Aktualności rok szkolny 2013/2014

LEKCJE ARCHEOLOGII W KLASACH CZWARTYCH

Pod koniec października na lekcjach historii w klasach czwartych gościliśmy historyków oraz archeologów, doktorantów Uniwersytetu Wrocławskiego – pana Piotra Piętkowskiego oraz pana Tomasza Pełecha. Nasi goście porwali uczniów w magiczną podróż w pradawne czasy. Czwartoklasistom zostały przedstawione zdjęcia z wykopalisk prowadzonych w naszym mieście (na Placu Nowy Targ) oraz w różnych zakątkach świata. Obaj panowie odpowiedzieli na mnóstwo pytań zadawanych im przez uczniów.

W listopadzie z kolei czwartoklasiści mieli niepowtarzalną okazję zobaczenia, a nawet dotknięcia autentycznych artefaktów pochodzących z różnych epok. (Najstarsze swym rodowodem sięgały nawet epoki kamienia oraz epoki brązu!) Zabytki zostały nam udostępnione dzięki uprzejmości Dyrektora Instytutu Archeologii Uniwersytetu Wrocławskiego, profesora Artura Błażejewskiego.

Serdecznie dziękujemy naszym Gościom oraz Panu Profesorowi.

STYPENDIA SZKOLNE

Informujemy, że  istnieje  możliwości złożenia od miesiąca lipca 2014 r. wniosków dot. stypendiów szkolnych. Wnioskodawcy, rodzice, składają wnioski do Wydziału Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych Urzędu Miejskiego Wrocławia pokój Nr 526 A, V piętro przy

ul. G. Zapolskiej 4.

Formularze wniosków stypendialnych (aktualne wnioski w załączeniu do wydruku) wraz z aktualną informacją będą dostępne od lipca 2014 r. do pobrania na stronie internetowej WGP http://www.wroclaw.pl w zakładce: edukacja/stypendia/stypendia szkolne.

Zainteresowanych rodziców zapraszam do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na w/w stronie internetowej.

Małgorzata Dobrucka

Szkolny przegląd pięknego czytania

24 czerwca odbyła się trzecia edycja „Szkolnego przeglądu pięknego czytania”.

Mottem naszego spotkania były słowa Wisławy Szymborskiej: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.”

Przegląd przebiegał w trzech odrębnych kategoriach  wiekowych:

• kategoria pierwsza - klasy I,
  • kategoria druga - klasy II,
  • kategoria trzecia - klasy III.

Uczestnikami przeglądu byli wyłonieni w „Klasowych przeglądach pięknego czytania” reprezentanci poszczególnych klas:

• jedna osoba w przypadku kategorii pierwszej i drugiej,
  • dwie osoby w przypadku kategorii trzeciej.

W każdej kategorii wiekowej przyznano wyróżnienie specjalne oraz nagrody książkowe ufundowane przez Organizatorki.

Gratulujemy laureatom oraz wszystkim uczestnikom dzisiejszych zmagań. Byliście wspaniali!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Projekt „Książka”

Szkolny projekt edukacyjny już  zakończony. Po spotkaniu autorskim i lekcjach bibliotecznych przyszedł czas na najważniejszą część projektu - pisanie opowiadań przygodowych oraz rysowanie ilustracji. Najciekawsze i najładniejsze utwory zostały wybrane do zbioru opowiadań pt. "O czym piszą dzieci?". Uroczysta promocja naszej książki miała miejsce w bibliotece szkolnej. Autorzy z dumą czytali swoje opowiadania, a pozostali uczniowie z zainteresowaniem ich słuchali. Książka przypadła dzieciom do gustu, już od pierwszego dnia zbiór cieszył się dużym powodzeniem i każdy chciał go wypożyczyć. Egzemplarze książki "O czym piszą dzieci?" są dostępne w bibliotece szkolnej, wszystkich którzy nie zdążyli teraz przeczytać opowiadań zapraszamy po wakacjach. Gratulujemy autorom wspaniałych utworów i zachęcamy wszystkich do pisania kolejnych ciekawych historii.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

List Rzecznika Praw Dziecka Pana Marka Michalaka