Wydarzyło się 2018/2018

GÓRA GROSZA

ROWEROWY MAJ

Kolejna edycja kampanii Rowerowy Maj już za nami.

Akcja miała na celu promowania zdrowego tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego.

Rowerowy Maj poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii.

Każdy uczeń, który w maju przyjechał do szkoły w aktywny sposób: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymał naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.

Dla najaktywniejszych uczestników były atrakcyjne nagrody: worko – plecaki, kubki, dzwonki, pokrowce na siodełko oraz odblaskowe naklejki.

W każdej szkole wyłoniono najaktywniejszą klasę, która wgrała wycieczkę.

W naszej szkole jest to klasa 3a!

Nasza szkoła zajęła 8 miejsce w rankingu dużych szkół.

Nasza frekwencja wyniosła 33.3%

W przyszłym roku również startujemy w nadziei, że będzie jeszcze lepiej!

Srebrne pasmo dla szkolnego chóru „Krzyckie skowroneczki”

Sekcja muzyczna SP 16 informuje, że w wyniku rywalizacji chórów zrzeszonych w programie Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska 2019, zespół reprezentujący naszą szkołę – „Krzyckie skowroneczki”, działający zaledwie od stycznia 2019, zdobył II nagrodę, czyli Srebrne Pasmo w kategorii chórów jednogłosowych uczniów klas 1-4. Bardzo cieszymy się z tej nagrody, tym bardziej, że zapracowało na nią spore grono uczniów. ZSP nr 16 reprezentowali: Bychowiec Igor (1a SP), Bychowiec Wiktor (1a SP), Gołąbek Igor (1a SP), Gołąbek Martyna (1a SP), Kozan Mateusz (1a SP), Rorbach Maksym (1a SP), Sawicki Franciszek (1a SP), Wieczorkiewicz Helena (1a SP), Awdziej Szymon (1b SP), Franz Martyna (1b SP), Hupało Olga (1b SP), Kuboszek Miłosz (1b SP), Smyrnova Alisa (1b SP), Woźniak Maja (1b SP), Baran Zofia (1c SP), Berezowski Adolf (1c SP), Gałecka Matylda (1c SP), Garczyńska Magdalena (1c SP), Leszczyńska Emilia (1c SP), Listwan Karolina (1c SP), Ociesa Lena (1c SP), Piotrowicz Zuzanna (1c SP), Szłabowicz Emilia (1c SP), Tokarz Hanna (1c SP), Wąsowska Hanna (1c SP), Butyńska Hanna (2a SP), Janicka Natasza (2a SP), Maciąg Lena (2a SP), Mączyńska Hanna (2a SP), Bezmala Kateryna (2b SP), Konovalova Marharyta (2b SP), Piątkowska Karolina (2b SP), Alminas Sara (2c SP), Machoń Zuzanna (2c SP), Neckar Marcelina (2c SP), Wrona Hanna (2c SP), Ziobro Alicja (2c SP), Biederman Kinga (3a SP), Moskalik Marianna (3a SP), Bużko Jakub (3c SP), Drabik Paweł (3c SP), Misiurek Nadia (3c SP), Nadolna Lena (3c SP), Nowakowska Anna (3c SP), Szkotnicki Maksymilian (3c SP), Szustak Kornelia (3c SP), Terpiłowska Alicja (3c SP), Kopeć Franciszek (3d SP), Angel Albina (4b SP), Haryk Julia (4d SP), Hupało Julia (4d SP), Kałuża Lidia (4d SP).

Relację fotograficzną zamieścimy niebawem, a do naszego sprawozdania dołączamy otrzymane Wyróżnienie.

Wokalistom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Katarzyna Sroka

Ostatnie aktywności projektu SNOPP

Uczestnicy projektu eTwinning SNOPP – SAY NO TO PLASTIC POLLUTION  zrealizowali ostatnie zadania naszego projektu.
Wykorzystaliśmy „Kalkulator odpadów z tworzyw sztucznych”, stworzony przez krakowskich  naukowców, który
pozwala
obliczyć, ile odpadów plastikowych produkuje się rocznie i przez całe życie. Obywatel Unii Europejskiej
produkuje rocznie około 31 kg plastikowych śmieci. Sprawdziliśmy, ile kilogramów odpadów produkujemy. Większość
z nas produkuje mniej -
na szczęście!

LINK DO MATERIAŁU
Po 7 miesiącach wykopaliśmy z naszego ogródka zakopane w październiku śmieci: plastik, szkło, drewno, papier, metal.
Dokładnie obejrzeliśmy wykopane odpady i stwierdziliśmy, że plastik i szkło zostały nienaruszone. Papier rozpadł się
i widać na nim ślady rozkładu, na metalu pojawiły się ślady rdzy, a drewno było już miękkie na powierzchni.
Potwierdziliśmy zatem informacje znalezione wcześniej, że szkło i plastik praktycznie się nie rozkładają.
Jest to kolejny powód do segregacji odpadów.
ZDJĘCIA Z AKTYWNOŚCI

Aby podsumować nasz projekt uczniowie przygotowali plakaty, zebrane w aplikacji Canva, na których przedstawili
informacje dotyczące plastikowych odpadów, które nas najbardziej zaskoczyły podczas realizacji projektu:

Nasz projekt dobiegł końca, ale mamy nadzieję, że wszystko, czego się dowiedzieliśmy zostanie w naszej pamięci.
Zaśmiecenie Ziemi plastikowymi odpadami jest bardzo groźne dla środowiska i wszystkich żyjących na niej istot.
Dbajmy o naszą planetę i segregujmy odpady!
Iwona Kowalik

Mistrzostwa Wrocławia w Piłce Nożnej Chłopców

Nasi chłopcy dwukrotnie uczestniczyli w międzyszkolnych zawodach piłkarskich. W Finale Strefy Centrum uzyskali znakomity wynik i zajęli 2 miejsce w całym turnieju! W grupie nie daliśmy szans rywalom pokonując 5:0 SP nr 2 Wrocław oraz 9:0 SP nr 9 Wrocław. W ćwierćfinale zwyciężyliśmy 7:0 SP nr 77 oraz w półfinale również 7:0 pokonaliśmy SP nr 30.

Finał był bardzo wyrównanym pojedynkiem, w którym padł remis 2:2 i o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne, w których ulegliśmy 1:3 SP nr 80.

W Mistrzostwach Wrocławia rozegraliśmy 2 mecze w mocnej grupie i oba przegraliśmy -  1:2 z SP nr 45 Wrocław oraz 0:3 z SP nr 37 Wrocław.

Ostatecznie nasi chłopcy zajęli 9 miejsce we Wrocławiu.

Naszą szkołę reprezentowali:

Jan Woroniec (9 bramek)

Wiktor Słowiński (8 bramek)

Klaudiusz Szczepański (7 bramek)

Adam Andruszkiewicz (2 bramki)

Mikołaj Wieczorek (2 bramki)

Kajetan Terpiłowski (1 bramka)

Adam Cebula (1 bramka)

Stanisław Nowakowski (1 bramka)

Tymon Biernacki (1 bramka)

oraz bramkarz Michał Wieczorek.

Serdecznie gratulujemy chłopcom bardzo dobrych wyników !!!

Bogumił Włodarczyk

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »