasami było dużo śmiechu, bo jak tu połączyć Trzech Króli z jazdą na nartach...? Ale zdolnym przedszkolakom wszystko się uda… . W tym miesiącu wykonaliśmy również drugie zadanie. Dzieci z grup: V i VI nauczyły się piosenki w języku angielskim, pt.: „ Hello Reindeer”. Natomiast dzieci z grupy IV zaśpiewały piosenkę, pt. „ What do want for Chrismas”.

 
WIGILIA 2020

22 grudnia 2020 roku Święta zawitały do Przedszkola nr 16! Przedszkolna wigilia rozpoczęła się spotkaniem kilku grup i wspólnym oglądaniem bajki o tematyce świątecznej. Następnie rozpoczęło się kolędowanie. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki zaśpiewały przepiękne kolędy, a koncert zakończył się wspólnym wykonaniem „Przybieżeli do Betlejem”. W dalszej części dnia, wszystkie grupy odbyły spotkania wigilijne we własnym gronie. Dzieci odebrały również prezenty od Świętego Mikołaja, który chociaż nie mógł przybyć osobiście, pozostawił dzieciom niespodziankę pod choinką. Przy rozpakowywaniu prezentów śmiechu było co niemiara! Dzień zakończył się zabawą prezentami znalezionymi pod choinką.

 
Pasowanie na Przedszkolaka w grupie I

18 grudnia 2020 odbyło się w naszym Przedszkolu Pasowanie na Przedszkolaka. Niestety na pasowaniu nie byli obecni rodzice naszych dzieci ze względu na pandemię i obostrzenia. Został dla nich nagrany film, który będzie wspaniałą pamiątką. Maluchy zaprezentowały program artystyczny, który składał się z piosenek wierszy i tańców. Dzieci wykazały się swoimi umiejętnościami i również dużą odwagą. Punktem kulminacyjnym było pasowanie  przez Panią Dyrektor Małgorzatę Mazur. Położenie ołówka na ramieniu każdego dziecka było symbolem wstąpienia do grona przedszkolaków. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i małe upominki. Po części oficjalnej wykonano pamiątkowe zdjęcia.

 
Dzień Herbaty

 

„Jeśli jest ci zimno, herbata cię ogrzeje. Jeśli jest ci gorąco, herbata cię ochłodzi. Jeśli jesteś pobudzony, herbata cię uspokoi”. William Gladstone Herbata to napój, który wszyscy uwielbiają i piją nie tylko do wszystkich posiłków.


Wielu z nas nie wyobraża sobie życia bez herbaty, jej smaku i aromatu. Każdy ma swój ulubiony rodzaj, który ceni najbardziej ze względu na jego szczególne właściwości. Jednak niewiele osób zapewne wie, że herbata poza niezwykłymi walorami smakowymi i aromatycznymi ma także właściwości lecznicze. 15 grudnia na całym świecie obchodzi się Międzynarodowy Dzień Herbaty. W grupie VI odbyły się zajęcia, podczas których przedszkolaki poznały historię, właściwości i różne ciekawostki o tym napoju. Czytaliśmy legendę o odkryciu herbaty oraz baśń J. Ch. Andersena "Imbryk". Przede wszystkim uczciliśmy ten dzień poprzez delektowanie się smakiem tego zacnego napoju. Dzieci piły herbatę zieloną, early gray i tradycyjną czarna oraz przepyszne herbaty owocowe. Delektowaliśmy się przepysznymi dodatkami: sokiem malinowym i pigwowym, Kawałkami pomarańczy i cytryny, cynamonem, goździkami i miodem. Zdecydowanie najbardziej wszystkim smakowała i herbata malinowa oraz herbata z sokiem z owocu pigwy. Miło było się delektować tym pysznym napojem w te chłodne dni.

 

 
Mikołajki

Ho! Ho! Ho!

Tak powitał nasze przedszkolaki Święty Mikołaj. W tym roku bardzo nietypowo. Już od samego rana dzieci nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka Św. Mikołaja. Cały rok bardzo starały się “być grzeczne” i doskonale wiedzą, że Mikołaj… “cały czas na nich patrzy”. W tym roku niestety Mikołaj musiał zmienić swoje plany i nie odwiedził nas osobiście. Wszyscy wiedzą, że na świecie panuje zły wirus – koronawirus, który nie pozwolił nam się spotkać. Wszystko w trosce o zdrowie naszych przedszkolaków.  O poranku dzieci znalazły w swoich salach spakowane prezenty i list od Świętego Mikołaja. Dzieci też odnalazły malutkie ślady które zostawił Mikołaj: kawałek jego brody, malutkie serduszko. Było bardzo dużo zabaw. Przedszkolaki wykonały portrety hojnego świętego. Każda grupa zaśpiewała też dla Mikołaja piosenkę.  Oprócz tego przedszkolaki oglądały i uczestniczyły w zabawie przygotowanej specjalnie dla nich przez teatr Tak pt. Bajki Mikołajki. Było Hokus bonus – nauka jazdy na reniferku. Świąteczny quiz, nauka piosenki. Mnóstwo śmiesznych zabaw. Dzieci wracały do domu szczęśliwe i zmęczone, ale pełne cudownych wspomnień.

 
Dyplomy za udział w konkursie plastycznym "Złota polska jesień"

 
KONKURS FOTOGRAFICZNY "JESIEŃ W OBIEKTYWIE DZIECKA"

Z przyjemnością informujemy, że konkurs fotograficzny pt. „Jesień w obiektywie dziecka” został rozstrzygnięty. Do organizatorek konkursu wpłynęło 20 ciekawych prac. Celem konkursu było zachęcenie przedszkolaków do uchwycenia najpiękniejszych krajobrazów jesieni oraz zainteresowanie dzieci fotografią. Po naradzie jury wybrało trzy najciekawsze prace.


I miejsce Adrian Zajączkowski

II miejsce Maciej Hap

III miejsce Kuba Piątkowski


Wszystkim uczestnikom wręczono nagrody i dyplomy.


Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkurach.

 
Życzenia

 
Szlachetna Paczka 2020

Drodzy Rodzice, Nauczyciele i wszystkie osoby dobrego serca!

 

Dziś my z całego serca chciałybyśmy podziękować za wszelką okazaną pomoc podczas akcji “Szlachetna Paczka”.

Wspólnymi siłami udało nam się spełnić wszystkie potrzeby i życzenia naszej rodzinki. Składamy jeszcze raz ogromne

podziękowania na ręce wszystkich ludzi, którzy pomogli nam tego dokonać, ponieważ to co się działo przeszło nasze

najśmielsze oczekiwania - bez Waszej pomocy nie udałoby się tego osiągnąć!

Podziękowania również kierujemy do zespołu Volley Wrocław za transport wszystkich darów:).

Dziś wszystkie prezenty zostały przewiezione - ogromnie szczęśliwe i bardzo wzruszone - DZIĘKUJEMY !!!

 

 


"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to,

co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

 

 

Ania S., Ania Z., Agata G.

 

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/itmar/ftp/zsp16/p16/templates/themza_j15_74/html/pagination.php on line 130

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/itmar/ftp/zsp16/p16/templates/themza_j15_74/html/pagination.php on line 136

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/itmar/ftp/zsp16/p16/templates/themza_j15_74/html/pagination.php on line 130

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/itmar/ftp/zsp16/p16/templates/themza_j15_74/html/pagination.php on line 136

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/itmar/ftp/zsp16/p16/templates/themza_j15_74/html/pagination.php on line 130

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/itmar/ftp/zsp16/p16/templates/themza_j15_74/html/pagination.php on line 136

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/itmar/ftp/zsp16/p16/templates/themza_j15_74/html/pagination.php on line 130

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/itmar/ftp/zsp16/p16/templates/themza_j15_74/html/pagination.php on line 136
« pierwszapoprzednia1234następnaostatnia »

Strona 1 z 4


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free domain hosting no ads top celebrities Valid XHTML and CSS.