Archiwum rok szkolny 2016/2017

Przyrodniczy uścisk dłoni, II edycja

Za nami kolejne zmagania w II edycji konkursu  „Przyrodniczy uścisk dłoni”, podczas którego uczniowie klas starszych mieli możliwość sprawdzenie swoich umiejętności i wiedzy podczas pracy w grupie. Nacisk został położony na   umiejętność czytania instrukcji ze zrozumieniem, samodzielność obserwacji zjawisk przyrodniczych , umiejętność wnioskowania oraz kreatywność uczniów. Motywem przewodnim oprócz  umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w praktyce była również zdolność współpracy w zespole gwarantująca sukces.

Dziękujemy sponsorowi nagród Panu Gabrielowi Mandżukowskiemu  - Firma „Gabi”.

Projekt "Motyle"

Uczniowie klas IV-VI przez ostanie 3 miesiące uczestniczyli w realizacji projektu ekologicznego „BARWNY ŚWIAT MOTYLI INSPIRACJĄ DO KREATYWNEGO RECYKLINGU” prowadzonym przez Gimnazjum 29 we Wrocławiu. Celem projektu było przybliżenie wiedzy na temat tych barwnych owadów oraz przybliżenie umiejętności projektowania przestrzeni wokół siebie i najbliższych z ponownym wykorzystaniem przedmiotów  codziennego użytku.

Nasi uczniowie, wspólnie z rówieśnikami z innych zaproszonych szkół, uczestniczyli m.in. w:

- wykładach ekologii motyli i gatunków roślin sprzyjających bytowaniu motyli oraz roli urban farm w ekosystemie miasta,

- warsztatach  praktycznych: budowa i ozdabianie domków dla motyli ,

- warsztatach  projektowych: zaprojektowanie ogrodu dla owadów połączone z sadzeniem roślin,

- zajęciach  artystycznych z ceramiki , których tematem przewodnim były motyle

- dolnośląskim konkursie fotograficznym dotyczącym motyli

Koniec projektu wieńczyła wycieczka edukacyjny połączony z obserwacją motyli w terenie przy współpracy z Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa "SALAMANDRA" w Myśliborzu. Zapraszamy do galerii oraz na stronę projektu do obejrzenia prezentacji przygotowanej przez uczniów.

Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy „Doświadczenia – zrób to sam”

14.06.2017 Komisja konkursowa wyłoniła laureatów

Międzyszkolnego  Konkursu Przyrodniczego  „Doświadczenia - zrób to sam”.

Komisja konkursowa miała trudne zadanie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi, umiejętności korzystania ze środków medialnych oraz dalszego rozwijanie przyrodniczej ciekawości poznawczej.

Uczniowie nagrodzeni:

• miejsce I Kornelia Chmiel, SP25
  • miejsce II Marcin Lipowski, SP34
  • miejsce III Artur Dreksa, SP16 oraz Bartosz Dreksa, SP16

Podsumowanie projektu "Przesiębiorczy Janek"

Nasza Szkoła wzięła udział w projekcie "Lekcje z przedsiębiorczym Jankiem", który powstał z inicjatywy Miasta Wrocławia:

* Projekt realizowany był w klasach trzecich od marca do maja.

*Urząd Miasta przygotował materiały potrzebne do realizacji programu dla dzieci i nauczycieli.

*W ramach programu nauczyciele uczestniczyli w lekcjach otwartych.

*Dzieci odbyły warsztaty w Parku Technologicznym.

*Program został podsumowany ewaluacją skierowaną do nauczycieli i uczniów.

*Udział w projekcie pozwolił dzieciom poznać proste pojęcia ekonomiczne: pieniądz, praca, dochód, inwestycje, oszczędzanie.

*Zrozumieć związki zachodzące pomiędzy pracą a zarabianiem pieniędzy.

*Poznać wartość pieniędzy, sposoby ich zarabiania,inwestowania i oszczędzania.

*Podejmować decyzje o wykorzystaniu posiadanych środków finansowych.

*Współpracować w zespole, rozumieć przyjęte zasady.

Koordynator projektu Z.Czyszczoń

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »