Odsłon : 1485390
Archiwum rok szkolny 2016/2017

Wyniki konkursu "Kangur"

Najświeższe informacje od Omerek!

Nasz drużyna Odyseuszy zajęła 16 miejsce w całym konkursie!!!! I 3 MIEJSCE W ZADANIU SPONTANICZNYM!!!!

Ogromnie gratulujemy i czekamy na ich powrót! BRAWO OMERKI!

UDANY WYSTĘP W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM !

Dnia 9.05.2017 na Stadionie Olimpijskim odbyły się Mistrzostwa Wrocławia w Lekkoatletycznym Czwórboju Przyjaźni. Jak sama nazwa wskazuje uczniowie musieli  zmierzyć się z czteroma dyscyplinami lekkoatletycznymi jednego dnia. W skład czwórboju wchodzą: rzut piłeczką palantową, do wyboru: skok w dal bądź skok wzwyż (nasi uczniowie skakali w dal), bieg krótki na dystansie 60 metrów oraz bieg dłuższy: 600m dla dziewczynek i 1000m dla chłopców. Dziewczęta w składzie: Martyna Papierska, Zuzanna Gamrot, Aleksandra Rutkowska, Julia Cieślachowska, Dalia Kuchta, Kamila Wąs i Zofia Ździebło zajęły bardzo dobre trzecie miejsce, dające awans do zawodów rangi Strefy Wrocławskiej. Zaś chłopcy w bardzo młodym i obiecującym na przyszłość składzie zajęli 22 miejsce, nabierając cennego doświadczenia, które mamy nadzieje zaowocuje już w przyszłym roku.

Dziewczęta nie miały za dużo czasu na odpoczynek ponieważ dwa dni po wywalczeniu awansu stanęły na starcie Finału Strefy Wrocławskiej w Lekkoatletycznym Czwórboju Przyjaźni. W czwartek, 11.05 również na Stadionie Olimpijskim dziewczęta rozpoczęły rywalizację o wejście do finału wojewódzkiego. Dyscypliny pozostały te same, natomiast delikatnej rotacji uległ nasz skład. Niestety na Finał Strefy nie mogły pojechać z nami Zosia i Julka. Na miejsce dziewczynek do drużyny dołączyła Lena Maksalion. Dziewczyny poprawiały swoje wyniki sprzed dwóch dni prawie w każdej konkurencji, startowały świetnie ustanawiając nowe rekordy życiowe i kończąc zmagania na VI pozycji. Do Finału Wojewódzkiego awansowały bezpośrednio dwie najlepsze ekipy z każdej strefy oraz 4 drużyny z największą ilością punktów. Z niecierpliwością czekaliśmy na wyniki z innych stref ponieważ szansa na awans dalej była możliwa. Niestety zabrakło nam niewiele, zajęliśmy bowiem drugie niepremiowane awansem miejsce. Mimo braku awansu jesteśmy bardzo dumni ze szkolnej reprezentacji, ponieważ jest to największy sukces w Czwórboju LA w naszej szkole. Dziewczynkom gratulujemy i życzy powodzenia w dalszych startach!

Aleksandra Szyrwiel

Bogumił Włodarczyk

Omerki już w USA!

Jak już pewne wiecie, nasze wspaniałe Omerki wraz ze swoimi Trenerkami są już w USA na Światowej Olimpiadzie Odysei Umysłu. Transmisję otwarcia i wiele innych zdarzeń możecie śledzić na stronie http://www.odysseyofthemind.com/wf2017/2017-world-finals/ oraz FB Omerek.

Ten wyjazd nie udałby się dzięki wspaniałym sponsorom – w tym p. Dyrektor Uśmiech oraz hojności wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli.Uśmiech

Trzymamy mocno kciuki za nasze Dziewczyny!!!!

Gala Finałowa WDUSŚ

22 maja w Ogrodzie Staromiejskim odbyła się Gala Finałowa XII edycji projektu "Wrocławskie Dzieci Uczą Segregować Śmieci". Podczas uroczystego podsumowania projektu, dzieci wzięły udział w wesołym przemarszu. Ponadto z wielkim zainteresowaniem oglądały występy artystyczne, a także pokaz strojów ekologicznych z surowców wtórnych. Chętnie brały udział w różnych  grach, zabawach ,doświadczeniach ekologicznych przygotowanych przez starszych kolegów. W tym dniu na scenie wystąpił  również zespół prowadzany przez Panią Ewę Jaskułę. Uczennice zaprezentowały piosenkę, która wygrała Międzyszkolny Konkurs Piosenki Ekologicznej.