Archiwum świetlica 2017/2018

Główny Inspektor Sanitarny

Zamieszanie w Krainie Bajek

13 czerwca na deski szkolnej sceny przybyły złe wróżki:

„Jesteśmy wróżkami złej mocy,
Przybyłyśmy tu po to właśnie
aby bajki pomieszać, by pomieszać baśnie!
Zaczną się teraz dziwy,
Zacznie się spór prawdziwy.
Wszystko na głowie stanie
w strasznym bałaganie. „

I tak właśnie w jednej bajce pojawili się: Jaś i Małgosia, Czerwony Kapturek, Baba Jaga, Wilk, Siedem Krasnoludków. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że w postaci te, wcielili się Rodzice z klasy 3f w prezencie- niespodziance dla własnych dzieci.

Zaskoczone, uśmiechnięte i pełne wdzięczności dzieciaki oglądały z zapartym tchem występ rodziców, który był najlepszym prezentem, jaki może dać rodzic własnemu dziecku- czas poświęcony drugiemu człowiekowi- bezcenne.

Z ogromnym ukłonem dla Rodziców,

Ewa Kocik

Projekt muzyczny

Klasy 5b oraz 5c zaangażowały się na lekcji języka angielskiego  w projekt muzyczny. Rezultatem ich pracy jest powstanie teledysków. Uczniom gratulujemy ich twórczości.

OTWARTE MISTRZOSTWA OPOLSZCZYZNY W KARATE OLIMPIJSKIM

W minioną sobotę 09.06. br., w Prudniku rozegrano Otwarte Mistrzostwa Opolszczyzny. Turniej międzynarodowy, w którym wystartowało 260 zawodników z krajowych i czeskich klubów karate. Tym razem naszą Szkołę na prudnickich tatami reprezentowali:

1. M. Bielerzewski, K. Bielerzewski, I. Biederman, J. Chorociej, M. Stankiewicz

i  A. Osiakov.

Zawody o bardzo wysokim poziomie  -LKS „Zarzewie” Prudnik  i „Torakan” Biała  to międzynarodowa czołówka w szkoleniu kata; Czesi przywieźli mocne ekipy w kumite. Było na co popatrzeć. A co przywieźliśmy:

–                   Jagoda Chorociej srebrny medal w kumite w swoim roczniku i wadze;

–                   Małgorzata Stankiewicz brązowy medal w konk. fantom dziewcząt w swoim roczniku;

–                   Mateusz Bielerzewski – srebrny medal w składzie klubowej drużyny kata chłopców;

–                   Ignacy Biedermanbrązowy medal w konk. kata chłopców w swoim roczniku;

–                   Alina Osiakov w konkurencji kata uplasowała się tuż za podium – 5 miejsce;

–                   Kacper Bielerzewski – w konkurencjach fantom i kata – w ósemkach finałowych;

Szkoda, że  nie było naszych drużyn, bo podium było w zasięgu – to była rywalizacja naszego klubu i ekip czeskich. Stąd decyzja wynikająca z kontuzji jednego z zawodników z sekcji w Środzie Śląskiej i włączenie Mateusza Bielerzewskiego do klubowej drużyny. Co szczególnie miłe, sami chłopcy z tamtej drużyny przyszli i poprosili naszego zawodnika o pomoc, a zdanie trenerów było jedynie zatwierdzeniem ich propozycji. Idealny przykład koleżeństwa, wzajemnego szacunku i postępowania w ramach zasad Dojo Kun. Efekt: klubowe drużyny zajęły pierwsze i drugie miejsce, miejsca trzecie Czesi.

Dzięki za udany start i poświęcenie wolnego czasu. Jeżeli ktoś ma niedosyt, że chciałby więcej i lepiej niech zapamięta te słowa:

Jak się nie wygrywa, to trzeba mieć pokorę, nawet do miejsca w którym się jest.

Oss,

Stefan G. Giliński

Wrocławski Rytm Niepodległości

W minioną sobotę uczennice klasy 2a Marianna Moskalik, Milena Kluczyńska, Hanna Burzec oraz Rozalia Maślany reprezentowały naszą szkołę w obchodach 100- Lecia Niepodległości. „Wrocławski Rytm Niepodległości” odegrany i odśpiewany został na placu Niepodległości przy Narodowym Forum Muzyki. Na uroczystość przybyło wiele wrocławskich szkół. Obchody uświetnił również pokaz 100 - konnej parady Ułanów. To wydarzenie na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci!

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 51