Archiwum rok szkolny 2014/2015

Mistrzowie Wrocławia z SP 16!

W dniach 09,10.06.2015r. reprezentacje klas I, II i III wzięły udział w „Mistrzostwach Wrocławia Igrzysk Młodzieży Szkolnej dziewcząt i chłopców w Lekkiej Atletyce klas I - IV”. Zawody odbyły się na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Chłopcy i dziewczynki rywalizowali z uczniami innych szkół w skoku w dal, biegu na 60m. i rzucie piłeczką palantową. Igrzyska zakończyły się dla nas ogromnym sukcesem. Klasy I i III okazały się najlepsze wśród wrocławskich szkół zdobywając złote medale, a reprezentanci klas II ukończyli rywalizację na miejscu drugim zostając wicemistrzami Wrocławia. Przed nami udział w Finale Strefy Wrocławskiej już 15 i 16 czerwca.

Gratulujemy naszym wspaniałym zawodnikom, cieszymy się ogromnie razem z nimi.

Pełna relacja z zawodów znajduję się na poniższej stronie:

www.wroclawskiszs.pl

Pozdrawiamy nauczyciele wychowania fizycznego.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Finał konkursu „Szkoła marzeń”

15 czerwca maja 2015 r. w Sejmie odbył się drugi finał konkursu „Szkoła marzeń”, zorganizowanego przez Parlamentarny Zespół ds. Dzieci.

Naszą szkołę reprezentowały finalistki etapu dolnośląskiego: Aleksandra Giszterowicz z  klasy 3a , Nicole Paluch z klasy 1e  oraz Karolina Olszewska z  klasy 2b. Wyróżnienie zdobyła także praca Matyldy Mielnickiej.  Prace dziewczynek zostały wybrane przez Biuro Senatorskie prof. Alicji Chybickiej.

Konkurs „Szkoła marzeń” adresowany był do uczniów szkół podstawowych. Jego uczestnicy mieli przedstawić swoją wizję i oczekiwania wobec szkoły jako miejsca przyjaznego uczniom. Mogli to zrobić w dowolnej formie, zarówno plastycznej, jak i literackiej.

Do tegorocznego konkursu zgłosiło się 7,5 tys. uczestników, a na etapie okręgowym w jego przeprowadzenie zaangażowało się 91 biur senatorskich i poselskich. Do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowano 662 prace zarówno plastyczne, jak i literackie.

Nasze uczennice zostały wyróżnione w sposób szczególny: biuro prof. Alicji Chybickiej zorganizowało dla finalistów etapu wojewódzkiego wycieczkę do Warszawy połączoną ze zwiedzaniem Parlamentu. Było to nich duże przeżycie, pierwszy raz mogły zobaczyć miejsce pracy polityków z bliska. Uroczystość rozdania nagród odbyła się  w Sali Kolumnowej Parlamentu, uświetniło ją wielu znakomitych gości, m.in. Senatorów, Posłów oraz Ambasadorów. Dziewczynki zwiedziły sale sejmowe, mogły  wczuć się w role senatorów i uczestniczyć w symulacji obrad w Senacie. Poznały wiele szczegółów z historii budynku, a także pracy ugrupowań parlamentarnych.

Było nam niezmiernie miło towarzyszyć finalistkom w tak ważnym wydarzeniu,

Karolina Wyszomirska

Małgorzata Kamińska

Więcej zdjęć z tego wydarzenia znajdą Państwo pod linkiem:

III Festiwal koszykówki

W dniu 11 czerwca dzieci wraz z rodzicami ćwiczyli i bawili się na III Szkolnym Festiwalu Koszykówki. Już trzy lata mijają od pierwszego spotkania, dlatego cieszymy się tym bardziej, że zainteresowanie imprezą nie słabnie. Przygotowaliśmy w tym roku cztery konkurencje, w których wzięli udział przybyli goście. Rywalizacja między rodzicami wyglądała szczególnie interesująco, forma nie zaprzeczalnie dopisywała! Popisowy okazał się slalom między pachołkami z co tu ukrywać zbyt dużą piłką. W przyszłym roku postaramy się również o iście oryginalne zadania do wykonania. Drodzy rodzice szykujcie się! Pozdrawiamy i prezentujemy zdjęcia z festiwalu.

Katarzyna Krychowska i Dawid Mikoś.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Program „Bezpieczniki TAURONA”

„Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla dobra dziecka” to program edukacyjny skierowany do uczniów szkół podstawowych, którego celem jest edukacja najmłodszych w zakresie bezpiecznego korzystania z prądu i urządzeń nim zasilanych.  Program uzyskał honorowy patronat Ministra Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka. Na potrzeby akcji zostały przygotowane nowoczesne materiały edukacyjne konsultowane ze specjalistami. Przeprowadzone zajęcia z udziałem naszych uczniów klas III i IV cieszyły się dużym zainteresowaniem. Czekamy na kolejne!!

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 27